dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 327 z 997
Pokaż wyniki od 6.521 do 6.540 z 19940
  1. #6521
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gelo2104

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Kock
    Kod pocztowy
    21-150
    Posty
    96

    Domyślnie

    U mnie są kanały 10 cm i taka rurka by się przydała . Teraz tylko jak ja podwiesić? Czy zda egzamin jeśli przy górnej wyczystce przyspawam haczyki i na nich zawieszę rury w poziomie za pomocą drutu?

  2. #6522

    Domyślnie

    @Mały Mariusz
    Regulator nie jest otwarty cały czas i pracuje powiedzmy dosyć płynnie.Co do sensu stosowania to tutaj jest to opisane: http://www.cichewicz.pl/akcesoria/regulatory.php Ewentualnie wpisz w Googlach-ogranicznik ciągu to wyskoczy skrót do .pdf.Co do wersji za 20-30zł to po małych modyfikacjach można to adoptować:http://www.seltex.pl/index.php?lang=...o-terminator-6
    Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym.
    Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym następującym po tym terminie.
    Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.

  3. #6523
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.409
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Wątku całego nie mam czasu przeczytać, więc proszę mnie nie
    linczować . Jak zacznę palić węglem, nadrobię zaległości.
    Mam nadzieję ,ze w następnym życiu

    Wpadam czasem z chęcią do was i właśnie ciekawostka za 25 zł
    skłoniła mnie do zabrania głosu. Cena jest porażająco niska, warto
    sprawdzić co to za ptica . Używałem takich urządzeń sporo, póki
    się nie uwolniłem od kiepskich jakościowo (nieszczelnych) wkładów kominkowych.
    Robiłem je sam, nazywamy to z francuska "moderator ciągu".

    W swoim domu próbuję takie urządzenie ponad 15 lat, sporo o nim
    udało mi się dowiedzieć przez te lata.

    Kupię ze dwie sztuki, obejrzę, przetestuję i napiszę.


    DO SIEGO ROKU !

  4. #6524
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    artur11

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    564
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Ograniczniki ciągu kominowego stabilizują podciśnienie w kominie, do wartości pożądanej, przez co stabilizują pracę kotła. Pamiętajcie, że działają one tylko gdy ciąg jest za duży. Sam o tym myślę od dłuższego czasu.

  5. #6525

    Domyślnie

    Uwaga.Ten za 25zł jakby ktoś nie zauważył to zwykła klapka do dmuchawy i dlatego jak już pisałem wyżej trzeba to delikatnie zmodyfikować.Kiedyś chciałem kupić oryginalny ale szkoda kasy lepiej pobawić się z tym a efekt taki sam.
    Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym.
    Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym następującym po tym terminie.
    Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.

  6. #6526

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mały Mariusz Zobacz post
    Dokladnie jesli wstawimy zawirowywacze + regulator otrzymamy zimny komin i bardzo możliwe że pocieknie. Strata kominowa jest jednak potrzebna do prawidłowego działania komina.
    Moja temperatura na czopuchu to 150-180*C w czasie rozpalania i około 80*C w czasie pracy ciaglej przy temperaturze na kotle 50 , komin suchy i cug bardzo dobry co dla dolnego spalania jest bardzo ważne.
    Witam,
    Powiem szczerze, że temp. 80stC to wysoko ja u siebie dotykam ręką czopuch i na kotle 60stC, I nie wiem czy to prawidłowo czy nie ?

  7. #6527

    Domyślnie

    Będzie różnica w kotle DS gdzie cały czas się ma palić i tylko mała ilość opału a kotłem GS gdzie dość dużo odbieranej energii jest już w komorze zasypowej poprzez dotyk. Jak paliłem od góry temperatura w czasie pracy była o jakieś 30*C niższa i przeważnie wynosiła kilka stopni powyżej zadanej na kotle.

  8. #6528
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dex001
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Kamiennik
    Kod pocztowy
    48-388
    Posty
    258

    Domyślnie

    Wszystkiego Najlepszego w 2012 Roku dla Was Zapaleńcy

    PANOWIE I PANIE PAMIĘTAJCIE POMAGAMY SOBIE A NIE JAKIEŚ BEZSENSOWNE MĄDRZENIE I OBRAŻANIE SIĘ NA WZAJEM
    PAMIĘTAJCIE WIĘKSZOŚĆ Z NAS MA TU KOTŁY GS

    POZDRAWIAM

  9. #6529
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Remigiusz.
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Strzyżów
    Kod pocztowy
    38-100
    Posty
    118

    Domyślnie

    Mam pytanie co do tego regulatora ?? To trzeba za każdym razem zmieniać ustawienia jak się pogoda i wiatr zmieni ?? Trochę takie coś bez sensu. Bo nie każdy ma stacje meteo w domu Czy da sie RCK ustawic jakos na stale ??

    Widziałem ze tez istniej takie co sie montuje od razu na komin na dachu:
    http://www.polmar.net.pl/modelePL.html
    C.O.: DEFRO Optima Komfort 15kW, Miarkownik ciągu Honeywell, Zawor 4D ESBE, Grawitacja & Pompy, stalowo żeberkowe kaloryfery
    C.W.U.: Taurus OG 150l
    DOM ~115m²: 45cm cegla + pustaki betonowe, 5 komorowe okna plastikowe, Piwnica + 2 pietra, poddasze nieużytkowane
    KOMIN: Murowany z cegły 140x170mm, 12m wysoki

  10. #6530

    Domyślnie

    Hi

    Właśnie zapaliłem pierwszy zasyp w tym roku. O dołu z max wysokością zasypu.
    Wszystkim życzę ciepła i max wydajności opału.
    Ostatnio edytowane przez jacbelfer ; 01-01-2012 o 08:58
    Palę dołem -DS w kotle o następującym przekroju ZOBACZ.
    Domek: Stary, ceglany. Mury 50 cm nieocieplone. Dach nieocieplony. Powierzchnia ok. 170 m2. Woj. pomorskie.
    Zobacz ile powinieneś spalać- KALKULATOR

  11. #6531
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KardinalE
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Obecny Łudstok
    Posty
    214

    Domyślnie

    Siemka
    Poproszę o wymiary waszych KPW, szerokość x wysokość x długość. Pozdrawiam, Dobrego Wsio itd.
    "Złom jest największym bogactwem Polski"

    Kociołek SAS UWT 29kW + miarkownik Unister (usunięty nadmuch), komin 11m 18x18cm, pow. domu 180m2, nowe podwójne okna, zerowe ocieplenie budynku (ściany 50cm ze szczeliną)

  12. #6532

    Domyślnie

    @Remigiusz
    O to właśnie chodzi w tym ustrojstwie że ustawiasz raz a dalej to właśnie ta klapka sama reaguje na podmuchy wiatru i zwiększające się podciśnienie w przewodzie kominowym.Ogień w kotle pali się wtedy cały czas równo bez tzw.szarpania w czasie podmuchu wiatru.
    Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym.
    Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym następującym po tym terminie.
    Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.

  13. #6533

    Domyślnie

    Witam GS w nowym roku.Też pale ;żywym ogniem" aż do do fazy koksu ,zaznaczam że posiadam bufor i nie zalezy mi na długosci spalania,ponizej link i pytanie do bardziej obeznanych w temacie czy to spalanie jest ok,(okienko troche osmolone) http://youtu.be/caoyzsvv9C4

  14. #6534
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Miałowiec
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Legnica
    Kod pocztowy
    59-220
    Posty
    71

    Domyślnie

    Widziałem filmik. Masz piękny ogień, jak w kotle lokomotywy parowej
    Z jakiej kopalni ten węgiel?
    Co do pytania - przydało by się okiełznać ten ogień, bo szkoda tyle ciepła puszczać w komin zamiast wolniej by grzał bufor. Jest on za intensywny.
    C.O. Zębiec KMW 16KW, grawitacja, kaloryfery żeberkowe żeliwne, c.w.u. - 80L, paliwo na sezon 2016/2017 - orzech z KWK "Rydułtowy" (30000Kj/kg), średnia stałopalność ~ 24 - 25h, średnie spalanie węgla - 1,16kg/h, temp. zad.: 56*C, w pokojach: 23*C.
    Dom: 120m2, połowa lat 70 XX wieku, nieocieplone ściany w 90%, nowe okna w 90%, podpiwniczony, parter i I piętro.

  15. #6535

    Domyślnie

    Węgiel z kopalni Chwałowice,ale gdy się tak pali to nie kopci tak jak lokomotywa,mam zamiar zaadaptować jeszcze urządzenie inż. Birszenka do podgrzania pw,temperatura czopucha około 110 stopni.

  16. #6536

    Domyślnie

    Cytat Napisał mppm Zobacz post
    ...mam zamiar zaadaptować jeszcze urządzenie inż. Birszenka do podgrzania pw...
    Też o tym myślę. Nie wiem jednak czy jest to najlepsze rozwiązanie w moim kotle. Gdzie masz ujście spalin do wymiennika? Ja mam w głębi kotła i obawiam się szybkiej ucieczki PW najkrótszą drogą do góry zamiast nad palenisko. Lepszy przepływ byłby z pomysłem Nowackiego ale PW jest tam słabiej chyba podgrzewane.
    Porównując:
    Birszenka:
    -wyższa temperatura PW
    -lepsze zmieszanie PW ze spalinami
    -dla kotłów z wyjściem spalin do wymiennika nad drzwiczkami
    Nowacki:
    -lepsze dotlenienie spalin w kotłach w wyjściem spalin w głębi kotła
    Mylę się?

  17. #6537

    Domyślnie

    Zamiast otworów jako wylot pw chcę wstawić KPW tylko trochę zmodyfikowaną.

  18. #6538

    Domyślnie

    Stracisz ten atut:
    "Powietrze nagrzewa się w skrzynce i ulatuje z niej przez otwory z dużą prędkością nad paliwo, poprzecznie do przepływających strumieni części lotnych unoszących się z paliwa. Powstają w skutek tego wiry ułatwiające wymieszanie i spalenie części lotnych."
    Rząd małych otworków wydaje się lepszy od grubego, pojedynczego wylotu KPW przy dużej powierzchni paleniska jaki mamy w kotłach GS. Jaką modyfikacją KPW chcesz to poprawić?

  19. #6539

    Domyślnie

    Cytat Napisał resq Zobacz post
    ... Niestety nie da się odwrócić procesu, żeby pierwszy był żar do rozgrzania pieca a później odgazowanie.
    Ta wypowiedź oraz zalecenia LastRico do wrzucania niespalonego koksu na wierzch zasypu skłoniły mnie do pewnego eksperymentu. Rozpaliłem opał ułożony tak jak na rysunku.

    Koks mam kupiony więc warstwa jest grubsza niż gdy wykorzystamy tylko koks z poprzedniego palenia. Pod rozpałkę trzeba dać nieco węgla gdyż sam koks trudno rozpalić od góry niewielką ilością drewna.
    Dzięki takiemu ułożeniu udało się uzyskać dużo żaru przed intensywnym gazowaniem węgla. W efekcie mam wyraźnie mniej dymu z komina i czystszy wymiennik (mniej czarnej sadzy).

  20. #6540

    Domyślnie

    Mam zamiar wyprowadzić pw w centrum paleniska przeciwnie do płomieni,kpw bedzie przykrecona na śrubach więc zmiany będa możliwe w razie draki,wylot spalin też mam w tyle paleniska i bardzo prawdopodobne że z otworów pw poleci prosto w komin.

Strona 327 z 997

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony