dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1
    Banned
    MarekWrocław

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-429
    Dzielnica
    Klecina
    Posty
    40

    Question Montaż drzwi na starej ościeżnicy

    Szukam we Wrocławiu firmy która mi zamontuje drzwi na starej ościeżnicy - dzwoniłem w kilka miejsc i nikt nie chce się sprawą zająć, czy to aż taki problem??? Nie chcę żeby mi pół ściany demolowali bo niedawno wszystko było remontowane. Chodzi o sam montaż bo drzwi mam już zakupione. Będę wdzięczny za namiary na jakiś fachowców lub odzew firm które się czymś takim zajmują.
    Będę śledzić wątek bo sprawa pilna. pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    też miałem problem tego typu, ale znalazłem. Jest salon na ul zielonogórskiej we wrocławiu - niedaleko TGG. Nazwy nie pamiętam ale mam tel kontaktowy do nich 071 355 36 57 , powodzenia

  3. #3
    Banned
    MarekWrocław

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-429
    Dzielnica
    Klecina
    Posty
    40

    Domyślnie

    chodzi o tą firmę; http://maps.google.com/maps/place?ci...50569102&hl=pl ??? zanim zadzwonię chciałbym się najpierw rozejrzeć po ich www.

  4. #4

    Domyślnie

    tak, tak to ta firma - polecam.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał karola_zimna Zobacz post
    też miałem problem tego typu, ale znalazłem. Jest salon na ul zielonogórskiej we wrocławiu - niedaleko TGG. Nazwy nie pamiętam ale mam tel kontaktowy do nich 071 355 36 57 , powodzenia
    Witam, proszę o opinię na temat tej firmy, jak przebiegła z nimi współpraca? w sieci różne opinie można znaleźć a jestem przed podpisaniem z nimi umowy na wymianę drzwi w firmie i zastanawiam się czy to dobry wybór.

  6. #6
    Banned
    MarekWrocław

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-429
    Dzielnica
    Klecina
    Posty
    40

    Domyślnie

    To już było jakiś czas temu ale z tego co pamiętam to byłem z nich zadowolony. Nie żeby się jakoś specjalnie wyróżniali, po prostu porządnie wykonali zlecenie, no i nie podpadli niczym . Drzwi kupiłem w końcu też u nich - Porta, i też nie mam żadnych zastrzeżeń.

  7. #7

    Domyślnie

    Dobra, dzięki za opinię, a brałeś może u nich raty? Nie robią problemu z przynaniem?

  8. #8
    Banned
    MarekWrocław

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-429
    Dzielnica
    Klecina
    Posty
    40

    Domyślnie

    Nie ma sprawy, po to jest forum Raty przyznali mi bez problemu.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KarolaTom

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-183
    Posty
    70

    Domyślnie

    nawet nie wiedziałam że można montować drzwi na starej ościeżnicy... mam w mieszkaniu do wymiany drzwi i może uda się w takim razie wymienić tylko drzwi, jak to wygląda, najpierw pewnie trzeba się zorientować kto i czy w ogóle można coś takiego zrobić u mnie? czy po prostu kupić drzwi i szukać fachowca??

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    matiasek21

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    5

    Domyślnie

    Pomierzyć, popatrzeć i zorientować się w sprawie naszej ościeżnicy, jakichś papierów, które zostały po zakupie poszukać i szukać fachowca. Zależy jakich drzwi się szuka i jaką się ma ościeżnicę, jeśli starego typu, robioną przez stolarza, to i drzwi u stolarza na pewno da się zamówić.

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KarolaTom

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-183
    Posty
    70

    Domyślnie

    hmmm... no tak, papierów pewnie nie ma, ale może rzeczywiście wybrać się do stolarza i on doradzi co dalej, może coś uda wykombinować żeby trochę zaoszczędzić.

  12. #12

    Domyślnie

    mamy w mieszkaniu stare metalowe ościeżnice, nowe skrzydła kupiliśmy w castoramie. Nie było żadnego problemu z założeniem drzwi. Troszkę je podcięliśmy tylko i wyregulowaliśmy zawiasy, a to też żadna filozofia. I fachowiec nie był potrzebny. Patrz tylko na szerokość skrzydła i ościeżnicy i rozkład zawiasów.

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Z4R4Z

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-690
    Posty
    15

    Domyślnie

    No mnie niestety tez to czeka poniewaz mam stare metalowe oscieznice. Zastanawiam sie natomiast czy jest mozliwosc zamontowania nowej ościeżnicy na tej starej metalowej i dopiero na to drzwi?

    Czy ktos z Was przez to przechodzil i czy jest to oplacalne?

  14. #14

    Domyślnie

    Nie wiem jak nową na starą, ale zawsze można założyć nakładki na starą, żeby wyglądała jak nowa

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Z4R4Z

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-690
    Posty
    15

    Domyślnie

    Ciekawe jakby to wyglądało... masz może u siebie takie rozwiązanie?

    EDIT:
    Pogrzebałem trochę i chyba znalazłem jedyne sensowne rozwiązanie mojego problemu czyli ościeznice Sapeli OKZ specjalnie do montażu na stare metalowe framugi:

    http://www.sapeli.pl/index.asp?obsah=42&styl=0

    Co dla mnie najważniejsze, to rozwiązanie nie zmniejsza szerokości drzwi a prześwit redukuje o jedyne 3cm. Czyli jeżeli stare drzwi mamy 80 to kupujemy rowniez OKZ 80.
    Ościeznica obejmuje cały otwór drzwiowy (metalowa framuga + grubość ściany).

    Jedyne wymaganie to w miarę proste metalowe framugi (piony).

    Koszt dosyć wysoki w moim przypadku 875 netto za samą ościeznicę ale podsumowując wydatki związane z wywaleniem starych ościeżnic i tak moim zdaniem się opłaca.
    Ostatnio edytowane przez Z4R4Z ; 22-03-2012 o 13:31

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KarolaTom

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-183
    Posty
    70

    Domyślnie

    zosik --> dzięki, chyba tak zrobię, pomierzę wszystko co i jak, przejdę się do sklepu pooglądam itp. i będe myśleć.

  17. #17

    Domyślnie

    Cieszę się, że mogłam pomóc. Ja nie mam tych okładzin, mimo, że w planie były ale jakoś tak, jak mieszkamy ponad 2 lata to nadal nie mamy okapu i ościeżnic zrobionych i lampa wisi "tymczasowa" Ale sprzedajemy mieszkanko, więc decyzja co z tym zrobić będzie należała do następnych właścicieli

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony