dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 254 z 902
Pokaż wyniki od 5.061 do 5.080 z 18038
  1. #5061
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Trajkotka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    A to rozszączanie nie mogło by być za garażami?
    zaznaczyłam całą oczyszczalnię na czerwono, nie da się jej przesunąć ani zmienić miejsca rozsączania. Wczoraj mąż nawet się zgodził, żeby te garaże postawić po lewej stronie od wjazdu ucieszyałm sie jak głupia, ale od rana siedzę i czytam i raczej nie ma takiej opcji, zeby cokolwiek postawić na oczyszczalni, nawet miejsca parkingowe ... zadałam jeszcze pytanie na forum, czekam aż ktoś odpowie ...

    Teraz wpadło mi do głowy, żeby postawić je wjazdem w stronę domu (tak jak Ty proponowałaś) i cofnąć po za drenaż, ale nie wiem czy się zmieszczą ... tam jest 7 m szerokości, a od granicy rosną sosny ... moglibyśmy je wyciąć
    Już sama nie wiem ... :/
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kopia działka - mapka.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	84,3 KB
ID:	107983  
    Ostatnio edytowane przez Trajkotka ; 26-03-2012 o 11:56

  2. #5062
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ngel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    582

    Domyślnie

    Elfir- mam pytanie o wrzosy i wrzoście

    wrzosy ścięłam i co dalej? Nie ruszać ich czy podsypać czymś?
    A wrzośce? Nawieźć teraz? Nawóz do azalii może być (bo taki mi został) czy kupować jakiś specjalny?
    Ten blask, który inni we mnie dostrzegają
    niech trwa bo dotąd mialam go za mało...

  3. #5063

    Domyślnie

    Dzięki Elfir
    Przepraszam ale jeszcze trochę pomarudzę. Zamiast zaproponowanych przez Ciebie cisów chcę zasadzić tuje Smaragd - co ty na to ? Mam jeszcze jedno pytanko - rabata ma 3 m szerokości - zaproponowałaś 3 świerki serbskie w trójkącie - czy one się mi zmieszczą - ewentualnie o jaką odmianę byś widziała? Jako świerk kłujący - myslę o "Fat Albert" czy Twoim zdaniem będzie ok.?

  4. #5064
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał ngel Zobacz post
    Elfir- mam pytanie o wrzosy i wrzoście

    wrzosy ścięłam i co dalej? Nie ruszać ich czy podsypać czymś?
    A wrzośce? Nawieźć teraz? Nawóz do azalii może być (bo taki mi został) czy kupować jakiś specjalny?
    Na stronie p. Jacka Wolskiego (chyba największa w Polsce szkółka wrzosów) http://www.wolski.com.pl/ znajdziesz katalog firmy w PDF do ściągnięcia. Tam na stronach 12 i 13 znajdziesz kompendium wiedzy o pielęgnacji wrzosów i wrzośców.

    O wrzosach MURATOR http://muratordom.pl/ogrod/pomysly-n...o,85_2286.html


    W skrócie, wrzośce tniesz po kwitnieniu i wtedy nawozisz nawozem do wrzosowatych. Wrzosy tnie się na przełomie marca i kwietnia, a te, które kwitną później tnie się nie później niż do końca lipca.

    Wrzosy i wrzośce są roślinami kwasolubnymi – najodpowiedniejsze nawozy to te, które prócz dokarmiania roślin, zakwaszają podłoże. Można wykorzystać nawozy do różaneczników bądź iglaków. Dobre są nawozy granulowane, bo substancje odżywcze uwalniane są do gleby powoli i z intensywnością uzależnioną od wilgotności i temperatury gleby. Z końcem lipca bezwzględnie zakończyć nawożenie. Jeśli rośliny nawożone są od początku kwietnia, wówczas stosujemy maksymalnie nawóz czteromiesięczny. Od końca lipca rośliny można nawozić fosforem, by wzmocnić kwitnienie i potasem, wspomagając drewnienie pędów.
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 26-03-2012 o 14:26

  5. #5065

    Domyślnie

    Elfir, to nie Twoje: http://www.porrady.biz/8.php ? Wiesz o tym?
    Tak tylko pytam...

  6. #5066
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał sure Zobacz post
    Elfir, jeszcze poproszę, żebyś poradziła mi w jakiej odległości od świerków serbskich posadzić sosnę Molette? I ile minimum od ogrodzenia, myślę, że 50 cm powinno wystarczyć? Nie chce martwić się, kiedy urośnie...
    Ona jest wąska ma 1 m średnicy do 1,5 m po bardzo, bardzo wielu latach.
    Od świerku sadziłabym o ok. 1,5-1,8 m

  7. #5067
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał atsyrut Zobacz post
    posadziłem thuje szmaragd... Sprzedawca powiedział że powinienem podsypać je nawozem. Powedz prosze jaki jest dobry nawóz do iglaków? i kiedy mam je podsypać?
    Sprzedawca jest głupi. Nie nawozi się nowo posadzonych roślin, bo nie będą miały powodu do wytworzenia silnego systemu korzeniowego. Trzeba je zmusić by szukały składników pokarmowych głęboko. Dlatego nawozimy najwcześniej dopiero po roku od posadzenia (chociaż tak naprawdę potrzeby nawozowe pojawiają się później)

    Swoją drogą mam nadzieję, że nie posadziłeś ich w torfie.
    Żywotniki na piaskach to niezbyt dobry pomysł. Będziesz musiał je stale nawadniać, bo mają wysokie potrzeby wodne.

  8. #5068
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trajkotka Zobacz post
    Teraz wpadło mi do głowy, żeby postawić je wjazdem w stronę domu (tak jak Ty proponowałaś) i cofnąć po za drenaż, ale nie wiem czy się zmieszczą ... tam jest 7 m szerokości, a od granicy rosną sosny ...
    Już sama nie wiem ... :/
    A między drewutnią a parkingiem? Ta chyba nie ma okien od pokoi?

  9. #5069
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał anula302 Zobacz post
    Przepraszam ale jeszcze trochę pomarudzę. Zamiast zaproponowanych przez Ciebie cisów chcę zasadzić tuje Smaragd - co ty na to ? Mam jeszcze jedno pytanko - rabata ma 3 m szerokości - zaproponowałaś 3 świerki serbskie w trójkącie - czy one się mi zmieszczą - ewentualnie o jaką odmianę byś widziała? Jako świerk kłujący - myslę o "Fat Albert" czy Twoim zdaniem będzie ok.?
    Ja nie pamiętam co rysowałam akurat dla ciebie, dużo rysunków robię. Możesz wkleić ten obrazek?
    Świerki serbskie mogą być w trójkącie, tylko trzeba go "spłaszczyć"

  10. #5070
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorota.k Zobacz post
    Elfir, to nie Twoje: http://www.porrady.biz/8.php ? Wiesz o tym?
    Tak tylko pytam...
    Nie wiedziałam, dzięki
    ze też komuś chciało się umieszczać taki prosty schemat w paincie.

  11. #5071
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SKula
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Zaborów
    Posty
    2.673
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    73

    Domyślnie

    Elfirko podpowiedz proszę ...jak gęsto sadzić derenie - biały sibirica - muszę tutaj zapytać bo di mnie to już nikt nie zagląda

  12. #5072
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ngel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    582

    Domyślnie

    pestka bardzo dziękuję za cenne informacje
    Ten blask, który inni we mnie dostrzegają
    niech trwa bo dotąd mialam go za mało...

  13. #5073
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał SKula Zobacz post
    Elfirko podpowiedz proszę ...jak gęsto sadzić derenie - biały sibirica - muszę tutaj zapytać bo di mnie to już nikt nie zagląda
    co 1-1,2 m

  14. #5074

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    No, to Mycha, pogniewałabym się na Ciebie, gdybyś ten jesion wykarczowała

    Będę o niego walczyć , serio ja wolę cofnąć płot niż wycinać drzewa, już nagadałam mężowi, czy wie o tym, że te drzewa rosną już tu 15 lat a on chce je ściąć. Tylko co teraz zrobić, jak mój szwagier zaznaczając drzewa do wycięcia zaznaczył je od dołu żarówiastym różowym sprayem a przy okazji maznął sobie kreskę na moim pięknym dębie :/ Da się to jakoś usunąć, zejdzie to?

  15. #5075
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał mycha.:) Zobacz post
    Będę o niego walczyć , serio ja wolę cofnąć płot niż wycinać drzewa, już nagadałam mężowi, czy wie o tym, że te drzewa rosną już tu 15 lat a on chce je ściąć. Tylko co teraz zrobić, jak mój szwagier zaznaczając drzewa do wycięcia zaznaczył je od dołu żarówiastym różowym sprayem a przy okazji maznął sobie kreskę na moim pięknym dębie :/ Da się to jakoś usunąć, zejdzie to?
    No, super. Duże drzewa to skarb A może rośnie tak, że można huśtawkę powiesić na jakiejś stosownej gałęzi. Marzenie wszystkich dzieci.

    Są środki do usuwania graffiti. Niedaleko mnie działa firma specjalizująca się w usuwaniu maziajów http://www.graffitistop.pl/produkty-easy-off.php
    Mają nawet chusteczki do czyszczenia. Pewnie koło Ciebie też taka firma jest, a jeśli nie to napisz maila do tej. Niech powiedzą co zrobić.

  16. #5076
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kala67
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    9.703
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1353

    Domyślnie

    Elfir.......czy mozna już robic wertykulację trawnika, czy jeszcze za wcześnie?
    Planujemy zrobic to w środe.....ale od piątku zapowiadają spadek temperatury i deszcz ze sniegiem i zastanawiam sie czy to nie zaszkodzi trawnikowi??

  17. #5077

    Domyślnie


    Proszę bardzo. Po rozrysowaniu drzewek wychodzi mi że między świerkiem kłującym a serbskimi zmieściły by się raptem 2 szt. tuji.

  18. #5078
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał kala67 Zobacz post
    Elfir.......czy mozna już robic wertykulację trawnika, czy jeszcze za wcześnie?
    Planujemy zrobic to w środe.....ale od piątku zapowiadają spadek temperatury i deszcz ze sniegiem i zastanawiam sie czy to nie zaszkodzi trawnikowi??
    Raczej nie zaszkodzi tylko dłużej będzie brzydki, bo wegetacja się opóźni z powodu pogody.

  19. #5079
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał anula302 Zobacz post
    Proszę bardzo. Po rozrysowaniu drzewek wychodzi mi że między świerkiem kłującym a serbskimi zmieściły by się raptem 2 szt. tuji.
    Skoro się nie mieści, musisz zrezygnowac z częsci roślin. Na rysunku wyglądało, że jest szerzej, przyjmowałam ok. 4 m.
    Rabata jest, o ile pamiętam od południa, więc trzeba uważać sadząc rośliny na pierwszym planie, przy ścieżce, bo będą zacienione przez wyższe rośliny z tyłu.

    Wzdłuż ogrodzenia były zaplanowane cisy, coby rosły wolno i nie kolidowały z koroną klonu Flamingo.
    Zywotnik będziesz musiała szybciej strzyc. Żywotniki w rzędzie sadzi się co 70-80 cm.

  20. #5080
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kala67
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    9.703
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1353

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Raczej nie zaszkodzi tylko dłużej będzie brzydki, bo wegetacja się opóźni z powodu pogody.
    a czy zaraz po wertykulacji trzeba rozsypac nawóz? i jaki?
    oraz czy trzeba dosiać trawy??

Strona 254 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony