dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 21 z 39
Pokaż wyniki od 401 do 420 z 768
  1. #401

    Domyślnie

    Pewnie masz rację. Tata każe machnąć na to ręką, że zrobi się później, ale jakoś nie chcę tego odpuścić, bo wiele odpuszczaliśmy, by mieć święty spokój, a potem źle na tym wychodziliśmy.
    Rozpiera mnie energia i mam ochotę powalczyć .

    A oni wiedzą, że to nasza
    "Pierwszy dom buduje się dla wroga, drugi dla przyjaciela, a trzeci dla siebie"
    Pierwszy zbudowałam i po roku sprzedałam, niedługo zacznę budować drugi, i już wiem, że zbuduję też trzeci
    Budujemy (na odległość) nasz (drugi) dom (zaczęliśmy w marcu!, jest SSO i właśnie go sprzedajemy )

  2. #402

    Domyślnie

    Kolejny efekt nudy i bezsenności teraz będę mogła kombinować z kolorystyką elewacji może wymyślę coś ciekawego, bo nasza pani architekt chyba powoli traci do mnie, i do elewacji (ale bardziej do mnie), cierpliwość, jestem strasznie wybredna



    Zaczynam sie poważnie zastanawiać nad zatrudnieniem projektanta zieleni z tym raczej nie dam sobie rady sama potrafię ususzyć nawet kaktusa
    Ostatnio edytowane przez karolakr25 ; 10-10-2011 o 12:03
    "Pierwszy dom buduje się dla wroga, drugi dla przyjaciela, a trzeci dla siebie"
    Pierwszy zbudowałam i po roku sprzedałam, niedługo zacznę budować drugi, i już wiem, że zbuduję też trzeci
    Budujemy (na odległość) nasz (drugi) dom (zaczęliśmy w marcu!, jest SSO i właśnie go sprzedajemy )

  3. #403
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anna-maria3
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    4.751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    170

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolakr25 Zobacz post
    Zaczynam sie poważnie zastanawiać nad zatrudnieniem projektanta zieleni
    Polecam Gdyby nie projektant, pewne już w kilku miejsach zupełnie bez ładu i składu coś by rosło, a potem bym 100 razy przesadzała, tak, jak w obecnym domu się działo... A tak - wiem co, jak, w jakim kolorze i co najważniejsze - jaki będzie efekt końcowy. W naszym przypadku uważam, że to jedna z lepszych inwestycji była.

  4. #404

    Domyślnie

    karola, jesli tylko Cie stac to polecam

    ja niestety nie bede miala moja dzialka duza wiec i muszę sama cos podziałać
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  5. #405

    Domyślnie

    Tylko my mamy ogromną działkę, a projektanci liczą sobie od wielkości prawda?
    Ale muszę podzwonić, dowiedzieć sie ile chcą kasy za naszą działkę i zlecić, tylko najchętniej wzięłabym od razu z wykonaniem.

    Aniu a zdradzisz ile by wzięli za wykonie waszego projektu? (nie licząc kosztów roślin, itd.) chodzi mi o wielkość procentową w stosunku do ceny projektu ? jeśli wiesz
    "Pierwszy dom buduje się dla wroga, drugi dla przyjaciela, a trzeci dla siebie"
    Pierwszy zbudowałam i po roku sprzedałam, niedługo zacznę budować drugi, i już wiem, że zbuduję też trzeci
    Budujemy (na odległość) nasz (drugi) dom (zaczęliśmy w marcu!, jest SSO i właśnie go sprzedajemy )

  6. #406
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anna-maria3
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    4.751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    170

    Domyślnie

    Karola, ja początkowo rozmawiałam z biurem projektowym i chcieli 2,50 za metr powierzchni projektowanej, czyli konkretnie za rabaty i inne zagospodarowanie. Nie wliczali w to trawnika na przykład... Ostatecznie ze współpracy nic nie wyszło, bo pani mało słowna się okazała i w rezultacie projekt robił mi kolega. U nas policzył 1 zł za metr powierzchni, ale liczył powierzchnię całkowitą, czyli przy 15 arach ziemi zapłaciłam 1500 za projekt koncepcyjny i drugie tyle za projekt techniczny... Co do wykonawstwa... Oczywiście przy całości są jakieś rabaty, ale w szkółce, gdzie brałam rośliny, pani chciała 10 zotych za posadzenie 1 rośliny. Bez znaczenia, jakiej była wielkości.

  7. #407

    Domyślnie

    Aksamitka, Aniu dziękuję wam serdecznie, pomogłyście mi podjąć decyzję - projektant zieleni będzie na pewno
    "Pierwszy dom buduje się dla wroga, drugi dla przyjaciela, a trzeci dla siebie"
    Pierwszy zbudowałam i po roku sprzedałam, niedługo zacznę budować drugi, i już wiem, że zbuduję też trzeci
    Budujemy (na odległość) nasz (drugi) dom (zaczęliśmy w marcu!, jest SSO i właśnie go sprzedajemy )

  8. #408

    Domyślnie

    W końcu to forum budowlane, więc będzie trochę o budowaniu , a raczej o materiałach do tej budowy, bo ostatnio nietematycznie się u mnie zrobiło

    Fundamenty z bloczków betonowych 24 cm
    Ściany zewnętrzne z pustaków z ceramiki poryzowanej Porotherm 25 + 20 cm styropianu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1083059788380.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	23,9 KB
ID:	78949
    Ściany działowe z bloczków silikatowych 8 cm.
    Strop monolityczny.
    Dachówka Renesansowa Alegra 8, kolor: czarna angoba
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1305722633891,0.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	17,9 KB
ID:	78950
    cegła klinkierowa Carbon (będzie ciemna fuga) - mąż mówi, że w rzeczywistości jest najbardziej czarna ze wszystkich czarnych, które widział
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Carbon.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	44,7 KB
ID:	78951
    Okna (na 99%) z zewnątrz antracyt, od wewnątrz białe + rolety zew. k. antracyt
    Prestiż 6 Komorowe
    Szyba : U=0,7- 3 szyby
    Okucie : WINKHAUS ACTIV PILOT

    Czekam na zestawienie materiałów na SSO i wyślę męża na objazd składów budowlanych. Chcemy materiały zamówić zimą (bo podobno taniej, mam nadzieję, że to prawda). Oprócz ceny liczy się dla nas terminowość dostaw materiałów na budowę.
    Jeśli macie sprawdzony skład z okolic Swarzędza/Poznania, to proszę o namiary.
    Ostatnio edytowane przez karolakr25 ; 12-10-2011 o 16:03
    "Pierwszy dom buduje się dla wroga, drugi dla przyjaciela, a trzeci dla siebie"
    Pierwszy zbudowałam i po roku sprzedałam, niedługo zacznę budować drugi, i już wiem, że zbuduję też trzeci
    Budujemy (na odległość) nasz (drugi) dom (zaczęliśmy w marcu!, jest SSO i właśnie go sprzedajemy )

  9. #409
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Jagielon
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Wiesloch
    Kod pocztowy
    69-168
    Posty
    35
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Dom jest naprawde spory! Bardzo mi sie podoba wejscie prosto z garazu do sieni. W spizarni wydaje mi sie zbedne okno. Chodzi o izolacje- dobrze, jesli byloby tam zawsze podobna temperatura i nie za goraco latem. Generalnie - pieknie!

  10. #410

    Domyślnie

    karola, widze ze juz masz wybrane materialy, ja nadal w czarnej d*****, jakos nie moge sie do tego zabrac... mielismy jechac z malzem do hurtowni budowlanej, ale co chile cos wypada...
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  11. #411

    Domyślnie

    Aksamitka staram się podjąć jak najwięcej decyzji teraz, kiedy mam na to czas, do PL będe przylatywać może raz w miesiącu, raz na 3 tygodnie. To jeszcze zależy od tego jak córka będzie znosić latanie samolotem. Syn leciał 10 razy i nie mamy z nim problemów

    Jagielon Dziękuję. Chcę to okno, by nie musieć za każdym razem włączać światła, i chodziło o wygląd elewacji. Obok jest okienko od łazienki, samotne wyglądałoby nieco dziwnie
    "Pierwszy dom buduje się dla wroga, drugi dla przyjaciela, a trzeci dla siebie"
    Pierwszy zbudowałam i po roku sprzedałam, niedługo zacznę budować drugi, i już wiem, że zbuduję też trzeci
    Budujemy (na odległość) nasz (drugi) dom (zaczęliśmy w marcu!, jest SSO i właśnie go sprzedajemy )

  12. #412
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Jagielon
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Wiesloch
    Kod pocztowy
    69-168
    Posty
    35
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Fakt, tutaj z zewnatrz bardzo pasuje to okienko.

  13. #413
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar 1976pinacolada
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Posty
    3.437
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Karola

    widzę że wzięłaś się za materiały...
    My też mieliśmy budować z Porothermu 25 ale w rezultacie zdecydowaliśmy się na 30. Podobno te 5 cm to dużo a cenowo nie aż taka różnica. Tyle, że Ty planujesz dać 20cm styropianu a my daliśmy 15 (i tak nam juz stukali po głowach , że niepotrzebnie aż tyle). Weź tylko jedno pod uwagę przy planowaniu grubości styropianu. Taki jak dasz styropian (grubosc) takie będziesz miec szpalety w oknach. 20 cm to sporo!
    "Przez higienę mózgu wystrzegam się przede wszystkim kontaktu z durniami."
    Stanisław Cat-Mackiewicz


    zapraszam do mnie

  14. #414
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar hazeleyes1982
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    3.340

    Domyślnie

    karola, pamietam jak Ciesza takie pierwsze zakupy materialowe Byle do przodu. Jak wizualki? pokazesz ociupinke?

  15. #415
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anna-maria3
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    4.751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    170

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1976pinacolada Zobacz post
    Taki jak dasz styropian (grubosc) takie będziesz miec szpalety w oknach. 20 cm to sporo!
    Nie do końca. Jak zrobisz montaż na kotwach przed licem muru, to wyjdzie mniej.

  16. #416
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Karolina i Artur :P

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    3.468
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Cześć Karola
    Mam nadzieję,że obie z Lenką czujecie się dobrze
    Doskonale rozumiem Twoje podejście do wcześniejszych wyborów wszelkich materiałów oraz planowania prac!
    Teraz jest na to idealny czas

    Kolorystyka Twojego domu i użyte materiały bardzo mi się podobają, dachówki już strasznie zazdroszczę, kolor okien będzie bardzo fajny! Jednym słowem, wszystko świetnie dobrane i już wiem ,ze będzie PIĘKNIE!!!
    Nie moge doczekać sie rozpoczęcia prac!!! karolciu startujecie na wiosnę tak ???

    Pozdrawiam serdecznie, ucałuj synka i pogłaskaj córeczkę od "ciotki Karoliny"

  17. #417

    Domyślnie

    Karolina - startujemy w marcu zastanawiam się czy jest sens już kupować niektóre elementy wykończenia Składować mamy gdzie, tylko czy nie jest na to za wcześnie? Dziękuję, mamy podobny gust
    Lenka się uspokoiła, nawet za bardzo ale chyba zrozumiała, że ma sie nie spierać z rodzicami, bo nie ma nic do powiedzenia. Synek za to ma klasyczny bunt półtora rocznego dziecka, i wszystko jest na nie, ale trzymamy się zasad i nie pozwalamy mu nami zawładnąć

    Aniu , Hazel - chcemy mieć montowane okna na kotwach, tzn. ja chcę, mąż nie jest przekonany

    co do wizualek, jakieś tam mam, muszę sie zastanowić czy wrzucić do dziennika

    Pinacolada - dzięki za info, muszę porównać cenowo 25 z 30 i te grubości styropianu, może faktycznie lepiej dać grubszy mur. My chcemy mieć jak najcieplejszy dom, by potem mniej płacić za ogrzewanie, i ludzie też pukają się po głowie
    "Pierwszy dom buduje się dla wroga, drugi dla przyjaciela, a trzeci dla siebie"
    Pierwszy zbudowałam i po roku sprzedałam, niedługo zacznę budować drugi, i już wiem, że zbuduję też trzeci
    Budujemy (na odległość) nasz (drugi) dom (zaczęliśmy w marcu!, jest SSO i właśnie go sprzedajemy )

  18. #418
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Karolina i Artur :P

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    3.468
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Myśle ,ze te rzeczy których jesteś pewna możesz spokojnie kupować, ceny raczej ida w górę niż w dół... pozatym jak sama wiesz zakupów wszelkiego rodzaju przed Tobą wieeeele , więc może warto ich częśc zrobić wcześniej???? Ale to takie moje zdanie a ja normalna do końca z pewnością nie jestem , a zwłaszcza w kwestiach okołobudowlanych u mnie wszystko wywrócone do góry nogami, na szczęście do tej pory na tym dobrze wychodziłam


    To Ty draniuchu masz wizualki i się ukrywasz????
    Już na nie czeeeekkkkaaaammm!!!!
    Buziaki :*

  19. #419
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    Witam

    My też zastanawialiśmy się nad zmniejszeniem ilości styropianu a kupieniem większego bloczka, ale wyszło tak, że przy 24cm ściany plus 20 styropianu mamy U=0,107 a dla 30cm ściany i 14 styropianu U=0,125 dlatego zdecydowaliśmy się na grubszy styropian..

    polecam stronkę http://www.termoorganika.com.pl/kalk.../kalkterm.html można powyliczać ile sam mur miałby przenikalności..
    aaa i najważniejsze.. cegła cegle nie równa więc ostatnia pozycja do wyboru jest "inny materiał" trzeba wtedy podać Lambda i grubość i znać Lambda styropianu jaki się wybierze.

    Pozdrawiam
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

  20. #420
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar 1976pinacolada
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Posty
    3.437
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał anna-maria3 Zobacz post
    Nie do końca. Jak zrobisz montaż na kotwach przed licem muru, to wyjdzie mniej.

    to nawet nie wiedziałam, że tak można
    "Przez higienę mózgu wystrzegam się przede wszystkim kontaktu z durniami."
    Stanisław Cat-Mackiewicz


    zapraszam do mnie

Strona 21 z 39

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony