dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 686
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 13710
  1. #161

    Domyślnie

    Stąd nazwa techniczna reaktora, DRJ200 (200% sprawności przemiany mechanicznej, parametr nieznany dla obecnej żydonauki).
    Przeczytałem na Pańskiej stronie coś takiego , jakoś to mało profesjonalnie brzmi zwłaszcza końcówka .
    Ostatnio edytowane przez k***a*z ; 13-12-2011 o 08:18
    Tu nie było reklamy, tylko informacja że mój nick to "kamieniarz"



    .

  2. #162
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar kkdarch
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Sangrodz
    Kod pocztowy
    97-225
    Posty
    450

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamieniarz Zobacz post
    Robiłem próbę już na nowym liczniku , PCi przez 1 minutę zużyła 0.05kWh czyli przez godzinę wyjdzie 3kWh , więc jeśli po nocy na liczniku jest o 30kWh więcej to jednak pracowała 10 godzin.
    Jest jeszcze inne prawdopodobne wytłumaczenie , tak jak pisałem wcześniej , może jednak mam słabszą sprężarkę niż to co mówił producent.


    Wczoraj temp. podłogi 18.7 , ustawiłem na sterowniku 18 , pompa uruchomiła się w taniej taryfie (nie wiem o której godzinie) i zużyła 19kW , temp. powietrza w budynku bez zmian .

    Mały offtop : zauważyłem że ma Pan na stronie wiele słów zaczynających się od dużych liter PO , przypadek ? czy może działanie podprogowe ?
    Dojdziesz do normalnej temperatury podłogi to zobaczysz jak wzrośnie pobór prądu.Jak masz skraplanie na poziomie 25-27st C automatycznie masz mniejszy pobór prądu.Spójrz na to: http://www.elektronika-sa.com.pl/tcm...FM&RID=4&Tab=2

    Prawdopodobnie masz tą sprężarkę.Po lewej masz temperaturę skraplania a na górze temperaturę parowania.Przyjmij temperaturę skraplania wyższą od temperatury wody wyjściowej do CO o około 5 st C i temperaturę parowania około 3 st C niższą niż temperatura wychodzącego glikolu z pompy.Będziesz miał wyniki jak na dłoni jak się zmienia pobór prądu w zależności od temperatur DZ i GZ.

  3. #163

    Domyślnie

    Temp. skraplacza około 33 stopnie , w sumie to obojętne czy pracuje długo z niskim poborem czy krótko z większym poborem prądu . Wychłodzę wodę w baniaku cwu i sprawdzę czas i pobór prądu .
    Tu nie było reklamy, tylko informacja że mój nick to "kamieniarz"



    .

  4. #164
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arius Adolf Nowak Zobacz post
    sprawność PC spada przy mrozach do 110-140%, a przy ciągłych mrozach "-15", nawet poniżej 100.

    Dariusz K. Nowak
    Mówimy o gruntówkach czy powietrznych? Chociaż i przy tych drugich nie widziałem ani nie słyszałem aby COP był równy 1 w jakimś momencie

  5. #165
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Mówimy o gruntówkach czy powietrznych? Chociaż i przy tych drugich nie widziałem ani nie słyszałem aby COP był równy 1 w jakimś momencie
    Przy powietrznych może wynosić nawet mniej niż 1.

  6. #166

    Domyślnie

    Ja bym proponował nie dyskutować z Adolfem...wiemy jaki jest jego pogląd i jak lubi mieszać. Poza tym to jest wątek o pompach ciepła.

  7. #167
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    To jest temat o PC a nie reaktorach proszę trzymać się tematu.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  8. #168
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arius Adolf Nowak Zobacz post
    A może skoro jest Pan takim gorącym orędownikiem PC, może zechce naPiSać coś bardziej konkretnie, jak np. użytkownik "QQQQ"?
    Dariusz K. Nowak
    Jestem gorącym orędownikiem pisania na temat
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  9. #169
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    puzondm

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Szymanów k. Wrocławia
    Posty
    540

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    A nie słychać u ciebie jak bardzo się sprężarka męczy grzejąc CWU?
    sapie heheh
    Mój domek: 205m2 po podłogach, kubatura 650m3, Docieplenie: 15cm styro na 30cm pustak ceramiczny, podłoga 10 styro, dach 30 cm wełna, okna 3 szybowe "1", dachowe "1,5". Wentylacja grawitacyjna. CWU - 5 osób. 1 rok - 5716,20kWh. , 2012 - 1530 zł brutto. PC ZIRIUS / FURION- bezpośrednie odparowanie - bezpośrednie skraplanie.

  10. #170
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    puzondm

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Szymanów k. Wrocławia
    Posty
    540

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwxw Zobacz post
    Sięgnę po raz kolejny do instrukcji pompy ciepła StE, strona 4 http://www.stiebel-eltron.ru/imperia...ent/mba/25.pdf, ale żeby było łatwiej wkleję obrazek pokazujący parametry pompy w zależności od warunków pracy. Widać na nim. że "electrical power consumption" zmienia się wraz z parametrami pracy. Na osi Y jest podana moc chwilowa, więc nie zależy ona od czasu pracy pc.
    na tym samy zdjęciu jest napisane "water" a sprężarka nie jest na wodę, spręża gaz i oddaje ciepło przez wymiennik
    Mój domek: 205m2 po podłogach, kubatura 650m3, Docieplenie: 15cm styro na 30cm pustak ceramiczny, podłoga 10 styro, dach 30 cm wełna, okna 3 szybowe "1", dachowe "1,5". Wentylacja grawitacyjna. CWU - 5 osób. 1 rok - 5716,20kWh. , 2012 - 1530 zł brutto. PC ZIRIUS / FURION- bezpośrednie odparowanie - bezpośrednie skraplanie.

  11. #171
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    puzondm

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Szymanów k. Wrocławia
    Posty
    540

    Domyślnie

    Cytat Napisał photos Zobacz post
    Ja bym proponował nie dyskutować z Adolfem...wiemy jaki jest jego pogląd i jak lubi mieszać. Poza tym to jest wątek o pompach ciepła.
    proponuje dać bana używając trójkąta z wykrzyknikiem pod wiadomością, zanim zacznie się krwawa jatka
    Mój domek: 205m2 po podłogach, kubatura 650m3, Docieplenie: 15cm styro na 30cm pustak ceramiczny, podłoga 10 styro, dach 30 cm wełna, okna 3 szybowe "1", dachowe "1,5". Wentylacja grawitacyjna. CWU - 5 osób. 1 rok - 5716,20kWh. , 2012 - 1530 zł brutto. PC ZIRIUS / FURION- bezpośrednie odparowanie - bezpośrednie skraplanie.

  12. #172
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.186
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    starczy nie odpowiadać.

  13. #173

    Domyślnie

    Cytat Napisał puzondm Zobacz post
    na tym samy zdjęciu jest napisane "water" a sprężarka nie jest na wodę, spręża gaz i oddaje ciepło przez wymiennik
    Tak, bo ten wykres dotyczy całej pompy ciepła, a nie samej sprężarki. To nie jest wycinek dokumentacji dla projektanta pomp ciepła, ale dla użytkownika i instalatora. Ważne jest na jakich parametrach pracuje cała pc i ile prądu zabiera.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  14. #174
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Dzisiaj w nocy pyknie mi pierwszy tysiąc kWh w tym sezonie grzewczym (CO i CWU). Dokładnie dwa miesiące i 92% w II taryfie. 133m2, trzy osoby, temp. w okolicach 22 st.

  15. #175
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    puzondm

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Szymanów k. Wrocławia
    Posty
    540

    Domyślnie

    u mnie 833 kw/h, tylko 2Taryfa, CWU 5, 24-23C, 160m2 około 600m3
    Mój domek: 205m2 po podłogach, kubatura 650m3, Docieplenie: 15cm styro na 30cm pustak ceramiczny, podłoga 10 styro, dach 30 cm wełna, okna 3 szybowe "1", dachowe "1,5". Wentylacja grawitacyjna. CWU - 5 osób. 1 rok - 5716,20kWh. , 2012 - 1530 zł brutto. PC ZIRIUS / FURION- bezpośrednie odparowanie - bezpośrednie skraplanie.

  16. #176
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał puzondm Zobacz post
    160m2 około 600m3
    Tak z ciekawosci: 600m3/160m2 to daje wysokosc pomieszczen mieszkalnych srednio 3,75m. Dlaczego tak wysoko sufit?

  17. #177
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał puzondm Zobacz post
    u mnie 833 kw/h, tylko 2Taryfa, CWU 5, 24-23C, 160m2 około 600m3
    Jakie masz zużycie latem na CWU?

  18. #178
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    puzondm

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Szymanów k. Wrocławia
    Posty
    540

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Tak z ciekawosci: 600m3/160m2 to daje wysokosc pomieszczen mieszkalnych srednio 3,75m. Dlaczego tak wysoko sufit?
    heheh dach 4 spadowy po podłogach ponad 200m
    Mój domek: 205m2 po podłogach, kubatura 650m3, Docieplenie: 15cm styro na 30cm pustak ceramiczny, podłoga 10 styro, dach 30 cm wełna, okna 3 szybowe "1", dachowe "1,5". Wentylacja grawitacyjna. CWU - 5 osób. 1 rok - 5716,20kWh. , 2012 - 1530 zł brutto. PC ZIRIUS / FURION- bezpośrednie odparowanie - bezpośrednie skraplanie.

  19. #179
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    puzondm

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Szymanów k. Wrocławia
    Posty
    540

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Jakie masz zużycie latem na CWU?
    stany licznika za czerwiec 5340, lipiec 5440, sierpień 5527, wrzesień 5601, pc tylko do cwu
    Mój domek: 205m2 po podłogach, kubatura 650m3, Docieplenie: 15cm styro na 30cm pustak ceramiczny, podłoga 10 styro, dach 30 cm wełna, okna 3 szybowe "1", dachowe "1,5". Wentylacja grawitacyjna. CWU - 5 osób. 1 rok - 5716,20kWh. , 2012 - 1530 zł brutto. PC ZIRIUS / FURION- bezpośrednie odparowanie - bezpośrednie skraplanie.

  20. #180
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał puzondm Zobacz post
    heheh dach 4 spadowy po podłogach ponad 200m
    No to ni jak nie chce mi wyjsc te 600m3 kubatury. Tez mam 4spadowy.
    Napisz moze jak liczyles, bo moze ja cos mam namieszane.

Strona 9 z 686

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony