dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
597. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,06%
  • PCV

    484 81,07%
  • Aluminum i inne

    41 6,87%
Strona 1013 z 1569
Pokaż wyniki od 20.241 do 20.260 z 31362
  1. #20241
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.135

    Domyślnie

    Cytat Napisał jonsnow Zobacz post
    Który profil wybrać (pakiet trzyszybowy): Premium Ultra (SI82 Classic) czy Elita Thermo (CT70 Cava)?
    Pytasz zupełnie jakby miały te same właściwości i były w tej samej cenie..
    Jeśli budujesz dom pasywny to pewnie każdy ułamek lepszych właściwości jest dla Ciebie istotny.
    Jeśli budujesz dom energooszczędny to moim zdaniem Ct70 Cava z potrójną szybą wystarczy ( o ile ta szyba nie kosztuje fortunę w firmie którą bierzesz pod uwagę).

  2. #20242
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Nazwy Jezierskiego wiec i pakiet powinien być za 29zł!
    Róznica powinna byc gdzies ok 1-2tys bo premium U jest w dobrej cenie!
    Jeśli ktoś chce klasyczny prosty kształt to jest w stanie dopłacić.
    Elita(cava) w si82 dla mnie rewelacja!

  3. #20243
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jonsnow

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Pytasz zupełnie jakby miały te same właściwości i były w tej samej cenie..
    Jeśli budujesz dom pasywny to pewnie każdy ułamek lepszych właściwości jest dla Ciebie istotny.
    Jeśli budujesz dom energooszczędny to moim zdaniem Ct70 Cava z potrójną szybą wystarczy ( o ile ta szyba nie kosztuje fortunę w firmie którą bierzesz pod uwagę).
    Dzięki za odpowiedź.
    Nie buduję domu pasywnego, a różnica w cenie jest stosunkowo nieduża.

  4. #20244
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    niedzwiedz_pg

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-855
    Posty
    16

    Domyślnie okucia romb2000

    Witam,
    Czy ktoś z Was może powiedzieć jak sprawują się okucia Romb2000?
    Szczególnie w porównaniu do Roto, Winkhaus ... dostałem ofertę na okna z profilu Schuco z ww. okuciami i zastanawiam się czy cisnąć sprzedawcę na inne okucia ...

  5. #20245
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał jonsnow Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź.
    Nie buduję domu pasywnego, a różnica w cenie jest stosunkowo nieduża.
    i w takiej sytuacji jest dylemat
    zmiana Ct70 na Si82 to mniej więcej 0,1-0,2 na Uw całego okna mniej - czy warto?
    Na czuja niby nie ale....
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  6. #20246

    Domyślnie

    Cytat Napisał IVO333 Zobacz post
    Multi Trend ma mikro w rozwórce a nie w narożniku, nie ma możliwości regulacji a faktycznie szczelina jest większa niż w innych systemach.
    Podnośnik w sł. ruchomym też taką funkcję pełni, warunek to prawidłowe ustawienie skrzydeł względem siebie i samej dźwigni podnośnika.
    ...
    Pozdrawiam
    Mam poważne wątpliwości, czy w słupku ruchomym działa podnosnik skrzydła, bo zaczep z którum podnosnik łaczy się na słupku ruchomym wygląda bardzo delikatnie. Jaki jest sens obciążać drugie skrzydło częścią masy pierwszego skrzydła?

  7. #20247
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.135

    Domyślnie

    Znów pozwoliłem sobie na wklejenie postu z innego wątku dot. oszczędności z montażu w warstwie ocieplenia :
    Cytat Napisał aadamuss24 Zobacz post
    ...
    O ile okna typu fix są ok, to każde rozwierno uchylne żyje swoim życiem. Małolaty nie specjalnie przykładaja się do prawidłowego zamykania i tylko lekko łapią to później wieje. Okna miałem regulowane tylko raz po montażu a po ponad roku wszystko wymagałoby ponownej regulacji i tu myślę, że są większe straty.
    Jak często producenci zalecają przegląd/regulację okien ? Czy duże zmiany mogą wystapić sezonowo: lato - zima ? Czy inna regulacja powinna być na lato a inna na zimę ?
    pozdr adam
    Wg mnie perfekcyjnie ustawione okno nie powinno wymagać regulacji zima -lato, ale.. sam często mam z tym problem i muszę po sobie poprawiać w zależności od pory roku.
    Generalnie należy chociaż co 2-3 lata dokonać przeglądu i najważniejsze - przesmarowania okuć (chociaż instrukcje zalecają coroczne smarowanie)
    W niedzielę dostałem telefon mniej więcej takiej formy: "ratunku, okno mi wypadło, zawiasek się urwał". Oczywiście bliska rodzina, okna ok 10letnie. Nigdy nie smarowane. Opuściło się na tyle, że rozpięło się okucie, zamknięcie na siłę spowodowało zgięcie elementu i problem.
    A taka regulacja, smarowanie mogło by pozwolić na uniknięcie tej sytuacji.

  8. #20248
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kaśka73
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Wrocław/ Kiełczów
    Posty
    2.530

    Domyślnie

    mam pytanie:
    ile się czeka obecnie na okna jezierskiego (w praktyce)
    czy moje okno zamówione ewentualnie w hekaplaście bedzie identyczne wizualnie jak okno z jezierskiego (zakładając oczywiście identyczne parametry)

  9. #20249
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    będzie różniło się tzw. uszczelką antykurzową - u Jezierskiego masz żółta z logiem firmy - w Hece biała czarna - zależy od koloru okna
    Co do oczekiwania - niech wypowiedzą się Ci dealerzy którzy jeszcze pozostali przy ......,
    Podstawowa zaleta każdego producenta innego niż Jezierski (w świetle ostatnich ich "produkcji"), wszyscy inni do produkcji używają profili już okleinowanych przez Schuco
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  10. #20250
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaśka73 Zobacz post
    mam pytanie:
    ile się czeka obecnie na okna jezierskiego (w praktyce)
    czy moje okno zamówione ewentualnie w hekaplaście bedzie identyczne wizualnie jak okno z jezierskiego (zakładając oczywiście identyczne parametry)
    Obecnie białe 3tyg ,kolor standard 4, nietypowy więcej!to terminy na wykonanie okien a ile daje sobie sprzedawca na wstawienie to juz indywidualne ustalenia!
    Jeśli popatrzysz na nie od zewnatrz -bedzie miało inne plastiki maskujące odwory odwodnieniowe
    Jeśli popatrzysz na nie od wewnątrz -niczym
    Jeśli popatrzysz na otwarte to jak wspomniał Jareko

  11. #20251
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kobylka85

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam serdecznie jestem na etapie zamawiania okien. Pewnie juz bylo gdizes napisane w tym forum ale tyle jest stron ze nie jestem w stanie przeczytac wszystkiego
    Co sadzicie o oknach profil ALUPLAST 4000 szyby EFFEKTOR okucia SIEGIENIE AUDI nie wiem czy to wystarczajace informacje jesli nie to prosze powiedziec o co mam zapytac to zapytam o dalsze szczegoly nie znam sie dlatego pytam.
    bede bardzo wdzieczna za odpowiedz.

  12. #20252

    Domyślnie

    Witam
    Mam już zamówione okna, będzie montaż latem, tak więc mam do tego momentu czas aby zastanowić się nad sposobem montażu. Prawdopodobnie będzie to montaż tradycyjny, gdyż na przestrzeni poszukiwania okien, a był to dość długi termin nikt jakoś specjalnie mnie nie przekonywał na inny montaż. A przechodząc do sedna sprawy planuję wprawić okna i zrobić wewnętrzne tynki ale ocieplenie budynku będzie w późniejszym terminie, prawdopodobnie rok, półtora roku po montażu okien. Tak więc w jaki sposób polecacie zabezpieczyć piankę od strony zewnętrznej. Słyszałem że pianka montażowa straci swoje właściwości jeśli przez tak długi czas nie będzie odpowiednio zabezpieczona. Czy dobrym pomysłem jest zastosowanie jakiejś specjalistycznej taśmy? Taśmy którą wykorzystuje się do montażu w systemie Illbruck 3 lub Soudal. A co sądzicie o montażu okien w tych systemch Illbruck 3, Soudal. Niewiele jest informacji na forum właśnie na ten temat. Czy możecie coś podpowiedzieć w jaki sposób zabezpieczyć piankę na tak długi okres jak również czy warto dopłacić do montażu okien w tych systemach.

    Okna profil Cava CT70, planowane ocieplenie 15cm
    Dudi

  13. #20253
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.135

    Domyślnie

    Kobylka - oczywiście że bylo, niemal na każdej stronie. Poza składnikami tak samo ważne - a moze i ważniejsze - jest to kto te okna wyprodukuje i jak je zamontuje. Nikt rozsądny nie odwazy sie powiedziec czegos na podstawie tego, co podalas. No i wazne jest czego oczekujesz od okien.
    Ja od 2 mies. mam coraz smutniejszą minę, bo co chwila ktoś przychodzi z problemem - włamanie...

  14. #20254
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    i zapewne coraz częściej tylko otwór przez ościeżnicę i skrzydło pozostaje?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  15. #20255
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kaśka73
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Wrocław/ Kiełczów
    Posty
    2.530

    Domyślnie

    no i padło magiczne słowo "włamanie" moje okno wytrzymało a właściwie okucia Winkhaus ale okno do wymiany profile połamane

    Panowie bardzo dziękuję za odpowiedzi na moje pytania bardzo!!!!

    Jareko dopytam jeszcze czy to że jezierski okleja profile u siebie może mieć jednak wpływ na wzór okleiny (u mnie kolor mahoń )

    czy ktoś z forumowiczów składał zamówienie u j. i ile czekał

  16. #20256

    Domyślnie

    Panowie mam nadzieję że nie wykorzystałem możliwości zadawania pytań na tym forum.
    Liczę że uzyskam jakąś pomocną odpowiedź od Was.


    Cytat Napisał Dudi1978 Zobacz post
    Witam
    Mam już zamówione okna, będzie montaż latem, tak więc mam do tego momentu czas aby zastanowić się nad sposobem montażu. Prawdopodobnie będzie to montaż tradycyjny, gdyż na przestrzeni poszukiwania okien, a był to dość długi termin nikt jakoś specjalnie mnie nie przekonywał na inny montaż. A przechodząc do sedna sprawy planuję wprawić okna i zrobić wewnętrzne tynki ale ocieplenie budynku będzie w późniejszym terminie, prawdopodobnie rok, półtora roku po montażu okien. Tak więc w jaki sposób polecacie zabezpieczyć piankę od strony zewnętrznej. Słyszałem że pianka montażowa straci swoje właściwości jeśli przez tak długi czas nie będzie odpowiednio zabezpieczona. Czy dobrym pomysłem jest zastosowanie jakiejś specjalistycznej taśmy? Taśmy którą wykorzystuje się do montażu w systemie Illbruck 3 lub Soudal. A co sądzicie o montażu okien w tych systemch Illbruck 3, Soudal. Niewiele jest informacji na forum właśnie na ten temat. Czy możecie coś podpowiedzieć w jaki sposób zabezpieczyć piankę na tak długi okres jak również czy warto dopłacić do montażu okien w tych systemach.

    Okna profil Cava CT70, planowane ocieplenie 15cm
    Dudi

  17. #20257
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kobylka85

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Kobylka - oczywiście że bylo, niemal na każdej stronie. Poza składnikami tak samo ważne - a moze i ważniejsze - jest to kto te okna wyprodukuje i jak je zamontuje. Nikt rozsądny nie odwazy sie powiedziec czegos na podstawie tego, co podalas. No i wazne jest czego oczekujesz od okien.
    Ja od 2 mies. mam coraz smutniejszą minę, bo co chwila ktoś przychodzi z problemem - włamanie...
    sa to okna od NIJAK TADEUSZ a skladniki sa ok??? to co jeszcze mialabym podac zebyscie doradzili mi czy sa ok???

  18. #20258

    Domyślnie

    mam prosbe prosze pomozcie mi doborze okien. Chce kupic okna drewniane ale jest tyle firm ze nie wiem ktora rzeczywiscie ma dobre okna slyszalam wiele dobrego o firmie Nowakowscy...
    Prosze pomozcie rozgryzc tez jakie maja byc okna ilu komorowe, uszczelnienia itd....

  19. #20259

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    Jeśli ... niczym
    ...
    A co to się stało że Hekaplast już nie jest lepszy od Jezierskiego ?????
    hahahaha

  20. #20260
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobylka85 Zobacz post
    sa to okna od NIJAK TADEUSZ a skladniki sa ok??? to co jeszcze mialabym podac zebyscie doradzili mi czy sa ok???
    znam tę firmę. Z okolic Zduńskiej Woli - przyzwoity producent.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

Strona 1013 z 1569

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony