dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 224 z 2205
Pokaż wyniki od 4.461 do 4.480 z 44087
  1. #4461
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter Zobacz post
    Jak juz jestesmy przy eneretyce to zapytam co robic. Po otrzymaniu warunków zapłaciłem w enea za przyłącze zaliczkę zrobili nową skrzynkę potem zapłaciłem resztę. Niestety ruszę z budowa dopiero będą wiosnę. Powinienem jednak w ciągu miesiąca podpisać umowę z enea a nie nie pali mi sie płacić abonament za nic. W enea podpowiedzieli mi abym podpisał i rozwiązał. Poradźcie co robic? Co sie stanie jak do wiosny sie nie zgłoszę?
    W PGE konsultantka tez mi powiedziała ze do odbioru budynku nie warto brać dużych mocy bo np dla 17kw same opłaty abonamentowe na 2 miesiące to ponad 200zł. Ja mam zapisana moc 3kw Mniejszej nie ma, a i tak całość pewnie będę robił na agregacie albo pożyczę od sąsiada.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  2. #4462
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  3. #4463
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał wmnich Zobacz post
    Ja mam moc 25A i w domu 16A i o ile obawiam sie czy te 25 nie bedzie za malo (ale jaki problem podniesc o 2 kw) to w domu nie widze potrzeby wiecej - ja do kazdego ogrzewania (kabla) mam osobnego esa, no chyba ze ktos ma piec to co innego.
    To ile masz tej mocy bo rozumiem ze masz zabezpieczenie bezpiecznikiem 25A, ale nie wiem czy nasz 3f? Przy zabezpieczeniu 25A i 3f mamy 3*25A*230V= 17500W, ale to jezt max górny zakres, 2kw więcej nic ci nie da bo zakresy maja coś ok 4-5kw.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  4. #4464
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    W PGE konsultantka tez mi powiedziała ze do odbioru budynku nie warto brać dużych mocy bo np dla 17kw same opłaty abonamentowe na 2 miesiące to ponad 200zł. Ja mam zapisana moc 3kw Mniejszej nie ma, a i tak całość pewnie będę robił na agregacie albo pożyczę od sąsiada.
    Masz przyłącze a chcesz robić na agregacie albo prosić sąsiada? O co w tym chodzi bo nie rozumiem? Sąsiad ma tańszy prąd?

  5. #4465
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    chodzi o to ze prąd budowlany jest drogi, i jeszcze te dodatkowe opłaty Wiec lepiej nie korzystać
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  6. #4466
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    jakieś głupoty piszecie...
    da się założyć od razu docelowy prąd bez odbioru budynku, ja tak robiłem, ojciec tak zrobił...
    na początek do pierwszej lepszej budy na posesji, a potem przeniesienie licznika tam gdzie ma być
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  7. #4467
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał wmnich Zobacz post
    Bez transportu i ceny jeszcze pewnie netto.
    Robocizka drozej z silikatu bo po 1 mniejszy, a po 2 ciezszy duzo. Wogole podobno gozej sie robi. Ale poganiac niemam juz kogo bo juz danwo stoi
    A ceny - nie doliczyles transporu, czesto na alegro to ceny netto i napewno silikat nie wychodzi 35zl za metr - nie ma takiej mozliwosci - jak ja liczylam i sprawdzalam to wychodzil nie chce sklamac, ale w sumie wszystkie materialy wychodzily w przedziale 50-60 zl za metr.
    No i troche nie halo porownujesz - po 1 BK ma grunosc 24 i zdecydownaie nie trzeba 20 cm styro by uzyskac taki sam parametr jak przy silce- nie pamietam, ale to tez przeliczalam i przy BK wystarczala mi spokojnie 12 cm stryo podczas gdy przy silce musialo yc wlasnie 20 by osiagnac podobny parametr - wiec roznica jest.
    35zł/m2 brutto za silikat 18cm !
    http://allegro.onet.pl/hds-silka-silikat-unika-sil-pro-u18l-praszka-i1881083695.html
    Cena brutto,fakt,bez transportu ale po pierwsze nie jest daleko,po drugie transport będzie za grosze lub gratis,po trzecie BK za 55zł/m2 też jest bez transportu.Zamawiając styro 44m3 z Łodzi miałem transport gratis
    Cena robocizny jest taka sama,chyba,że budowlaniec chce naciągnąć inwestora.W moim przypadku u moich budowlańców nie ma różnicy między murowaniem z BK a silikatem...zmieniłem BK na silikaty,sposób murowania jest identyczny
    Z porównaniem to całkiem halo,BK+20cm styro to U=0,13 W/m2K a z silikatem 18cm wystarczy 3-5cm grubiej styro żeby osiągnąć te same U co daje nam ok.10zł/m2 ściany więcej.
    Czyli:
    silikat 18cm 35zł/m2 (1,9zł/szt*18szt)+25cm styro 45zł/m2=80zł/m2 i U=0,13
    BK 24cm 56zł/m2 (8zł/szt*7szt)+20cm styro 36zł/m2=92zł/m2 i U=0,13
    I wszystko jasne,być może miałaś słabą baterię w kalkulatorze
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 29-10-2011 o 08:58

  8. #4468
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Zapraszam jasiek do Enei, oni na pewno ci tak zrobią

  9. #4469
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Zapraszam jasiek do Enei, oni na pewno ci tak zrobią
    jako gospodarczy...
    łaski nie robią
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  10. #4470
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    jako gospodarczy...
    łaski nie robią
    Ja nawet gospodarczego nie miałem i nadal nie mam. Miałem budować gospodarczy by mieć tańszy prąd?
    Za 100zł pożyczyłem na rok przyczepę kempingową, takiego gruchota. Nawet kotka się w niej okociła, takie dziury miała

  11. #4471
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał adiqq Zobacz post
    . Musiało być tylko pismo od elektryka z uprawnieniami.
    w każdym rejonie energetycznym tacy są..., wystarczy się tylko "zakręcić"
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  12. #4472
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Ja nawet gospodarczego nie miałem i nadal nie mam. Miałem budować gospodarczy by mieć tańszy prąd?
    Za 100zł pożyczyłem na rok przyczepę kempingową, takiego gruchota. Nawet kotka się w niej okociła, takie dziury miała
    no i do tej budy da się tymczasowo...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  13. #4473
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    no i do tej budy da się tymczasowo...
    Ale bym musiał odbiór zrobić

  14. #4474
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Taki podlicznik powinien sobie kupić każdy i sprawdzić czy mu się opłaca G12.

  15. #4475
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter Zobacz post
    Jak juz jestesmy przy eneretyce to zapytam co robic. Po otrzymaniu warunków zapłaciłem w enea za przyłącze zaliczkę zrobili nową skrzynkę potem zapłaciłem resztę. Niestety ruszę z budowa dopiero będą wiosnę. Powinienem jednak w ciągu miesiąca podpisać umowę z enea a nie nie pali mi sie płacić abonament za nic. W enea podpowiedzieli mi abym podpisał i rozwiązał. Poradźcie co robic? Co sie stanie jak do wiosny sie nie zgłoszę?
    Ktos mi podpowie?

  16. #4476

    Domyślnie

    postaw przyczepę/budynek gospodarczy i podpisz umowę na G11. Ja swego czasu tak zrobiłem mając jedynie "salę tronową" na działce...
    instalacje elektryczne, tv-sat, internet

  17. #4477

    Domyślnie

    Cytat Napisał adiqq Zobacz post
    niekoniecznie. Do mnie styropian przyjechał prosto z fabryki - zamawiałem na cały dom, dużo przekroczyłem minimum logistyczne i za transport nie płaciłem.
    Podejrzewam że jak zamówisz bloczki/pustaki na cały dom to będzie podobnie.
    Nie zamawiałem bezpośrednio w fabryce, ale w firmie przez allegro - jedna przyczepa przyjechała do mnie, a druga przyczepa pojechała 100km dalej.
    niekoniecznie, robiłem takie próby z zamawianiem przez neta, niestety za HDS to sobie liczą ekstra
    styro to co innego, u mnie było podobnie jak u ciebie zamówiłem wieeele m3 i transport był gratis, no ale bez hds tylko zwykła ciężarówa

  18. #4478

    Domyślnie

    Kurcze gdzieś czytałem bardzo niepochlebne recencje na temat tej firmy...ale gdzie to juz nie pamiętam... Arturo72 looknij na google pod kątem ucziwosci tej firmy...

    np na naszym forum rozne opinie http://forum.muratordom.pl/showthrea...%82y-budowlane
    Ostatnio edytowane przez Piotrek42 ; 29-10-2011 o 22:24

  19. #4479
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    Kurcze gdzieś czytałem bardzo niepochlebne recencje na temat tej firmy...ale gdzie to juz nie
    Ale jakby wam Mega1000 nie odpowiadala to tutaj jest inna firma trochę drożej...jedynie 37zł/m2
    http://allegro.onet.pl/silikaty-godzikowice-silka-transport-hds-u18l-i1858758497.html
    Cytat Napisał adiqq Zobacz post
    Chyba ktoś z grupy Rybnickiej u nich zamawiał, ale na 100% pewny nie jestem...
    piszę oczywiście o mega1000
    Masz rację i na tym się opieram
    Cytat Napisał mea
    ja kupowalam w mega1000 ... wlasciwie ich rola bylo zlozyc zamowienie i zafakturowac bo moj styropian przyszedl z polstyru prosto
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 29-10-2011 o 23:01

  20. #4480
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Crazy

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Białystok
    Posty
    356

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    no i do tej budy da się tymczasowo...
    A do garażu blaszanego da się podłączyć od razu normalny prąd G11 i potem przenieść do domu?

Strona 224 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony