dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 40
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    milkowska

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Okolice Grójca
    Posty
    111

    Domyślnie

    Teraz kolejne zdjecia jak to nasz domek rósł.
    Budowaliśmy piwnicę ponieważ dotychczas wejście do piwnicy-kotłowni mieliśmy z zewnątrz, także było to bardzo uciążliwe, wychodzić wieczorem w zimę do pieca (palimy drewnem, mamy własne). Na szczęscie piwnica jest tylko pod częścią nowego domu, aby bylo zejście schodami i oddzielne pomieszczenie w przyszłości na pralnię.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_3127.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	63,2 KB
ID:	76484   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_3128.jpg
Wyświetleń:	80
Rozmiar:	71,8 KB
ID:	76485  

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    milkowska

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Okolice Grójca
    Posty
    111

    Domyślnie

    Lipiec wspominamy fatalnie, ciągle lało a my codziennie, nawet kilka razy dziennie wylewaliśmy wodę z naszej nowej piwnicy. Pewnego ranka gdy się obudziliśmy o 5 rano była straszna ulewa, w naszej miejscowości spadło 60l/m2 wody w ciągu 20 minut. Oprócz zalanych piwnic, mieliśmy wodę w chłodni owoców, w sadzie po kolana. Malutka rzeczka Kraska podniosła się o 1m, i zalała 2ha sadu. Widok koszmarny.
    Poniżej zdjęcie zalanej piwnicy
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_3149.jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	61,4 KB
ID:	76486  

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    milkowska

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Okolice Grójca
    Posty
    111

    Domyślnie

    Samodzielnie wykonaliśmy izolację ściany fundamentowej wraz z drenażem odwodnieniowym. Wkrótce podsumuję koszt tego.
    Warstwy kolejno:
    - izohan dysperbit rozcieńczony,
    - izohan dysperbit czysty,
    - izohan WM nakładany packą
    - Ursa XPS
    - folia kubełkowa
    - lista do folii oraz gwożdzie
    plus drenaż, geowłóknina, rura drenarska "10" w oplocie kokosowym,żwirek.
    Praca bardzo żmudna, zeszło sie nam chyba z 5 dni z samym drenażem, bo wszystko nosiliśmy kubełkami. Nie dziwie się, że firmy zajmujące się tym profesjonalnie biorą 100zł/mb.
    Jak już będzie dach, to wysypiemy jeszcze na szerokość okapu białego ozdobnego kamienia, taki sam jak mamy ścieżkę w ogródku.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_3175.jpg
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	65,6 KB
ID:	76487   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_3178.jpg
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	80,1 KB
ID:	76488   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN2341.jpg
Wyświetleń:	175
Rozmiar:	94,7 KB
ID:	76490  

  4. #24

    Domyślnie

    Witam, domek zapowiada się rewelacyjny.Mnie czeka niemalże identyczna dobudowa jak Wasza,więc chętnie zobaczę Waszą wycenę.Jeśli mogę zapytać ile do tej pory wyniosła Was ta dobudowa?

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    milkowska

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Okolice Grójca
    Posty
    111

    Domyślnie

    Wszystkie wydatki do tej pory to 89 000zł. Każdy gwóźdź oraz sprawy urzędowe.
    Od jutra wchodzą Panowie w celu demontażu dachu, ciekawe jest że tylko części aby zrobić wieniec.
    Sam dach, począwszy od więźby-materiały-robocizna to kwota koszmarna. Kryjemy blachodachówką, aby zbytnio nie obciążąć starych fundamentów i ścian.
    Ilość blachy potrzebnej do nakrycia naszego "kolosa" to 450m2,

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    milkowska

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Okolice Grójca
    Posty
    111

    Domyślnie

    Przyszedł czas na okna i drzwi, aktualnie użytkujemy okna "Jezierskiego" od 6 lat. Teraz także chcemy Schuco. Rama okna w odcieniach szarości z dwóch stron.
    Idealny kolor taki jak u "Bobi78" czyli RAL 7037, idealny szary ale Jezierski nie ma tego koloru
    Ostatnio edytowane przez milkowska ; 28-09-2011 o 18:20

  7. #27

    Domyślnie

    Czy możesz napisać dokładniej jak robiliście drenaż i ile on was wyniósł? W tym roku miałem u siebie problem z wodami gruntowymi (mokra piwnica) chciałbym zrobić drenaż u siebie. Nie bardzo jednak wiem jak się za niego zabrać, u mnie będzie problem z odprowadzeniem z drenażu wody, u was gdzie woda jest odprowadzona?
    Staś100

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    milkowska

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Okolice Grójca
    Posty
    111

    Domyślnie

    Witaj staś100, drenaż robiliśmy sami, wg poniższego schematu rysunek A. Przyznam, że po skończeniu tej pracy na 35mb, mieliśmy dosyć noszenia żwiru kubełkami.
    Najpierw zrobiliśmy wykop, potem poszła geowłóknina (1 rolka 20m cena 30zł), na to 10cm żwirku, potem rura fi 10 w osłonie kokosowej ( metr 7,20zł),
    to zostało ułożone ze spadkiem, mój Miś -Mąż taplał sie w glinie z wodą i poziomnicą aby zrobić ten cholerny spadek. Potem na to znów sypaliśmy żwirek przy ścianie i obsypywaliśmy z drugiej strony ziemią z wykopu i tak do wysokości gruntu. Cały czas żwir był sypany w geowłókninę, aby przy samym poziomie gruntu ją zawinąc. Im wyżej poziomu "0" to szerokość żwiru była mniejsza. Zresztą to widać na rysunku. Szerokość wykopu na drenaż zrobiliśmy 40cm, i on sie zwężał ku górze.
    Wszystkie materiału to 2070zł, ale to jest na 80mb, tak dużo bo wodę odprowadziliśmy w nasz sad, i mamy spadek od domu w stronę sadu. Także na końcu rura jest na poziomie "0" i działa.
    Drenaż robiliśmy na początku sierpnia, i z radością obserwowaliśmy jak woda cieknie na końcu rury.
    Mam nadzieję, że w miarę logicznie to wytłumaczyłam.
    W razie pytań zapraszam.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	drenaz_odwodnienie1_500.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	25,7 KB
ID:	77735  

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    milkowska

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Okolice Grójca
    Posty
    111

    Domyślnie

    Może ktoś pomoże? Jaki kolor cegły klinkierowej do dachu ciemny grafit?
    Dziś bylam w składzie budowlanym i polecono mi kolor wg mnie bordowo-czarny, mi sie podoba, ale przeglądając forum to wiekszość ma komin w kolorze sahara albo grafit do takiego dachu. Dla mnie będzię "za ciemno". Pomocyyyyy

  10. #30
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kardamina
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    870
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Prawdę powiedziawszy, trudno tu coś doradzić.
    Powiem tak - ja osobiście kolor klinkierówki dobierałam pod kolor dachu. Z tym, że... ta cegła była mi potrzebna tylko do wymurowania samych kominów, a nie całego domu. W planach (podkreślam, w planach) mam jeszcze ogrodzenie w tym samym kolorze cegły i nowe schody - ale, co mi z tego wyjdzie, nie wiem.
    Recykling mojego 60-latka z plusem - czyli wszystko o tym, jak to "staruszek" zmienia się w dom z moich marzeń...

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    milkowska

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Okolice Grójca
    Posty
    111

    Domyślnie

    Kardamina dziękuję za odzew. Klinkier wybrany z firmy CRH kolor "tytan n" do tego zaprawa w kolorze antracyt.
    Dzisiaj poszukiwałam kratek wentylacyjnych do komina, w kolorze szarym, oczywiście od Grójca po Raszyn nie ma. Więc kupiłam ciemne brązowe, ale jak przywiozłam je do domu i przystawiłam do cegły klinkierowej to masakraaa....więc znowu w samochód i w końcu znalazłam w Białobrzegach, w składzie w którym kupiłam większość mat. na budowę. Mają piękny kolor, również antracyt i pasują extra. Jutro będą zdjęcia.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tytan_n-300x214.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	17,5 KB
ID:	79780  

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    milkowska

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Okolice Grójca
    Posty
    111

    Domyślnie

    Wczesniej pisałam, ze musimy mieć blachę na dachu aby nie obciążać fundamentów i ścian, także będzię już po częśco leży Regamet Olimpia, kolor czarny mat, ale wg nas i sprzedającego w osobie wykonawcy to raczej ciemny grafit.
    To co przeżyliśmy przy zdejmowaniu dachu i więżby to ciągły stach czy coś nie spadnie na głowę, ponieważ strop było wiadomo, że jest cienki ale , że nie aż tak!
    Mamy pęknięcia na treglach, a one są oddalone od siebie o 120cm, także jesteśmy zdziwieni jakością wykonania. Poddasze nad starą częścią nie było planowane jako część mieszkalna, także nie mamy czego żałować, ale obawy mamy co dalej...

    Była jeszcze jedna ciekawa historia dotycząca symetrii starego domu. Przy wylewaniu wspólnego wieńca okazało się, ze stara część różni się wysokościami o 10cm, także w jednym miejscu wieniec ma 26cm a w drugim 16. Mamy /mieliśmy krzywy dom. Pan Sławek (główny majster) załatwił sprawę
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	olimpia.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	69,7 KB
ID:	79781  

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    milkowska

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Okolice Grójca
    Posty
    111

    Domyślnie

    A teraz najśmieszniejsze zdjęcia z naszej budowy wg nas, zupełnie nie wiem dlaczego, bo przecież to wygląda tragicznie. Normanie kojarzy mi się z Merlin Monroe, w swojej słynnej scenie ze "Słomianego wdowca" gdy wiatr podwiewał jej sukienkę.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_3337.jpg
Wyświetleń:	217
Rozmiar:	39,6 KB
ID:	79787  
    Ostatnio edytowane przez milkowska ; 17-10-2011 o 19:36

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    milkowska

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Okolice Grójca
    Posty
    111

    Domyślnie

    Muszę nauczyć się wklejać zdjęcia "inaczej" najlepiej z picassa. Poszperam na forum jak to robić

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    milkowska

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Okolice Grójca
    Posty
    111

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_3349.jpg
Wyświetleń:	602
Rozmiar:	50,9 KB
ID:	79786


    próba zdjęcia,
    chyba mi się udało!!! hura hura!!
    a tak dach z zaczętą więźbą, na starej części więźba powstawała nad starym dachem dla asekuracji bo miało padać, i padało

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    milkowska

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Okolice Grójca
    Posty
    111

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_3363.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	81,6 KB
ID:	84645
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_3361.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	77,9 KB
ID:	84644
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_3360.jpg
Wyświetleń:	519
Rozmiar:	72,7 KB
ID:	84643
    a dach wygląda tak, obawialiśmy sie, że będzie kolor za czarny, ale jest super. Na dzień dzisiejszy, mamy również podbitkę, po wykonaniu ocieplenia z 12 cm styropianu.

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    milkowska

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Okolice Grójca
    Posty
    111

    Domyślnie

    okna także zostały zamówione, z Jezierskiego w kolorze ral 7001 czyli takim:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ral 7001.jpg
Wyświetleń:	515
Rozmiar:	10,0 KB
ID:	84646
    kolor obustronny. Zastanwaiamy się nad parapetami wewnętrznymi, czy białe? czy w kolorze drewna jakie będzie na podłodze?
    Jak jes u Was?

  18. #38
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    milkowska

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Okolice Grójca
    Posty
    111

    Domyślnie

    Aktualnie cisza przed burzą, bo zaraz będzie zima a my nie mamy drzwi zewnętrznych. Bardzo nam sie podobają drzwi Cal
    model Jurand Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Jurand_mini.jpg
Wyświetleń:	522
Rozmiar:	7,3 KB
ID:	84647

    oraz model Zawisza
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zawisza_mini.jpg
Wyświetleń:	520
Rozmiar:	1,8 KB
ID:	84648
    ale ostatnio trafilismy na drzwi firmy Stolpaw bodajże model Inox, są grubsze od Cala i mają atrakcyjniejszą cenę, także chyba je wybierzemy, a wyglądają tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	drzwi stolpaw.jpg
Wyświetleń:	522
Rozmiar:	27,7 KB
ID:	84649
    oczywiście kolor Ral 7001

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    milkowska

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Okolice Grójca
    Posty
    111

    Domyślnie

    Jeszcze pochwalę się zakupem fajnych donic:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	donice_z_metalu_244black.jpg
Wyświetleń:	515
Rozmiar:	45,9 KB
ID:	84650
    będą stać, już stoją! przy wejściu, wersja duża x 2szt. Wykonane z czarnej blachy, także jak Apollo biegnie do domu to zawsze ogonem uderzy i slychać metalowy dźwięk. Niestety nie mają wkładu aby wsadzić drzewko, ale można dokupić oczywiście na allegro Cena bardzo atrakcyjna.
    W planie jest aby tak wsadzić na zimę kule sztucznego bukszpanu o takie:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bukszpan.jpg
Wyświetleń:	532
Rozmiar:	83,2 KB
ID:	84651

  20. #40

    Domyślnie

    witam,
    bardzo zainteresowała mnie Twoja rozbudowa (pisałam na priv o ytongu,ale dopiero dzisiaj przeczytałam ten wątek). Czy udalo się wam wykończyć nową częśc przed zimą? Wygląda bardzo fajnie.
    Jeśli możesz podzielić się informacjami nt. kosztów tej rozbudowy,najbardziej interesuje mnie robocizna -ekipa murarzy i dekarzy.Mnie też czeka rozbudowa domu,ale na mniejszą skalę.Mam juz fundamenty,teraz kolej na ściany i reszte. największy problem będę właśnie mieć z wieńcem na starej i nowej częsci oraz ze sciąganiem dachu i robieniem nowego na calości budynku. Jesli możesz polecić swoją ekipę od dachu,będę wdzięczna. Poszukuje też murarzy. Moja rozbudowa nie jest duża,ok. 40 m2.
    Z góry dziękuję za informacje.
    Pozdrawiam,

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony