dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 9
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 161
  1. #121
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał front247 Zobacz post
    skoro gaz jest zły to czemu ludzie go montują? marketing?
    raczej niewiedza...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  2. #122
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar efka3
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Lublin
    Posty
    108
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Franek budowlaniec słysząc o 15cm styropianu na ścianie łapie się za głowę,nie mówiąc o 25cm O wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła nawet nie słyszał a 3 szyby w oknie montowanym w warstwie ocieplenia to dla niego kosmos
    ) Franek budowlaniec to jedno, ale co można powiedzieć o sprzedawcy okien 3 szybowych, który nie słyszał... no może coś słyszał o ciepłym montażu... a o sklepie, który "promuje" ciepły montaż na swojej stronie, ma w ofercie specjalne taśmy do uszczelniania jako uzupełnienie całego systemu, a kiedy tam się człowiek zjawił to zrobili wielkie oczy, o mocowaniach do okien nie słyszeli i ostatecznie poradzili, żeby przekonać inwestora do "normalnego" zamontowania okien ... tyle, że mocowanie do okien chciał kupić sam inwestor No ale wątek nie o tym
    Miej ty sobie pałace, ja mój domek ciasny.
    Prawda, nie jest wspaniały, szczupły, ale własny.


    Dziennik budowy

  3. #123
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    no argument o kosztach przeglądów do gazowca jest często pomijany
    ja teraz się wkurzam na dodatkowe koszty serwisu pompy powietrznej [200zł to jeszcze do przełknięcia] no ale dochodzi jeszcze tekst panie plus vat plus 1,5 zł za kilometr dojazdu i robi się z 500-600zł rocznie dodatkowo.
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  4. #124

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    a czy ty wiesz że wszystko elektryczne czego używasz w domu jest ogrzewaniem
    ja płacę średnio ok.900zł co dwa miesiące za cały prąd na posesji a w tym mam ogrzewanie, CWU,oświetlenie itp.
    wychodzi mi jakieś trzy stówy więcej na miesiąc , czynsz za mieszkanie w bloku jest większy...
    wszystko zależy od podejścia, dla jednych drogo, dla innych tanio...
    widze ze w podpisie masz domek 154 m2 ,i napisałes 900/2miesiące czyli 450 zł /miesiąć za WSZYSTKO.... to powiem tak
    Ja buduje dom 83m2....analogicznie powinienem zejsc do połowy opłaty za samo ogrzewanie,bo reszta rzeczy to jest wzgledne zuzycie..czyli chyba smiało moge odjąć od twojej sumy 150 zł
    CZyli mozna załozyc ze ja bym płacił sredni co miesiąc za prad ..uzywając wszystkiego jakies 300 zł...


    Powiem tak jest to calkowicie i kompletnie nierealne ....Gdyby twoja cena miała cokolwiek wspólnego z rzeczywistością to ludzie hurtem przechodzili by na gaz.
    mi i mojemu projektantowi wyszło ze jak bede ogrzewac gazem i naprawde dobrze ocieplimy domek to być moze uda mi sie w sezonie grzewczym płacic ok 300-400 zł ZA SAM GAZ!

  5. #125

    Domyślnie

    Cytat Napisał front247 Zobacz post
    widze ze w podpisie masz domek 154 m2 ,i napisałes 900/2miesiące czyli 450 zł /miesiąć za WSZYSTKO.... to powiem tak
    Ja buduje dom 83m2....analogicznie powinienem zejsc do połowy opłaty za samo ogrzewanie,bo reszta rzeczy to jest wzgledne zuzycie..czyli chyba smiało moge odjąć od twojej sumy 150 zł
    CZyli mozna załozyc ze ja bym płacił sredni co miesiąc za prad ..uzywając wszystkiego jakies 300 zł...


    Powiem tak jest to calkowicie i kompletnie nierealne ....Gdyby twoja cena miała cokolwiek wspólnego z rzeczywistością to ludzie hurtem przechodzili by na gaz.
    mi i mojemu projektantowi wyszło ze jak bede ogrzewac gazem i naprawde dobrze ocieplimy domek to być moze uda mi sie w sezonie grzewczym płacic ok 300-400 zł ZA SAM GAZ!

    No tak ale znowu zapominasz o oplatach stalych i koniecznych przegladzie: u mnie przeglad 250 zl. Czyli w sumie wydalbys z 800, chodz i tak mocno gdybasz...

    Pozdrawiam
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  6. #126

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    ale co Ty za bzdury opowiadasz ??? Czy jak masz gaz to nie przyłączasz prądu ??? Zastanów się zanim coś napiszesz...
    Jeśli przyłączasz prąd za 2tys.zł to nie musisz przyłączać gazu za 5tys.zł z projektem ale jak przyłączasz gaz za 5tys.zł to musisz przyłączyć prąd za 2tys.zł,chyba,że u front247 gaz ziemny wytwarza elektryczność



    Pochwal się tym swoim kominem Jaki za ile,jaka cena za obróbkę blacharską,jaka cena za obłożenie tego komina,jaka cena za materiał na obróbkę,jaka cena za materiał na obłożenie.
    Jeśli poniżej 3,5tys.zł za wszystko to ja też skorzystam,bo będę miał jeden komin do kominka

    To Ty nic nie rozumiesz Grzejąc prądem za 0,33zł/kWh otrzymujemy w południe podobną ilość ciepła co da nam gaz ziemny za 0,22zł/kWh.
    Czy nie możesz tego pojąć ?

    Nie ,to nie jest marketing,to jest bezmyślość użytkowników...
    Podkreślam,ja mam gaz w drodze przy działce i nie ma mam zamiaru go podłączać !!!
    Czemu ? Bo gaz ziemny jest za drogi
    A czym grzeje ? Prądem bo jest...najdroższy
    Ale ja buduję z myślą o przyszłości
    Znów naciągasz rzeczywistosc pod swoje ceny
    Ja płace za gaz 1680 zł za prąd 2180 zł takze nie 5 tys
    Po drugie co ty argumentujesz ze jak mam juz prad to nic nie musze miec? Powiedz to ludziom z kominkami,solarami,piecami gazowymi,piecami kaflowymi,autami jezdzącymi na gaz... W jakims celu ludzie to sobie montują.

    mam dla ciebie zagadke matematyczną z klasy II SP- co jest wieksze 0,22 zł czy 0,33 zł? Jak obliczysz to zadaj sobie pyatnie: Czy to tak trudno pojąć?

    To co napisales na koncu to juz masło maslane...

    Co do komina to nie wiem nie znam sie,ale z tego co rozmawiałem z fachowcemkomin moze byc kawałkeim kwasówki albo rozbudowanym sys. z klinkieru o wys. 10 m co kto lubi.

    Nie ma co sie przerzucac na dzien dzisiejszy gaz jest tanszym medium,w niektórych wypadkach rzeczywiscie opłaca sie prad ale tylko w nielicznych .Ceny rosna nie wiadomo jakie będa za rok dwa a moze prad podrozeje o 50% a gaz tylko o 10%? nie wiadomio.
    Ja mam taniae przyłacze gazu(gazownia bierze na siebie wszystko),niezbyt droga instalacje CO-CWU ,niezbyt drogi piec...mały dom i mi sie opłaci takie grzanie.
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Kasia242 ; 15-12-2011 o 08:04

  7. #127

    Domyślnie

    Cytat Napisał front247 Zobacz post
    Znów naciągasz rzeczywistosc pod swoje ceny


    mam dla ciebie zagadke matematyczną z klasy II SP- co jest wieksze 0,22 zł czy 0,33 zł? Jak obliczysz to zadaj sobie pyatnie: Czy to tak trudno pojąć?
    Jesli budowe domu bedziesz opieral tylko na zasadach poznanych w podstawowce to krzyz na droge. Tluka Ci ludzie do glowy, ze cena na 1 KWH to nie wszystko a Ty dalej swoje jak mantre podajesz.

    Pozdrawiam
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  8. #128
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał front247 Zobacz post
    widze ze w podpisie masz domek 154 m2 ,i napisałes 900/2miesiące czyli 450 zł /miesiąć za WSZYSTKO.... to powiem tak
    Ja buduje dom 83m2....analogicznie powinienem zejsc do połowy opłaty za samo ogrzewanie,bo reszta rzeczy to jest wzgledne zuzycie..czyli chyba smiało moge odjąć od twojej sumy 150 zł
    CZyli mozna załozyc ze ja bym płacił sredni co miesiąc za prad ..uzywając wszystkiego jakies 300 zł...
    jak byś się bardziej pofatygował to też poczytał byś sobie mój dziennik, tam jest zapisane ile energii zużywam rok w rok od bardzo dawna (chyba z 10 lat )
    dom ogrzewam już siódmy sezon i wiem dokładnie jakiej ilości potrzebuje...
    ok. połowy lipca przychodzi pan z elektrowni i spisuje licznik, tak samo robi ok.połowy stycznia...
    opłaty mam uśredniane za pół roku, co dwa miesiące od 850 do 950zł
    nie bardzo interesuje mnie ile jest za styczeń a ile za lipiec (chociaż mogę to sobie wyliczyć ), średnio wychodzi ok. 450zł za miesiąc...
    kwota jak dla mnie jest całkowicie do zaakceptowania
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  9. #129

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Nie ,to nie jest marketing,to jest bezmyślość użytkowników...
    Podkreślam,ja mam gaz w drodze przy działce i nie ma mam zamiaru go podłączać !!!
    Czemu ? Bo gaz ziemny jest za drogi
    A czym grzeje ? Prądem bo jest...najdroższy
    Ale ja buduję z myślą o przyszłości
    I to właśnie jest totalna bezmyślność.
    Myślisz o przyszłości? Kpisz sobie a nie myślisz.
    Energia elektryczna to najdroższy możliwy sposób ogrzewania.
    Spalamy węgiel aby otrzymać energię cieplną a później zamieniamy ją na energię elektryczną i po co po to aby jeden z drugim "myślący" zamienił energię elektryczną z powrotem na ciepło.

  10. #130

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    ...
    kominek/komin pewnie też serwisujesz, bo w końcu ogień w domu.
    Doliczasz koszt pompki obiegowej a taka sama pompka jest też w kotłach elektrycznych.
    Dlaczego nie doliczysz również solarów, buforów i "małych" PCI, które ogrzewający elektrycznością instalują bo ... im się opłaca.
    Mi się nie opłaci.
    Instalacja gazowa + CO kosztowała mnie taniej niż instalacja piecy akumulacyjnych.
    A czymkolwiek bym nie grzał i tak miał bym tanio. Więc po co tezy bez pokrycia?

  11. #131
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.530
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    znowu coś ci się pomerdało, do ogrzewania używa się nocnej energii, która w dużym uproszczeniu jest odpadem z produkcji dziennej, bo elektrowni nie można ot tak sobie właczać i wyłaczać, dla przykładu podpowiem że uruchomienie bloku energetycznego trwa 3 dni, i jedyny ratunek to przełączanie w nocy elektrowni w tryb potrzymania, gdzie sporo ciepła idzie w gwizdek, dlatego też prąd nocny kosztuje 0,01zł/kWh i jako ciekawostkę powiem jeszcze że ostatnio w energetyce modne stało się przestawianie prądożernych produkcji na nocną zmianę
    Te 0,01 zł/kWh to koszt wyprodukowania czy sprzedazy ?

  12. #132

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    to żaden koszt, to cena po jakiej chce sprzedać prąd elektrownia w momencie gdy nikt go nie chce, taka promocja na szybko psujący się towar który nie znajduje nabywcy więc zostaje zmarnowany
    Ale odkrycie - kolumb się znalazł.
    A zapomniałeś już, że elektrownie produkują nie tylko prąd ale i ciepło dostarczane bezpośrednio do mieszkańców?

  13. #133

    Domyślnie

    Poza tym jak na odpad to ten prąd jest cholernie drogi.

  14. #134
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maron79

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Tczew
    Kod pocztowy
    83-110
    Posty
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Jakieś bzdury piszesz
    ...
    Maron79-liczę,że jesteś poważnym gościem i odpowiesz
    Jestem poważnym gościem i odpowiedziałem, a Ty mnie olałeś

    Czy na tym forum zaraz trzeba wszystkich wyzywać od głupków bez bezstronnego rozpatrzenia.
    front247 podaje koszty instalacji gazowej, a wy naskakujecie na niego, bo wy zapłacilibyście drożej

    Kotłownia "gazowa" w sumie ma go kosztować 10 000 zł, domek 83 m2 (dobrze ocieplony - zakładam 50 kWh/m2*rok), zużywa dożo cwu, więc zakładam, że rocznie na co i cwu zużyje 8 000 kWh (jeśli zużyje więcej, a nie przekroczy limitu 1200 m3 w taryfie W2, koszt kWh będzie jeszcze mniejszy)
    - kocioł gazowy turbo, sprawność 93%
    - 200 zł rocznie dodatkowe koszty,
    i sumując wszystkie koszty cena 1kWh z gazu wyniesie 0,277

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	prąd opłaty.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	100,4 KB
ID:	90164

    Założyłem też przypadek, ogrzewania prądem
    - realnie (nie na papierze) 80 % pokrywa tania taryfa,
    - koszt kotłowni 7000 zł
    i rocznie (płacąc abonament za gaz i przeglądy) grzejąc gazem zaoszczędzi ponad 500

    Nie wierzysz to sprawdź w arkuszu
    gaz - prąd.zip

    Powiedz ile będzie kosztował kominek akumulacyjny lub z PW, który planujesz, dlaczego nie doliczasz go do instalacji?
    Ile czasu będzie się zwracał (nie zwróci się )

    Nie uważam, żeby grzanie prądem było złe, ale powtarzam to po raz kolejny, że opłacalność zależy od OZC. Im większe zużycie, tym mniej się opłaca w porównaniu z gazem.
    Pozdrawiam

  15. #135

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maron79 Zobacz post
    Założyłem też przypadek, ogrzewania prądem
    - realnie (nie na papierze) 80 % pokrywa tania taryfa,
    - koszt kotłowni 7000 zł

    Nie uważam, żeby grzanie prądem było złe, ale powtarzam to po raz kolejny, że opłacalność zależy od OZC. Im większe zużycie, tym mniej się opłaca w porównaniu z gazem.
    Pozdrawiam
    Dla tekiego domu kable powinny kosztowac znacznie ponizej 4 tys. DLa 120 metrow uzytkownicy podaja koszty 7-8 tys, i to juz ze sterowaniem strefowym. Roznica miedzy 7 tys a 4-5 jest znaczaca. W tak malym domku i o niksim zapotrzebowaniu to naprawde tylko promile pojda w drogiej taryfie.

    W takim domu to w ogole mocna obnizyc koszty inwestycyjne dajac jakas grzalke kanalowa do wentylacji i po sprawie

    Ktos tak ma/planuje miec ?? To cieplo tez sie z czasem powinno akumulowac w przegrodach, na pewno nie tak szybko i sprawnie jak przez kabel grzejne.

    Pozdrawiam
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  16. #136

    Domyślnie

    Maron79, co do bezstronnego rozpatrzenia.

    10.000 zł - kotłownia 'gazowa' - co w nią wchodzi? Podłogówka też?
    7.000 zł - kotłownia 'prądowa' - co w nią wchodzi?

    Ja przy prądzie lecę tylko w taniej taryfie (100%), CO+CWU.
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  17. #137

    Domyślnie

    budowlany_laik:
    Jaką mocą grzejesz obecnie? Wykorzystujesz 6kw? Jak długo pracuje piecyk z taką mocą?

  18. #138

    Domyślnie

    Cytat Napisał orko Zobacz post
    I to właśnie jest totalna bezmyślność.
    Myślisz o przyszłości? Kpisz sobie a nie myślisz.
    Energia elektryczna to najdroższy możliwy sposób ogrzewania.
    Spalamy węgiel aby otrzymać energię cieplną a później zamieniamy ją na energię elektryczną i po co po to aby jeden z drugim "myślący" zamienił energię elektryczną z powrotem na ciepło.
    100% racjii.sam bym tego lepiej nie ujął,niektórezy chca tworzyc perpetum mobile a tak sie nie da.
    pozdrawiam

  19. #139

    Domyślnie

    maron 79 dziekuje Ci za te obliczenia teraz juz nie mam watpliwpości.

    mpopław nie obraz sie ale ty sypiesz tylko ogolnikami,zadnych konkretów,prosiłem juz parenascie postów wstecz żebys w miarę mozliwosci poparł swoje teze ze bede miał taniej grzejąc pradem,i nic nie widze . Przeciez ja nei jestem upartym osłem co musi mieć gaz,staram sie korzystac z pomocy na forum,jesli ty mnie przekonasz ze bede miał taniej na pradzie to na pewno załoze ogrzewanie pradem

  20. #140

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Pochwal się tym swoim kominem Jaki za ile,jaka cena za obróbkę blacharską,jaka cena za obłożenie tego komina,jaka cena za materiał na obróbkę,jaka cena za materiał na obłożenie.
    Jeśli poniżej 3,5tys.zł za wszystko to ja też skorzystam,bo będę miał jeden komin do kominka
    Arturo, ja Ci się pochwalę swoim kominem. Przepust dachowy montowany na etapie pokrycia dachowego z nierdzewki 180 zł.
    Komin (dwupłaszczowy z nierdzewki do kondensata) 100 zł/metr - wyszło 7 metrów - 700 zł.
    Zakończenie komina - gotowe nierdzewka 200 zł.
    2 kolanka 30 stopni 300 zł
    obejma 8 zł

    RAZEM ca. 1400 zł, komin zakończony eleganckim daszkiem z nierdzewki.
    desmear

Strona 7 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony