dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 257 z 613
Pokaż wyniki od 5.121 do 5.140 z 12250
  1. #5121
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Jak widać to kwestie preferencji .
    Zaraz postaram się przestawić słupki . Czy to znaczy, że mam zostawić w słupkach 3 x 60 i przedłużyć ściankę?

    Aaa stół ma 50 cm szer. W programie szukałam takiego by nie zdominował tego kącika .
    Ewo pamiętaj o uwadze Elfir przy zakupach .
    Ostatnio edytowane przez julianna16 ; 12-02-2012 o 22:17

  2. #5122
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ewanz
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    1.513
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    62

    Domyślnie

    Jesli jest taka konieczność, to sciankę mozna by przedłużyc, ale przy takim ustawieniu stołu będzie malo miejsca na swobodne przejście. Przy stole zamiast krzeseł mogą byc stołki. Kiedyś kombinowałam z przedłużeniem niskich szafek do końca tej najdłuższej ściany i zrobieniem czegoś w rodzaju bufetu.
    Stołu okręgłego raczej bym nie chciała, ponieważ teraz mam owalny i odczuwam brak kątów prostych

  3. #5123
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Ok
    ścianka jest przedłużona do 270, ale jeśli nie zależy Ci na szerokim słupku lub lodówce sbs, to może być o 20 cm mniej. Stół jest okrągły tylko poglądowo. Równie dobrze może tam stanąć prostokątny . Górne szafki zrobiłam poprzeczne, dwurzędowe. Można zrobić 1 rząd - będzie lżej. Nie da się w programie idealnie dopasować ich nad płytą.







  4. #5124
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ewanz
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    1.513
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    62

    Domyślnie

    Julianno - to drugie ustawienie zdecydowanie bardziej mi się podoba, ale zainspirowały mnie górne szafki z pierwszej wizki. Do przemyslenia

    Twoja pomoc jest nieoceniona. Dziekuję za dzis i dobranoc

  5. #5125

    Domyślnie

    Julianno, Dezet bardzo wam dziękuję za wasze głosy W takim razie zostawiam tak jak jest. Jak będę miała meble zastanowię się nad literkami Na pewno się pochwalę efektem. Pozdrawiam!

  6. #5126
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewanz Zobacz post
    Julianno - to drugie ustawienie zdecydowanie bardziej mi się podoba, ale zainspirowały mnie górne szafki z pierwszej wizki. Do przemyslenia
    Twoja pomoc jest nieoceniona. Dziekuję za dzis i dobranoc
    Cieszę się, że mogłam pomóc, choć o belce nie prawiłam .
    Nie wiem co dokładnie masz na myśli pisząc o górnych szafkach - narożnik, czy otwarte półki (?) . Z szafkami górnymi w drugim układzie nie da się tak samo, bo jest okno, które przerywa ciąg. Obok wysokich słupków nie dawałabym górnej narożnej, bo jest płytsza i może "dziwnie wyglądać".

    Cytat Napisał misskoke Zobacz post
    Julianno, Dezet bardzo wam dziękuję za wasze głosy W takim razie zostawiam tak jak jest. Jak będę miała meble zastanowię się nad literkami Na pewno się pochwalę efektem. Pozdrawiam!
    Czekamy na zdjęcia z realizacji .

  7. #5127

    Domyślnie

    julianna16, Aantenka, Elfir i wszyscy pozostali bywalcy tego wątku
    i ja też chciałbym poprosić o pomoc, bo już zupełnie mam mętlik w głowie

    na początek układ pomieszczenia

    - drzwi wejściowe do kuchni nie są narysowane - znajdują się na tej ścianie obok stołu (na "dole")
    - te drzwi z boku to wejście do spiżarki
    - okno pod blatem na wysokości 90cm
    - po lewej wyjście na taras oraz wysokie okno (od około 50cm od podłogi)

    mam problem z ta wnęką obok spiżarki, wymysliliśmy sobie z żoną że tam ma byc płyta indukcyjna (w dodatku 90cm)
    fronty jasne lakierowane, blat chyba jakiś drewnopodobny (a może nie?), na podłodze płytki drewnopodobne noce by my way naturalle
    za ściana szyba albo jakieś duże płytki (jaki kolor?)

    jeżeli chodzi o tą wnękę to teraz mamy kilka wersji:

    1. tylko jedna szafka wisząca w narożniku


    2. szafki wiszące symetrycznie, tyle że ponoć tak się w rzeczywistości nie da, bo za mało miejsca pomiedzy piekarnikiem a narożnikiem na te wąskie cargo (na bachy)


    3. w związku z tym w rzeczywistości pewnie wyszłoby jakoś tak:


    4. a może okap podszafkowy i cała ściana zabudowana?


    poradźcie proszę, bo sami już nie wiem co i jak
    a moze macie jakieś całkiem inne pomysły? czasem tak się człowiek zafixuje że już nie może wpaść na najbardziej oczywiste rozwiązania...

  8. #5128
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.182
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ostatnie

  9. #5129
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar JOLA440
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Posty
    191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witajcie
    Proszę Was super dziewczyny o pomoc w ustawieniu mebli i sprzętu w kuchni,oraz czy Waszym zdaniem zostawić przeszklenia w jadalni?Czy wstawić w to miejsce takie samo okno,no może na długość mniejsze jak w kuchni?
    Co do zmian dotyczących kuchni,to nie będzie;
    -ściany kominkowej
    -okna w kuchni które wychodzi na wiatrołap
    Kuchnia będzie nowoczesna,z wyspą jak się zmieści.Patrząc na rys.kuchni to po prawej widziałabym wysoką zabudowę.Zależy mi na przestrzeni i harmonii ,takim wzorem jest dla mnie kuchnia Efilo.Może dzięki Waszej pomocy to i moja kuchnia,będzie tak piękna,a może w projekcie jest dobrze,a ja nie potrzebnie coś wymyślam i jeszcze angażuję do tego innych.Tylko że mnie jak krowie na łańcuchu trzeba pokazać,trudno mi się zdecydować jak czegoś nie widzę,taki to już typ.Czekam na propozycje i pozdrawiam.


    P.S.Mój projekt to ''Dom w amarantusach''Archonu,tam będzie go o wiele lepiej widać.
    Ostatnio edytowane przez JOLA440 ; 14-02-2012 o 16:52

  10. #5130
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Cytat Napisał forumuser Zobacz post
    julianna16, Aantenka, Elfir i wszyscy pozostali bywalcy tego wątku
    i ja też chciałbym poprosić o pomoc, bo już zupełnie mam mętlik w głowie
    (...)
    poradźcie proszę, bo sami już nie wiem co i jak
    a moze macie jakieś całkiem inne pomysły? czasem tak się człowiek zafixuje że już nie może wpaść na najbardziej oczywiste rozwiązania...
    julianna16 melduje się przy tablicy .
    Dla mnie wersja bezokapowa jest najprzyjemniejsza dla oka . Zastanowiłabym się nad szafkami zwykłymi (w sensie nie poziomymi) - mogłabyś pokazać taką wizualizację? Łatwiej byłoby porównać .
    Układ drzwi i okien (wraz z wysokością) w zasadzie ogranicza inny układ, więc nie kombinuję .

    Jola440 cieszę się, że zdecydowałaś się omówić swoją kuchnię . Projekt Twojego domu jest piękny . Nie masz własnych załączników?
    Ostatnio edytowane przez julianna16 ; 13-02-2012 o 15:23

  11. #5131
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar JOLA440
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Posty
    191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał julianna16 Zobacz post
    julianna16 melduje się przy tablicy .
    Dla mnie wersja bezokapowa jest najprzyjemniejsza dla oka . Zastanowiłabym się nad szafkami zwykłymi (w sensie nie poziomymi) - mogłabyś pokazać taką wizualizację? Łatwiej byłoby porównać .
    Układ drzwi i okien (wraz z wysokością) w zasadzie ogranicza inny układ, więc nie kombinuję .

    Jola440 cieszę się, że zdecydowałaś się omówić swoją kuchnię . Projekt Twojego domu jest piękny . Nie masz własnych załączników?

    Witaj
    Jeszcze nie bardzo sobie radzę z umieszczaniem fotek,a załączników własnych nie mam.Spróbuję się podszkolić.

  12. #5132

    Domyślnie

    forumuser - ja tam uważam, że całkiem dobrze sobie wymyśliliście.
    Cóż, jak wszystko będzie stało, to jeszcze pewne rzeczy wyjdą, ale tego się nie uniknie.

    Z prezentowanych wersji - mnie najbardziej podoba się ostatnia z pełną zabudową i okapem podszafkowym.

    Ewentualnie przy okapie kominowym można by lekko zmodyfikować wersję nr 1. Wyrzucamy szafkę narożną (wizualnie zdecydowanie odpada) i zamiast niej wieszamy poziome szafki (poziomą szafkę) ale otwierające się w stronę okapu. Może być mniejsza niż przestrzeń od okna do ściany.
    Albo wyrzucamy szafkę narożną i nie wieszamy NIC No, może jakiś zegar, żeby nie była goła ściana (otwartych półek nie lubię, więc moja wyobraźnia jest pod tym względem ograniczona).

    Moim zdaniem okapy kominowe kiepsko prezentują się pomiędzy szafkami, jeśli te szafki są zbyt masywne i do tego ściana jest nieduża. Albo stawiamy na ekspozycję okapu, albo go chowamy i mamy miejsce do przechowywania Wybór właściciela, co dla niego ważniejsze.
    Co dać na ścianę nad blatem - oto jest pytanie
    Szyba jest uniwersalna i nowoczesna. Na ścianę można dać to samo co na blat, jeśli można od strony technicznej. Ale płytki mogą się okazać najtańszym i najpraktyczniejszym rozwiązaniem. Na wizce podobała mi się opcja z szybą i akcentem drewna nad kuchnią. Ale już konkretne kolory to trzeba by dobrać pod odcień mebli i drewna - tego na rysunkach niestety nie pokażesz, nawet na zdjęciach na każdym komputerze kolory widać inaczej...
    Ostatnio edytowane przez Aantenka ; 13-02-2012 o 16:39

  13. #5133

    Domyślnie

    Witaj
    Jeszcze nie bardzo sobie radzę z umieszczaniem fotek,a załączników własnych nie mam. Spróbuję się podszkolić.
    jola440 - to się nazywa forumowicz z odpowiednią postawą

  14. #5134
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar JOLA440
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Posty
    191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ciekawe jak mi ta postawa wyjdzie.Możecie się śmiać,ale ja sobie kiepsko radzę z techniką komputerową.Te załączniki i nie załączniki ech....

  15. #5135
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ewanz
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    1.513
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    62

    Domyślnie

    Cytat Napisał julianna16 Zobacz post
    Obok wysokich słupków nie dawałabym górnej narożnej, bo jest płytsza i może "dziwnie wyglądać".
    masz rację - ja wcześniej nie zdawałam sobie sprawy z tej róznicy
    w takim razie wygrywa układ nr 2

    ale kwestia zabudowy sufitu pozostaje nadal nierozstrzygnięta

  16. #5136
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Rachela_Milan
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-461
    Posty
    29

    Domyślnie

    Witam ponownie. Wracam z wizualizacją kuchni z wyspą. Ogromnie jestem ciekawa Waszych opinii.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia 1B.jpg
Wyświetleń:	451
Rozmiar:	87,8 KB
ID:	100754

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia  3B.jpg
Wyświetleń:	375
Rozmiar:	88,0 KB
ID:	100755
    Ostatnio edytowane przez Rachela_Milan ; 14-02-2012 o 11:14

  17. #5137

    Domyślnie

    Rachela_Milan Witam ponownie. Wracam z wizualizacją kuchni z wyspą. Ogromnie jestem ciekawa Waszych opinii.
    Wizualizacja przepiękna, z gustem dobrane kolory i materiały. Naprawdę z klasą. Bardzo mi się podoba.

    Wyspa w foromie barku jak widać też się łądnie komponuje, choć kuchnia staje się mocno zapełniona. Rozumiem, że płyta ma być ukryta za zabudową, żeby nie było widać jej z jadalni, w przeciwnym razie musiałaby być tam, gdzie odkryte półki. Zlew tez ma trochę zejść ze światłą okna i stąd jak rozumiem ułożenie tych sprzętów w taki ma nie innym miejscu.

    Ja sama natomiast na pewno NIE zdecydowałabym się na takie ustawienie
    Mając tyle przestrzeni do dyspozycji w kuchni nie zrobiłabym sobie jako osobie gotującej tak wciśniętej w kąt płyty i tak blisko niej usytuowanego zlewu. Jestem na to za wygodna - wolę mieć blat wokół siebie niż biegać do wyspy, żeby coś przygotować a potem wrzucać to do garnka. Gdybym miała taką kuchnię jak ty, na pewno zrobiłabym sobie mega wygodną literkę G

    Ale na szczęście nie musisz tutaj słuchać nikogo oprócz siebie Skoro pomysł z wyspą Cię nie opuszcza od samego początku, to po prostu wciel go w życie. W końcu mimo argumentów od forumowiczów jakoś do Ciebie ta koncepcja powraca. Lepiej zrobić coś w zgodzie ze swoimi pragnieniami, niż poddać się nawet najbardziej słusznym argumentom osób z zewnątrz. To twoje wnętrze, ty się masz tam czuć dobrze.

    Chyba, że teraz to już wrzucasz wizu tylko po to, żebyśmy się mogły pozachwycać jej jakością
    Ostatnio edytowane przez Aantenka ; 14-02-2012 o 11:37

  18. #5138
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Rachela_Milan
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-461
    Posty
    29

    Domyślnie

    Aantenko
    Bardzo dziękuję za szczerą opinię.
    Faktycznie ta wyspa cały czas krąży wokół mnie i jestem do niej przekonana na 99%.
    Zdaję sobie sprawę, że przez nią kuchnia wydaje się bardziej zapełniona, ale według mnie - jednocześnie bardziej przytulna.

    Nie jestem miłośniczką gotowania i często kuchnia służy mi bardziej do tego, aby w niej posiedzieć.
    Poza tym teraz mam kuchnię (bardzo malutką) w literę L i bardzo brakuje mi miejsca na wspólne przygotowywanie posiłków.
    Często z mężem potykamy się o siebie przy najzwyklejszych zajęciach.
    Także moja córka (4 latka) coraz częściej włącza się w prace kuchenne nie mówiąc o całym bałaganie z związanym z pracami plastycznymi , których jest miłośniczką.
    Dokładnie te powody przemawiają w moim przekonaniu za wyspą.

    Co do wciśnięcia kuchenki w kąt - tam jest komin, stąd to miejsce. Marzy mi się płyta 5-palnikowa (dodam, że na gaz), ale nie wiem czy jest możliwe ustawienie kuchenki tak daleko od komina - na ścianie frontowej?
    Zlew - zastanawiam się nad jego przesunięciem w lewo (patrząc na okno).

    Wizualizację zrobiła znajoma projektantka, która bez jakichkolwiek sugestii, dokładnie w 100% utrafiła w moje gusta dot. doboru kolorystyki.
    To ona jest pomysłodawczynią wyspy.
    Wcześniej też myślałam o układzie G.

  19. #5139
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.182
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Chciałam napisać to samo co Anatenka - ciasnota niby w dużej kuchni.
    Tak naprawdę masz upragniona wyspę, ale nie ma blatu roboczego.
    Skoro lubicie razem gotować, to nie zmieścicie się przy kuchence. Albo nie będzie w zasadzie możliwości wygodnej pracy jednocześnie przy zlewie i kuchence.
    Ja mam układ w L-kę w małej kuchni i jest właśnie tak jak u ciebie, mimo, że twoja kuchnia jest 3 x większa.
    Ja gotuję z mężem i dla nas jedynym sensownym ustawieniem jest prosty, nie łamany pod kątem 90stopni blat roboczy. Do każdego urządzenia jest dostęp z dwóch stron, by dwie osoby mogły z niego korzystać róznoczesnie.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 14-02-2012 o 12:21

  20. #5140
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.182
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Może płytę zróbcie tam, gdzie wiszą te chochelki?

Strona 257 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony