dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 389 z 998
Pokaż wyniki od 7.761 do 7.780 z 19943
  1. #7761
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Musaszi73
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Grajewo
    Kod pocztowy
    19-200
    Posty
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek08 Zobacz post
    witam ostatnio doszedłem do wniosku że dolne spalanie to jest to. Postanowiłem swój kociołek przerobić na dolne spalanie . Kociołek samoróbka na górze nie ma płaszcza wodnego tylko blacha. więc pomyślałem że pionowo wstawię rurę i szczelne do niej drzwiczki. To tyle dolne spalanie gotowe . Wydaje mi się że jeśli rura nie będzie izolowana a jej pokrywa szczelna to będzie zachodziło odgazowywanie i gaz będzie przechodził przez warstewkę żaru nie wiem co się będzie działo jak otworzę drzwiczki czy nie będzie wychodził dym ,ale wydaje mi się że jeśli zamknę drzwiczki dolne powietrze będzie zasysane przez komorę zasypową . Proszę fachowców o opinię na kotle wystarcza mi temperatura 50 stopni nawet w duże mrozy bo mieszkanko malutkie wiec myślę że odgazowywanie jeśli by takie zachodziło było by niewielkie a na ściankach komory zasypowej nie osadzała by się smoła bo komora była by ciepła czekam na opinie




    tomek08 Ja na twym miejscu bym w przeróbce szedł ku temu rozwiązaniu (patrz rys.) Popatrz jak jest zbudowany Junkers Supraclass


    ps.sorry za nie dobre info,u Ciebie chyba to nie wyda bo nie masz w kociołku wymienników półkowych.Doszedłem dopiero do wniosku że gorące spaliny z palnika pójdą prosto w komin(strata) Coś o twoim rozwiązaniu preferował kol.Def na forum info ogrzewanie
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dolnego spalania.jpg
Wyświetleń:	358
Rozmiar:	53,3 KB
ID:	100144   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Junkers SupraClass.jpg
Wyświetleń:	308
Rozmiar:	62,6 KB
ID:	100146  
    Ostatnio edytowane przez Musaszi73 ; 11-02-2012 o 12:33
    Kocioł GS Defro Optima Komfort 20.Dmuchawa poszła won,miarkownik Regulus,CWU 120l,brak zaworów 3D 4D.Chata 200m2,komin 11m 23x20cm,brak ocieplenia,okna plastiki,grzejniki żeliwne,obieg CO wymuszony.Palenie w tym sezonie głównie drewnem.

  2. #7762
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar 4pluton4
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-208
    Posty
    167

    Domyślnie

    tomek 08,,
    tu masz pomysł naszych kolegów zza buga,nie głupi.
    Skoro masz do dyspozycji górna częśc kotła to wiekie wezwanie i wiele możliwości..przemyśl nad tym.
    Piec w sumie nie ma tradycyjnych półek tylko wymiana poprzez płaszcz wodny,,może to zaleta? w pewnych pomysłąch.

    pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5bca368d6bcb.jpg
Wyświetleń:	477
Rozmiar:	68,9 KB
ID:	100147  

  3. #7763
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    2.036

    Domyślnie

    Koledzy teraz tylko dwa słowa bo czasu brak:
    -------------------------------

    Jackw
    Elektrozawór 3/4'' jest za mały do kotła, ja byłem przekonany że chcesz z niego
    wykorzystać jedynie sam napęd. Wyjąć silnik z przekładnią i użyć jako elektryczny
    miarkownik... No tak myślałem i tak proponuję to zrobić. Jeśli chcesz sprawdzić,
    to zrób z niego GS-a, każde własne doświadczenie jest bardzo ważne dla ekonomii
    spalania. Zawsze przecież możesz wrócić
    ----------

    Mac 35
    Nie staraj się przewidzieć co zrobi miasto, tylko napisz wniosek i go miastu zanieś.
    Dopóki tego nie zrobisz - nie dowiesz się. Proponuję ci tanie rozwiązanie, wniosek
    - kartka papieru, dobra motywacja, zanieś to w dwóch egzemplarzach i czekaj.

    Twój kocioł obecnie ma sprawność 25%, to generator sadzy, stąd ciągłe kłopoty
    z pożarami w kominie. Jeśli chcesz się przekonać czy dobrze radzę, kup worek
    groszku, najpierw oczywiście dobrze sprawdź czy ziarno wejdzie pomiędzy trójkątne
    wymienniki. Zasyp pół kotła i zapal węgiel od góry. Jeśli się da, to zmniejsz obroty
    dmuchawie, jeśli nie to przysłoń wlot powietrza do dmuchawy (folia i taśma), nie bój
    się zmiany dźwięku, dmuchawie nic się nie stanie, one to nawet lubią (mniej pracy).
    beton wiąże ludzi...

  4. #7764

    Domyślnie

    @tomek08
    Twój projekt jest podobny do Tieplotrona.te kociołki idą jak szalone.Tu masz linki do producenta: http://www.youtube.com/watch?v=WbNRe6NItfQ http://www.youtube.com/watch?v=7WMpa...eature=related http://www.youtube.com/watch?v=QPvY3...eature=related
    Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym.
    Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym następującym po tym terminie.
    Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.

  5. #7765

    Domyślnie

    art23
    Kociołki może i dobre ,ale moim zdaniem na syberyjskie warunki , gdzie cały czas zimno. Jakoś nie potrafię sobie wyobraźić pracy takiego kociołka w naszych okresach przejściowych na małej mocy, chyba że z odpowiednim buforem.

  6. #7766

    Domyślnie

    Tajemnica tkwi w tej rurze-zasypie.Jak ktoś będzie robił taki kociołek dla siebie to musi pomyśleć o regulowanej wysokości tej rury od rusztu.Najlepsza była by końcówka z żeliwa.Wysokością regulujesz grubość spalanej warstwy paliwa a co za tym idzie i moc.A co najważniejsze spalasz czysto.
    Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym.
    Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym następującym po tym terminie.
    Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.

  7. #7767

    Domyślnie

    Ja robił nie bedę, mam 12-letniego miałowca z dmuchawą i palę oczywiście od góry.Obecnie załadunek 35kg miału podobno 23MJ wystarcza na dobę. Kocioł pracuje ze średnią mocą ok 6kw ,jak były większe mrozy przekraczało 7kw.

  8. #7768
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mac35

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-209
    Posty
    11

    Red face

    Dzięki Last Rico za poradę, ograniczyłem wlot powietrza do dmuchawy o 1/2 (folia, taśma) i pali się spokojniej, nie ma takich kłębów dymu z komina - choć docelowo chciałbym, aby go nie było w ogóle. Jeśli rozpalę węgiel od góry - tak jak radzisz - to 1) drzwi zasypowe mają być zamknięte, bo inaczej dmuchawa wywali wszystko na kotłownię, 2) drzwi od popielnika też zamknięte, bo powietrze potrzebne do spalania będzie i tak i tak z dmuchawy, oczywiście przysłoniętej, żeby go nie było za dużo. Sam moment rozpalania od góry: czy wyłączyć dmuchawę i uchylić popielnik, czy od razu puścić dmuchawę na zadaną temperaturę (np. 45 stopni). Obawiam się, że jak od razu puszczę dmuchawę, to może się rozpalić cały zasyp. Jeśli zastosuję cegły szamotowe włożone pomiędzy te zęby to będą one oddawać ciepło pobrane z węgla? Rozumiem, że te zęby to również wymiennik, w którym jest woda, a konstruktor tego kotła chciał, żeby nagrzewały się bezpośrednio od płomienia.
    Pozdrawiam z mroźnego Krakowa (w nocy mieliśmy -22 stopnie) oczywiście na zewnątrz, nie w domu.

  9. #7769
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Cobi

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam,

    Obiecałem, więc chciałem potwierdzić. Pewnie wiele osób wie o tym, ale gdyby ktoś szukał części do kotłów Viadrus (ja akurat miałem problem ze znalezieniem przegród kanału spalinowego) - to Viadrus Czechy odesłał mnie do firmy Klimosz (Klimosz.pl) jako oficjalnego przedstawiciela i dystrybutora na Polskę (prowadzą również serwis m.in. kotłów tej marki).

    Pozdrawiam.

  10. #7770
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Cobi

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam,

    Obiecałem więc chciałem potwierdzić Pewnie wiele osób o tym wie, ale gdyby ktoś szukał części do kotłów Viadrus to Viadrus Czechy wskazał mi jako oficjalnego przedstawiciela i dystrybutora na Polskę firmę Klimosz (Klimosz.pl). Firma prowadzi również serwis kotłów marki Viadrus.

    Pozdrawiam.

  11. #7771
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Cobi

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    7

    Domyślnie

    Przepraszam za zdublowanie poprzedniego posta (był jakiś problem z połączeniem w pierwszym przypadku)...

    Pozdrawiam raz jeszcze.

  12. #7772

    Domyślnie

    Cześć badacze nauk ogniowych

    Powiedzcie mi co źle robie:

    Camino 15kW palę od góry, zasila 5 grzejników 100 cm, 1 łazienkowy i 2 80 centymetrowe. Po rozpaleniu piec elegancko trzyma temperaturę, na powierzchni widać małe ogniki, ale z pełnego zasypu ( ok 3 duże wiadra ) wydobywam ok pół dużego wiaderka popiołu ( wg mnie za dużo wg tego co pisze LastRico), oraz kwestia tego, że zasyp wystarcza na góra 15h ( coś za mało ).

    Budynek nieocieplony, grube ceglane ściany ok 40 cm, powierzchnia domu ok 100 m.

    Ps. W planach KPW.

  13. #7773

    Domyślnie

    @Drifte dlaczego uważasz że za dużo? Ważyłeś popiół względem spalonego węgla?

  14. #7774

    Domyślnie

    Ważyć nie ważyłem, średnio jest go ok pół wiaderka.

    Bardziej mnie martwi jednak słaba stałopalność, porównując z waszą 24 godzinną.

  15. #7775

    Domyślnie

    @Drifte nie patrz co inni piszą.Każdy ma inny domek, inne warunki i inna strefę. Niektórzy piszą o marzeniu w realiach. Przy takich mrozach na nieocieplonym domku to dobrze jak na dwóch cyklach w czasie doby idzie palić.

  16. #7776

    Domyślnie

    mam tak samo i robie wszystko według wskazówek nic nie pomaga juz cała rodzina zaangażoława się
    widząc jak się męcze i coś mi sie wydaje że ekonomi to tu niema a napewno w moim przypadku.
    za duzo czynników jest bardzo istotne i dopasowanie ich w idealny sposób to jak budowa silnika spalinowego.

  17. #7777

  18. #7778

    Domyślnie

    Ocieplony dom, idealnie dobrana moc kotła (ze wskazaniem na większy- zawsze to można ograniczyć szamotem) a do tego poprawnie dobrane odbiorniki ciepła.
    Wtedy można palić w mrozy z temp. 50 st., małą stratą kominową. Za mały kocioł- musi latać na pełnej (czasami za małej do warunków) mocy, za mało grzejników w mieszkaniu (lepiej przewymiarować bo można przecież przymknąć) i wtedy pali się kilkanaście godzin.

    Jak coś z powyższego jest złe - to mamy 8 godz.
    Spalanie górne (GS) , aby było naprawdę ekonomiczne- musi mieć te parametry dobrane.
    Ja w wysokie mrozy ze swoim niedopasowanym kotłem i grzejnikami tak grzać nie mogę.
    Palę dołem -DS w kotle o następującym przekroju ZOBACZ.
    Domek: Stary, ceglany. Mury 50 cm nieocieplone. Dach nieocieplony. Powierzchnia ok. 170 m2. Woj. pomorskie.
    Zobacz ile powinieneś spalać- KALKULATOR

  19. #7779
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomek08

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał art23 Zobacz post
    Tajemnica tkwi w tej rurze-zasypie.Jak ktoś będzie robił taki kociołek dla siebie to musi pomyśleć o regulowanej wysokości tej rury od rusztu.Najlepsza była by końcówka z żeliwa.Wysokością regulujesz grubość spalanej warstwy paliwa a co za tym idzie i moc.A co najważniejsze spalasz czysto.
    Więc spróbuje przerobić. Ten kociołek ze wschodu upewnił mnie że dobże kąmbinuję, nic nie mam do stracenia najwyżej wrócę do palenia od góry dzięki za opinie
    Ostatnio edytowane przez tomek08 ; 11-02-2012 o 21:35

  20. #7780
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Musaszi73
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Grajewo
    Kod pocztowy
    19-200
    Posty
    76

    Domyślnie

    sztrybi te foto nic nam nie mówią,najlepiej rozrysuj,pomierz wnętrze kotła i daj ogólny zarys twego ustrojostwa

    Wezyr widać że już się dogadałeś ze swoim kociołkiem.A nie kusi Cię więcej jeszcze więcej wyciągnąć z opału? Taką maszynkę jak La Heso.

    Last Rico z tym Kamazem było super

    Drifte Masz przewymiarowany kociołek 15kw na 100meterek,szamot Cie ratuje.Narzekasz na popiół,szkoda że nie widzisz ile Ja wyciągam po czeskim.Masakra.Ile wrzucam tyle wyciągam.Każdy przesył to strata.Chciałbym twoje osiągi mieć.
    Ostatnio edytowane przez Musaszi73 ; 11-02-2012 o 22:29
    Kocioł GS Defro Optima Komfort 20.Dmuchawa poszła won,miarkownik Regulus,CWU 120l,brak zaworów 3D 4D.Chata 200m2,komin 11m 23x20cm,brak ocieplenia,okna plastiki,grzejniki żeliwne,obieg CO wymuszony.Palenie w tym sezonie głównie drewnem.

Strona 389 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony