dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 313 z 998
Pokaż wyniki od 6.241 do 6.260 z 19943
  1. #6241

    Domyślnie

    Tiaaa... Nowi czytelnicy nie pojmą niuansów regulacji ilości powietrza klapkami z szybką. Inna sprawa obalić trzy browarki i wcisnąć puste puszki w wymiennik. To zrozumie każdy
    Nie piszemy tu o zimnej fuzji Nie podaję uniwersalnej recepty tylko sugeruję możliwość lepszego spalania poprzez regulację PW. Szczegóły każdy może inaczej dopracować.

  2. #6242

    Domyślnie

    artur11
    To wątku "Innowacje w Kotle Zasypowym" strona 8 Kol. Def zamieścił propozycję wspólnego regulowania dwóch elementów z jednego miarkownika, oczywiście to tylko zarys, resztę trzeba "dośpiewać" samemu.
    Pozdrawiam
    http://forum.info-ogrzewanie.pl/topi.../page__st__140

  3. #6243

    Domyślnie

    Kolega Defwymyślił również bardzo ciekawy patent w kwestii dokładniejszj regulacji na miarkowniku .

  4. #6244
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mikar1

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Zelków-Kolonia
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    74

    Domyślnie

    Witam.
    Post do LastRico.
    Powierzchnia paleniska w moim piecu Defro Optima Komfort Plus 25 Kw wynosi 47x36 cm=1692 cm kw. Powierzchnia klapki PG to 1/6 powierzchni paleniska to =282 cm kw. Powierzchnia drzwiczek dolnych 36x14cm = 504cm kw.,czyli powierzchnia klapki PG = 55% powierzchni drzwiczek dolnych. Aby uzyskać tą powierzchnię muszę w drzwiczkach wyciąć otwór np 28x10 cm. Zostaje mi wówczas po bokach drzwiczek po 2 cm od dołu i góry i po 4 cm po bokach w pionie.
    Powierzchnia klapki KPW = 1/17 powierzchni rusztu to = 99,5 cm kw. (10x10). Powierzchnia KPW wykonanej przez LastRico jest 4x2,7 cm =10,8cm kw. Czyli powierzchnia rusztu to 183cm kw.?
    Czy ja to dobrze liczę i rozumiem?
    Proszę o odpowiedż o jakich wymiarach mam wykonać klapki?
    Pozdrawiam.

  5. #6245

    Domyślnie

    jacet100
    Szczegóły każdy może inaczej dopracować.
    Jakie szczegóły ? Przecież nie piszemy tu o zimnej fuzji a tylko o przymykaniu klapek

    Każdy ma inne warunki w kotle i po prostu TRZEBA POSIEDZIEĆ W PIWNICY. Inaczej się nie da.
    Palę dołem -DS w kotle o następującym przekroju ZOBACZ.
    Domek: Stary, ceglany. Mury 50 cm nieocieplone. Dach nieocieplony. Powierzchnia ok. 170 m2. Woj. pomorskie.
    Zobacz ile powinieneś spalać- KALKULATOR

  6. #6246

    Domyślnie

    Do wszystkich którzy walczą z dymem i sadzami - dzisiaj się okazało jak ważny jest opał. Kolega Rybniczanin (dzięki jeszcze raz!) udostępnił mi węgiel z innej kopalni. Dymu z komina praktycznie nie ma, wymiennik czysty. Poniżej foto - dymek praktycznie niewidoczny 30 min od rozpalenia. Wcześniej, przy tych samych warunkach wymiennik cały w sadzy, dymu sporo bez względu na stopień otwarcia KPW...


  7. #6247

    Domyślnie

    A jak z ilością spalanego węgla ?
    Palę dołem -DS w kotle o następującym przekroju ZOBACZ.
    Domek: Stary, ceglany. Mury 50 cm nieocieplone. Dach nieocieplony. Powierzchnia ok. 170 m2. Woj. pomorskie.
    Zobacz ile powinieneś spalać- KALKULATOR

  8. #6248

    Domyślnie

    10kg pociągnęło 8h przy temperaturze 45 st C. Start z zimnej instalacji po 24h niepalenia. Dalsze testy jutro, ale wydaje mi się że stałopalność trochę gorsza no ale coś za coś...

  9. #6249
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Chłopaki! Gratulacje!!! Zaglądam tu czasem . Widząc efekty serce
    rośnie. Palenie drewnem bez dymu to pikuś przy węglu, stąd mój
    entuzjazm . Jeszcze raz gratulejszen i ...pozdrawiam

  10. #6250
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    2.036

    Domyślnie

    Duża radość czytać takie posty Eniu...
    Pozdrówka.
    ------------

    Witaj Mikar 1.
    Ponieważ pojawia się coraz więcej pytań odnoszących się do KPW i 1/17 pow.
    rusztu, to musiałem dokonać wyjaśniającego tekstu i rysunku. Kolego Mikar 1
    -- zobacz co tu w związku z tym namalowałem (rys. 32).
    Też pozdrawiam.

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post3593601
    beton wiąże ludzi...

  11. #6251

    Domyślnie

    Malunek jest jak zwykle śliczny, że tak pozwolę sobie posłodzić .

    A patrzę na niego, czytam opis i kombinuję tak: skoro na obrazku przekrój kierownicy jest 3,74 (możemy w przybliżeniu przyjąć dalej, że 4) razy mniejszy od otworu PW, a napisałeś, że obrazek zachowuje proporcje, to wniosek z tego taki, iż przekrój kierownicy powinien stanowić 1/17 * 1/4 powierzchni rusztu.
    Policzyłem sobie szybko u mnie: mam w tej chwili ruszt o wymiarach 29*34 (zmniejszyłem wczoraj szamotem), czyli KPW powinna mieć przekrój jakieś 1450 mm2. Ja mam rurę 2'', co daje 2200 mm2. Rura jest spłaszczona przy końcu, co jeszcze trochę zmniejsza przekrój, czyli może tak się złożyć - jeśli niczego nie pokręciłem - że mam KPW taką jak należy (za wyjątkiem tego, że jest okrągła, a nie kanciasta) .

    Pozdrawiam

  12. #6252

    Domyślnie

    Ja trochę z innej beczki. Czy ktoś próbował w naszych śmieciuchach używać wkład na olej przepracowany? Coś w TYM rodzaju.

  13. #6253

    Domyślnie

    Jeszcze tylko króciutko. Zapomniałem obalić ten chybiony argument:
    Cytat Napisał KardinalE Zobacz post
    Palisz koksem, więc to wygląda inaczej niż z węglem.
    Dla wahających się czy warto kombinować z regulacją PW: druga faza spalania węgla od góry, po odgazowaniu, to właśnie spalanie koksu!

  14. #6254

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybniczanin Zobacz post
    Ja trochę z innej beczki. Czy ktoś próbował w naszych śmieciuchach używać wkład na olej przepracowany? Coś w TYM rodzaju.
    Czytamy forum i wiemy , że :

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...47#post2761747

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...56#post2762756

    Zatem , spalamy ekologicznie węgiel .

  15. #6255
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KardinalE
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Obecny Łudstok
    Posty
    214

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacet100 Zobacz post
    Jeszcze tylko króciutko. Zapomniałem obalić ten chybiony argument:

    Dla wahających się czy warto kombinować z regulacją PW: druga faza spalania węgla od góry, po odgazowaniu, to właśnie spalanie koksu!
    Tak czytam i czytam już setny raz i... nie widzę obalenia mojego argumentu. Odnieś się jakoś inaczej to podebatujemy, bo nie rozumię
    "Złom jest największym bogactwem Polski"

    Kociołek SAS UWT 29kW + miarkownik Unister (usunięty nadmuch), komin 11m 18x18cm, pow. domu 180m2, nowe podwójne okna, zerowe ocieplenie budynku (ściany 50cm ze szczeliną)

  16. #6256

    Domyślnie

    No to jeszcze raz, specjalnie dla Ciebie, skoro nie możesz zrozumieć.
    Piszesz do mnie:
    "Palisz koksem, więc to wygląda inaczej niż z węglem."
    Ja odpisuję:
    "...druga faza spalania węgla od góry, po odgazowaniu, to właśnie spalanie koksu!"
    Więc moje doświadczenia w spalaniu koksu są przydatne przy spalaniu węgla od góry w drugiej fazie.
    Zrozumiałeś? Prościej nie potrafię i już nie będę tłumaczył. Szkoda miejsca. Kto chciał, ten pojął.
    Pozdrawiam.

  17. #6257
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mikar1

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Zelków-Kolonia
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    74

    Domyślnie

    Witam.
    Wielkie dzięki LastRico za wyjaśnienie wymiarów KPW. Rozumiem, że teraz nie trzeba wycinać w drzwiczkach otworu o powierzchni 1/17 rusztu tylko o wielkości przekroju KPW. Nadmienię, że wyłożyłem tylną ścianę paleniska cegłą szamotową i palenisko ma teraz wymiar 36x35 cm. Czyli przekrój KPW to 18 cm kw. Dam profil 60x40x3. Czy ok.? Mam jeszcze wątpliwości co do wymiaru klapki PG. Według Twoich propozycji przekrój powinien wynosić 210cm kw. Wg informacji uzyskanych od producenta kotła ich przekrój to 9,5x6,5 cm=61,75 cm kw. Proszę o poradę jaki wymiar mam zastosować.
    Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia.
    Mikar1

  18. #6258
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KardinalE
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Obecny Łudstok
    Posty
    214

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacet100 Zobacz post
    No to jeszcze raz, specjalnie dla Ciebie, skoro nie możesz zrozumieć.
    Piszesz do mnie:
    "Palisz koksem, więc to wygląda inaczej niż z węglem."
    Ja odpisuję:
    "...druga faza spalania węgla od góry, po odgazowaniu, to właśnie spalanie koksu!"
    Więc moje doświadczenia w spalaniu koksu są przydatne przy spalaniu węgla od góry w drugiej fazie.
    Zrozumiałeś? Prościej nie potrafię i już nie będę tłumaczył. Szkoda miejsca. Kto chciał, ten pojął.
    Pozdrawiam.
    No dobrze, przedstawiłeś twierdzenie, które ma się ni jak do obalenia argumentu. Każdy kto to przeczyta, będzie się zastanawiał o co Tobie chodzi. Palisz koksem, to pal. Ale dla przypomnienia, druga faza spalania węgla to spalanie koksu od dołu, a ty go spalasz od góry, więc..? Przestań siać zamęt co do mojej osoby, bo robisz to wyłącznie dlatego, że się poniekąd z Tobą nie zgodziłem. Zrozumiawszy?
    "Złom jest największym bogactwem Polski"

    Kociołek SAS UWT 29kW + miarkownik Unister (usunięty nadmuch), komin 11m 18x18cm, pow. domu 180m2, nowe podwójne okna, zerowe ocieplenie budynku (ściany 50cm ze szczeliną)

  19. #6259

    Domyślnie

    Cytat Napisał Last Rico Zobacz post
    (...) Koledzy, miło czytać taką łagodną i rzeczową dysputę . Naprawdę !!
    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    (...) Zduni już dawno by się za łby wzięli...
    Koledzy jacet100 i KardinalE przecież nie zduni?

    Pozdrawiam

  20. #6260
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Marcel085

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-711
    Posty
    4

    Domyślnie

    Drodzy palacze
    potrzebuje Waszej porady jutro mam zamiar wyłożyć w moim kotle tylną ścianę cegłami szamotowymi, kupiłem cegły wielkości tradycyjnych cegieł tylko chciałbym się Was poradzić jak je ustawić na ruszcie pionowo czy leżąco, chodzi o ile zmniejszyć ruszt o 120mm czy 65mm dodam ze kocioł to zębiec 12Kw ogrzewa 60m2 + bojler 80l stare budownictwo szerokość rusztu 24cm głębokość 38cm. Przy takim przewymiarowaniu nie wiem jak będzie lepiej??

Strona 313 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony