dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
597. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,06%
  • PCV

    484 81,07%
  • Aluminum i inne

    41 6,87%
Strona 1032 z 1569
Pokaż wyniki od 20.621 do 20.640 z 31362
  1. #20621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    GORAN jako producent nie istnieje a wykupił firmę STOLBUD Pruszyński.
    Czy to w jakiś sposób wpływa na ocenę ich produktów? Powinnam jeszcze o STOLBUDZIE poczytać

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    Jeśli chodzi o okna drewniano-aluminiowe to wal śmiało pod adres www.aries-okna.pl - niedrogo i w najwyższej jakości.
    Spróbuję, dzięki.

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    P.S. INTERNORM to najdroższy producent ale mocno innowacyjny. Jednak wielu polskich producentów stolarki drewnianej niczym nie ustępuje technologicznym aspektom Internorm-u.
    No właśnie, też mamy taką nadzieję

  2. #20622

    Domyślnie

    stary, w sumie masz rację - zapewne wiedzieli, że wkład jest z okna tarasowego.
    Po początkowym odrzuceniu reklamacji, sprawy zaczęły przybierać inny obrót po osobistym kontakcie ze mną ze strony producenta. Widocznie potrafiliśmy się dogadać lepiej niż oni ze sprzedawcą. Nie piszę tego dla reklamy, ale serwis był na bieżąco ze mną w kontakcie, przebiegało to nadzwyczaj mile i sprawę w końcu załatwili do końca, o co mi chodziło.

    Ze sprzedawcą miałem wiele dziwnych przebojów i pozostało po nim bardzo marne wspomnienie...

  3. #20623
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Nie wiem w jaki sposób zamawia się reklamacyjne wkłady szybowe w Oknoplaście ale w innych firmach wskazuje się, który wkład do jakiego okna okna z zamówienia jest potrzebny. Więc tłumaczenie Oknoplastu ma dla mnie zerową wiarygodność. Pewnie zauważyli, że mają coraz gorszą passę na FM i zaczęli pracować nad PR

  4. #20624

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Więc tłumaczenie Oknoplastu ma dla mnie zerową wiarygodność...
    Taka mutacja gierki w dobrego i złego policjanta?
    PR zrobiony. Dealer wku.wiony. Klient rozanielony

  5. #20625

    Domyślnie

    Witam
    Mam takie pytanie gdyby mieli Państwo do wyboru w praktycznie tej samej cenie okna dwóch firm którą byście wybrali.
    Amberline lub Petecki. W obu firmach profil Veka Perfectline Oval.
    Amberline 3 szyby Swisspacer, ciepła ramka w standardzie, okucia Winkhaus ap, Uw - poniżej 1,0.
    Petecki 2 szyby, okucia Roto, Uw - powyżej 1.0 do 1.3.
    Proszę o opinię ponieważ nie wiem którę wybrać. A na coś się muszę zdecydować.
    Pozdrawiam.

  6. #20626
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    ale PETECKI teżvma konstrukcje okienne z 3 szybowym wkładem. Nie rozumiem dlaczego nie porównujesz tożsamych konstrukcji ?

    W mojej opinii PETECKI to o wiele bardziej poukładana firma od AMBERLINE. To głównie przenosi się na tzw. obsługę posprzedażną.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  7. #20627
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    jeśli szyby w konstrukcji mają różny odcień może to być przyczyną złego zamontowania wkładu w fabryce okien - termofloat-em na zewnątrz ale dotyczy to 2 szybówek.
    Jeśli chodzi o OKraków to sami zaczęliprodukować sobie szkło i pewnie są na etapie okresu niemowlęcego
    Myślę, że średniozaawansowany sprzedawca okien nie jest w stanie sam rozpatrzyć tego typu problemów i powinien się poprostu skonsultować z jakimś "centrum sterowania bałaganem " w OKraków.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  8. #20628

    Domyślnie

    Gdyż u Peteckiego w zestawie 3 szybowym jest większa dopłata. Dodam iż obie oferty są wystawione w tej samej firmie i sprzedawca-właściciel proponuje jednak Amberline. Odnośnie Peteckiego na necie oraz tu na forum znalazłem bardzo dużo złych opinii odnośnie obsługi klienta w sprawie reklamacji. Dlatego wolę podpytać.

  9. #20629
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar KUBA N.
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    66

    Domyślnie

    O wyborze systemu nie powinny decydować względy wizualne lecz wytyczne dla tych konstrukcji. Nie każdy system pcv nadaje się do wykonania okien np. 3 szybowych - przynajmniej ja bym nie ryzykował posługując się tylko nazwą profili okiennych. Zresztą po co w ofercie komuś dwóch producentów na tym samym systemie ? i faworyzowanie jednego przed drugim? jaki w tym cel? Zresztą oval to kształt bardzo przeciętny pod względem wizualnym i dostępny w wielu systemach okiennych a minusem VEKI jest 4 komorowe skrzydło. Poza tym do VEKI jeżeli już chodzi o pakiet 3-szybowy to standardowo wkładany jest U=0,7 grubości 36mm. Zdecydowanie za podobne pieniądze można kupić coś ze szkłem U=0,5 - trzeba tylko dobrze poszukać.

  10. #20630

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    sorki ale takie posty winno się usuwać z automatu,i nie ma znaczenia czy prawda to czy fałsz
    Mialem nie komentowac tego posta - bo kto siedzi w tej branży wie o czym mówie. Jesli chcesz sie dowiedzieć o zaletach tych okien - wejdz na strone - to co piszą akurat jest prawdą. Profil schuco, okuscia winkhaus.....O eleganckich wykończeniach nie wspominam.

    Do kolegi karolak........ nie jestem dilerem- nie mam z ta branżą nic wspólnego. Po prostu użytkuje je od jakiegoś czasu. O PR może zadbają , kto wie, jak do tej pory na rynek polski Hekaplast prawie wogóle nie robił. Znawcy tematu wiedzą.

  11. #20631
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    a ja właśnie że siedzę w branży i na dodatek z tym producentem współpracuję ale tej post takiej treści, moim zdaniem powinien być usunięty - i nie ma znaczenia że jest to dobry producent, a na ich stronę nie muszę wchodzić - spójrz w prawo - zrozumiesz dlaczego
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  12. #20632

    Domyślnie

    Proszę o poradę. Jaki minimalny wymiar musi mieć HKS bym mógł na taras spokojnie wynieść stół o szerokości 100cm?

  13. #20633
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.597

    Domyślnie

    Przyjmij, że wymiary w zaokrągleniu wynoszą średnio: szerokość ościeżnicy 7 cm, słupek 10/2 = 5 cm to wychodzi:
    100 + 7 + 5 = 112 cm * 2 = ok. 224 cm szerokości całkowitej. Warto by dodać kilka cm na niezbędny luz, żeby okna nie uszkodzić.
    Podane wymiary mogą się różnić nieznacznie w zależności od systemu okiennego.

  14. #20634

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo, czyli trzeba zrobić 240 i będzie ok.

  15. #20635
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar KUBA N.
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    66

    Domyślnie

    jak możesz i masz miejsce to rób dopuszczalnie najszerszy taki na 2900 - niech wygląda konkretnie na wypasie
    trzeba pamiętać, że jak się wchodzi po bani to potrzebne jest szersze wejście bo rzuca na boki

  16. #20636

    Domyślnie

    Cytat Napisał simon1234 Zobacz post
    Proszę o poradę. Jaki minimalny wymiar musi mieć HKS bym mógł na taras spokojnie wynieść stół o szerokości 100cm?

    niech zgadnę hm... >100cm w świetle przejścia ?


    a tak serio to stoły zazwyczaj mają od 75-80 cm wysokości, więc jak go bokiem przeniesiesz to tyle wystarczy. chyba, że chcesz wynosić już stół "zastawiony"

  17. #20637

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xerses Zobacz post
    Mialem nie komentowac tego posta - bo kto siedzi w tej branży wie o czym mówie. Jesli chcesz sie dowiedzieć o zaletach tych okien - wejdz na strone - to co piszą akurat jest prawdą. Profil schuco, okuscia winkhaus.....O eleganckich wykończeniach nie wspominam.

    Do kolegi karolak........ nie jestem dilerem- nie mam z ta branżą nic wspólnego. Po prostu użytkuje je od jakiegoś czasu. O PR może zadbają , kto wie, jak do tej pory na rynek polski Hekaplast prawie wogóle nie robił. Znawcy tematu wiedzą.
    Żeby była jasność.
    to ja też nic do nich nie mam i z tego co piszą tu montujący to robią dobre okna ale jak widzę posta [bez względu na firmę] gdzie pisze, że okna .... są najlepsze i jest to jedyny trafny wybór to mnie krew zalewa !!!

  18. #20638

    Domyślnie

    jakiej firmy pianki do montażu okien są najlepsze?

  19. #20639

    Domyślnie

    czy ktos zna firme Bogdański?
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  20. #20640

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    a ja właśnie że siedzę w branży i na dodatek z tym producentem współpracuję ale tej post takiej treści, moim zdaniem powinien być usunięty - i nie ma znaczenia że jest to dobry producent, a na ich stronę nie muszę wchodzić - spójrz w prawo - zrozumiesz dlaczego
    Więc dziwi mnie treść Twojego posta. Wprowadzasz niepotrzebne zamieszanie. Jako dealer tej firmy dobrze wiesz że jest to jeden z najlepszych producentów stolarki okiennej. Pisząc że są rewelacyjne - oddaje moje odczucia co do jakości i strony użytkowej. Nie musze podpierać tego milionem powodów. Poza tym forum jest miejscem swobodnej wymiany informacji i o ile nikogo się tu nie obraża i nie pisze jawnego kłamstwa - jest dowolność zamieszczanej treści. Popraw mnie punktem regulaminu jeśli sie myle.

Strona 1032 z 1569

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony