dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 7
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 132
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    Uff.. Wiktorczyk. No,no - I liga. Choc ponoć ostatnio spauzował z cenami.
    Fakt, nie oszczędzaliśmy na ważnych dla nas materiałach do budowy. Może mamy jakieś nienormalne podejście, bo nie zależy nam na super furach (mamy jedno stare autko), ani plazmie za kilka tysięcy (wolę książkę przy kozie). Dom też wykańczamy zupełnie sami (oprócz schodów). Większość wyposażenia to przedmioty znalezione, których nikt nie chciał i przeze mnie stuningowane ale to nam daje taką radochę!
    Mam nadzieję, że będzie u nas choć skromnie, to ze smakiem. Zobaczymy

  2. #22
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar matanga
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Posty
    6

    Domyślnie

    Miszaki czy pamiętasz może nazwę płytek z castoramy o których pisałaś w wątku o białych cegiełkach? szukam płaskich białych błyszczących cegiełek do łazienki i nie mogę znaleźć. W castoramie też nie widziałam, ale może nazwa by pomogła w poszukiwaniach. W kuchni mam puny z ascota tylko dlatego, że są na małej powierzchni (niecałe 2m kw.). Puny w łazience wykończyłyby mnie finansowo...

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał matanga Zobacz post
    Miszaki czy pamiętasz może nazwę płytek z castoramy o których pisałaś w wątku o białych cegiełkach? szukam płaskich białych błyszczących cegiełek do łazienki i nie mogę znaleźć. W castoramie też nie widziałam, ale może nazwa by pomogła w poszukiwaniach. W kuchni mam puny z ascota tylko dlatego, że są na małej powierzchni (niecałe 2m kw.). Puny w łazience wykończyłyby mnie finansowo...
    Hej, z tego co wiem, to one zbytnio nazwy nie mają. Są z serii dla Castoramy - Colours. Nie wiem skąd piszesz, ale w śląskich castoramach są wszędzie, choć niezbyt dobrze wyeksponowane, ich format to 10x30, zwykle kładzione jedna na drugiej, nie na "cegłę".

  4. #24
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar matanga
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Posty
    6

    Domyślnie

    szukałam tylko w bydgoskiej castoramie, ale jeszcze raz poszukam a jak nie znajdę to podpytam się czy nie mogą ściągnąć z innego miasta, bo na Śląsk mam trochę daleko

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar makrz
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-741
    Posty
    123

    Domyślnie

    Pozwole sobie wciac sie w temacie plytek-cegielek:
    Jak napisala autorka watku to seria "Colours", Panton cegielki 10x30 i rzeczywiscie sa w kazdej Castoramie , przynajmniej u nas w Krakowie
    i sa rewelacyjne!!! Wiem, bo mam (w koncu) w lazience. A na podlodze, jasno-szare (idac za sugestia Miszakow- za ktora serdecznie dziekuje!)
    I za bloga tez, wielkie dzieki! Podgladam, zagladam, ciesze oko, podpatruje,sie inspiruje
    Wnetrza - swietne, porecz do pozazdroszczenia (ale przy dwojgu maloletnich M&M'sow u mnie pozostanie w sferze marzen).
    Marzena

  6. #26

    Domyślnie

    makrz,
    dzięki podrzuć może jakieś fotki na priv Twojej łazienki, bo jestem ciekawa jak wyszła!
    Co do barierek, my dzieci nie mamy, ale gdyby kiedyś się pojawiły, to wymyśliłam, że będzie można "wprawić" w ramy szyby z pleksi, tylko na jakiś czas.
    Da się to zrobić bo te barierki to jakby obrazki w ramie. Tym się pocieszam

  7. #27

    Domyślnie

    Lubię łączyć stare z nowym. Nasze wnętrza będą więc trochę eklektyczne. Przykładem jest moje urodzinowe krzesło, które uwielbiam. Nie mogę się doczekać, kiedy wreszcie podłoga będzie biała, a ja zabiorę się za moje tworzenie w pracowni Na razie mogę jedynie malować lampy, jakieś obrazki czy drzwi. Potem wrócę do majsterkowania i szycia, które na czas budowy musiałam zarzucić...


  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Sharlotka
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    2.445

    Domyślnie

    To będzie przepiękny dom!!!!
    Podziwiam, że tak dużo skomplikowanych rzeczy robicie SAMI!!!!!!!

    Czy możesz napisać coś więcej o oknach Wiktorczyk? Montowaliście je przed, czy po tynkach/ wylewkach?
    Jak z obsługą, jakością montażu, jaką macie gwarancję? No i jak ta firma wypadała cenowo z porównaniu z innymi? Właśnie się rozglądam za oknami drewnianymi.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sharlotka Zobacz post
    To będzie przepiękny dom!!!!
    Podziwiam, że tak dużo skomplikowanych rzeczy robicie SAMI!!!!!!!

    Czy możesz napisać coś więcej o oknach Wiktorczyk? Montowaliście je przed, czy po tynkach/ wylewkach?
    Jak z obsługą, jakością montażu, jaką macie gwarancję? No i jak ta firma wypadała cenowo z porównaniu z innymi? Właśnie się rozglądam za oknami drewnianymi.
    Sami się dziwimy, tyle, że to trwa i trwa...
    Okna są wspaniałe, wykończenie na szóstkę. Montowaliśmy je przed tynkami, wylewkami etc. Kiedy tynkowaliśmy lała się po nich para wodna i nic im nie jest. Nie porównywaliśmy specjalnie cen, mieliśmy jeszcze 2 inne wyceny, które były na podobnym poziomie. Przekonało nas to, że do firmy mamy rzut beretem, że jest to sprawdzona marka (ale uwaga bo są dwa Wiktorczyki, nasze okna są z ABA Wiktorczyk z Czarkowa). Mogliśmy oglądać nasze okna w różnych fazach realizacji. W firmie pracują bardzo miłe osoby, chce się u nich kupić. Montaż sprawny, gwarancji nie pamiętam, ale kilka lat na pewno. Złóż zapytanie cenowe, na pewno dostaniesz rabat. My na razie jesteśmy więcej niż zadowoleni.

  10. #30

    Domyślnie

    Ostatnio trochę się pobyczyliśmy i tempo wykończeń znacznie zmalało. Od jutra jednak musimy się na nowo zmobilizować. Wyjścia nie ma. To są uroki wykończenia samemu. Jest ciężko i ma się wrażenie że to się nigdy nie skończy, ale kiedy wyłaniają się pierwsze zrodzone w głowie wnętrza, robi się od razu lepiej i znowu nabiera się chęci
    Wczoraj kafelkowaliśmy w WC na dole, jutro ja pomaluję ściany na gotowo, Marcin nałoży fugi na kafle (będziemy robić to pierwszy raz w życiu), zamocuje lampę (ogrodową sic!) która niedawno przyszła, i mam nadzieję, że jeszcze uda nam się zamocować legary. Nie mogę się doczekać jutra, 17h00





    a tu moja przeróbka starego okna, chyba zrobię z niego ostatecznie lustro, więcej info na blogu, pozdrowienia!



    a tu wizualka łazienki na dole:

    Ostatnio edytowane przez Miszaki ; 11-12-2011 o 08:17

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar makrz
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-741
    Posty
    123

    Domyślnie

    Oglądam jak powstają Wasze wnętrza tu i na blogu i myślę sobie, że to jest wlaśnie TO! TO, co najbardziej chwyta mnie za serce i że to jest TEN kierunek.
    Cieszę się każdym wpisem, każdym fociakiem... Kibicuję!
    ... i proszę mi na blogu nie wypisywać żadnych gróźb o znikaniu...nie wooooollllnnnooooo! Ja tak egoistycznie, ale z głębi serducha!
    pozdrawiam,
    Marzena
    PS. Łazienka będzie świetna, inna, niesztampowa, piękna w swej prostocie!

  12. #32

    Domyślnie

    Dziękuję za miłe słowa! Czasem muszę sobie ponarzekać, kiedy mam już dość.
    A wczoraj nauczyłam się fugowania Efekty w fotodzienniku. Wykafelkowaliśmy też do końca prysznic, może w tym tygodniu uda nam się podgonić z łazienkami, zwłaszcza tą na dole. Pozdrowienia

  13. #33

    Domyślnie

    Hej, tez Wam kibicuję i jestem pełna podziwu, że sobie tak świetnie sami radzicie.
    Chciałam zapytać o tę fugę jaśniutką - czy to może jest mapei 110? Mam już położone białe cegiełki w łazience z białą fugą, ale w kuchni chyba wolałabym jasnoszare. A Wasze są idealne, przynajmniej na moim monitorze

  14. #34

    Domyślnie

    Witam, to firma Sopro Saphir, jasnoszara. Bardzo ładnie wygląda, nie rzuca się w oczy a jednak nie jest biała. Pozdrowienia!

  15. #35

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Zapytam się jeszcze o listwę z 3 reflektorkami w górnej łazience i kinkiet ogrodowy w holu (jaki producent).

    Czy namierzyłaś, gdzie można kupić plakat Are you happy? (wkleiłaś go na swoim blogu).

    Pozdrawiam!

  16. #36

    Domyślnie

    Witaj! Listwa z reflektorkami jest z Leroy Merlin, kosztowała ok 250 zł. Kinkiet ogrodowy z hallu, kupiliśmy w Castoramie, bodajże z firmy Soltera za jakieś 45 zł/szt.
    Co do plakatu niestety tylko w formie marzenia Może kiedyś sobie coś podobnego zmajstruję i dam do wydruku, ale kupić go chyba się już nie da...

    Pod tym linkiem znajdziesz dosyć dużą rozdzielczość:
    http://mymcmlife.files.wordpress.com...2_web_1024.jpg
    Ostatnio edytowane przez Miszaki ; 08-12-2011 o 19:06

  17. #37

    Domyślnie

    Łazienka na dole nabiera (małego) tempa. Wczoraj nałożyłam ostatnią warstwę farby. Wykończyłam też masą akrylową brzegi na styku kafli ze ścianą. Zamontowałam pierwszą w życiu kratkę wentylacyjną (z nierdzewki, mam nadzieję, że wkręty też są nierdzewne, bo jeśli nie, to za kilka lat mamy korozję murowaną). Razem z M zamocowaliśmy legary na kleju. Powoli przymierzamy się do blatu, który powstanie z niewykorzystanych drewnianych belek (niesamowity efekt!). Blat będzie pomalowany na szaro. Wyszlifowałam też wczoraj ostatni raz deski podłogowe które położymy w łazience już jutro! Dzisiaj je tylko pomaluję "na gotowo". Postanowiłam lampę Vancouver z wizualki z posta wcześniej, przemalować na jasny błękit, będzie bardziej "wiejsko", a o to przecież chodzi

    Każda mała rzecz tak cieszy! Uwielbiam patrzeć jak plan w głowie zaczyna się urzeczywistniać. W łazience na dole najbardziej podobają mi się płaskie, błyszczące, porcelanowe kafelki, murki z cegieł pomalowanych na biało i grzejnik. Kiedy dotrą jeszcze inne elementy, to już nie będę wiedziała co lubię najbardziej




  18. #38

    Domyślnie

    Witam,
    My też dołączamy się do zachwytów nad domkiem (mężusio też zachwycony) - będzie pięknie i ciepło, a takie domy luuuubimy

    Ja w kwestii warzywnika - świetny pomysł z tymi skrzyniami, chętnie zmałpuję (jeśli nie masz nic przeciwko temu). Proszę powiedz: po co część tej skrzynki wkopałaś do ziemi? w celu lepszej stabilności? czy chodzi zupełnie o coś innego?

    Pozdrawiam i będę podglądać na pewno!

  19. #39

    Domyślnie

    btw. ja też sama fugowałam część glazury a mężuś układał (nie wszędzie)
    ..znaczy się - dla chcącego nic trudnego!

  20. #40

    Domyślnie

    Witaj magduska,
    dzięki za miłe słowa. Z tymi skrzynkami taki miałam plan, żeby je całkowicie wypełnić, żeby przy schylaniu mniej bolały plecy Same boki skrzynki do ziemi wkopane nie są, za to jedynie kantówki, które tworzą szkielet. Moim zdaniem poprawiło to nieco stabilność, ale myślę, że i bez tego można się obejść, bo ciężar ziemi kiedy już są wypełnione sprawia, że nie da się ich ruszyć
    Polecam takie zagony, bo wszystko jest uporządkowane i ładne

Strona 2 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony