dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 111 z 915
Pokaż wyniki od 2.201 do 2.220 z 18293
  1. #2201
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950 Zobacz post
    ot, drobne luki w wiedzy
    nie rozumiem możesz rozwinąć to bardziej???

  2. #2202
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    pisanie o temperaturach podłogi rzędu 13C, w innym wątku skomentowałem pytaniem, od czego są czujniki punktu rosy i że nie będzie takiej temperatury

  3. #2203
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    każdy ma prawo się pomylić

  4. #2204

    Domyślnie

    nie będę się upierać bo na tęchwilę tak mi się wydaje że czytałam... ale tak czy siak gdyby nawet podloga mialaby mieć temp 20st, to czy uważacie że przy +35 na zewnątrz zapewni to schłodzenie domu? pomijam fakt braku komfortu chodzenia bosa nogą po zimnej podłodze...

  5. #2205
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    wielu fachowców z różnych firm twierdzi że tak podłoga może zapewnić efekt chłodu ja kilka razy miałem takie domki i klienci są zadowoleni...
    dużo ludzi jest przeciwnikami klimy w domu więc szukają alternatywy

  6. #2206

    Domyślnie

    to ja z dwojga złego już wolałabym klimakonwektory niż zimną podłogę... jutro sprawdzę pirometrem jaką temp ma podloga u mnie w piwnicy... gdzie jak bosa noge stanę chwilę to szybko uciekam

  7. #2207
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    no ale tu też są przeciwnicy głośnej pracy klimakonwektora

  8. #2208

    Domyślnie

    Cytat Napisał miki121 Zobacz post
    no ale tu też są przeciwnicy głośnej pracy klimakonwektora
    a jeszcze inni chca miec zarowke na sprezarce zeby WIDZIEC ze dziala ... jeden lubi zapach roz ...a inny jak mu nogi smierdza ..

  9. #2209
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magnolia18 Zobacz post
    a jeszcze inni chca miec zarowke na sprezarce zeby WIDZIEC ze dziala ... jeden lubi zapach roz ...a inny jak mu nogi smierdza ..
    A żarówka jak rozumiem bo nie słychać więc musi być widać

  10. #2210
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rydzadam
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Przywidz
    Kod pocztowy
    83-047
    Posty
    1.193

    Domyślnie

    Cytat Napisał ana-76 Zobacz post
    nie będę się upierać bo na tęchwilę tak mi się wydaje że czytałam... ale tak czy siak gdyby nawet podloga mialaby mieć temp 20st, to czy uważacie że przy +35 na zewnątrz zapewni to schłodzenie domu? pomijam fakt braku komfortu chodzenia bosa nogą po zimnej podłodze...
    Tak się składa, że wielu lubi zimną podłogę, zwłaszcza w upalne lato, więc dla jednych zimne płytki to wada, dla innych - zaleta. Rozmawiałem na jakimś szkoleniu z gościem o chłodzeniu pasywnym i aktywnym. Działać działa i to dość skutecznie, zwłaszcza aktywne, ale trzeba spełnić m.in. dwa warunki: czujnik lub czujniki punktu rosy, żeby podłogi nie "popłynęły" i skuteczna wentylacja, najlepiej mechaniczna, żeby ten chłód rozprowadzić po domku. Co do mnie, raczej odpuszczę sobie takie chłodzenie i skupię się na dobrym dużym wymienniku gruntowym rurowym dla wentylacji mechanicznej i może zapodam jedną klimę inwertera w salonie w granicach 5 kW albo mniejszej mocy klimę kanałową na wylocie z rekuperacji.

  11. #2211
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sjk
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    szczecin
    Posty
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał miki121 Zobacz post
    wielu fachowców z różnych firm twierdzi że tak podłoga może zapewnić efekt chłodu ja kilka razy miałem takie domki i klienci są zadowoleni...
    dużo ludzi jest przeciwnikami klimy w domu więc szukają alternatywy
    to mogłoby oznaczać, że jednak chłodzi co nieco....

    dzieki wszyskim
    Parterówka z poddaszem. 250m2 użytkowej, po podłogach 280m2. Garaż 36m2 w środku bryły nie ogrzewany, nie ocieplony. Całość podłogówka. Ściany Ytong +20cm styro. Podłoga 15 cm styro. W dachu wełna, wszędzie U=0.15W/m2K. okna 3 szybowe z U<1. Źródło CO i CWU pompa powietrze woda LG THERMA V 14W INVERTER. W domu 2 lokale. CWU to 2 zasobniki 200l i 300l spięte w szereg sterowanie umieszczone w ostatnim. 2 oddzielne reku MITSU LONSLAYY. Zapotrzebowanie to 5KW przy 0st, więc 10KW dla -20st.

  12. #2212

    Domyślnie

    miki ,skasowała mi się niechcąco Twoja oferta ,prosiłem już kiedyś ale może umknęło,wyślij ponownie.Dzięki
    Żadna ze mnie elita

  13. #2213

    Domyślnie

    Cytat Napisał miki121 Zobacz post
    wielu fachowców z różnych firm twierdzi że tak podłoga może zapewnić efekt chłodu ja kilka razy miałem takie domki i klienci są zadowoleni...
    dużo ludzi jest przeciwnikami klimy w domu więc szukają alternatywy
    właśnie z tego powodu zdecydowałem się na ścienne. Klima + Ja = spiep... wakacje i choroba, całe szczęście, że w pracy nie mam klimy.
    Klimakonwektory + cena + instalacja z wodą zasil, powrót w wełnie na stryszku i ewentualny szum też nie dla mnie.
    Mam tylko nadzieje, że to chłodzenie pasywne zadziała , jak nie to miejsce technicznie na klimatyzator jest.

    p.s. z moich obserwacji to kluczowe jest poddasza. Na parterze w wielu domach wystarczy zacienić okna i chłód jest na tyle przyjemny, że pójście spać bez przykrycia powoduje marznięcie nawet przy +32 na zewnątrz.

  14. #2214

    Domyślnie

    Działa działa
    a

  15. #2215

    Domyślnie

    Cytat Napisał rydzadam Zobacz post
    Tak się składa, że wielu lubi zimną podłogę, zwłaszcza w upalne lato, więc dla jednych zimne płytki to wada, dla innych - zaleta.
    No właśnie. Ja na ten przykład latem uwielbiam chodzić boso po chłodnych kaflach. Zresztą koszt dodatkowej funkcji klimatyzacji przy pompie PW jest tak niski, że moim zdaniem nie warto się zastanawiać. Jeżeli musisz dopłacić 600-800zł i masz klimę to nad czym tutaj dyskutować.

  16. #2216
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał ozzy Zobacz post
    No właśnie. Ja na ten przykład latem uwielbiam chodzić boso po chłodnych kaflach. Zresztą koszt dodatkowej funkcji klimatyzacji przy pompie PW jest tak niski, że moim zdaniem nie warto się zastanawiać. Jeżeli musisz dopłacić 600-800zł i masz klimę to nad czym tutaj dyskutować.
    Święte słowa
    Ilu ludzi tyle lubień

  17. #2217

    Domyślnie

    Cytat Napisał miki121 Zobacz post
    Święte słowa
    Ilu ludzi tyle lubień
    nie wspominajac o tych co lubia zapach roz ... badz cos innego
    btw. wylaczylem reaktor ( by Liwko .. hmm chyba )

  18. #2218

    Domyślnie

    Mógłby to być post w wątku o piecach gazowych i pompach z odwiertami ,ale ten wątek lubię najbardziej.
    Pokazywał mi znajomy kotłownię na ekogroszek ,klnie na czym świat stoi i chce się pozbyć bo kupa roboty i syf do kwadratu wszędzie.
    Komu jak komu,ale mnie możecie wierzyć ,że nie piszę tego ,żeby nagonić na pompę czy gaz,ale ten wungiel w jakiej by postaci nie był to syf i średniowiecze.
    Żadna ze mnie elita

  19. #2219
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek131 Zobacz post
    Mógłby to być post w wątku o piecach gazowych i pompach z odwiertami ,ale ten wątek lubię najbardziej.
    Pokazywał mi znajomy kotłownię na ekogroszek ,klnie na czym świat stoi i chce się pozbyć bo kupa roboty i syf do kwadratu wszędzie.
    Komu jak komu,ale mnie możecie wierzyć ,że nie piszę tego ,żeby nagonić na pompę czy gaz,ale ten wungiel w jakiej by postaci nie był to syf i średniowiecze.
    Wrzuć to do tematów o kotłach, będzie mała zadymka

  20. #2220
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Wrzuć to do tematów o kotłach, będzie mała zadymka
    Lepiej nie bo jeszcze będą chcieli Tomka zlinczować

Strona 111 z 915

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony