dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 190
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 3790
  1. #101

    Domyślnie

    Ale masz coś takiego u siebie?
    I już mieszkamy !

  2. #102

    Domyślnie

    Cytat Napisał Berty Zobacz post
    polecam rozwiązanie całkowicie eko.
    www.ekoscieki.pl gdzie facet buduje oczyszczalnie bez chemii i zakopywania tych baniaków w ziemi.
    nie trzeba się tez bawić w kupowanie bakterii - robią projekt ogrodu.
    koncepcja podobna jak wiele innych, ale wykonanie, wygląd i eksploatacja zupełnie inna.
    ja, polecam
    Kusi mnie taka oczyszczalnia, nie powiem. Ale za dwa dni pracy koparki i 2 ludzi 10 000? Dlaczego tak drogo?

  3. #103

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pietro Muratore Zobacz post
    Kusi mnie taka oczyszczalnia, nie powiem. Ale za dwa dni pracy koparki i 2 ludzi 10 000? Dlaczego tak drogo?
    Popieram! Ile może kosztować wynajęcie koparki? 500 zł na dzień? 1000? To zgodnie z rachunkiem weź ją na 4 dni i zasuwaj sam, a zaoszczędzisz lekko licząc 6 koła.

    Powodzenia!


  4. #104

    Domyślnie

    Cytat Napisał compi Zobacz post
    Ale masz coś takiego u siebie?
    Raczej nie ma, ale chętnie ci sprzeda

  5. #105

    Domyślnie

    Pietro - jak chcesz poczytać trochę mniej przesłodzonych informacji na temat oczyszczalni roślinnych, to zajrzyj tutaj: http://www.ekofil.pl/

    Przynajmniej w odróżnieniu od innych przyznają, że wyniki oczyszczania takich oczyszczalni w zimie spadają! Chociaż podają spadek 12-18%. Na mój gust powinno być 25-30.
    Nikt natomiast nie pisze, że problem pojawia się przy odwilżach, kiedy mikroorganizmy nie nadążają z przeróbką zanieczyszczeń zakumulowanych w zimie. Pewnie na tym polega ta "obsługa wiosenna" - żeby łopatą wybrać zimowe kupy

    Ale żeby nie wyjść znowu na marudę - jak ktoś ma miejsce, warunki (konieczne przewymiarowanie!) i świadomość ograniczeń - to jest to godne polecenia.
    Ostatnio edytowane przez Beja ; 18-02-2012 o 12:06

  6. #106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beja Zobacz post
    Raczej nie ma, ale chętnie ci sprzeda
    No nie mów, że Berty spamowała! ; )
    I już mieszkamy !

  7. #107

    Domyślnie

    Cytat Napisał compi Zobacz post
    No nie mów, że Berty spamowała! ; )
    Serio pytasz?

    Berty w sąsiednim wątku pyta
    Cytat Napisał Berty Zobacz post
    Witam, znalazłem w sicie taki adres www.ekoscieki.pl, tam firma proponuje trochę inne rozwiązanie na oczyszczalnie przydomowe - roślinną.
    Ktoś zna ?
    Ktoś ma ?
    Ktoś może ich zna ?
    a zaraz potem już w tym wątku ją z przekonaniem poleca. Trochę szybko nabył tego przekonania...


    Swoją drogą parę razy już tu pisałem, że gdyby sprzedawcy zechcieli jawnie tu występować, to byłaby inna rozmowa.

  8. #108

    Domyślnie

    Ironicznie stwierdziłem, bo po kliknięciu na tę podaną stronę następuje dziwne przekierownie i później ładne animowane rysunki można zobaczyć z proponowanych instalacji. Jestem pod wrażeniem tego marketingowego przedsięwzięcia.
    I już mieszkamy !

  9. #109

    Domyślnie

    Cytat Napisał compi Zobacz post
    Ironicznie stwierdziłem,
    Ups, nie zajarzyłem...


    Cytat Napisał compi Zobacz post
    bo po kliknięciu na tę podaną stronę następuje dziwne przekierownie i później ładne animowane rysunki można zobaczyć z proponowanych instalacji. Jestem pod wrażeniem tego marketingowego przedsięwzięcia.
    Za to żadnych namiarów, tylko dwie komórki.

  10. #110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beja Zobacz post
    Popieram! Ile może kosztować wynajęcie koparki? 500 zł na dzień? 1000? To zgodnie z rachunkiem weź ją na 4 dni i zasuwaj sam, a zaoszczędzisz lekko licząc 6 koła.

    Powodzenia!

    No co Ty Beja, przeinwestowałeś
    Fundamenty 170 m2 facet mi wykopał w jedną dniówkę - 800 zł. Oczyszczalnia chyba nie będzie większa dla 3 osób. Do roboty mam ludzi za 12 zł/h.
    Ale jak śpiewał dawno temu Lady Pank. - Trzeba jeszcze dobry przepis znać, żeby skutek był

  11. #111

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pietro Muratore Zobacz post
    Trzeba jeszcze dobry przepis znać, żeby skutek był
    Tak jak w tym starym kawale o naprawianiu telewizora - płaci się za tą wiedzę gdzie go walnąć, żeby grał.

  12. #112
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    A co myślicie o oczyszczalni aquamatic? http://www.aquamatic.com.pl/index.php?go=dom
    Wiem że droga ale ja szukam oczyszczalni która zapewniła by mi święty spokój z g...ami i uważam że za to akurat warto zapłacić. Czy ta oczyszczalnie z dosyć oryginalnym rozwiązaniem (obrotowe złoże czynne poruszane powietrzem) gwarantuje bezosbsługową pracę przez długie lata jak i skuteczne oczyszczanie ścieków? Czy są jakieś oczyszczalnie w podobnej cenie (ok 12 tyś dla 1 - 4 osób, mogą być tańsze ) które gwarantują spokój? Ten aquamatic ma 10 lat gwarancji i bardzo dobre parametry oczyszczanych ścieków. Odprowadzenie u mnie do studni chłonnej.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  13. #113

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Ten aquamatic ma 10 lat gwarancji i bardzo dobre parametry oczyszczanych ścieków.
    Przepraszam, ale po tym jak mnie Compi podszedł wolę się upewnić - ty tak serio perm, czy nas podpuszczasz? Bo ani jedno ani drugie.

  14. #114
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rupert

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-684
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał compi Zobacz post
    Ale masz coś takiego u siebie?
    Witam,
    Korzystam od czterech lat z oczyszczalni roślinnej (mija właśnie trzecia zima) i jest to rewelacja. Jedyny dyskomfort to rzeczywiście konieczność pozbycia się nadwyżek oczyszczonej wody w okresie roztopów i porze monsunowej (czerwiec 2011). O ścięciu roślin zimą nie wspominam, wszak to czysta przyjemność.
    Ostatnio edytowane przez rupert ; 19-02-2012 o 21:05

  15. #115

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Czy ta oczyszczalnie z dosyć oryginalnym rozwiązaniem (obrotowe złoże czynne poruszane powietrzem) gwarantuje bezosbsługową pracę przez długie lata jak i skuteczne oczyszczanie ścieków?
    To "oryginalne rozwiązanie" (złoże obrotowe) nie działa u znajomych od samego początku. Niestety zamontowali oczyszczalnię sami i teraz mają przepychanki z producentem.

  16. #116

    Domyślnie

    Cytat Napisał rupert Zobacz post
    Witam,
    Korzystam od czterech lat z oczyszczalni roślinnej (mija właśnie trzecia zima) i jest to rewelacja. Jedyny dyskomfort to rzeczywiście konieczność pozbycia się nadwyżek oczyszczonej wody w okresie roztopów i porze monsunowej (czerwiec 2011). O ścięciu roślin zimą nie wspominam, wszak to czysta przyjemność.
    Jaki był wtedy koszt wykonania tego na gotowo? Jak sobie radzisz/łeś w te mrozy z wodną nadywżką w poprzednich latach? Gdzie to pompujesz? Bo przy roztopach i blisko położonych sąsiadach jakoś nie widzę gdzie można taką ilość wody zrzucić. Rośliny trzeba sadzić na nowo czy to kilkkuletnie są? Wrzuć jakieś fotki najlepiej, kupa ludzi chętnie zobaczy ile to miejsca zajmuje na działce.
    I już mieszkamy !

  17. #117
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Piszę serio. Na oczyszczalniach znam sie o tyle że przestudiowałem parę ofert i poczytałem w internecie o rodzajach POŚów czyli tyle co nic. Aquamatic daje 10 lat gwarancji na mechanizm obrotowy. Ścieki mozna spuszczać do rowu czy też podlewać nimi ogród (akurat tego nie mam zamiaru robić).
    Na jakąś oczyszczalnię muszę sie zdecydować. Kiedyś mieszkałem w domu w którym był problem ze ściekami. Nic chyba gorszego niż niemożnośc skorzystania z toalety nie ma . Nie chciałbym czegoś podobnego w moim domu. Myślałem że za tę niemałą w końcu cenę taki spokój można juz kupić. Zdaje się niekoniecznie z Aquamaticem? Jak coś z nim nie tak to napiszcie, zaoszczędzę pieniądze i trochę zdrowia. Tylko na co tu się zdecydować? Myślałem ze ten aquamatic będzie drogi ale za to bezproblemowy.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  18. #118
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pietro Muratore Zobacz post
    To "oryginalne rozwiązanie" (złoże obrotowe) nie działa u znajomych od samego początku. Niestety zamontowali oczyszczalnię sami i teraz mają przepychanki z producentem.
    No to katastrofa! Za taką kasę... A co ma montaż do działania złoża obrotowego? Przecież to przyjeżdża złożone i gotowe do pracy?
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  19. #119

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Aquamatic daje 10 lat gwarancji na mechanizm obrotowy.
    Z tego, co się doczytałem, to daje 5 lat na osadnik wstępny, 10 lat na komorę biologiczną oraz urządzenia w niej pracujące. A kompresor jest poza tą komorą. O nim cicho - sza! Czyli gorzej niż inni, którzy przynajmniej na osadnik też dają 10 lat.

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Ścieki mozna spuszczać do rowu czy też podlewać nimi ogród (akurat tego nie mam zamiaru robić).
    To też żadna rewelacja. Trzeba się bardzo postarać, żeby zrobić taką oczyszczalnię biologiczną, z której NIE można. Akurat Aquamatic jest bliższy niż inni tego osiągnięcia, bo wyniki BZT5 < 25 mg/l, ChZT < 100 mg/l to trochę żenada. Ciekawe, czemu nic nie piszą o zawiesinie?

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Na jakąś oczyszczalnię muszę sie zdecydować. Tylko na co tu się zdecydować?
    Spójrz na tą stronę: http://www.stmsystem.pl/onas.php?sec=1
    Też się zajmują STMem, ale tylko tym dużym. W przydomówkach poszli na sprawdzone złoże zanurzone - to samo w różnych odmianach i konfiguracjach ma połowa firm w Polsce.

    Przejrzyj sobie też ten wątek od początku. Pada tu kilka pozytywnych i negatywnych opinii. W innych wątkach też.

  20. #120

    Domyślnie

    Ja mimo początkowych problemów które opisywałem polecę POŚ typu AT. Nie polecam akurat firmy z której ja kupowałem(nie chodzi o producenta ze Słowacji), ale może są firmy rzetelniejsze które je sprzedają i serwisują. Użytkuje ją od września 2009 roku i po początkowych problemach które opisywałem, teraz nie mam z nią żadnych problemów. Oczywiście nie jest ona bezobsługowa i w takie nie wierzę(Kontrolować trzeba).Nawet w ostatnie mrozy zdała egzamin.Plusem jej jest możliwość wglądu w cały proces i możliwie szybkie reagowanie ustawieniami napowietrzania przez zawory.Można też ustawiać czas napowietrzania trybami w sterowniku dmuchawy SECOH.
    Ostatnio edytowane przez rybniczanin ; 20-02-2012 o 18:51

Strona 6 z 190

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony