dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 50 z 91
Pokaż wyniki od 981 do 1.000 z 1820
  1. #981
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar profi45
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    787

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafał2011 Zobacz post
    doszliśmy do tego że taśma papierowa jest najlepszym spoiwem płyt G/K, więc czy łączenie na sztywno ścian i sufitów jest dobrym/złym rozwiązaniem?
    Przyglądając sie dyskusji na tematy sztywno czy nie sztywno. Powiem tak że nie ma zadnego sztywnego połączenia w suchej zabudowie
    przykręcanie płyt do obwodowych cieńkich UD tańczących na ścianie zamocowanych na lipne kołki szybkiego montazu, uginających sie pod palcami,
    połączonych z lużno wsadzonymi CD nie powoduje zadnego przesztywnienia konstrukcyjnego. Jedynym sztywnym elementem będzie łączenie dwóch płyt na jednym profilu. Wielu myli posadzki z sufitami GK i widzi podobieństwo wymiarowe i konstrukcyjne . Taśma papierowa odspoinowuje sie w narożniku przełamaniu w przypadku pracy konstrukcji a nie ulega rozerwaniu ani zarysowaniu i to jest jej największa zaleta w odróżnieniu od siatki, narozniki działaja w podobny sposób jak papierówka ułatwiając wyprowadzenie lini .

  2. #982
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Amerykanie są mistrzami w budowaniu szybko, tanio i na krótko... u nich domy nie stoją 100lat . Amerykanie nie przywiązują się do swojego siedliska... dostanie 5 dolarów wiecej i jedzie z jednego wybrzeża na drugie. Jest to chyba najbardziej migracyjne społeczeństwo. A Polacy budują domy na 3 pokolenia i każda ryska czy cień pod halogenem to tragedia życiowa...
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  3. #983
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gin

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    szczecin
    Kod pocztowy
    74-107
    Posty
    182

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafał2011 Zobacz post
    to znaczy że możemy zlinczować amerykanów że robią źle, chociaż są potęgą w systemach suchej zabudowy?
    Potęgą jest tylko USG. A czy ktoś widział profile wykonane w maxi tech ? Czy widział ktos polskie profile składane ? Gwarantuje że USG to śmieci przy tych rozwiazaniach . Jak mówiliśmy o 4 stronnie fazowanych płytach 25 lat temu to polacy głupsi są ? Już dawno wprowadzilibysmy nowego grzybka ale powiecie że polskie to gorsze

  4. #984
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    O jejku jejku Flash! Teraz dopiero zauważyłeś normalne piece budowlane funkcjonujące z powodzeniem na budowach od co najmniej 20 lat? (wtedy je poznałem).

    A teraz dla innych-normalnych użytkowników:
    Oprócz zagrożenia ludzi z powodu porażenia prądem przy bezpośrednim dotknięciu innego nie ma... oczywiście jeśli taki piecyk stoi tak by nie nagrzewać materiałów palnych! Jest to rozwiązanie jednorazowe - nie można tego zwinąć i na następną robotę. Koszt niewielki a moc grzałki dobierana do potrzeb w zakresie od 600W do 2000W - takie są dostępne spirale. Bezpieczniejsze jest przewlec spiralę przez szczeliny cegły "kanałówki" lub nawet porotermu. W przeciwieństwie do różnych farelek czy innych grzejników używając tego piecyka mam pewność że rano się obudzę a nie zatruję dymem z palącego się plastiku. Teraz mam na robocie grzejnik konwektorowy i nie jestem z niego zbyt zadowolony - słabo grzeje bo ma słabe promieniowanie podczerwienią a ciepło ucieka pod sufit. Ale wydaje się bezpieczny ale tylko wydaje się bo też ma w środku plastik. Bywałem na różnych budowach, takich nadzorowanych przez inspektorów też i takie piecyki się zdarzały. Na jednej to była zrobiona ławka do siedzenia z podgrzewaniem od spodu i ani kierbud ani techniczny jakoś tej konstrukcji nie zauważali ale "pomarańczowych" kabli na budowie nie mogło być
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  5. #985
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał gin Zobacz post
    Potęgą jest tylko USG. A czy ktoś widział profile wykonane w maxi tech ? Czy widział ktos polskie profile składane ? Gwarantuje że USG to śmieci przy tych rozwiazaniach . Jak mówiliśmy o 4 stronnie fazowanych płytach 25 lat temu to polacy głupsi są ? Już dawno wprowadzilibysmy nowego grzybka ale powiecie że polskie to gorsze
    Potęgą może jest ale czy jest stosowane powszechnie? Miałem kolegę który w USA pracował 6lat. W budowlance ale na dachach - nie w środku. Ale się "napatrzył" na różne technologie. Wynajmował różne domy - czasem jak to stwierdził "na murzynowie" czyli w dzielnicach o bardzo niskich standardach. I stwierdził jedno - budownictwo lekkie z "papieru i dykty", słabo izolowane bo energia do ogrzania jest tania. Gaz ziemny czy butlowy służy tylko do ogrzewania a nie do gotowania. Technologia oparta na gwoździu i gwoździarce - nawet płyty "walą" na gwoździe. I taka jest większość budowanych tam domów. Oczywiście są rezydencje z technologiami z najwyższej półki ale w porównaniu ze standardem to jest przepaść technologiczna. Przewaga na rynku to "dykta". Przez kryzys (ale ten wcześniejszy) przesiedli się ze samochodów z silnikami 6-7litrow na małolitrażowe 2-3litrowe

    ...a czy ktoś widział polskie rozwiązania? Nawet jeśli widział na budmie to co z tego jeśli są wstawiane do paru hurtowni w Polsce? A cena zwala z nóg. Technologia dobierana jest do kieszeni Inwestora a ci patrzą że Franuś wariuje o 30groszy w górę czy w dół. Dopóki nie będziemy zarabiać jak na zachodzie dopóty nie będziemy zachodniej technologii mieć na codzień
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  6. #986
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    (...)

    I proszę przedstaw nam swoja brygadę 3-5 osobową. Pokaż nam socjal na budowie - czy hotelu. Jak rozliczasz takie wyjazdy?
    Nie twój zasrany interes jakie ja mam rozliczenia z moimi pracownikami i klientami!

    Poprzednio obraziłeś i naraziłeś na szkode mnie teraz próbujesz tego samego z moimi klientami?.
    Samą obecnością na tym forum i swoimi postami działasz sobie na szkodę że nie wspomnę że swoim niewyparzonym językiem obrażasz innych forumowiczów.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  7. #987

    Domyślnie

    Flashback nie mozna czytac twoich wypowiedzi wez ty baranie jeden idz na inne forum

  8. #988

    Domyślnie

    Cytat Napisał Poddasze-Expert Zobacz post
    Flashback nie mozna czytac twoich wypowiedzi wez ty baranie jeden idz na inne forum
    Niedawno wypowiadał się wątkotwórca: to wątek dla mniejszych czy większych AMATORÓW w wykonastwie g/k. Dyskusje na temat wyższości agregatów nad pacą proponuję przenieść gdzie indziej. Wsztkie opinie mile widziane o ile poparte sa zdjęciem lub szkicem.

  9. #989
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ZygmuntRolicz
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Poznan, Poland, Poland
    Kod pocztowy
    60-124
    Dzielnica
    Grunwald
    Posty
    640

    Domyślnie

    Rom, zastanawiam sie czy jesteś na ryczałcie i sknerzysz na narzędzia itp czy może co gorsza robisz na czarno i kupowanie jakichkolwiek narzedzie jest dla ciebie nieopłacalne? Mogłbys podac mi swój NIP na PW?
    pozdrawiam

  10. #990
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    ...a może jeszcze numer buta? Moj nip jest potrzebny mojemu urzędowi skarbowemu i moim klientom na fakturach a Ty nie łapiesz się ani na jedno ani na drugie... rozumiem że nip jest jawny i nie mam prawa go zataić ale też nie mam obowiązku go podawać każdemu z ulicy bo taki ma kaprys... dane te są jawne dla moich klientów - kontrahentów a jak już wspomniałem Ty nim nie jesteś... Tobie nie muszę przedstawiać ani nip-u ani regon-u czy krs-u.

    ...a teraz mam tą merytoryczną dyskusję głęboko w poważaniu i idę szykować się do wyjazdu na robotę.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  11. #991
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ZygmuntRolicz
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Poznan, Poland, Poland
    Kod pocztowy
    60-124
    Dzielnica
    Grunwald
    Posty
    640

    Domyślnie

    ale ja chciałem na PW

  12. #992
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar 123budujemy
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-123
    Posty
    132
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    czy produkty firmy semin są godne polecenia ? Nie wiem gdzie w Krakowie oprócz leroya można kupić ich gipsy ce 78, 68, 86. A o workach 25 już nie wspomne bo w LM są tylko 5 kg. Wziołem ostatnio na próbe i robi mi się nawet spoko, ale ja jestem amatorem bez gipsowego doświadczenia.
    Prowadzę blog budowlany 123budujemy.pl

    Budowa domu krok po kroku. Budujemy lekko zmodyfikowany projekt "Archiskowronek"...
    Zdjęcia moich ulubionych wnętrz Zdjęcia moich ulubionych wnętrz

  13. #993
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    nie wiem w którym miejscu się zapytać
    a widzę tutaj ludzi którzy mają w tym praktykę
    ędę robił sufit podwieszany pod wiązarem drewnianym
    strop będzie zasypany celulozą
    chciałbym żeby ten sufit na wiele lat starczył-
    zrozumiałem już że płyta ma być w dwóch warstwach.
    niektórzy producenci przyznają że trwałość płyty k-g jest przewidziana na 20-25 lat[przy celulozie będę miał te płyty zrywać?]
    czy robić z dwóch zwykłych płyt?
    czy np z dwóch płyt fermacela [koszty]
    a może założyć jedną warstwę fermacela i na to zwykłą płytę[można tak połączyć/?]
    w knaufie widziałem płytę diamont czy to jest odpowiednik fermacela?
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  14. #994
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar profi45
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    787

    Domyślnie

    Cytat Napisał malux20 Zobacz post
    nie wiem w którym miejscu się zapytać
    a widzę tutaj ludzi którzy mają w tym praktykę
    ędę robił sufit podwieszany pod wiązarem drewnianym
    strop będzie zasypany celulozą
    chciałbym żeby ten sufit na wiele lat starczył-
    zrozumiałem już że płyta ma być w dwóch warstwach.
    niektórzy producenci przyznają że trwałość płyty k-g jest przewidziana na 20-25 lat[przy celulozie będę miał te płyty zrywać?]
    czy robić z dwóch zwykłych płyt?
    czy np z dwóch płyt fermacela [koszty]
    a może założyć jedną warstwę fermacela i na to zwykłą płytę[można tak połączyć/?]
    w knaufie widziałem płytę diamont czy to jest odpowiednik fermacela?
    tylko fermacell na solidnym profilu reszta opcji to gówno.

  15. #995
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    celulozę będę zasypywał bezpośrednio na płytę sufitu-czyli na k-g lub farmacel
    strop to pas dolny wiązar

    zadanie stropu

    ochrona przed stratą ciepła
    dodatkowe wyciszenie
    nie chcę żeby sufit[konkretnie płyty nie były do wymiany po 15 -20 latach z powodu wilgoci -chodzi o połączenie kartonu z gipswm
    tak sie zastanawiam czy przy fermacelu da się tego uniknąć.
    i czy muszą być dwa fermacele- czy np . od dołu widoczny z wnętrza fermacel i dodatkowo od strychu jakaś płytą tańsza czy da się tak technicznie zrobić
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  16. #996
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar profi45
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    787

    Domyślnie

    Cytat Napisał malux20 Zobacz post
    celulozę będę zasypywał bezpośrednio na płytę sufitu-czyli na k-g lub farmacel
    strop to pas dolny wiązar

    zadanie stropu

    ochrona przed stratą ciepła
    dodatkowe wyciszenie
    nie chcę żeby sufit[konkretnie płyty nie były do wymiany po 15 -20 latach z powodu wilgoci -chodzi o połączenie kartonu z gipswm
    tak sie zastanawiam czy przy fermacelu da się tego uniknąć.
    i czy muszą być dwa fermacele- czy np . od dołu widoczny z wnętrza fermacel i dodatkowo od strychu jakaś płytą tańsza czy da się tak technicznie zrobić
    Jeden wystarczy fermacel i nie kupuj 19stek wkrętów tylko dłuższe fermacela do ich płyt

  17. #997

    Domyślnie

    Witam

    Slędze przez dłuższy czas waszą dyskusję i chciałem się doradzić czy dobrze myślę odnoście wykańczania GK.

    W niedługim czasie zamierzam zabrać się za spoinowanie swojego poddasza a potem wykonać warstwę finishu na całości płyt GK. Zakupiłem już sobie taśme TT na połaczenia proste (oryginalne i fazowane połączenia) zamierzam ją równiez użyć na kąty wewn na styku ściana GK i sufit GK. W ramach oszczędności będę używał czasami flizeliny na połączenia proste. Kupiłem też tasmę Medium do katów wewn bardziej skomplikowanych np. skos-sufit, skos ściana kolankowa (na murłacie mam przyklejony 20cm pas regipsu). Zastanawiam się co użyć na kąty zewn. np wokół okien dachowych lub rogi zewn 90st. Czy kupowac taśme Original czy raczej stosować narożnik Alu, czy wtedy pod alu wklejać pasek flizeliny na połączenie płyt ale nie wyjeżdzać flizeliną na cały róg.

    Jakie masy szpachlowe polecacie do spoinowania, zakupiłem sobie na próbe 5kg Uniflotta, wiem też że Vario jest dobre. Czy mogę Uniflottem przyklejac amerykanśkie taśmy do podłoża te na połączeniach prostych i kątowych, mi się wydaje że tak, w końcu na stronie Knaufa piszą że flizeline sie zatapia w Uniflocie, wieć dlaczego by nie też te taśmy. Napewno trzeba ją dokładnie zbierać żeby nie trzeba było tego szlifować bo podobno twardy jest. Jeśli nie wolno Uniflotta to co mogę użyć.

    Co polecacie na wartwę finishu, bedą to chyba dwie warstwy, chyba że sie uda mi zrobic jedną z zadowalającym skutkiem, chociaż wydaje mi się że zgrubienia lepiej znikną po dwóch warstwach. Co sądzidzie o Gładzi Tynkowej Stabilla PG-41 na pierwszą warstwę, podobno dobrze się nią robi i jest mocna, wzmocniło by to całą powierzchnię ściany, a na drugą warstwę Megaron SupeFinish. A może uzyć dwa razy Megaron SuperFinish i nie mieszac technologii. A moze kupić jakąs gotową masę, widziałem ostatnio w Casto gotową masę Cekola B-45 ktos tym robił i jakie ma wrażenia? Śmig Megaronu odpada bo mam z nim zle doświadczenia na ścianie CW. Sąsiad polecał mi też MasterMase, dobrze się tym robi?

    Jeśli chodzi o połaczenie płyty GK ze ścianą murowaną, to może was zaskoczę, ale tak mój majster mi doradzał żeby tak zrobić i podobno nie pęka. Otóż cały ruszt i ocieplenie wraz folią paroizol. bez przykręconych płyt GK miałem zrobiony przed tynkami CW. Na rogu sufitu i ściany murowanej majster kazał mi przykręcić listewki takie 2x2cm żeby tynkarze nie mogli jej pokryć tynkiem. Po zdjeciu tych listew w miejsce tej kryzy jest wsunieta płyta na styk do nieotynkowanej ściany, także krawez płyty chowa sie w płaszczyźnie tynku pozostałą szczeline zaszpachlowałem tynkiem GoldBAND, na to dałem 2 warstwy gładzi. Powiem wam że obserwuje to przez 4 miesiące i rzeczywiście nic się z tym nie dzieje i linia jest ładnie i prosto wyprowadzona.

  18. #998
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    lennyx ja mogę napisać jak ja to robię... krawędzie cięte i wszystki widoczny gips (uszkodzenia, krawędzie) gruntowane CT17... taśma TT wtapiana na Vario lub Uniflot (ze wskazaniem na Vario) - szpachlowane tak by nic nie trzeba szlifować... taśma Midflex wklejana na albo Vario albo na gotowe masy (akrylputz albo rigipsowe)... na narożnikach pod kątem 90* - płyty najpierw sklejam siatką a na to dopiero narożnik Alu. Warstwa finiszowa - polimerówki albo wiaderkowe. Cekol A 45 dobra masa, master mass też ok. Megaron mi nie leży - żaden. Stabilla znana mi tylko jako producent poziomic.

    ...flizelina nie nadaje się jako taśma do łączenia w narożnikach wewnętrznych bo się łamie. Ja nie robię na sztywno więc może kolega w tym względzie pomoże
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  19. #999

    Domyślnie

    A mieliście do czynienia z Masą gotową Cekola B-45, nie A-45. Jest to chyba nowość Cekola, nie jest to śnieżnobiała masa, wg opisu ma kolor tynku gipsowego czyli pewnie lekko żółtawy, ale cena jest Lepsza za wiadro 20kg 39zł w Casto. U mnie w Casto A-45 nie było musze poszukać gdzie indziej ale chyba cena dochodzi pod 60zł za 24kg. W sumie nie o cene chodzi, tylko o własciwości i wrażenia z kładzenia, tak do 60zł za duże wiadro gotowej masy jeszcze jestem skłonny wydać. Link do tych gładzi http://www.cekol.pl/oferta/katalog-p...w/gladzie.html

  20. #1000

    Domyślnie

    Masa ta dostała ostatnio nawet uznanie i nagrodę od Fachowców http://www.cekol.pl/o-nas/aktualnosc...agrodzony.html

Strona 50 z 91

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony