dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 388 z 1144
Pokaż wyniki od 7.741 do 7.760 z 22870
  1. #7741

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Co do dopasowywania się sterowników nie wchodząc nikomu w drogę nalezy zakończyć na stwierdzeniach:
    eCoal dobiera swoją pracę na podstawie czujnika temperatury spalin oraz czujnika t.wody
    puma czy cobra na podstawie odczytów temp. zasilania i powrotu.
    Cytat Napisał ppietrz Zobacz post
    Sterowanie w obu konkurencyjnych sterownikach jest równie skuteczne.
    Czujnik temperatury spalin + czujnik temperatury wody wylotowej = to nie to samo, co czujnik temperatury wody wylotowej + czujnik temperatury wody powrotnej.
    Choć i tu i tu są dwa czujniki.
    Tak na marginesie to czujnik temperatury wody wylotowej niesie tę samą informację, co czujnik wody powrotnej. Czujnik wody powrotnej reaguje szybciej, ale z punktu widzenia ogromnej bezwładności cieplnej kotła na paliwo stałe, jest to nieistotne. Natomiast temperaturę wody powrotnej często podnosi się sztucznie za pomocą manipulacji obiegami wodnymi, co stanowi pewnego rodzaju niekontrolowane zakłócenie.

    Ja nie wiem, czy sterowanie w obu tych typach sterowników jest równie skuteczne, bo nie miałem możliwości zbadania ich obu.

    A Wy zbadaliście to?
    Chętnie zobaczyłbym te wyniki badań.
    Ukłony dla Redakcji

  2. #7742

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Ja nie wiem, czy sterowanie w obu tych typach sterowników jest równie skuteczne, bo nie miałem możliwości zbadania ich obu.
    A Wy zbadaliście to?
    Chętnie zobaczyłbym te wyniki badań.
    zawijan, Ty zaraz o badaniach Ja wnioskuję poprzez obserwację. Mam w domu pumę i wiem jak działa (analiza wykresów, zużycie opału). Patrzę na wykresy z neta dla eCoal, bo można sobie każdy kocioł bez hasła obejrzeć i widzę jak jest. Oba sterowniki robią co do nich należy, na co potrzeba tutaj badań? Wszyscy ochoczo potakują, że jak najbardziej takie badania są potrzebne, ale i tak nikt ich nie zrobi, bo nikomu nie będzie to na rękę. Nie wierzę, że producentów nie stać na kupienie sterowania konkurenta i porównanie go w swoim zakresie. Jak wyżej wykazałem konkurencja służy rozwojowi

  3. #7743

    Domyślnie

    Cytat Napisał ppietrz Zobacz post
    zawijan, Ty zaraz o badaniach Ja wnioskuję poprzez obserwację. Mam w domu pumę i wiem jak działa (analiza wykresów, zużycie opału). Patrzę na wykresy z neta dla eCoal, bo można sobie każdy kocioł bez hasła obejrzeć i widzę jak jest. Oba sterowniki robią co do nich należy, na co potrzeba tutaj badań? Wszyscy ochoczo potakują, że jak najbardziej takie badania są potrzebne, ale i tak nikt ich nie zrobi, bo nikomu nie będzie to na rękę. Nie wierzę, że producentów nie stać na kupienie sterowania konkurenta i porównanie go w swoim zakresie. Jak wyżej wykazałem konkurencja służy rozwojowi
    Pełen romantyzm - Czucie i wiara silniej mówi do mnie / Niż mędrca szkiełko i oko
    I tak raz na dwa lata rzucamy jakiś "spojler" do kotła (nowość) , w reklamie piszemy o jego cudownych właściwościach i kasa leci. Za dwa lata znów się coś "dospawa" a w reklamie można będzie pisać że działa podobnie albo z większą sprawnością niż konkurencja. Takie pisanie nic nie kosztuje, a jeszcze można na tym nieźle zarobić.

  4. #7744

    Domyślnie

    Kolega Piotrek42 jest chyba młodym człowiekiem, Jak wszyscy młodzi lubi dużo bajerów(bzdetów).Zadaj podstawowe pytanie producentom: po ilu latach będziesz musiał wyrzucić na złom tą "kupę żelastwa" z powodu rdzy i ponownie wydać 10000zł. To jest bardziej ciekawe z ekonomicznego punktu widzenia niż bajery.
    hobbyści też mają wiedzę

  5. #7745

    Domyślnie

    Cytat Napisał Regut1 Zobacz post
    Pełen romantyzm - Czucie i wiara silniej mówi do mnie / Niż mędrca szkiełko i oko
    I tak raz na dwa lata rzucamy jakiś "spojler" do kotła (nowość) , w reklamie piszemy o jego cudownych właściwościach i kasa leci. Za dwa lata znów się coś "dospawa" a w reklamie można będzie pisać że działa podobnie albo z większą sprawnością niż konkurencja. Takie pisanie nic nie kosztuje, a jeszcze można na tym nieźle zarobić.
    Trafiłeś w samo sedno sprawy. trudno się nie zgodzić.
    hobbyści też mają wiedzę

  6. #7746

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post

    A Wy zbadaliście to?
    Chętnie zobaczyłbym te wyniki badań.
    Niech Pan skończy z tą retoryką, przecież sam Pan takie badanie storpedował.
    Nie zgodził się Pan na zbadanie brucera z eCoalem w innym instytucie, po co do tego wracać.

    Zna Pan tak funkcjonowanie cobry czy pumy jak ja eCoala

    Dobrze też Pan widzi po użytkownikach,że oba działają.
    Naprawdę proponuję zostać przy stwoerdzeniu,że jednemu do pracy potrzebne jest to a drugiemu tamto....

    Zostawmy twórcom eCoala ich tajemnicę oraz zostawmy twórcą pumy ich wyniki pracy.
    Ostatnio edytowane przez Jarecki79 ; 10-10-2011 o 16:19
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  7. #7747

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Nie to, żebym się wtrącał ...

    Człon członowi nierówny jak to w życiu bywa - gdy się przyjrzysz tym z Ekoenergii i tym z Burnera w mig zauważysz o co chodzi.

    Co do wielkości to pionowokanałowe są zwykle niższe, ale głębsze [o przestrzeń zajmowaną przez kanały].

    Wyjaśnij proszę jakim cudem dlaczego dla niskiej osoby problemem może być czyszczenie przez frontowe drzwiczki, a od góry kotła już nie ?

    Co do czyszczenia to dopiero gdy będzie co czyścić np. po pierwszym sezonie wtedy daj znać jak poszło a najlepiej wyczyść u znajomego [jak będziesz w okolicy Wrocławia zapraszam do siebie] wymiennik z poziomymi kanałami i sam się przekonaj [ja tak właśnie zrobiłem dla porównania] - byle nie szczotką - do tego jest pogrzebacz z blaszką dzięki czemu się w ogóle nie kurzy.
    Zresztą linki do filmików z czyszczeniem były wrzucane w tym wątku, więc kto chce odnajdzie je i sam sobie porówna [a jak doczyta komentarze dowie się, że na tym z pionowymi nie było pokazane czyszczenie poziomej, górnej półki].
    Co Ty suspenser chcesz żeby Ci Jorgo kocioł wyczyścił za free?

  8. #7748
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał jack18 Zobacz post
    Co Ty suspenser chcesz żeby Ci Jorgo kocioł wyczyścił za free?
    Hehe, to ja też zapraszam.

  9. #7749

    Domyślnie

    Cytat Napisał ppietrz Zobacz post
    zawijan, Ty zaraz o badaniach Ja wnioskuję poprzez obserwację. Mam w domu pumę i wiem jak działa (analiza wykresów, zużycie opału). Patrzę na wykresy z neta dla eCoal, bo można sobie każdy kocioł bez hasła obejrzeć i widzę jak jest. Oba sterowniki robią co do nich należy, na co potrzeba tutaj badań?
    Nie gniewaj się. Zastanów się, co porównujesz na tych wykresach. porównujesz niektóre parametry pracy różnych sterowników na różnych kotłach i w różnych domach. Jak możesz to porównać? Skąd wiesz, z jaką sprawnością pracują poszczególne kotły i co wywołuje te różnice sprawności?
    Ja nie twierdzę, że któryś z tych sterowników jest lepszy.
    Ja tylko stwierdzam, że nie ma podstaw do twierdzenia, że ich efektywność jest jednakowa.
    Owszem oba działają. W pewnych określonych warunkach działają nawet podobnie. Ale czy w każdym przypadku? Tego nie wiem ani ja, ani Wy.
    To tyle.
    Ostatnio edytowane przez zawijan ; 10-10-2011 o 17:32
    Ukłony dla Redakcji

  10. #7750

    Domyślnie

    Witam

    Stałem sie posiadaczek Kotła z podajnikiem DEFRO Eko Duo Uni 19 kw, mam nadzieje ze dobry wybór, może ktoś sie wypowie, jutro prawdopodobnie będę miał kociołek na budowie. cena jaka zapłaciłem to 9500 wydaje mi sie ze w miarę przystępna, podchodziłem sceptycznie do kotłów defro ale zone przekonali znajomi ze to dobry wybór i tak sie stało jak sie stało mam nadzieje ze będzie śmigał co jeszcze nie jest podłączony.

    kociołek ma do obsłużenia ok 180m2 w tym 30m2 podłogówki oraz zasobnik cwu ok 150-200 litrów.
    Defro Eko Duo Uni 19kw

    "W biznesie nie dostajesz tego na co zasługujesz, dostajesz to co wynegocjujesz."

  11. #7751
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Drogo za 19-kę ale twój wybór.
    Obyś był zadowolony.

  12. #7752

    Domyślnie

    Balzak daj znać jak go podłączysz, co i jak ustawiasz, takie Twoje spostrzeżenia są ważne dla innych urzytkowników, a piec da Ci znać o małej ilości groszku?

  13. #7753

    Domyślnie

    defro jest czerwony- dlatego kobiety je kupują

  14. #7754

  15. #7755
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    defro jest czerwony- dlatego kobiety je kupują
    Taa, kolor to podstawa.

  16. #7756

    Domyślnie

    Kolor kolorem aby sie sprawował, cenna hmm moze i wygórowana jak na kotły z podajnikiem, natomiast co do DEFRO to udało mi sie wynegocjować najniższa cene a szukałem naprawdę w duzo miejscach, w kotłach defro sporo sie płaci za marke mam nadzieje ze przełoży sie to na jakość
    Defro Eko Duo Uni 19kw

    "W biznesie nie dostajesz tego na co zasługujesz, dostajesz to co wynegocjujesz."

  17. #7757

    Domyślnie

    Dlaczego ludzie lubią przepłacać? Czy to chodzi o podniesienie swojego rankingu wśród znajomych?

  18. #7758

    Domyślnie

    Cytat Napisał darase Zobacz post
    Balzak to men
    w dzisiejszych czasach darase nic nie jest pewne... czytałeś www? mamy posła w krakowie albo posłanke ,kto to wie???

  19. #7759

    Domyślnie

    Uffff.... cholerniy ciężki /defro/.... z 0,5 tona waży
    Im grubsza blacha, tym większe zużycie węgla
    Ostatnio edytowane przez dino49 ; 10-10-2011 o 19:04

  20. #7760

    Domyślnie

    Ha ha ha to masz rację , ja jestem men i nie chcę zmieniać natury

Strona 388 z 1144