dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 31 z 268
Pokaż wyniki od 601 do 620 z 5350
  1. #601
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    tekst z sieci

    Czy jest to bezpieczne dla alergików?

    Czy uzasadnione są obawy dotyczące bezpieczeństwa wentylacji mechanicznej dla alergików?

    Ponieważ w domu ciągle powstaje para wodna, dwutlenek węgla, kurz, alergeny, szkodliwe substancje wydzielane przez elementy wyposażenia i materiały budowlane, radon i wiele innych, niezbędne dla zdrowia człowieka jest ich ciągłe usuwanie z budynku oraz dostarczanie świeżego, czystego powietrza.

    Wybierając dom z wentylacją grawitacyjną musimy godzić się z jej ciągłym lub okresowym złym działaniem. Okresowe przewietrzanie budynku przez otwieranie okien jest niewystarczające, tym bardziej że nie robimy tego przecież regularnie. Z kolei przesadzenie z intensywnością wentylacji, poza wysokimi kosztami również jest niekorzystne z uwagi na przesuszanie powietrza.

    W przypadku wentylacji mechanicznej powietrze nawiewane do pomieszczeń przechodzi przez filtry eliminujące większość jego stałych zanieczyszczeń. Jeżeli w domu mieszkają osoby uczulone np. na pyłki, możemy zamiast zwykle stosowanych filtrów klasy G3 służących głównie do zabezpieczenia urządzenia i eliminacji kurzu oraz owadów, zastosować fitry dokładne klasy F7 eliminujące problem tych alergenów. Samo więc tylko zastosowanie wentylacji mechanicznej poprawia już komfort życia alergika.

    Duże obawy budzi jednak możliwość zanieczyszczenia kanałów wentylacyjnych i centrali mikroorganizmami takimi jak grzyby i bakterie. Z tego też powodu istnieje rozpowszechniony przesąd o szkodliwości wentyalcji mechanicznej, szczególnie dla alergików.

    Wentylacja mechaniczna jest od lat badana zarówno na świecie jak i w naszym kraju pod kątem wymienionych wyżej obaw. Badania np. Instytutu Budynków Pasywnych z Darmstadt potwierdzają, że wentylacja mechaniczna jest bezpieczna pod warunkiem:

    - prawidłowego zaprojektowania

    Przemyślany projekt musi zapewniać właściwe wymiany powietrza. W zależności od specyfiki budynku proponujemy instalację na tradycyjnych rurach spiro z uszczelkami, kanałach Climaver, polietylenowych w systemie rozdzielaczowym lub prostokątnych stalowych.

    - regularnej wymiany filtrów

    Każda instalacja wymaga bezwzględnie okresowej kontroli zabrudzenia filtrów i ich regularnej wymiany! Filtry są tanie, a oszczędności można przepłacić zdrowiem, zwiększonym zużyciem energii oraz zmniejszeniem trwałości rekuperatora.

    - prawidłowego zaizolowania kanałów wentylacyjnych

    Niezaizolowane lub nieprawidłowo zaizolowane kanały wentylacyjne są głośniejsze, powodują pogorszenie sprawności odzysku ciepła, niepotrzebne nagrzewanie nawiewanego powietrza w lecie, ale co gorsza może następować w nich kondensacja pary wodnej. Powoduje to niebezpieczeństwo zagrzybienia kanałów oraz powstania strat budowlanych!

    - braku nawilżania powietrza w kanałach

    Instalacje w których przewidziano wewnątrzkanałowe nawilżanie powietrza muszą być szczególnie starannie serwisowane i czyszczone. Eliminacja nawilżania powietrza znacznie zwiększa bezpieczeństwo użytkowania instalacji. Naszym zdaniem nie warto ponosić niepotrzebnego ryzyka. W przypadku instalacji z nawilżaniem kanałowym radzimy zastosować urządzenia do ciągłego uzdatniania powietrza metodą fotokatalizy na powierzchni dwutlenku tytanu "in duct".

    - ciągłego działania wentylacji

    Wentylacja powinna działać zawsze, choć podczas nieobecności domowników na najniższym wydatku. Nie powinniśmy jej nigdy wyłączać. Moc wentylatorów w centralkach domowych z silnikami stałoprądowymi EC nie przekracza na najniższym biegu zwykle tylko 15-30W.

    - okresowego czyszczenia GWC i kanałów wentylacyjnych

    W przypadku GWC należy przewidzieć okresowe czyszczenie. GWC rurowy może być płukany roztworem dezynfekującym, czyszczony mechanicznie, zaś wymiennik glikolowego GWC czyścimy podobnie jak urządzenia klimatyzacyjne. Właściwie zaprojektowaną instalcję kanałów wentylacyjnych nie ma przeważnie potrzeby czyśćić częściej niż co około 10 lat. Można je czyścić mechanicznie lub za pomocą wytwornicy ozonu.

    również na stronie JaAlergik.pl w tekście "Budowa domu dla alergika" nie znalazłem niczego co by eliminowało WM w tym aspekcie

    na stronie "Ładny Dom" w tekście Fakty i mity o WM

    Nie jest to rozwiązanie dobre dla alergików ???

    Nieprawda. Wentylacja mechaniczna może być szczególnie polecana alergikom. Nowoczesne centrale domowe są wyposażane w dwustopniowy system filtracji pozwalający na oczyszczenie wprowadzanego do pomieszczeń powietrza z pyłu, pyłków kwiatów, roztoczy, zarodników grzybów czy cząstek stałych. Dzięki temu dom staje się bezpiecznym miejscem dla osób cierpiących na alergię lub schorzenia dróg oddechowych, szczególnie w niekorzystnych okresach kwitnienia lub pylenia roślin. Bardzo ważne jest jednak, aby pamiętać o okresowej wymianie filtrów powietrza - jeśli system automatyki sterującej pracą centrali nie informuje o konieczności ich wymiany. Filtry wymienia się przeciętnie co pół roku.

    Można też, choć nie jest to konieczne, co jakiś czas umyć wymiennik - pod strumieniem ciepłej bieżącej wody lub korzystając z wody z dodatkiem łagodnych środków czyszczących. Każda centrala dobrego producenta umożliwia jego łatwe wyciągnięcie i następnie włożenie. Po tym zabiegu wymiennik jest jak nowy.

    Nie ma natomiast potrzeby czyszczenia przewodów jak w układach klimatyzacyjnych, ponieważ w przewodach wentylacyjnych nie utrzymuje się wilgoć i nie ma ryzyka rozwoju w nich mikroorganizmów. Jeśli chce się mieć dodatkowe zabezpieczenie przed mikroorganizmami, można zastosować przewody z antybakteryjną warstwą wewnętrzną, lecz rozwiązanie takie jest dość kosztowne.
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 15-02-2012 o 15:50

  2. #602
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    w upały masz za gorąco ? brakuje Ci ruchu powietrza? dlatego robisz przeciągi ? bo mówimy o dniach w których jest 25-30 a czasami i cieplej prawda?
    Nie brakuje mi Mam przesuwane wielkie okno tarasowe, ktore łączy salon z ogrodem. W lecie siedzimy przy otwartych drzwiach tarasowych, bo lubię( lubiłam) patrzec na swoj cudny ogrod i oczko wodne przy tarasie Teraz mam salon, oranzerie i też drzwi przesuwane, chce miec kontakt z ogrodem, to dla m in piorytet. Za goraco nie było, nigdy dach miałam pokryty wiórem osikowym. W lecie było przyjemnie, a w zimie ciepło. Na dachu mialam 7 cudacznych kominków, nie wiem jak je nazwac. Plus komin tradycyjny. Dzisiaj po 6 latach chce zmienić materiał, nie BK, ale keramzyt, piec nigdy vaillanta eco compact i zwiekszyć powierzchnie domu. Reszta była idealna

    Cytat Napisał ewastudio1 Zobacz post
    Filmik pierwsza klasa a obrazek wymiata
    Obrazek robi furore u mnie na fb

    Było tak
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	08.09 109.jpg
Wyświetleń:	104
Rozmiar:	63,8 KB
ID:	101093  
    Ostatnio edytowane przez gosia@ ; 15-02-2012 o 16:00

  3. #603

    Domyślnie

    Piczman,chyba nie myślisz,że pisząc o alergii w kontekście wm,mialam na myśli pokarmową? Chodzi o szeroko rozumianą alergię wziewną,ciągła konserwacja,czyszczenie ,wymiana filtrów itp.,to nie dla mnie.Ja naprawdę wolę codziennie przewietrzyć dom niż bawić się w te wynalazki.Zaraz ktoś napisze,że przez otwarte okna wlatują pyłki,zgoda,ale pyłki powodują tylko katar u mojego syna,(Który mija od leków przeciwalergicznych),a alergia na roztocza może być przyczyną astmy.Może gdybym mieszkała na śląsku,ale ja mieszkam w zachodniej Polsce,gdzie jest dużo lasów.Uważam,że nadmiar chemii i nowoczesności wcale nie jest korzystny dla zdrowia.

  4. #604
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    to teraz powiedz mi ilu inwestorów zleca budowanie swojej wentylacji grawitacyjnej firmie która na tym się zna i uwzględnia wszystkie te czynniki o których piszesz ? bo zazwyczaj jest to wypadkowa wielu niezbadanych czynników których inwestor nie bierze pod uwagę bo o nich nie wie lub je pomija bo nie jest wstanie sobie z nią poradzić sam

    oczywiście WM zimą może np wysuszyć mieszkanie - ale tylko wtedy gdy jest niewłaściwie użytkowana, po prostu trzeba się nauczyć użytkować ją w odpowiedni sposób

  5. #605
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Czyli jednym słowem,jak dbasz tak masz
    Ja zlecam budowę firmie(SSO) a i będę posiadał WM
    Domek dla sporej części inwestorów jest na całe życie,także ja na przykład nie wyobrażam sobie,żeby jakieś większe babole powstały przy budowie.
    Budowa to nie jest zmiana auta na nowe...
    Nie wiem czy budujący i robiący WG zdają sobie sprawę,że energia tanieć nie będzie a co za tym idzie duża kasa wypłynie w komin,dzisiaj akceptowalna ale jutro ?
    Skończy się na zamykaniu kratek nawiewnych czy nawiewników w oknach.Co spowoduje pięknego grzybka na ścianach
    No ale jak ktoś chce dziurawić nowe szczelne okna to czemu nie ?
    Nie moje okna
    Ja wiem tylko jedno,nie stać mnie na posiadanie wentylacji grawitacyjnej
    Ciekawe z tym grzybem. Mieszkałam w sumie w 6 mieszkaniach, w tym 2 domach. Tylko w jednym była WM, pozostałe nie miały, a jedno mieszkanie to tak zwana wielka płyta. NIgdzie, ale to nigdzie nie było grzyba. NIgdzie nie miałam słynnego kapcia. Mam wrazenie ze demonizujesz wg i tyle. Pamietam jaka udreka było mechaniczne rozprowadzenie kominka. Szlag mnie trafil jak miałam pamietac, by wyłaczyć przy otwieraniu szyby itd. Dla mniej im mniej techniki tym lepiej, ale o tym juz mówiliśmy. A skoro mowa o wzroscie cen energii, to kolega chyba zapomina ze prad, to tez energia Jedynie wiatr hula za darmo Ale reasumujac, mnie stac na WG i taka w 99% bede miała, ten 1 % to sprawdzenie co sie zmeiniło przez te 8 lat

    W przy okazji jak ludzie pieknie się róznią, ja bym nigdy nie zleciła firmie SSO

  6. #606
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pan Żubr

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Kod pocztowy
    12-345
    Posty
    141

    Domyślnie

    Cytat Napisał pukul Zobacz post
    Czy ktoś się orientuje jakie są ceny więźby? mam ofertę na 750 zł za m3 i nie wiem czy szukać dalej
    Ja słyszałem różne ceny - 850zł m3, 900zł m3, ale znalazłem po 750 już zaimpregnowane

  7. #607
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar yureq
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Kraków
    Posty
    26
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał OnOff Zobacz post
    Niektórzy uczą się np. w tym celu rozwieszania prania po pokojach. Inni googlują w poszukiwaniu nawilżaczy. Nie zawsze nauka użytkowania wystarczy. WM wymaga poprawnie zbudowanego domu, WG wybacza wiele błędów, które są powszechne wśród budujących syst.gospodarczym.
    I to jest jeden z argumentów, które dla mnie przemawiają za WG.

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Domek dla sporej części inwestorów jest na całe życie,także ja na przykład nie wyobrażam sobie,żeby jakieś większe babole powstały przy budowie.
    Ja będę budować pierwszy raz w życiu, nie wyobrażam sobie, żeby udało mi się*uniknąć wszystkich możliwych "większych baboli"

    Nie wiem czy budujący i robiący WG zdają sobie sprawę,że energia tanieć nie będzie a co za tym idzie duża kasa wypłynie w komin,dzisiaj akceptowalna ale jutro ?
    Pytanie jest tylko jedno, jak dojdziemy do chwili kiedy energia podrożeje na tyle, że kasa idąca w komin będzie nie akceptowalna, to czy przypadkiem nie będzie to również czas kiedy teraz zainstalowana WM nie będzie wymagać generalnego remontu. Im bardziej zaawansowany sprzęt, tym krócej pracuje bezawaryjnie i tym większe koszty jego naprawy.

  8. #608

    Domyślnie

    wg obliczonego OZC najwiecej strat ciepla mialabym na wg- dla mnie to jeden z najwazniejszych argumentów za wm
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  9. #609
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marta&robert
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź - Rąbień AB
    Posty
    366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał OnOff Zobacz post
    Wg mnie jej największą wadą jest podstawowe wymaganie - poprawnie zbudowany dom. Bez tego WM może stać się koszmarem, a nie dobrodziejstwem.
    Co to znaczy "poprawnie zbudowany dom? Tak w kilku zdaniach. Pierwszy raz o czyms takim słyszę w kontekście rekuperacji.

    A co do grzyba itp, to myślę że głównie chodzi o straty ciepła, jakie generuje WG. Takie jest przynajmniej moje zdanie. Grzyb się czasem zdarza, częściej nie. Natomiast straty ciepła są obiektywne - występuja zawsze.

  10. #610
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    stare domy / czy mieszkania w blokach z wielkiej płyty nie są nara na grzyby aż tak bardzo jak nowe budownictwo z WG
    zauważmy że okna i materiały izolacyjne w ostatnich latach znacznie polepszyły się
    stare domy są zbudowane z gorszych materiałów i maja gorsze okna - przez nie również do domu dostaje się powietrze
    znam przypadki gdzie wymiana starych nieszczelnych drewnianych okien na PVC ok 10 lat temu (czyli takie na dzisiejsze czasu już bardzo słabe) spowodowały znaczące pogorszenie się wentylacji w domu że w wielu pomieszczeniach powstał grzyb

    Cytat Napisał yureq Zobacz post
    Pytanie jest tylko jedno, jak dojdziemy do chwili kiedy energia podrożeje na tyle, że kasa idąca w komin będzie nie akceptowalna, to czy przypadkiem nie będzie to również czas kiedy teraz zainstalowana WM nie będzie wymagać generalnego remontu. Im bardziej zaawansowany sprzęt, tym krócej pracuje bezawaryjnie i tym większe koszty jego naprawy.
    w WM popsuć jedynie mogą się wentylatory - są centrale w których dostęp do nich jest utrudniony a są takie w których są one niemalże pod ręką - a ich koszt nie jest taki by po nastu go nie przełknąć - tak jak pisałem wcześniej WM zmniejsza straty ciepła które puszcza się "z dymem" / przez komin , rocznie jest to kilkaset złoty

    yureq możesz uważać że to spisek, propaganda marketingowa .... ja nie jestem związany w zaden sposób z branża budowniczą - jestem zwykłym inwestorem - budującym na kredyt , czyli będę miał obciążenie finansowe przez wiele wiele lat , każdą złotówkę oglądam 10x z obu stron , dla mnie to czysta fizyka i matematyka w połączeniu z ekonomią/finansami

    mówią że biednemu wiatr zawsze w oczy wieje ... tylko czemu ten przysłowiowy biedak nie chce się przed wiatrem schować ???

    nie mam zamiaru nikogo tu obrażać i pisać że ktoś jest biedny czy głupi - jak to Gosia@ napisała bo chce mieć WG
    problem polega na tym że większość inwestorów buduję na "czuja" lub tradycyjnie mimo że ma dostęp do NOWYCH TECHNOLOGI które nie zawsze są takie drogie jakby mogło się na pierwszy rzut oka wydawać

    życzę wszystkim budującym bocianom by mieli w tak zdecydowany sposób jak Gosia@ czy aksamitka wyrobione zdanie co do rodzaju wentylacji
    najgorszy jest bowiem brak własnego zdania i kierowanie się zdaniem zasłyszanym na zasadzie bo mój znajomy/sąsiad etc

    każdy ma swój rozum i umie przeanalizować wszystko co zostało tu napisane - tak więc myślę że nie ma sensu więcej się w tym temacie tu rozpisywać - Ci co będą chcieli na FM znajdą więcej szczegółowych informacji w wątkach tematycznych

    Cytat Napisał OnOff Zobacz post
    Tylu, ilu decyduje się na wynajem firmy do zbudowania domu.
    Niektórzy uczą się np. w tym celu rozwieszania prania po pokojach. Inni googlują w poszukiwaniu nawilżaczy. Nie zawsze nauka użytkowania wystarczy. WM wymaga poprawnie zbudowanego domu, WG wybacza wiele błędów, które są powszechne wśród budujących syst.gospodarczym.
    OnOff - co masz na myśli pisząc że WM wymaga poprawnie zbudowanego domu ?? o jakich błędach piszesz? będę wdzięczny za rozwinięcie tego tematu bo może czegoś nie wiem lub coś przeoczyłem ... wg mojego stanu wiedzy WM projektuje się pod budynek a nie na odwrót

  11. #611
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Z innej beczki, bedzie ktoś ocieplał poddasze pianką?

  12. #612
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    stare domy / czy mieszkania w blokach z wielkiej płyty nie są nara na grzyby aż tak bardzo jak nowe budownictwo z WG
    zauważmy że okna i materiały izolacyjne w ostatnich latach znacznie polepszyły się
    stare domy są zbudowane z gorszych materiałów i maja gorsze okna -
    Racja

    Powiedz mi dlaczego masz bio kominek? ze względu na WM? czy przy tej WM mozna miec otwarte okna? Nie na chwilę, tylko np cały dzień w lecie? Nie dam rady przebrnac znowu przez cały watek o rekuperacji Mam alarmy do przerobienia, piece i piankę w tym tygodniu

  13. #613
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Atlanta
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Łódź
    Posty
    106

    Domyślnie

    Przepraszam bardzo, rozumiem jestem niedoświadczonym bocianem ale czy mogę nieśmiało zaproponować ZAKOŃCZENIE TEMATU WENTYLACJI? Ok poznaliśmy dobre i złe strony, każdy się zastanowi i poczyta o tym, ewentualnie zapyta w wątku do tego przeznaczonym. Ile można

  14. #614
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosia@ Zobacz post
    czy przy tej WM mozna miec otwarte okna? Nie na chwilę, tylko np cały dzień w lecie?
    Sam nie wiem, Ja nie otwieram na dłużej niż na 1 godzinę.
    Tak na wszelki wypadek !


  15. #615
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Atlanta Zobacz post
    Przepraszam bardzo, rozumiem jestem niedoświadczonym bocianem ale czy mogę nieśmiało zaproponować ZAKOŃCZENIE TEMATU WENTYLACJI? Ok poznaliśmy dobre i złe strony, każdy się zastanowi i poczyta o tym, ewentualnie zapyta w wątku do tego przeznaczonym. Ile można
    do bólu mozna i nie narzekaj a ciesz sie, ze Panowie sie dzielą info. Masz inne pytania, proszę bardzo watek nie jest jednotorowy:> Ja napisałam o 99%, ale mam 1 % wahania i skoro mam możliwosc to korzystam z wiedzy innych.

  16. #616
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał Atlanta Zobacz post
    Przepraszam bardzo, rozumiem jestem niedoświadczonym bocianem ale czy mogę nieśmiało zaproponować ZAKOŃCZENIE TEMATU WENTYLACJI? Ok poznaliśmy dobre i złe strony, każdy się zastanowi i poczyta o tym, ewentualnie zapyta w wątku do tego przeznaczonym. Ile można
    jestem tego samego zdania - w ostatnim poście to samo zaproponowałem ...

    Cytat Napisał gosia@ Zobacz post
    Racja

    Powiedz mi dlaczego masz bio kominek? ze względu na WM? czy przy tej WM mozna miec otwarte okna? Nie na chwilę, tylko np cały dzień w lecie? Nie dam rady przebrnac znowu przez cały watek o rekuperacji Mam alarmy do przerobienia, piece i piankę w tym tygodniu
    1. dlaczego bio kominek ? żona bardzo lubi żywy ogień, w salonie nie chciałem robić kotłowni a przede wszystkim ograniczenie otworów w domu czyli rezygnacja z jakichkolwiek kominów - również tych grzewczych , pozostaje jedynie otwór do WM czerpnia i wyrzut
    2. otwarte okna to też rodzaj wentylacji - wyłączam WM i otwieram okna
    3. nie mam kominów - nie mam pieca - czyli 1 temat mniej do przeanalizowania
    4. piana PUR - temat podobny do tego jak WM i WG - wielu zwolenników i wielu przeciwników , na dzień dzisiejszy jak dla mnie zbyt wiele niewiadomych lub niepewnych w kontekscie tego jak to będzie wyglądało po 10-20-30 latach - koszt wiezby dachowej i całego dachu jest zbyt duży by ryzykować - piana na więźbie z dużym prawdopodobieństwem powoduje że ona nie oddycha , + jest idelna jednorodna warstwa ocieplenia , ale powiem tak - nie słyszałem o domy pasywnym który miałby dach z pianą - wszystkie miały wełnę - więc i ja ociepliłem dach 40 cm warstwą wełny (20+20)

  17. #617

    Domyślnie

    Jeśli mogę się wtrącić ja mam grzybka prawie w każdym rogu znaczy w kuchni i nie mogę się tego świnstwa pozbyć więc przy budowie nowego domu wolę posłuchać się osób które mają coś do powiedzenia na ten temat i zrobić raz a porządnie niż potem żałowac napewno będę się radziła i w tej kwesti

  18. #618

    Domyślnie

    to moze ja zmienie temat: w lazience mam okno- czy zamawiac szybe mleczna czy zwykla( tylko jak zaslonic okno?)
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  19. #619
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    jestem tego samego zdania - w ostatnim poście to samo zaproponowałem ...




    4. piana PUR - temat podobny do tego jak WM i WG - wielu zwolenników i wielu przeciwników , na dzień dzisiejszy jak dla mnie zbyt wiele niewiadomych lub niepewnych w kontekscie tego jak to będzie wyglądało po 10-20-30 latach - koszt wiezby dachowej i całego dachu jest zbyt duży by ryzykować - piana na więźbie z dużym prawdopodobieństwem powoduje że ona nie oddycha , + jest idelna jednorodna warstwa ocieplenia , ale powiem tak - nie słyszałem o domy pasywnym który miałby dach z pianą - wszystkie miały wełnę - więc i ja ociepliłem dach 40 cm warstwą wełny (20+20)
    Dzieki, czyli do czytania trzeba ruszyć o pianie

  20. #620
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał aksamitka Zobacz post
    to moze ja zmienie temat: w lazience mam okno- czy zamawiac szybe mleczna czy zwykla( tylko jak zaslonic okno?)
    Ale dachowe? sa piekne zaluzje i to niedrogie. Ja tak miałam i sobie bardzo chwaliłam

Strona 31 z 268

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony