dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 244 z 613
Pokaż wyniki od 4.861 do 4.880 z 12250
  1. #4861
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.199
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja bym dała wysoka zabudowę tam gdzie lodówka a płytę przeniosła tam gdzie piekarnik w słupku

  2. #4862
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Aantenka wyręczyła mnie pięknie w odpowiedzi . Dokładnie dlatego.
    Pomysł Elfir też mi się podoba . Spróbujesz to pokazać na wizualizacji?
    Ostatnio edytowane przez julianna16 ; 22-01-2012 o 23:01

  3. #4863
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Rachela_Milan
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-461
    Posty
    29

    Domyślnie

    Julianna - będę wdzięczna za wszelkie kombinacje.
    Te wizualizacja faktycznie przypomina troszeczkę moją kuchnię - świetna robota. tylko salon jest z innej strony.
    Poniżej szkic kuchni i jadalni oraz projekt funkcjonalny parteru i projekt kuchni z mebelkami w G
    Kuchnia jest otwarta na jadalnię, która z kolei jest otwarta na salon. Razem tworzą literę L.
    Na rysunku starałam się oddać jak najwierniej wymiary poszczególnych ścian. Niestety technika rysunku nie należy do moich mocnych stron
    Wasze wizualizacje są świetne. Zazdroszczę talentów.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt20120123_09383523_0038.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	90,1 KB
ID:	96897
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt20120123_09382500_0036.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	70,9 KB
ID:	96898
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt20120119_11575644_0034.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	87,0 KB
ID:	96911
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt20120119_11580926_0035.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	87,5 KB
ID:	96912

    Podstawowe wymiary:
    kuchnia - 330x300(do komina)
    jadalnia - 330x450


    Będę wdzięczna za wszelkie uwagi
    Ostatnio edytowane przez Rachela_Milan ; 23-01-2012 o 09:55

  4. #4864
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Rachela_Milan
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-461
    Posty
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał noira Zobacz post
    Niestety tylko na kartce i w mojej głowie, nie potrafię robić wizualizacji
    To niestety zupełnie jak ja . Takie talenty są mi całkowicie obce.

  5. #4865
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Ślicznie to przygotowałaś . Napisz jeszcze proszę ile ma komin, bo chyba nie jest wliczony ani w kuchnię, ani w jadalnię?
    Na jakiej wysokości od podłogi są okna w kuchni i jadalni?
    Jakie kolory frontów i blatów preferujesz?
    Jaki kolor będą miały okna, podłoga, ściany?
    Im więcej szczegółów znamy, tym lepiej .
    Ostatnio edytowane przez julianna16 ; 23-01-2012 o 13:21

  6. #4866
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.199
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dałabym płytę na wyspie, bo teraz masz mało miejsca na wysoka zabudowę.

  7. #4867

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aantenka Zobacz post
    Cóż, biorąc pod uwagę szalone rozmiary Twojej kuchni, to to ustawienie jest ok Okap wizualnie sam wygląda najlepiej, chyba że dramatycznie potrzebujesz miejsca do przechowywania, wtedy zabudowa i okap podszafkowy. To już twoja decyzja.

    Zastanowiłabym się nad zlewem i przesuwaniem go w róg. Właśnie w rogu masz teraz największą przestrzeń roboczą - ja też miałam podobne ustawienie w jednym z poprzednich mieszkań i to właśnie tam u mnie szło całe przygotowanie. Teraz jest tam 90cm a jak przesuniesz zlew, to poszatkujesz sobie blat na 40 + zlew + 60... Co dla Ciebie wygodniejsze.

    Rozumiem, że już pomieszczeniem nic nie podziałasz? Rozumiem, że kuchnia ma być zamknięta ścianą po lewej od płyty?

    Bo ja w ramach ćwiczenia mózgu jeszcze wymyśliłam taką opcję, że skracasz ściankę po lewej stronie oddzielającej kuchnię od reszty mieszkania (wtedy przestrzeń trochę będzie optycznie większa, np. metr, zamieniasz miejscami zabudowę,tzn. lodówka i zlew idą w miejsce płyty, płyta na tej ścianie gdzie zlew, ale dolną zabudowę lekko wydłużasz (jesli jest taka możliwość). Skrócenie ściany pokazuje więcej kuchni, ale zlew masz ukryty za ścianką, natomiast dzięki skróceniu zabudowa kuchenna z płytą odrobinę wydłużona nie wystaje jak oczy krokodyla z wody za ścianki, tylko jest bardziej widoczna. A wokół kuchni się zazwyczaj mniej dzieje niż wokół zlewu.
    Ponieważ nie wrzucałeś rzutu całego mieszkania, to sobie powyżej pofantazjowałam, ale może coś Cię zainspiruje....

    P.S. Jak widzisz co do kolorów, to zawsze różne głosy będą
    Ja jakbym chciała mieć nowoczesną kuchnię na połysk z czerniką i bielą to bym zrywała albo zadowoliła się klasykiem bez drewna, jeśli trzeba... Ty oczywiście możesz sam dokonać wyoboru (uff ) .
    A przy okazji poooglądaj sobie różnych zdjęć, sporo jest realnych, nie katalogowych kuchni na stronie Ikeafans i zobacz jak tam ludzie mają podłogi do interesujących Cię frontów. W międzyczasie się jescze może inni odezwą.

    P.S. 2 W programie Ikea możesz sobie też ustawić podłogę i ściany mniej więcej w kolorze Cię interesującym
    I
    Drogie panie.
    Tak sobie pomyślałem, a jakby zlew dać jednak w rogu (jednokomorowy z szuszarka 70x50 np z IKEI) z tym że komora była by przy płycie a suszarka w narożniku. Wtedy bym miał 90 cm przestrzeni na przygotowanie czegoś. Co panie myślą na ten temat?

    Oczywiście w tym układzie:

    Ostatnio edytowane przez carlitobrigante ; 23-01-2012 o 12:43

  8. #4868
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Uparty jesteś Carlito . Nie przekonują Cię nawet doświadczenia osób użytkujących powyższy układ . Wydaje się, że na takiej małej przestrzeni nie robi to różnicy, ale weź też pod uwagę to, co dzieje się pod blatem. Szafka w rogu służy zazwyczaj do chowania większych sprzętów, garnków, itp. Wstawiając tam zlew bardzo ograniczysz sobie dostęp do końca narożnika. Przy tak małym metrażu warto dobrze rozplanować każdy cm.

  9. #4869

    Domyślnie

    Cytat Napisał julianna16 Zobacz post
    Uparty jesteś Carlito . Nie przekonują Cię nawet doświadczenia osób użytkujących powyższy układ . Wydaje się, że na takiej małej przestrzeni nie robi to różnicy, ale weź też pod uwagę to, co dzieje się pod blatem. Szafka w rogu służy zazwyczaj do chowania większych sprzętów, garnków, itp. Wstawiając tam zlew bardzo ograniczysz sobie dostęp do końca narożnika. Przy tak małym metrażu warto dobrze rozplanować każdy cm.
    To moje trzecie imię

    Wypytać wszytkuego się trzeba, jakoś nie mogę się przekonać o wykonywania jakiś czynności w narożniku, tam będzie łączenie blatów. I u mojej matki jakoś dziwnie w narożniku się stoi
    Ostatnio edytowane przez carlitobrigante ; 23-01-2012 o 13:00

  10. #4870
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.199
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja tak mam i na narożniku jest za ciasno, by pracować, zwłaszcza jak coś stoi na gazie i można się oparzyć.
    Dlatego w budowanym domu kuchnia jest bez szafek narożnych.

  11. #4871

    Domyślnie

    Carlito ja bede nudna - zgodze sie z julianna, że takie ustawienie zlewu jak jest tzn. wolny narożnik, jest w porządku.

    Oczywiście całe szczęście możesz zrobić, tak jak Tobie się podoba. A jak koniecznie chcesz zlew w szafce narożnej, to możesz nawet i szafkę ściętą rozważyć. U ciebie cała kuchnia jest schowana więc optycznie moim zdaniem można sobie na to pozwolić. Ikea takowe szafki ścięte chyba posiada. Chociać w każdej narożnej sporo miejsca zajmuje kubeł na śmieci, chyba, że go planujesz w innym miejscu niż standardowo pod zlewem.

    Jak już wdrożysz którekolwiek rozwiązanie w życie, podziel się koniecznie z nami swoimi wrażeniami z użytkowania.

  12. #4872

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    ja tak mam i na narożniku jest za ciasno, by pracować, zwłaszcza jak coś stoi na gazie i można się oparzyć.
    Dlatego w budowanym domu kuchnia jest bez szafek narożnych.
    Elfir jak masz? Zlew w narożniku czy obok? Sory że się pytam ale nie połąpałem się w tej odpowiedzi

  13. #4873
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Cytat Napisał carlitobrigante Zobacz post
    To moje trzecie imię

    Wypytać wszytkuego się trzeba, jakoś nie mogę się przekonać o wykonywania jakiś czynności w narożniku, tam będzie łączenie blatów. I u mojej matki jakoś dziwnie w narożniku się stoi

    Hmmm... tak czy siak - będziesz stał w tym narożniku, albo krojąc marchew, albo zmywając naczynia . Co do łączenia blatów, to zdecyduj się jak pisała Aantenka na ścięty narożnik. Ja taki właśnie mam - łączenia są na bokach. Meble miałam robione na zamówienie, ale w planerze też takie są.
    I ważna uwaga - przy ściętym narożniku masz więcej miejsca do przechowywania, ale jest trudniej dostępny jeśli chodzi o rzeczy przechowywane z tyłu.
    Ostatnio edytowane przez julianna16 ; 23-01-2012 o 13:29

  14. #4874
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Rachela_Milan
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-461
    Posty
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał julianna16 Zobacz post
    Ślicznie to przygotowałaś . Napisz jeszcze proszę ile ma komin, bo chyba nie jest wliczony ani w kuchnię, ani w jadalnię?
    Na jakiej wysokości od podłogi są okna w kuchni i jadalni?
    Jakie kolory frontów i blatów preferujesz?
    Jaki kolor będą miały okna, podłoga, ściany?
    Im więcej szczegółów znamy, tym lepiej .

    Już podaję:
    okno w kuchni jest na wysokości 90cm
    podobnie okno w jadalni po prawej.
    Natomiast to duże (180cm) to FIX, który będzie do samej podłogi.

    Komin będzie miał wymiary ok. 35x60 cm.

    Jeżeli chodzi o kolory oto moje inspiracje:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6.jpg
Wyświetleń:	145
Rozmiar:	76,7 KB
ID:	96943Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	69182.jpg
Wyświetleń:	160
Rozmiar:	26,5 KB
ID:	96941Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjecie3613-nowoczesne-mieszkanie-z-kolonialnym-akcentem-jadalnia-styl-nowoczesny-aranzacje-nowo.jpg
Wyświetleń:	153
Rozmiar:	48,1 KB
ID:	96944Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1_6049_egzotyczna_10.jpg
Wyświetleń:	146
Rozmiar:	78,4 KB
ID:	96942Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z10194690X.jpg
Wyświetleń:	131
Rozmiar:	79,2 KB
ID:	96946
    Ostatnio edytowane przez Rachela_Milan ; 23-01-2012 o 14:00

  15. #4875
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Rachela_Milan
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-461
    Posty
    29

    Domyślnie

    Masz rację Elfir - płyta na wyspie byłaby wygodniejsza, tylko, że mąż nie chce się zgodzić na indukcję, a gazu z tego co wiem na środek nie da się poprowadzić

  16. #4876
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar annNS2
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    małopolska
    Posty
    2.374

    Domyślnie

    u mnie jest zlew w rogu a pod nim calkowicie wykorzystana przestrzen - szafka typu magic-corner pod ociekaczem, a w szufladzie pod zlewem kubel na smieci moge zrobic dokladne zdjecie...ale to dopiero po uporzadkowaniu szafki
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Picture 003.jpg
Wyświetleń:	213
Rozmiar:	64,0 KB
ID:	96947  

  17. #4877
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    AnnNS2
    Pokaż koniecznie . To z pewnością pomoże osobom z podobnymi dylematami . Ty masz sporą kuchnię.
    U Carlito miejsca jest zdecydowanie mniej .

  18. #4878

    Domyślnie

    Cytat Napisał annNS2 Zobacz post
    u mnie jest zlew w rogu a pod nim calkowicie wykorzystana przestrzen - szafka typu magic-corner pod ociekaczem, a w szufladzie pod zlewem kubel na smieci moge zrobic dokladne zdjecie...ale to dopiero po uporzadkowaniu szafki
    Ładna kuchnia, a zdjęcie z chęcią bym poprosił

  19. #4879
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.199
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał carlitobrigante Zobacz post
    Elfir jak masz? Zlew w narożniku czy obok? Sory że się pytam ale nie połąpałem się w tej odpowiedzi
    obok. Jakby był w narożniku tobym kompletnie nie miała miejsca na nic.

  20. #4880
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.199
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rachela_Milan Zobacz post
    Masz rację Elfir - płyta na wyspie byłaby wygodniejsza, tylko, że mąż nie chce się zgodzić na indukcję, a gazu z tego co wiem na środek nie da się poprowadzić
    Da się, ale wymagałoby to elastyczniejszego podejścia - czyli albo spuszczania rurki z sufitu (obudowanej) albo zamontowania butli w szafce, albo jak jest piwnica, poprowadzenie rurki w piwnicy i przebicie stropu na wysokości wyspy.


    Tutaj taki słupek:



    Można w niego wkomponować np. półki na przyprawy czy zamontować na nim okap.
    Rurka gazowa jest naprawdę cienka i łatwo ja ukryć w dekoracji

Strona 244 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony