dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
597. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,06%
  • PCV

    484 81,07%
  • Aluminum i inne

    41 6,87%
Strona 1020 z 1568
Pokaż wyniki od 20.381 do 20.400 z 31360
  1. #20381
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał owp Zobacz post
    Hmm, zaczynam mieć mieszane odczucia, nagle okazało się, że w MS nie ma poszerzeń większych niż 5cm...(?)
    W jakim systemie profili chcesz zamówić te okna?

  2. #20382
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał jakubowo Zobacz post
    To znaczy, że Drutex jako, że sam produkuje "całość" okna jest w pewnym stopniu lepszy niż Hekaplast ?
    Można wywnioskować, że w takim razie każdy producent "całego pakietu" będzie zawsze lepszy niż producent składaków z poszczególnych komponentów ?

    PS: Co znaczy, że Drutex produkuje sam szyby zespolone ? Sam wytwarza taflę szyb, sam opracował odpowiedni materiał do produkcji swojej szyby czy też sam po prostu wkłada czyjąś szybę ?
    Ciekawi mnie to teraz, skoro o tym wspomniałeś. Bo, jeśli sam produkuje szybę to faktycznie jest to ogromna firma i można sobie - bynajmniej jak tak to teraz sobie dokładam, że taki Drutex to każdą zachodnią firmę kładzie na łopatki - tak jest ?
    Jeśli chodzi o szyby zespolone to tak jak każdy inny producent szybek kupuje szkło w taflach z hut szkła następnie tnie u siebie na odpowiednie formatki następnie zespala na liniach produkcyjnych w szybę zespoloną. Gdyby kupował szybę od zewnętrznych firm to musiałby zapłacić więcej za to samo około 20%.
    Około 40% zyskuje na cenie profilu dlatego bo sam sobie go produkuje.
    HEKAPLAST jest malutką firmą w porównaniu z takim Drutexem i kupuje wszystko z zewnątrz.
    Teraz wiesz gdzie jest clou
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  3. #20383
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał jakubowo Zobacz post
    aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
    nie denerwuj się - nie wszystko zawsze się udaje.

    A jeszcze Ci z ciekawości powiem, że ostatnie badania szyb wykazały (raz w roku obowiązkowo ISiC w Krakowie bada wyroby producentów szyb pod kątem wiarygodności znaku "B"), że szybki DRUTEX_u znalazły się w czołówce wyrobów "trzymających" współczynnik "U" - ranking za 2011 rok.
    Nie będę Ci tłumaczył szczególików ale oznacza to, że mają wysoką kontrolę jakości na produkcji.
    Nie będę tu "chwalił" tych z ostatnich miejsc listy przebadanych ale wieeelu obecnych na tym Forum sprzedawców okien zachwalających swoje wyroby zdziwiło by się czyimi de facto apolegotami są
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  4. #20384
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Charlie, akurat nie sprzedaję ani Drutexu ani Helkaplastu i jakoś nie powinno mnie to ani grzać ani ziębić czy klient wybierze jedną czy drugą konkurencyjną firmę. Od zawsze jestem wierna profilowi, który sprzedaję. Jednak w oknach nie siedzę rok czy dwa i to, że na forum podobno nie ma negatywnego wpisu dot. Drutexu nie oznacza, że te okna są dobrej jakości.

  5. #20385
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał agnieszkakusi Zobacz post
    Charlie, akurat nie sprzedaję ani Drutexu ani Helkaplastu i jakoś nie powinno mnie to ani grzać ani ziębić czy klient wybierze jedną czy drugą konkurencyjną firmę. Od zawsze jestem wierna profilowi, który sprzedaję. Jednak w oknach nie siedzę rok czy dwa i to, że na forum podobno nie ma negatywnego wpisu dot. Drutexu nie oznacza, że te okna są dobrej jakości.
    tralalala
    tak samo, że są złej jakości a "Twoje" dobrej !
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  6. #20386
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał agnieszkakusi Zobacz post
    porównywanie tych dwóch firm to jakaś paranoja. To tak jakbyś porównywał trabanta z VW.
    tak naprawdę to obie marki są do luftu a pozostaje tylko kwestia kosztów serwisu.

    Przykładem może być żony VW Passat - do 100 tysi było jeszcze jako tako ale wyżej to się szmelcwagen powinien nazywać
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  7. #20387

    Domyślnie

    Robiłeś wyceny w tych 2 firmach ? jeśli nie to zrób sobie i wtedy porównuj gdyż cena Hekaplast wyjdzie pewnie 2x więcej jak drutex.

    Hekaplast możesz porównywać z takimi producentami jak Jezierski, Eurocolor, MS, Vetrex czy Oknoplast natomiast Drutex to półka niższa porównywalna z Dobroplastem, Rąbieniem.

    Wypowiedzi Charliego nie komentuje...

  8. #20388
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Okna Drutexu spotyka się na przetargach, na wymianach w blokach i u deweloperów. Prywatni inwestorzy budujący domy bardzo rzadko się na nie decydują (obserwacja własna). Przypadek?

  9. #20389
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    andrzejzms

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-214
    Posty
    288

    Domyślnie

    Ale tak w ogóle to o co chcesz zaptyać i jakich odpowiedzi oczekujesz ?

  10. #20390
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Charlie, czy ja namawiam jakubowo na "moje" okna? Wykonuję dużo prac jako podwykonawca dla producentów okien.Naprawde miałam okazję pogadać z wieloma majstrami i kierownikami GW firm deweloperskich. I jakoś nigdy nie usłyszałam od nich dobrego słowa na temat Drutexu. A złych opini słyszałam wiele.

  11. #20391
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał agnieszkakusi Zobacz post
    Charlie, czy ja namawiam jakubowo na "moje" okna? Wykonuję dużo prac jako podwykonawca dla producentów okien.Naprawde miałam okazję pogadać z wieloma majstrami i kierownikami GW firm deweloperskich. I jakoś nigdy nie usłyszałam od nich dobrego słowa na temat Drutexu. A złych opini słyszałam wiele.
    o, i to są argumenty fachowca a nie jak kobiety w stylu złe bo złe albo nie bo nie.

    P.S parytet obowiązuje w tym kraju a więc wszyscy są równi jeśli chodzi o gender
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  12. #20392
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał jakubowo Zobacz post
    Rrrr ludzie bez kłótni
    Charlie - to jakiej firmy ma szyby Drutex, jeśli można wiedzieć ?
    ....
    ...nie czytasz ze zrozumieniem ( aaaaaaaaaaaaaaaaaaa). Drutex sam sobie robi szyby ale nie ma swojej huty

    Badania są dostępne - Kolega bwojtek powinien Cię nakierować na linki - lubuje się w tych klimatach
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  13. #20393
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    tak naprawdę to obie marki są do luftu a pozostaje tylko kwestia kosztów serwisu.

    Przykładem może być żony VW Passat - do 100 tysi było jeszcze jako tako ale wyżej to się szmelcwagen powinien nazywać
    ...Jakubowo - umiesz czytać między wierszami ?!
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  14. #20394
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.128

    Domyślnie

    Firma sprzedająca deweloperom jest w pewnym zakresie "kryta" i nie spada na nią bezpośrednia krytyka Klientów. Tzn. okna mają podstawową cechę - dobrą cenę. Reszta jest mniej istotna.
    Tylko że przeciętny nabywca mieszkania nie ma pojęcia czyje ma okna i nie zagląda na forum, bo po to kupił gotowe mieszkanie by sobie głowy takimi pierdołami nie zawracać.
    A bywam w takich nowych "apartamentach" by montować drzwi wewnętrzne i widzę powygniane skrzydła, ścierki leżące pod progiem, taśmy naklejone na bokach - by tylko nie wiało..

  15. #20395
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Charlie, ja nigdy nie używałam argumentów "nie,bo nie", "złe, bo złe". Poza tym sama jeżdżę passatem. Kupiłam go z przebiegiem 107 tyś, po 5 latach ma 220 tyś i nie mam z nim problemu
    Finlandia, to zależy od GW i podejścia firmy. Ja w tej chwili montuję jako podwykonawca okna na dużym osiedlu. Kierownictwo do naszego montażu nie ma zastrzeżeń, ale jakość okien tragedia. Pierwszy raz montuję jako podwykonawca tej firmy i pewnie jako ostatni

  16. #20396
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    oś. w zg okna wstawiał deweloper skrzydło okna w nocy przy sporym wiaterku "wyskoczyło z zawiasów" w pokoju mała dziewczynka!
    ojciec adwokat wiedział co zrobić! okna drutex
    moze i maja swoje szyby i swój profil tylko dlaczego badania na słowacji?taniej?
    już oknoplast się nastawił na masówke do włoch
    Opinia montazystów "dobra cena ,ale aby to dobrze zamontowac i by się jakoś tam trzymało to trzeba mieć naprawde umiejętności"
    Sprzedaja i to duzo ponoć 5tys okien dziennie produkują,tylko większość idzie na zagrabanice a później ludzie mowią "niemcy panie to juz plastiki wyrzucaja a polacy wstawiaja" tylko te plastiki niemieckie ktore teraz wymieniaja to od nas! ludzie dają grubą kase za mieszkanie w deweloperce ,za co ?nie wiem ładne klatki? miejsce fajne?albo trawy się nie chce kosić i napewno nie myślą o wymianie okien! są ,są a jakie ,a g.... mnie to obchodzi!

  17. #20397

  18. #20398
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał agnieszkakusi Zobacz post
    Charlie, ja nigdy nie używałam argumentów "nie,bo nie", "złe, bo złe". Poza tym sama jeżdżę passatem. Kupiłam go z przebiegiem 107 tyś, po 5 latach ma 220 tyś i nie mam z nim problemu
    Finlandia, to zależy od GW i podejścia firmy. Ja w tej chwili montuję jako podwykonawca okna na dużym osiedlu. Kierownictwo do naszego montażu nie ma zastrzeżeń, ale jakość okien tragedia. Pierwszy raz montuję jako podwykonawca tej firmy i pewnie jako ostatni
    jeśli te okna co montujesz "taka tragedia" to rozumiem, że nie zostaną odebrane a Tobie nie zpłacą ????!!!!

    P.S sąsiad mojego znajomego ma okna Drutex-u zamontowane wiosna 2011 - bez zastrzeżeń. Mrozy nie pokonały profila.Oglądałem je w niedzielę podczas spaceru z moją pumą
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  19. #20399
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    [QUOTE=witek86;5202224]oś. w zg okna wstawiał deweloper ...
    dlaczego badania na słowacji?taniej?
    już oknoplast się nastawił na masówke do włoch
    ,,,QUOTE]

    około 50% .
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  20. #20400
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    [QUOTE=Charlie;5202472]
    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    oś. w zg okna wstawiał deweloper ...
    dlaczego badania na słowacji?taniej?
    już oknoplast się nastawił na masówke do włoch
    ,,,QUOTE]

    około 50% .
    Rząd wielkości - dopuszczenie okien drewnianych z Europy na rynek USA (badania) 40.000,00 USD
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

Strona 1020 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony