dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 61 z 121
Pokaż wyniki od 1.201 do 1.220 z 2403
  1. #1201

    Domyślnie

    Moze by tak w zuzytych kWh i o ile to mozliwe z podzialem na taryfy?
    Koszt zlotowkowy to juz kwestia "umowna" bo rozne sa cenniki za 1kWh w roznych rejonach.
    Ja zuzylem lacznie przez rok ok. 2 120 kWh na cele tzw. bytowe (w tym wentylacja) -inne niz co+cwu a na co+cwu poszlo mi ok. 4 175 kWh.
    Razem zuzylem 6 295 kWh na wszystko + koszty stale tj. 12*21,60zl = 259,2 zl rocznie.
    Na samo cwu poszlo mi ok. 1 095 kWh glownie (prawie 100%) w tanszej II taryfie.
    Wychodzi, ze dziennie zuzywam srednio rocznie na cele bytowe i cwu ok. 8,8 kWh.
    U Ciebie wieksze zuzycie wynika chyba ze sposobu ogrzewania cieplej wody uzytkowej.
    Grzejesz chyba tez pradem, besposrednio? - no i wieksza masz liczbe "ludnosci"
    Masz podlicznik na wentylacje? Ciekawe ile Ci zre centralka, bo moja na powietrze nie "chodzi" i wyciaga srednio rocznie z licznika ok. 260 kWh - nie wliczajac kosztu filtrow za jakies 30zl rocznie.

    Pzdr.
    Moj domek
    Zuzycie mojej PCi
    Powierzchnia podłóg ogrzewanych/uzytkowa: 215m2/175 m2;geoTHERM plus VWS 62-2 VAILLANT, 5,9kW,co i cwu,175 l cwu.Kolektor pionowy 100 mb, U-rurka,co podlogowe-całość + 3 drabinkowe grzejniczki.
    Elewacja 20cm styropianu,podłoga 30cm, dach 30cm pianki PUR otw.kom.rekuperator RENOVENT HR L 400,GWC żwirowe.

  2. #1202
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez j-j ; 17-06-2012 o 14:05
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  3. #1203

    Domyślnie

    każdy otrzymuje faktury - nie problem jest zsumować za rok "zapłaciłem" i "zużyłem" - wtedy nie ma, że "około" i nie ma jakichkolwiek wątpliwości.
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  4. #1204
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał j-j Zobacz post

    Ale u mnie na pewno więcej zużywa cwu jednak nic z tym nie robie bo się nie opłaca tego ruszać. Ale ile dokładnie cwu wynosi to nie wiem.


    pzdr
    tu jest patent którym można to zmienić
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post4883271
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  5. #1205

    Domyślnie

    Cytat Napisał kbab Zobacz post
    każdy otrzymuje faktury - nie problem jest zsumować za rok "zapłaciłem" i "zużyłem" - wtedy nie ma, że "około" i nie ma jakichkolwiek wątpliwości.
    Widze ze nie bierzesz pod uwage faktu, ze wiekszosc to tzw. prognozy i niewiele czasem maja wspolnego z rzeczywistoscia.
    Dodatkowo jesli juz uda nam sie "urealnic" za caly rok koszty to wciaz nie wiesz co i ile zuzylo w tym czasie bez podlicznikow a tutaj o tym jest mowa.
    Dlatego najlepiej spisac licznik energetyki i wowczas wiadomo ile kWh zuzylismy a koszty to rzecz wtorna i zalezna juz od stawek i proporcji jesli ktos ma dwie taryfy.

    Pzdr.
    Moj domek
    Zuzycie mojej PCi
    Powierzchnia podłóg ogrzewanych/uzytkowa: 215m2/175 m2;geoTHERM plus VWS 62-2 VAILLANT, 5,9kW,co i cwu,175 l cwu.Kolektor pionowy 100 mb, U-rurka,co podlogowe-całość + 3 drabinkowe grzejniczki.
    Elewacja 20cm styropianu,podłoga 30cm, dach 30cm pianki PUR otw.kom.rekuperator RENOVENT HR L 400,GWC żwirowe.

  6. #1206

    Domyślnie

    Cytat Napisał piwopijca Zobacz post
    Widze ze nie bierzesz pod uwage faktu, ze wiekszosc to tzw. prognozy i niewiele czasem maja wspolnego z rzeczywistoscia
    nigdy prognozy mnie nie interesowały, dlatego z faktur podaję tylko za okres rozliczony ostatecznie wg odczytów licznika, średnia z rzeczywistych danych za okres ubiegły pomaga policzyć dość dokładnie aktualny koszt zużycia - prognozy jak zwykle będą zweryfikowana następną fakturą.
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  7. #1207

    Domyślnie

    Beda ale u mnie za pol roku dopiero bo mam taki syatem rozliczania sie z energetyka.
    Chcac podac w miare aktualny stan zuzycia lepiej odczytac liczniki

    Pzdr.
    Moj domek
    Zuzycie mojej PCi
    Powierzchnia podłóg ogrzewanych/uzytkowa: 215m2/175 m2;geoTHERM plus VWS 62-2 VAILLANT, 5,9kW,co i cwu,175 l cwu.Kolektor pionowy 100 mb, U-rurka,co podlogowe-całość + 3 drabinkowe grzejniczki.
    Elewacja 20cm styropianu,podłoga 30cm, dach 30cm pianki PUR otw.kom.rekuperator RENOVENT HR L 400,GWC żwirowe.

  8. #1208
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał j-j Zobacz post
    Nie pamiętam teraz ile mam w jakiej taryfie ale średnia roczna mi wyszła teraz większa przez córcię (nadrobiła przez te 4 m-ce) i wynosi ok 50 gr.

    w moim dzienniku zrobiłem zestawienie zużycia energii w poszczególnych latach, zobacz sobie jaki skok był po narodzinach mojej pociechy...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  9. #1209
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez j-j ; 17-06-2012 o 14:05
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  10. #1210
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Czy zamiast tego szkła piankowego taki szalunek zda egzamin?
    http://praktech.pl/szalunek-xps,2,002

  11. #1211
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    zda, gdy będzie tak jak na rysunku. Tylko że takich kształtek jak na rysunku nie ma. robią ze standartowych płyt a wtedy to już nie to samo. Poza tym cena takiego cuda będzie większa od szkła piankowego czy też isomuru.

  12. #1212
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jaka jest obecnie cena bloczku ze szkła piankowego? Pisałem do jednej z firm ale chyba mnie olali.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  13. #1213
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    zda, gdy będzie tak jak na rysunku. Tylko że takich kształtek jak na rysunku nie ma. robią ze standartowych płyt a wtedy to już nie to samo. Poza tym cena takiego cuda będzie większa od szkła piankowego czy też isomuru.
    Zgadzam się z przedmówcą, to bez sensu. Po co sobie utrudniać życie? To jak naprawianie samochodu przez rurę wydechową Z fotki wynika ze grzejemy lawy fundamentowe
    Ostatnio edytowane przez autorus ; 06-10-2011 o 16:06
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  14. #1214
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez j-j ; 17-06-2012 o 14:05
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  15. #1215
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Tam na tej stronie jest cennik Na mój fundamencik wychodzi ok 2600 plus transport 600 zł za same kształtki U . Za deski gwożdzie i szalowanie zapłacę ok 1500zł a boki to już chciałem izolowac zwykłym styropianem . Cena nie jest zbytnio wygórowana. Lecz zastanawia mnie strata ciepła przez ławę(?). Na ścianie fundamentowej i tak planuję od zewnątrz 25 cm od środka 10 cm no i pod podłoga 30 cm

  16. #1216
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    A czy nie lepiej,pewniej i taniej zrobić izolowaną płytę fundamentową ?
    Moim zdaniem zdecydowanie lepiej
    Taniej chyba nie .

  17. #1217
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Sorry ale uważam że to bzdura na resorach.

    Zamiast zrobić uszczelnienie w ściance fundamentowej grzejemy ławy. A przecież tam jest od cholery betonu. Gdzie tu sens, gdzie logika?
    Jeśli zwykłe fundamenty to tylko tak jak zrobił j-j.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  18. #1218
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez j-j ; 17-06-2012 o 14:05
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  19. #1219
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Tyle że ta cena nie wskazuje aby to miał być XPS

  20. #1220
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A nawet gdyby to jaka jest grubość tego xps? Ok gdyby to było dajmy na to do około 30cm
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


Strona 61 z 121

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony