dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 90 z 534
Pokaż wyniki od 1.781 do 1.800 z 10665
  1. #1781

    Domyślnie

    Panowie spokojnie,borykam się z problemem zaworów zwrotnych,oprócz tego dostałe prezent od instalatora w postaci dwóch pomp (CWU,Co) na jednej nitce he he.W zimie no problemo ale tryb lato to już można sobie w buty wsadzić.Po przeróbce,czyli 3 nitka dla pompy CWU ,mam jeszcze zawór 3 drożny za pompą CO przed nim zawór zwrotny a to po to by w trybie lato woda z pompy CWU przy zamkniętej CO nie wracała do kotła.Mam prośbę jak się ktoś na tym zna to chciałbym weryfikacji tego podłączenia.Podaje telefon 502206360 proszę o głuszka i oddzwonie.Proszę o pomoc.Dzięki(choć nie daje wiary że oddzwoni ktoś)
    Pozdrawiam

  2. #1782

    Domyślnie

    Cytat Napisał markowsski Zobacz post
    Panowie spokojnie,borykam się z problemem zaworów zwrotnych,oprócz tego dostałe prezent od instalatora w postaci dwóch pomp (CWU,Co) na jednej nitce he he.W zimie no problemo ale tryb lato to już można sobie w buty wsadzić.Po przeróbce,czyli 3 nitka dla pompy CWU ,mam jeszcze zawór 3 drożny za pompą CO przed nim zawór zwrotny a to po to by w trybie lato woda z pompy CWU przy zamkniętej CO nie wracała do kotła.Mam prośbę jak się ktoś na tym zna to chciałbym weryfikacji tego podłączenia.Podaje telefon 502206360 proszę o głuszka i oddzwonie.Proszę o pomoc.Dzięki(choć nie daje wiary że oddzwoni ktoś)
    Pozdrawiam
    I nikt nie pomoże?

  3. #1783

    Domyślnie

    Ciezko coś doradzić jak nikt nie widzi przed oczami nawet najprostszego schematu...

  4. #1784

    Domyślnie

    Panowie a jaką temp. ustawiacie sobie na podłogówce ?? Ja swoją wczoraj odpaliłem po raz pierwszy i szczerze mówiąc narazie jest tak sobie ... przy 35st. płytki były właściwie letnie, dziś podkręciłem na 40st. są ciut cieplejsze ale też szału nie ma w niektórych miejscach w ogóle się nie nagrzały, a minęła już doba od pierwszego odpalenia ;((

  5. #1785

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kid1 Zobacz post
    Panowie a jaką temp. ustawiacie sobie na podłogówce ?? Ja swoją wczoraj odpaliłem po raz pierwszy i szczerze mówiąc narazie jest tak sobie ... przy 35st. płytki były właściwie letnie, dziś podkręciłem na 40st. są ciut cieplejsze ale też szału nie ma w niektórych miejscach w ogóle się nie nagrzały, a minęła już doba od pierwszego odpalenia ;((
    Przy obecnych temperaturach (dodatnich w nocy) i standardowym ociepleniu domu temperaturę podłogówki ustawia się na 30-33 max 35st, wg twojego opisu masz BARDZO DOBRZE wykonają instalację, podłogówka nie moze byc mocno ciepła czy gorąca ma być tak lekko złamana... (poczytaj sobie o bezwładnosci cieplnej ) wyobrażasz sobie jakby te masy betonu nagrzały sie do wysokich temperatur a na dworze w dzien było by +15... zagotowałbyś sie w domu, nastepna sprawa to chodzac po bardzo ciepłej podłodze miałbyś dyskomfort cieplny,

  6. #1786

    Domyślnie

    [QUOTE=Piotrek42;4937008]Ciezko coś doradzić jak nikt nie widzi przed oczami nawet najprostszego schematu..
    Podałem nr telefonu by było prosto.Ale tak jak myślałem,tylko słowa się tu pojawiają...

  7. #1787

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    Ciezko coś doradzić jak nikt nie widzi przed oczami nawet najprostszego schematu...
    Podałem nr telefonu by było prosto.Ale tak jak myślałem,tylko słowa się tu pojawiają...

  8. #1788
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał markowsski Zobacz post
    Podałem nr telefonu by było prosto.Ale tak jak myślałem,tylko słowa się tu pojawiają...
    Taki schemacik można namalować na kartce ,zeskanować i wrzucić na forum.Jestem na wyjeździe ale jak wrócę to oddzwonię do Ciebie.

    A kolega co chce palić w dwóch opcjach jednocześnie,niech sobie pali ale niech wie,że nie przy tym sterowaniu o ile ma ono chodzić i być sprawne.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  9. #1789
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jorgo
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Kod pocztowy
    97-213
    Posty
    1.252

    Domyślnie

    Cytat Napisał markowsski Zobacz post
    Panowie spokojnie,borykam się z problemem zaworów zwrotnych,oprócz tego dostałe prezent od instalatora w postaci dwóch pomp (CWU,Co) na jednej nitce he he.W zimie no problemo ale tryb lato to już można sobie w buty wsadzić.Po przeróbce,czyli 3 nitka dla pompy CWU ,mam jeszcze zawór 3 drożny za pompą CO przed nim zawór zwrotny a to po to by w trybie lato woda z pompy CWU przy zamkniętej CO nie wracała do kotła.Mam prośbę jak się ktoś na tym zna to chciałbym weryfikacji tego podłączenia.Podaje telefon 502206360 proszę o głuszka i oddzwonie.Proszę o pomoc.Dzięki(choć nie daje wiary że oddzwoni ktoś)
    Pozdrawiam
    Daj jak mówi minertu schemacik na forum, albo imageshock i daj linka żeby każdy mógł obejrzeć..... co do fachowca jaki robił ci instalację to tylko "pogratulować".....
    jeśli chodzi o zawór zwrotny to u mnie w instalacji cwu nie mam, ale mam zawór odcinający na każdym zasilaniu czy tez odejściu od zasobnika cwu.
    Jeśli chodzi o instalację, to w Twoim przypadku się nie wypowiadam bo nie wiem.

  10. #1790

    Domyślnie

    Panowie jak wykalibrować czujnik CO ?

  11. #1791
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jorgo
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Kod pocztowy
    97-213
    Posty
    1.252

    Domyślnie

    Ja w swojej instalacji niczego nie kalibrowałem. Tylko czujniki programatora pogodowego i pokojowego ustawiłem tak samo jak wskazują termometry wewnętrzne i zewnętrzne. Kalibracja czujników dostępna w zakładce "ustawienia"

  12. #1792
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kedar13

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Ścinawa
    Kod pocztowy
    59-330
    Posty
    132

    Domyślnie

    Cytat Napisał markowsski Zobacz post
    Panowie jak wykalibrować czujnik CO ?
    Ja skalibrowałem wszystkie czujniki w lodzie. Do kubka wrzuciłem pokruszony lód, dolałem zimnej wody i włożyłem wszystkie czujniki. Po paru minutach z tego co pamiętam czujnik spalin wskazywał -1 do -1,5 stopnia a pozostałe między +2,5 a +3 stopnie. W ustawieniach tak ustawiłem wartości żeby wszystkie czujniki wskazywały +1 i to wszystko.

  13. #1793

    Domyślnie

    Cytat Napisał markowsski Zobacz post
    Panowie czy przed pompa CO tak jak przed pompa CWU musi być zawór zwrotny?
    Przeczytaj post #1715
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ko-plus/page86
    Ostatnio edytowane przez dino49 ; 09-10-2011 o 11:21

  14. #1794

    Domyślnie

    Dzieki.Mam jeszcze pytanie,dlaczego wiatrak pracuje mimo tego że pompy się wyłączyły,wszystkie zadane temp,zostały osiągnięte łącznie z temp.CO?I co oznacza żółte podświetlenie pompy mieszającej(jaj jej nie mam,mam zawór 3 drogowy)
    Ostatnio edytowane przez markowsski ; 09-10-2011 o 11:48

  15. #1795
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kumpex

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    okolice Kępna
    Posty
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał markowsski Zobacz post
    Dzieki.Mam jeszcze pytanie,dlaczego wiatrak pracuje mimo tego że pompy się wyłączyły,wszystkie zadane temp,zostały osiągnięte łącznie z temp.CO?I co oznacza żółte podświetlenie pompy mieszającej(jaj jej nie mam,mam zawór 3 drogowy)
    Ten typ tak ma ,lubi trochę przecholować z temperaturą.Nie wiem o jakim podświetlaniu myślisz,jak kupiłem piec dwa miesiące temu i mam tylko dwie kontrolki pomp od CO i CWU,podświetlane na zielono.

  16. #1796
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    markowsskiemu pewnie chodzi o schemat na eSterownik.
    Ma pewnie w parametrach ustawioną pracę pompy mieszającej.

  17. #1797

    Domyślnie

    Już wszystko jasne,dzięki koledze który do mnie oddzwonił i wyjaśnił mi krok po kroku wszystko co najważniejsze jeśli chodzi o ten kocioł i sterownik.Bardzo dziekuje kolego,są jeszcze ludzie na tym świecie!Pozdrawiam Górny Śląsk!

  18. #1798
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    minertu stanął na wysokości zadania

  19. #1799
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    waksio

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Łazy
    Kod pocztowy
    42-450
    Posty
    39

    Domyślnie

    Panowie od piątku rozpocząłem sezon grzewczy bo w domu było już chłodno. Czy ktos z znawców tematu moze zerknąć na moj sterownik https://esterownik.pl/remote/625 i napisać mi czy wszystko wyglada na prawidłową obsługę?
    Proszę o to ponieważ ustawienia temp. na kotle dałem już na minimum a w domu temperatura 23,5 stopnia. Połowa grzejników w domu przykręcona na prawie minimum, zawór 3drożny też przykręcony do połowy. Palę miałem ekofins i mam wrażenie że schodzi go trochę za dużo (od piątku zeszło chyba z 1,5 podajnika) a kocioł praktycznie pracuje cały czas, tylko na chwilę przechodząc w stan podtrzymania. Czy moge jeszcze coś zmienić, poprawić aby spalać mniej paliwa? Kupiłem już przewód do podłączenia czujników zew. i wew. ale muszę trochę powiercić w ścianach aby je pomontować

  20. #1800
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    minertu stanął na wysokości zadania
    Tutaj mojej ingerencji nie było.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

Strona 90 z 534

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony