dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 7
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 139
  1. #61
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aantenka Zobacz post
    Aha i na początku jakbyś dobra kobieto ku porządkowi wstawiła ten ogólny rzut mieszkania misiuniam31
    Tak chciałam, ale wątek zaczyna się od omawiania projektu sąsiadki i dla osób niezorientowanych będzie to niezrozumiałe .

  2. #62
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiuniam31 Zobacz post
    ale zaraz wywalamy i jak mozecie to narysujcie to w jakiejs prostszej formie tylko łazienke kuchnie
    Kuchnię masz już narysowaną (przepraszam, ale nie wiem co jeszcze chciałabyś tam zmienić?), a łazienkę postaram się zaraz zrobić w programie, ale wiesza się więc proszę o cierpliwość. Ustawiam pomysł Szocik.

  3. #63
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiuniam31 Zobacz post
    ok, to zlew pod oknem ale wtedy nie mam prawie blatu roboczego chyba ze jeszcze dalej pod okno ten zlew niz mi to wrzucił projektant a klamka okna jest po stronie lewej okna (chyba )
    Masz wygodny blat roboczy około 1 m (komfortowe minimum to 80 cm) + jeszcze dalej dostępny kawałek narożnika. Podczas pracy w kuchni warto mieć zlew i płytę po obu stronach blatu roboczego - z jednej strony odkładasz do zlewu, a z drugiej wkładasz to co przygotowałaś do garnków, na patelnię, itd.

    Z otwarciem okna sama musisz sprawdzić. Pamiętaj o wyciąganej wylewce .
    Jeszcze można zostawić zlew bliżej rogu, a przesunąć dalej płytę, ale wówczas będzie znowu ciaśniej i mniej miejsca za płytą.
    Teraz spojrzałam na załączony przez Ciebie rzut i muszę go spokojnie przetrawić, ale widzę, że tam znowu wszystko jest blisko siebie .

    Tymczasem Twoja łazienka wg Szocik (nie uwzględnia tego lekkiego przesunięcia ścianki w stronę korytarza:



    Niestety nie wiem jakie są wymiary sprzętów, a szczególnie wanny. Wrzucam moje wizualizacje powyższego pomysłu (kolory przypadkowe) - łazienkę powiększyłam o ok 13 cm w stronę korytarza, ale chyba to nie jest warte burzenia ścianki. Wanna ma 150x100 (ta u Szocik jest na pewno mniejsza i dzięki temu jest więcej miejsca. W moim programie mam ograniczone możliwości wyboru). Pralkę można przykryć blatem lub zabudować.




    Wnękę za wanną celowo zostawiłam na wariant z wanną prostą, gdzie można ją tam lekko wsunąć. Jest tam też dobre miejsce na grzejnik (niezależnie od wariantu wanny)



    Zaraz pokombinuję z układem z Twojego rzutu .
    Ostatnio edytowane przez julianna16 ; 10-02-2012 o 12:43

  4. #64
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    misiuniam31

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-813
    Posty
    112

    Domyślnie

    wanna w tym samym miejscu, mozesz to tak zrobic ze wanna tam gdzie w projekcie umywalka na wprost wejscia a geberit na scianie prawej od wejscia i pralka tam waska

  5. #65
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    misiuniam31

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-813
    Posty
    112

    Domyślnie

    ale mam terazdokladny wymiar taki jaki jest łazienki i ma ona 231x188 cm ,

  6. #66
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    ok - tu układ z wanną na swoim miejscu i bez ruszania ściany w stronę korytarza. Niestety wc trzeba raczej przestawić, bo inaczej może być kłopot z dostępem i korzystaniem. Chyba, że będziesz miała miniumywaleczkę? Ta na wizu ma 50 x 42. Pralka 34 cm głębokości.



  7. #67
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiuniam31 Zobacz post
    ale mam terazdokladny wymiar taki jaki jest łazienki i ma ona 231x188 cm ,
    Jak rozumiem już po przesunięciu ścianki na rzecz kuchni?
    Obawiam się, że mimo szczerych chęci bez korzystania z dokładnych rzutów i dokładnymi wymiarami od Ciebie, to się nie dogadamy .
    Na powyższym rzucie - łazienka ma 190 x 208, czyli jakieś 20 cm zyskujesz w środku, co jest akurat dobre.
    Ostatnio edytowane przez julianna16 ; 10-02-2012 o 13:21

  8. #68
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Wrzucam jeszcze układ z Twojego projektu. Wymiary łazienki nadal 208x190 (żeby je zmienić trzeba cały projekt robić od nowa, ale już nie dam rady - muszę zająć się swoją pracą .
    Przemyśl wszystko spokojnie i pytaj fachowców, a nie zakładaj z góry, że czegoś się nie da. Pytając nas o pomoc staraj się być precyzyjniejsza, bo ułatwi nam to współpracę i zaoszczędzi czasu i energii. Co do kuchni, to nowy układ niestety nie przemawia do mnie - zlew przy ścianie, mało blatu między zlewem a płytą, a potem znowu dużo niewykorzystanego blatu - ale decyzja należy do Ciebie .



  9. #69
    ELITA FORUM (min. 1000)
    channel8

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    1.191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Przepraszam, że wtrącę, ale na tym rysunku co załączyłaś tzn. zlew i płyta na jednej ścianie nie za bardzo jest funkcjonalne. Mam teraz tak w obecnym mieszkaniu. Przyznam, ze brakuje mi "luzu" przy zlewie (mam zmywarkę 60) i przy płycie. Jednocześnie, też i wizualnie nie wygląda to dobrze. Wciśnięte wszystko do jednego kąta i potem luz.

  10. #70
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Channel - dziękuję za wsparcie . Wtrącaj się, wtrącaj (nawet jak myślisz inaczej niż my). Chodzi o to by ustawić to funkcjonalnie, a nie tak dlatego, że tam akurat wychodzi rurka . Nie takie rzeczy się przestawia, tylko trzeba porozmawiać z fachowcami, a ja cały czas nie wiem czy misiuniam31 coś w tym kierunku robi?
    Czy też cała nasza para idzie tylko w gwizdek?

  11. #71
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    misiuniam31

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-813
    Posty
    112

    Domyślnie

    ok zostaje propozycja julianny 16 zlew pod oknem to mi sie najbardziej podoba no najchetniej zamiast barku stól ale wiem czy to przejdzie w rzeczywistosci
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut.inn.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	33,5 KB
ID:	100024  

  12. #72
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    misiuniam31

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-813
    Posty
    112

    Domyślnie

    robi robi przesuniecia zlewu w kuchni juz prawie zaklepane noi scianki zeby wstawic tam zabudowe kuchenna tez

  13. #73

    Domyślnie

    Misiuniam31 - ja tylko przypominam, że zanim ostatecznie klepniesz jakieś przesunięcia to naprawdę przysiądź i przemyśl ustawienie płyty, zlewu i zmywarki (najlepiej z mężem i Waszą projektantką od kuchni ) i ustal sobie ostateczne wymiary szafek dolnych.

    Rzut od julianny16 w kwestii dolnych szafek jest orientacyjny, chyba że chcesz meble z Ikea.

    Może się okazać, że ostatecznie gdzeiś Ci wypadnie Ci 5-10 cm różnicy w szerokości szafki i cyk - przyłącze albo kontakt ląduje na złączeniu szafek albo w plecach szafki z szufladami...


    Oczywiście przesuwanie ze ściany na ścianę jest trudniejsze niż przesunięcie rurki o 5 czy 10 cm w jedną lub drugą stronę, ale ponieważ u Was takie rzeczy wydają się być problematyczne to naprawdę przemyśl zabudowę szafek dolnych zanim ostatecznie wszystko poprzesuwasz.

    No i mam nadzieję, że pamiętasz, że my tutaj wszystko na orientacyjnych wymiarach robimy, więc trzeba jeszcze porządnie pomierzyć co masz w realu. Bo jak będziesz miała wnękę o 5cm za krótką to będzie płacz i zgrzytanie zębów To samo dotyczy łazienki

    Good luck

  14. #74
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    misiuniam31

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-813
    Posty
    112

    Domyślnie

    oczywiscie biore wszytko pod uwage, dzisiaj wieczór wielkie mierzenie wszystkiego . dziekuje Wam

  15. #75

    Domyślnie

    Niestety ja nie dam rady wlaczyc sie w dyskusje, bo za chwile ruszam do rodziców i wraca w niedzielę wieczorem. MOja wanna to ravak avokado - sprawdzcie sobie wymiary w necie bo nie pamietam. Jest ona wsunięta w tą mała wnęke stad ten luz. Jesli zdecydujesz sie robić łazienke wg tego projektu to wg mnie nawet nie trzeba przesuwac ścianki w łazience (co zmniejsza koszty) bo miejsca i tak jest sporo. Jesli zostawisz wanne w tym miejscu gdzie jest to lazienka staje sie mniej ustawna.
    Przemysl sobie wszystko dokladnie sprawdz co mozesz przesuwac, a czego ruszyc nie wolno - a ja jak wroce to sprobuje ci to wszystko ubrac w jakas sensowną wizualizacje.

  16. #76
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    misiuniam31

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-813
    Posty
    112

    Domyślnie

    no w niedziele to juz pewnie bedzie za późno ale dziekuej ci bardzo za pomoc . Miłego weekendu

  17. #77
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    ok - zrobiłam co miałam i jestem .
    Cieszę się, że jest szansa na przesunięcie zlewu - upewnij się co do otwarcia okna proszę .
    Uwagi Aantenki są ważne – szczególnie dlatego, że my bierzemy pod uwagę dane z projektu. Pomierz wszystko, ale jeśli meble będziesz miała na zamówienie, to nie przejmuj się, bo stolarz wszystko ładnie wyrówna. Kluczowa jest wnęka, która powstanie z łazienki. Powinna mieć minimum 120, bo to kwestia nie tylko mebli, ale przede wszystkim sprzętów (lodówki i piekarnika).
    Dla ułatwienia napiszę dokładnie co się dzieje w szafkach na wizualizacji licząc od lewej od wejścia:
    1. Słupek z zabudowaną lodówką 60
    2. Słupek z piekarnikiem i mikrofalówką 60
    3. Szafka 30
    4. Szafka 60
    5. Szafka 60 z płytą
    6. Narożnik łamany 90x90
    7. U góry szafki wys. 92 o rozmiarach=30+60+60+60+30
    Ściana z oknem:
    8. Kontynuacja narożnika
    9. Zmywarka 60
    10. Szafka 60 ze zlewem i segregacją śmieci
    11. Szafka 60
    12. Szafka 50
    Co zrobisz w szafkach dolnych - szuflady, półki czy chowane szuflady to zależy od Ciebie .
    Na końcu i początku ciągu są małe blendy, więc jest kilka cm tolerancji (ale niewiele)
    Kwestię barku/stołu pozostawiłabym na koniec jak już będą meble. Ja akurat wolałabym barek, bo daje więcej przestrzeni (ale uwaga – ogranicza nieco dostęp do szafki na końcu ciągu – możesz ją zarezerwować na rzadziej używane sprzęty i naczynia). Argument dzieci jest oczywiście ważny, ale „tymczasowy”. Możesz więc zacząć od małego stołu, a potem zamontować barek .

  18. #78
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Szocik - miłego weekendu
    Ładna ta wanna - wymiary 150 x 75




    Zobaczcie na jakie cuda pozwala w małych łazienkach




  19. #79
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    misiuniam31

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-813
    Posty
    112

    Domyślnie

    a co ty na to zeby wypuscic tensłupek głebiej w kuchni omurowac komin zeby zrównac a w łazience zostawic chociaz 10 cm wneki ? głupio ale wtwdy w łazience wejdzie pralka w zabudowie

  20. #80
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiuniam31 Zobacz post
    a co ty na to zeby wypuscic tensłupek głebiej w kuchni omurowac komin zeby zrównac a w łazience zostawic chociaz 10 cm wneki ? głupio ale wtwdy w łazience wejdzie pralka w zabudowie
    Nie jestem pewna czy dobrze Cię rozumiem, bo moim zdaniem tak właśnie jest na powyższych wizualizacjach - przy kominie zostaje 10 cm wnęki i wchodzi tam pralka lub wc (w zależności od wersji), a u Szocik wanna.


    Wchodzimy 60 cm od strony kuchni - trzeba tu jeszcze pamiętać o grubości ścianki.

Strona 4 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony