dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał art-e Zobacz post
    Panowie pozwole sobie wtrącić się do tematu.

    Chciałem wspomóc się osuszaczem i teraz mam pytanie:

    Jaką temp w pomieszczeniu utrzymywać podczas osuszania aby było jak najefektywniejsze.

    Tynki mam gipsowe.
    Jaką masz obecnie temperaturę i wilgotność względną w pomieszczeniach, które zamierzasz osuszać? Pozdrawiam.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkietkomplex Zobacz post
    Jaką masz obecnie temperaturę i wilgotność względną w pomieszczeniach, które zamierzasz osuszać? Pozdrawiam.
    Przy zamknietych szczelnie oknach po nocy mam wilgotność do 75%.
    Temp stała była ustawiona na 19st.

    Po nocy był totalny zaduch i z okien połaciowych woda się normalnie lała gdyż cała wilgoć uderzała prosto w okna i tam się wykraplało i pod oknami plamy.
    Tak było w te największe mrozy ostatnio.

    Dodatkowo jak mocniej zacząłem grzać to na tynkach gipsowych zaczęły się pojawiać plamy - tak jakby tą wilgoć do środka wciągało.
    Dom był ocieplony (i zagruntowane) szybko i dlatego wilgoć ze ścian nie wyszła.

    teraz rozszczelniłem na stałe okna i temp obniżyłem do 16 st.
    Po nocy wilgotność: 55%.
    Z okien połaciowych nic się nie leje i pod nimi sucho.

    Problem w tym że musze za jakieś 2 tyg kłaść gładź i malować i te pare plam które zostało wygonić osuszaczem.

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie osuszanie pomieszczeń zimą

    Cytat Napisał art-e Zobacz post
    Przy zamknietych szczelnie oknach po nocy mam wilgotność do 75%.
    Temp stała była ustawiona na 19st.

    Po nocy był totalny zaduch i z okien połaciowych woda się normalnie lała gdyż cała wilgoć uderzała prosto w okna i tam się wykraplało i pod oknami plamy.
    Tak było w te największe mrozy ostatnio.

    Dodatkowo jak mocniej zacząłem grzać to na tynkach gipsowych zaczęły się pojawiać plamy - tak jakby tą wilgoć do środka wciągało.
    Dom był ocieplony (i zagruntowane) szybko i dlatego wilgoć ze ścian nie wyszła.

    teraz rozszczelniłem na stałe okna i temp obniżyłem do 16 st.
    Po nocy wilgotność: 55%.
    Z okien połaciowych nic się nie leje i pod nimi sucho.

    Problem w tym że musze za jakieś 2 tyg kłaść gładź i malować i te pare plam które zostało wygonić osuszaczem.
    Osuszacz kondensacyjny pozwoli obniżyć wilgotność nieco poniżej 40%RH, absorbcyjny znacznie niżej ale kosztowniej. Jego efektywność będzie wzrastać wraz ze wzrostem temperatury powietrza w pomieszczeniach oraz ze wzrostem cyrkulacji powietrza. Z tego powodu powinien być zainstalowany jak najwyżej.
    Podczas mrozów natura daje duże możliwości w osuszaniu pomieszczeń. Wystarczy ostro grzać i systematycznie przewietrzać (kilkanaście razy w ciągu doby przez kilkanaście minut) aby wymienić nasycone wilgocią powietrze wewnętrzne na ubogie w wilgoć powietrze zewnętrzne, nie przy tym wyziębiając ścian. Prosty termohigrometr pozwoli zaobserwować zmiany w nasyceniu wilgocią i odpowiednio korygować technikę osuszania.
    Zależności przy osuszaniu znajdziesz na www.parkietkomplex.eu w poradach lub na www.parkietekspert.pl . Pozdrawiam.

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał art-e Zobacz post
    Panowie pozwole sobie wtrącić się do tematu.

    Chciałem wspomóc się osuszaczem i teraz mam pytanie:

    Jaką temp w pomieszczeniu utrzymywać podczas osuszania aby było jak najefektywniejsze.

    Tynki mam gipsowe.
    jak najwyższą np. 23-24C niska wilgotnośc i wietrzenie 3-4 razy dziennie na zasadzie krótkiego 10minut przeciągu. jest mróz na zewnątrz suche powietrze.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekkur Zobacz post
    jak najwyższą np. 23-24C niska wilgotnośc i wietrzenie 3-4 razy dziennie na zasadzie krótkiego 10minut przeciągu. jest mróz na zewnątrz suche powietrze.
    To jak rozumiem ma dotyczyć osuszania tradycyjnego, nie przez osuszacz.

    Swoją drogączytałem że tynków gipsowych nie suszy się za pomocą wysokiej temp, gdyż na ich powierzchni tworzy się wówczas skorupka która utrudnia wyjście wilgoci ze ścian.

  6. #26

    Domyślnie

    W dzień wietrzę w nocy osuszacz

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał kkasperc Zobacz post
    W dzień wietrzę w nocy osuszacz
    "Tak trzymaj". Pozdrawiam

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał art-e Zobacz post
    To jak rozumiem ma dotyczyć osuszania tradycyjnego, nie przez osuszacz.

    Swoją drogączytałem że tynków gipsowych nie suszy się za pomocą wysokiej temp, gdyż na ich powierzchni tworzy się wówczas skorupka która utrudnia wyjście wilgoci ze ścian.
    Na tynkach gipsowych tworzy się zawsze taka skorupka, również na podkładach podłogowych z gipsów. Odejście wilgoci z materiałów budowlanych tego typu musi być spokojne. Po kilku dniach można przystąpić do sztucznego suszenia ścian. Najlepiej jednak w sposób naturalny.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  9. #29
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar fredi07
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-154
    Dzielnica
    Żoliborz
    Posty
    833

    Domyślnie

    Gips to jest CaSO4x 12H2O ( dwunastowodny siarczan wapnia). Jak wiąże to trudno powiedzieć. Obecnie to różne żywiczne modyfikatory decydują. Gips szpachlowy, klej gipsowy itp. Nie ma to jak poczciwe wapno:
    Ca(OH)2+CO2= CaCO3+ H2O
    Tu była reklama [ Regulamin Forum, pkt 2.4.c ]

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony