dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 50 z 677
Pokaż wyniki od 981 do 1.000 z 13530
  1. #981

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    Ja mam w nosie 3 sezon kupuje eko od kolegi z forum , a od czasu do czasu kupię jakąs partie ..tak ze 100kg, żeby sprawdzić co sprzedają i czy eko które kupuję ma dobre parametry.jak zacznę narzekac na eko to badz pewien że będziesz wiedzial na bank napisze o tym na forum
    A co to za kolega i co to za ekogroszek jesli mozna spytac? A noz skorzystam

  2. #982

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz1234 Zobacz post
    A co to za kolega i co to za ekogroszek jesli mozna spytac? A noz skorzystam
    Żadna tajemnica, eko kupuje od kol karoka65 a jaki to już jego się spytaj

  3. #983
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fi***o

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Łaszczów
    Kod pocztowy
    22-650
    Posty
    128

    Domyślnie

    Cytat Napisał ansu Zobacz post
    Bogdanka wznowiła sprzedaż pali ktoś tym groszkiem
    http://www.lw.com.pl/pl,1,start,s120..._handlowy.html
    Groszek kl. 27/07/12 typ 32.2
    • wartość opałowa - 27 MJ/kg
    • zawartość popiołu - do 7%
    • zawartość siarki - do 1,2%
    • granulacja - 16,5 - 31,5 mm
    • wilgotność całkowita - do 8,5%
    Żeby spalić ten węgiel trzeba go skruszyć na jakieś 15 mm , bardzo mocno koksuje przy pracy na większych mocach jakoś się pali przy małych potrafi gasnąć.

  4. #984
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kejt.l

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    wyszków
    Kod pocztowy
    07-200
    Posty
    4

    Domyślnie

    Drodzy Koledzy trochę nieładnie naśmiewać się z laiczki, która do niewiedzy sama się przyznała, Skąd wiem, że na pełnej mocy? Bo dociągnął do 90 stopni i się alarm włączył a w domu nadal było zimno. I owszem, spalał jakieś 100 kg na dobę. Fajnie jest pracować w branży, mieć dobry groszek, dobrze nastawiony piec, ale nie każdy ma to szczęście. Ja wykonuję inny zawód i tutaj możemy podyskutować...

  5. #985
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    kejt nie miałem zamiaru Cię urazić, jeśli tak się poczułaś to przepraszam.
    Na twój domek to 12kW nie będzie miał się jak zmęczyć.
    Czy wszystkie grzejniki miałaś całe gorące ?
    Może było coś pozapowietrzane ?
    To co piszesz jest bardzo mało prawdopodobne.
    Najwyższą temp. na kotle jaką miałem nastawioną tej zimy w największe mrozy to było 55 stopni, dosłownie kilka dni a na dachu mam tylko na razie blachodachówkę i folię. W tym roku dopiero pójdzie ocieplenie.

  6. #986
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Widzisz teraz jeszcze raz doczytałem że było powietrze. To było powodem niedogrzewania domu i prawie gotowaniem wody w układzie.
    Będziesz się męczyć z tym kotłem bo jak napisałem na 100m i jak piszesz dobrze ocieplonego domu to 12-tka nie ma co robić a jak ograniczyć moc kotła 24kW do 4 czy 5-ciu w większości sezonu to nie wiem i z jaką sprawnością będziesz spalać.
    Może ktoś ze znajomych ma większą chatkę i szuka kotła a ty spraw sobie mniejszy i to dużo mniejszy.

  7. #987

    Domyślnie

    No karoka65 chyba pisze dobrze, ja ma stary dom nie ocieplony połowę okien też stare do ogrzania ok. 230m non-stop a czasem i 280m i piec z podajnikiem 25KW nawet w te siarczyste mrozy dawał rady bez problemu. Chyba cię kejt w maliny władowali z tym 24KW. do 100m nowego domu

  8. #988
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał kejt.l Zobacz post
    Drodzy Koledzy trochę nieładnie naśmiewać się z laiczki, która do niewiedzy sama się przyznała, Skąd wiem, że na pełnej mocy? Bo dociągnął do 90 stopni i się alarm włączył a w domu nadal było zimno. I owszem, spalał jakieś 100 kg na dobę. Fajnie jest pracować w branży, mieć dobry groszek, dobrze nastawiony piec, ale nie każdy ma to szczęście. Ja wykonuję inny zawód i tutaj możemy podyskutować...
    Jak spalał 100 kg/dobę to faktycznie osiągnął pełną moc, tylko, że pewnie większość jej szła w komin [skoro instalacja była zapowietrzona a w domu nie było upału].

    90 st można osiągnąć przy braku odbioru przy pracy kotła nawet na 3 kW.

    Ja nie pracuję w branży [zajmuję się zawodowo czymś zupełnie innym], mam ekogroszek kaloryczny, lecz wymagający bardzo dobrych ustawień [im gorsze tym więcej spieków].
    Tu nie chodzi o szczęście a o słuchanie innych oraz własne próby i doświadczenia.

    Pomogę Ci ustawić parametry pracy kotła tylko napisz czym się zajmujesz zawodowo [bo mnie zaintrygowałaś]

    PS każdy z nas jest tu w pewnym stopniu "lajkonikiem", samoukiem, więc się nie krępuj i pisz.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  9. #989

    Domyślnie

    Witam,
    mam prosbę może ktoś polecić sprawdzonego dostawce ekogroszku (worowanego) z okolic Wrocławia, przedewszystkim SUCHEGO!!!


    Pozdrawiam

  10. #990
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kejt.l

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    wyszków
    Kod pocztowy
    07-200
    Posty
    4

    Domyślnie

    Mój dom jest z 1975 więc nie taki nowy, teraz piec grzeje na połowę mocy i jest ciepło, ale bez tropików.

  11. #991
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    alpin z której strony Wrocka mieszkasz ?

  12. #992

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    alpin z której strony Wrocka mieszkasz ?
    Czernica.

  13. #993
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał alpin Zobacz post
    Czernica.
    Pozdrawiam sąsiada zza miedzy
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  14. #994
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał kejt.l Zobacz post
    Mój dom jest z 1975 więc nie taki nowy, teraz piec grzeje na połowę mocy i jest ciepło, ale bez tropików.
    Napisz ile konkretnie stopni masz w domu bo dla jednego ciepło to 21, a dla innego 25 a to duża różnica

    Jeśli jeszcze nie masz termometru pokojowego to polecam taki z higrometrem [co jest bardzo istotne bo dużo więcej energii potrzeba na podgrzanie powietrza o wilgotności 70% niż 20%].
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  15. #995
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar michal0712
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    195
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Może Pieklorz z Bytomia pakowany na kopalni w oryginalnych workach, Jaret Plus [też oryginał] np.
    http://allegro.pl/oryginalny-pieklor...082735511.html
    http://allegro.pl/ekogroszek-pieklor...091984521.html
    widzę, że polecasz ten eko (pieklorz), ja też nim palę, ale mam duży problem ze spiekami, w żaden sposób nie mogę ich wyeliminować. Jak dopasować ustawienia, żeby się ich pozbyć? (mój piec to elektromet 15, sterownikreg05)
    http://forum.muratordom.pl/blog.php?109790 - krótkie zapiski z przebiegu budowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...03#post4785203 - tu jest ciąg dalszy zapisków z przebiegu budowy.

  16. #996

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal0712 Zobacz post
    widzę, że polecasz ten eko (pieklorz), ja też nim palę, ale mam duży problem ze spiekami, w żaden sposób nie mogę ich wyeliminować. Jak dopasować ustawienia, żeby się ich pozbyć? (mój piec to elektromet 15, sterownikreg05)
    Dosypuj tak 1/4 pelet, trocin, owsa to nie będzie szlakowac...

  17. #997
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal0712 Zobacz post
    widzę, że polecasz ten eko (pieklorz), ja też nim palę, ale mam duży problem ze spiekami, w żaden sposób nie mogę ich wyeliminować. Jak dopasować ustawienia, żeby się ich pozbyć? (mój piec to elektromet 15, sterownikreg05)
    Krótki czas podawania - 3s, odpowiednia moc dmuchawy [nie za duża], dwustanowy tryb pracy lub

    tak jak napisał Piotrek dosypuj paliwa o zerowej spiekalności np. czeskiego ekogroszku brunatnego.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  18. #998

    Domyślnie

    ooooo widzisz... zapomniałem o czechu

  19. #999
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar michal0712
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    195
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    dzięki za podpowiedzi.
    http://forum.muratordom.pl/blog.php?109790 - krótkie zapiski z przebiegu budowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...03#post4785203 - tu jest ciąg dalszy zapisków z przebiegu budowy.

  20. #1000

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Jeśli jeszcze nie masz termometru pokojowego to polecam taki z higrometrem [co jest bardzo istotne bo dużo więcej energii potrzeba na podgrzanie powietrza o wilgotności 70% niż 20%].
    Suspenser, znalazłeś może dane o ile faktycznie wzrasta ta energia w stosunku do wilgotności ?

Strona 50 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony