dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    RECOjunior

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    koło
    Kod pocztowy
    97-330
    Posty
    8

    Domyślnie Auratom 2005 + reco automat

    Moi Drodzy,
    piszę do Was, bo mam problem polegający na niezrozumieniu tego co dzieje się pomiedzy moim Auratonem 2005 bezprzewodowym moim piecem RECO Automat 37 KW i mną. Wydaje mi się, że regulator pokojowy który mam działa sobie sam dla siebie albo i nie,l piec swoją drogą, a chodzę i dziwuję. w zeszłym i poprzednim sezonie regulator trzymał temperaturę taką jaką miał zadaną albo tak mi się wydaje - może za mało przywiązywałem do tego uwagę. Teraz zaobserwowałem takie zjawisko. Regulator nastawiony na przykład na 19 stopni. W pokoju jest prawie 21. - Czyli moim zdaniem nie ogranicza temperatury bo jest za dużo.
    Piec. Z tego co zauważyłem bez tego regulatora oscylował w granicach 5 stopni. Znaczy osiągnął zadaną temperaturę przestawał dmuchać i podawać, a pompka CO pracowała. Kiedy temperatura spadła o 5 stopni na kotle, zaczynał ponownie dogrzewać. Po zamontowaniu tego urządzenia - rzecz jasna przeez serwisanta - piec osiąga zadaną temperaturę, przestaje dmuchać ii podawać, pompka CO pracuje nadal, prawie cały czas - nawet jak jest w pokoju zadana temperatura osiągnięta (zauważyłem kilka razy że wyłącza ją na jakiś czas ale zupełnie nie wiem czym się kieruje wtedy - napewno nie temperaturą w pomieszczeniu.) Temperatura na kotle zaczyna spadać do trzydziestu kilku stopni i dopiero wtedy buja się piec na nowo podając paliwo i dmuchając do osiągnięcia zadanej temp na kotle.
    Dla mnie jest to niezrozumiałe. CZy mam podejżewać awarię AURATONA? Czy Auraton powinien również wyłączać poprzez sterownik pieca rów nież pompę CO? Czy może tak mam być, choć nie sądzę? I w końcu czy można ten regulator podłączyć oprócz pieca,również do pompy CO?
    Przepraszam za niefachowość gdyż nie jestem budowlańcem tylko zwykłym użytkownikiem, dla którego piec nie jest celem w życiu. Proszę o pomoc za którą z góry dziękuję.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Sterownik tylko i wyłącznie decyduje kiedy piec ma pracować a w żaden bezpośredni sposób nie wpływa na to jak pracuje. Tak więc, jeżeli piec pracuje mimo przekroczeniu temp. zadanej w pomieszczeniu to:
    - albo sterownik nie jest podłączony do pieca
    - albo masz pomieszane NC/NO - czyli temp. powyżej zadanej traktuje jak poniżej i odwrotnie (co prawda nie mam pojęcia jak to wygląda dla bezprzewodowych)

    Co możesz sprawdzić, to na szybko wyłącz zupełnie sterownik i zobacz, czy jest jakaś różnica w pracy kotła.
    Dywagacje nad kominkiem - Kominek Trocia

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony