dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 121 z 164
Pokaż wyniki od 2.401 do 2.420 z 3276
  1. #2401

    Domyślnie

    na 9,5 dnia 120kg = 12,6kg/d
    170m2 do 21stC + 90m2 piwnicy z garażem do 15stC

  2. #2402
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Kinga56

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    02-679
    Posty
    5

    Domyślnie

    Zdecydowałam się na kupno domu .Jeszcze jest w surowym stanie ,ale już zastanawiam się nad wyborem okien ,drzwi ,ogrzewania i innych rzeczy .Chcę mieć wszystko przygotowane.Drzwi i okna już w sumie wybrałam ,ale teraz zastanawiam się nad firmą ,gdzie można kupić dobre kotły .Moja znajoma kupiła kocioł u Witkowskiego ,a dokładnie kocioł z podajnikiem ślimakowym .Bardzo go chwali i jest zadowolona .Co myślicie o tej firmie ?Byłam na jego stronie i zapoznałam się z ofertami i mi też wydaje się ,że prezentują niezłe oferty .Czy ktoś kupował u niego ?

  3. #2403

    Domyślnie

    Cytat Napisał qwert Zobacz post
    na 9,5 dnia 120kg = 12,6kg/d
    170m2 do 21stC + 90m2 piwnicy z garażem do 15stC
    bardzo dobry wynik.
    możesz podać nastawy?
    elektromet keller 25

  4. #2404

    Domyślnie

    n43
    d13
    u15
    przesłona z went. zdjęta, czopuch max otwarty.

    popiół brzydki, bo dużo spieków, ale to chyba kiepski węgiel

    n mam niskie, bo grzeję do temp. optymalnej dla cwu. piec z buforem 1000l, więc na powrocie jest też ok 43sC, zakładam, że to nie powoduje skraplania się i rdzewienia pieca.

  5. #2405
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    makrys0

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Ostró Wlkp
    Kod pocztowy
    63-400
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam

    Kupiłem piec Elektromet 15 KW ECO- KWP z podajnikiem na eco groszek. Sterownik REG 05
    Czy ktoś może podać jakie parametrym mam ustawić.

    Dmuchawa EMWAR -NESS RV 12AK
    Zawór mieszający trójdrogowy Honeywell V5433A ( KSZTAŁT LITERY T - dół to powrót z instalacji , z prawej strony zasilanie z kotła , z lewej strony wyjście na pompe ( TURDUS CP 630) i dalej na grzejniki.- Jak to dobrze ustawić?
    Mam dwa wyjścia ciepłej wody ( jeden na c.o. a drugi na termę 120l )- na bojler ciepło idzie grawitacyjnie
    Jeśli pompa c.o. była włączona to grzejniki były średnio gorące. Jak wyłączyłem ją całkowicie i działa tylko grawitacyjnie to grzejniki są gorące.
    Nie mogę nagrzać wody w bojlerze . Jest ciepłą ale nie gorąca.
    Wentylator cały czas pracuje (mam ustawioną temperatu 60 stopni) bardzo ciężko piec dochodzi do tej temperatury.
    mam dużo nie wypalonego eco groszku

    Oto najważniejsze parametry jakie mam ustawione:
    Temp. wody 60 stopni
    Obroty wentylatora 30 % 1/3 przesłona otwarta
    Ilość podawanego węgla 18%
    Czas cyklu 180s
    Czas podtrzymania 20 m

    Proszę o pomoc

    Krystian

  6. #2406
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    czerk20

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibius Zobacz post
    witam.
    na chwilę obecną spalanie 15-16 kg/doba 140m2
    jak wasze wyniki?

    A jakie masz kolego ustawienia??

  7. #2407
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kosik71

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    50-550
    Posty
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał mjc Zobacz post
    proszę o pomoc, kupołem piec elektroluks dual, piec jako taki jest OK, jedyny problem to jak go ustawić, z tego co czytam, nie jestem w stanie zrozumiec tych literek, u mnie ich nie ma.
    ==========
    Pewnie chodzi o Elektromet Dual 25Kw - ja mam taki - dodatkowe ruszta awaryjne są zainstalowane na stałe a sterownik REG7 w obudowie reg5;
    Jeżeli chodzi o odszyfrowanie literek oraz obecne ustawienia to poszukaj po moich postach. Tam wszystko dostaniesz. Pozdrowionka. Kosik

  8. #2408
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    makrys0

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Ostró Wlkp
    Kod pocztowy
    63-400
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dziękuje za zainteresowanie się moim problemem

    oto ustawienia
    Temp. wody 60 stopni
    Obroty wentylatora 30 % 1/3 przesłona otwarta
    Ilość podawanego węgla 18%
    Czas cyklu 180s
    Czas podtrzymania 20 m

    To są ustawienia ze sterownika. Nie mam w nim takich parametrów jak koleżanki i koledzy pisali wcześniej.
    n - c - d -U -b - o - L - J i F -
    Piec mam ELEKTROMET 15kw kupiony we wrześniu tego roku

  9. #2409

    Domyślnie

    Ludziska! Wiem już czego nie robić, czego nie spalać, ale może wreszcie ktoś by odpowiedział na pytanie jak te ruszta zamontować? Elektromet też milczy...
    Interesuje mnie to z trzech powodów:
    1) Mam dobrych kilka kubików drzewa ze starej więźby
    2) Mam ruszta standardowe (te 13 elementów)
    3) Ruszta ponoć nie zakłócają normalnej półautomatycznej pracy pieca

  10. #2410
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał majkov Zobacz post
    ... jak te ruszta zamontować? Elektromet też milczy...
    Jest to proste, intuicyjne i opisane w dokumentacji ktora dostales do kotla

    wklada sie przez srodkowe drzwiczki paleniska, najpierw ta wyzsza strona, wkladasz wyzej, zakladasz ten blizszy Tobie, krotszy na swoje miejsce i opuszczasz a calosc po kolei sie blokuje i tworzy ruszt

    Przy paleniu awaryjnym wyjmuje tez dodatkowa, ochronna gruba blache w gornych drzwiczkach

    Z pewnoscia nic nie zrozumailes ale jak przeczytasz w instrukcji to czynnosc bedzie juz bardzo prosta
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  11. #2411
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    czerk20

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał majkov Zobacz post
    Ludziska! Wiem już czego nie robić, czego nie spalać, ale może wreszcie ktoś by odpowiedział na pytanie jak te ruszta zamontować? Elektromet też milczy...
    Interesuje mnie to z trzech powodów:
    1) Mam dobrych kilka kubików drzewa ze starej więźby
    2) Mam ruszta standardowe (te 13 elementów)
    3) Ruszta ponoć nie zakłócają normalnej półautomatycznej pracy pieca
    Co do ruszt to zaklada sie je dolnymi drzwiczkami i zaczepiasz je o taki rant nad tymi drzwiczkami i gora zapierasz o blache. Zrobie zdjecie zksiazki to ci wysle jak montowac je.

  12. #2412
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał czerk20 Zobacz post
    Co do ruszt to zaklada sie je dolnymi drzwiczkami i zaczepiasz je o taki rant nad tymi drzwiczkami i gora zapierasz o blache. Zrobie zdjecie zksiazki to ci wysle jak montowac je.
    Drzwiczek sa 3 sztuki. Dolne, srodkowe i gorne. Zaklada sie wiec srodkowymi. No chyba, ze mamy rozne kotly ...
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  13. #2413

    Domyślnie

    Elektromet wczoraj przemówił!
    Już wiem o co biega, w gruncie rzeczy spodziewałem się ze ten ruszt jakoś montuje sie dookoła retorty a nie między półkę wymiennika a korpus. Nie wiem dlaczego, ale tych stron co dostałem nie ma w mojej instrukcji. Jak jest potrzeba wkleję na forum.
    Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi.

  14. #2414

    Domyślnie

    Cytat Napisał czerk20 Zobacz post
    A jakie masz kolego ustawienia??
    n-58
    c-40
    d-20
    u-20
    b-100
    o-50
    L-1
    f-90
    j-20
    zawor 4d na 5 (polowa)
    pompka co na 1
    przeslona na ok. 2cm
    czopuch otwarty na max
    elektromet keller 25

  15. #2415

    Domyślnie

    wczoraj przy sprzątaniu zauważyłem wżer rdzy w pierwszej półce wymiennika od dołu. poskrobałem to trochę i zrobiła się dziura na 3-4mm w głąb. nie wiem jaką grubość mają blachy wymiennika ale dni kotła są już chyba policzone - a używam go dopiero 4 ty sezon. Straszna padaka

  16. #2416

    Domyślnie

    Koszmar. Dzwoniłeś do producenta?

  17. #2417

    Domyślnie

    Witam wszystkich,
    W końcu się zdecydowałem napisać na ten forum bo już mam dosyć mojego pieca, a mianowicie posiadam taki , Elektromet Solei 15 kW.
    Kupiliśmy dom ( pow grzewcza 88m) w styczniu tego roku, ocieplony ( wełna min , styropian 10 cm) i od samego początku walczę z tym piecem , dnie spędzałem na ustawianie i jakoś się udało.
    Problem polega na tym że spala mi 25-33 kg/d. 1 t ekogroszku mi wystarcza na 1m ( ogrzewam wodę i na kaloryfery) , o parametrach nie będę teraz opisywał bo naprawdę próbowałem różne, w końcu mam taki płomień jak fachowcy mi powiedzieli ze musi być ( duży i nie jak z palnika gazowego) ale spalanie jest nadal takie same jeśli już są wahania to nie wielkie. Wspomnę iż nie posiadam zaworu 3d ani 4d i nie wiem czy to jest przyczyna???
    Bardzo proszę o pomoc bo już się zastanawiam nad wymianą tego piecu.

  18. #2418

    Domyślnie

    dom mały, nieco ocieplony, fakycznie dużo pali.
    może gdzieś to ciepło ucieka? macie za gorąco?

    niestety pieca trzeba się nauczyć, pieca i domu.

    na forum problemu nie rozwiązemy, bo tu każdy jest ekspertem od swojego domu i swojego pieca.

    a ten układ każdy ma inny.

  19. #2419
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kosik71

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    50-550
    Posty
    52

    Domyślnie

    dani83 - miałem podobnie, z tym, że u mnie było gorąco. Żona otwierała okna, robił się przeciąg i wszyscy byli chorzy . Czytaj forum i wyciągaj wnioski, jak coś to dzwoń do elektrometu. Maja tam dobry serwis - kilka razy z nimi rozmawiałem. U mnie sprawę załatwił termostat pokojowy auraton ( gslaw polecał) . Od czasu jak go kupiłem spalanie węgla się znacznie zmniejszyło - bardzo polecam. Druga sprawa : Zauważyłem, że w weekendy lub w dni kiedy ktoś zostaje w domu spalanie węgla wzrasta, wyjaśniłem to sobie otwieraniem okien, drzwi - wychładzaniem domu. Jak nikogo nie ma i tylko sterownik pokojowy działa to piec spala mało. Dalej, dobierz ustawienia kotła tak, żebyś był zadowolony - ja się nie znam na wielkości ognia, podawaniu węgla, przestojach,przedmuchach - ściągałem z forum i testowałem różne ustawienia i jakieś 1,5 miesiąca temu znalazłem i teraz jest dobrze. Co do zaworu 3d to zawór powinien być. Jeżeli nie masz to choć zrób powrót do pieca ciepłej wody, tak, żeby się mieszała z powrotem z grzejników. Będzie lepiej dla pieca. Ostatnia sprawa jaka mi przychodzi do głowy to węgiel. W zeszłym roku kupowałem w zimie i w castoramie ( jeszcze była budowa) - był mokry i zrywał zawleczkę i strasznie dużo go spalałem. Teraz kupiłem w sierpniu - suchy, bardzo ładnie się spala.
    To tyle jak na moje marne doświadczenie. U ciebie spalanie na 90m to trochę dużo. Jeszcze jedna sprawa - podłogówka. Nic nie napisałeś czy masz czy nie. Przy rozruchu podłogówki to wydaje mi się jest większe zapotrzebowanie na ciepło. Napisz swoje nastawy kotła - tutaj każdy wymienia się nimi - pomagają w doborze dla innych. To tyle - pozdrawiam. Kosik

  20. #2420

    Domyślnie

    Witam wszystkich!
    Mam pytanie jaki termostat pokojowy (bezprzewodowy) będzie dobrze współpracował z piecem 25 kW ?
    W.K.

Strona 121 z 164

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony