dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 137 z 331
Pokaż wyniki od 2.721 do 2.740 z 6614

Temat: montaz w warstwie ocieplenia - jak to zrobic dobrze?

  1. #2721
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof49 Zobacz post
    Bwojtek, zaczynasz pytać z pianą, ale ja postaram się Ci odpowiedzieć rzeczowo:
    1. na podstawie własnych badań, jeżeli kupujesz masło i tam jest napisane zawartość tłuszczu 82%, to sprawdzasz to komisyjnie w sklepie ? Wierzysz w jego odpowiedzialność, tak jest z każdą rzeczą, nawet konsolami JB-D
    2. Sprawdzić nośność podpory to Ty możesz to zrobić, wyślę Ci ją do zniszczenia, nie będę miał z tego tytułu pretensji
    3. okno nie ucieknie, w kierunku zewnętrznym kotwy dolne i zaczepy podpór, w kierunku wewnętrznym kotwy dolne i parapet wewnętrzny
    4. oto się nie martw, okno trzyma się na podporach, kotwach obwodowych, tynku i listwy dylatacyjnej oraz parapetu wewnętrznego
    5. tak jest najprościej, jak przyłożysz poziomicę, to wiesz od razu ile podkładek należy ułożyć. Przy śrubach musisz się rzucać między nakrętką a poziomicą
    6. badań czego, podkładek, kotew, podpór, konkretnie ?
    7. powiedz jaką nośność mają kotwy stalowe i jaka powinna być ? bądź konkretny, tworzywowe mają gwarancję na 100kg
    8. a jak to robią inni przy FIX'ie ? to będzie tak samo
    9. dlaczego ściema, co masz na myśli konkretnie, osadzenie podpory w pustaku ceramicznym jest tak samo dobre jak w każdym innym elemencie budowlanym
    10. wszystkie elementy budowlane są dobre, nie mam wskazań na lepsze i gorsze

    6.
    Czyli nadal brak odpowiedzi na choćby jedno pytanie poza "przyjmij, że tak jest bo jak tak mówię" Trudno. Nikt nie powie, że nie próbowałem podjąć dyskusji. Pisz bajki dalej. Może wśród bajkopisarzy zaistniejesz bo w budownictwie raczej nie.

  2. #2722
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    prosbe mam to pozostalych rozmowcow jednak - nie odpowiadac na posty krzysztofa

    nie wskazal metody badania "wspolczynnika szczelnosci" - czyli twierdze ze jest oszustem

    na temat parametrow wytrzymalosciowych podpor i podkladek sie nie wypowiadam i nie oceniam bo nie oceniam belkotu w stylu: "więc jeżeli one wytrzymują na słońcu 50 lat, to tym bardziej zamurowana podkładka"

    ciekaw jestem co wytrzymuje na sloncu "50 lat"

  3. #2723
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    z nim nie ma dyskuscji - zaczyna byc bicie piany i bezproduktywne bajdurzenie krzysztofa

    robimy mu w ten sposob reklame

    ostatnio zglosil sie do mnie inwestor czy warto zastosowac montaz na takich podporach z tworzywa bo jest to ponoc jedyny "cieply montaz"

    Po moich wyjasnieniach stwierdzil ze chyba ktos robi z niego idiote tym "cieplym montazem", ze nie bedzie ryzykowal d..py i uzlal ze wroci do zaproponowanego mu wczesniej montazu trojwarstwowego na konsolach JB-D.

    I tak trzeba robic. Wyjasnianie na tym forum nic nie wyjasni bo wyjasnienia trafiaja do fanatyka swojego wynalazku, ktory na montazu okien sie nie zna kompletnie.

  4. #2724
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek Zobacz post
    ...ciekaw jestem co wytrzymuje na sloncu "50 lat"
    posmarowany filtrem "100" K49
    A na serio - bwojtku, nie opuszcaj tego wątku, przy totalnym olewaniu go przez Raedakcję, tylko w nas nadzieja by szarlataneria montażu AD promowanego przez samozwańczego Specjalista Do Spraw Montażu w Warstwie Ocieplenia, Doradca w tym zakresie, bez żadnych papierów pozwalających mu tak się nazywać, została tu ukazana. Naprawdę sporo budujących czerpie PRAWDZIWĄ WIEDZĘ z forum, TEGO forum i szkod aby było, by wyciągnęli wnioski i teorie tak fałszywe i tak bezczelnie rozpowszechniane przez K49, byleby tylko swój poroniony wynalazek sprzedać
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  5. #2725

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    I każdy producent samochodu potrafi udowodnić to co zadeklarował. Do tego robi bardzo kosztowne crash testy ale nie na podwórku za swoją szopą ale zleca je wiarygodnej instytucji do tego powołanej.
    Bwojtek, dostałeś propozycję sprawdzenia podpory, ale wolisz tylko krytykować jałowo. Zajmij się crash testami konsol JB-D, bo nawet ITB nie podjął się tego.

  6. #2726

    Domyślnie

    ...debilu czy Ty wreszcie zrozumiesz, że nie do użytkownika należy przeprowadzanie testów????
    Co jeszcze klient ma sobie sam zrobić?
    ...

  7. #2727
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    "Osadzenie okien w systemie AD jest warunkiem wystarczającym na uzyskanie szczelności 0,6"

    Czyli krzysztof kompletnie nie kojarzy co to jest ten wspolczynnik. Po prostu jest ignorantem.

    Skopiowal go ze strony niemieckiego przedstawiciela i firmy okreslajacej w sposob badawczy szczelnosc calych budynkow pasywnych i przeniosl to na okna.
    Wspolczynnik 0,6 dotyczy calego budynku i przeplywow powietrza z budynku [okna, drzwi, wentylacja, kominy, itp] a nie okna i jego stopnia uszczelnienia.

    To wszystko co mam tu do powiedzenia - wiecej tych bredni nie bede komentowal.

  8. #2728

    Domyślnie

    ...nie wiem czy zauważyłeś pchełek, że ta kreatura nie odnosi się w ogóle do tego czego nie potrafi odeprzeć.... po prostu ignoruje to i pi....przy w kółko o tym samym
    ...

  9. #2729
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    "bo nawet ITB nie podjął się tego" Jest to Klamstwo. P.S. I chyba zawiadomie producenta tych konsol co sie na temat tych mocowan tu wypowiada.

    Bo Nie ma takiej potzreby. Uzyskali odpowiedz ze te badania co maja sa wystarczajace. Moga produkowac i stosowac w calej Posce.
    Nie ma testow konsol JB-D ani crash ani innych - nie ma potrzeby.

  10. #2730
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    leje te jego wypowiedzi bo wiem ze ten system jest kompletnie nietrafiony i nie ma zadnych szans by sie przyjal - wiem to od duzych producentow co byli na targach i co to widzieli - i ten system i ten na koleczkach rozporowych - jest to tak marginalne ze nie warto sobie du py zawracac.
    Admina to kreci bo ma ozywione forum.
    proponuje olac i wiecej nie komentowac - po prostu zamknac ten temat przez brak wypowiedzi - choc wiem ze to trudne bo faktycznie klawiatura sama odpisuje na te brednie

    I nie jest to wzor "Sławek, ten wzór był powtarzany co najmniej 5X."
    Jest to wynik badania - wskazanie aparatury pomiarowej.
    Krzysztof - jests ignorantem bo nawet tej niemieckiej strony [po polsku napisanej] nie potrafisz zinterpretowac.

    Dochodze do wnisku ze z budownictwem nie masz kompletnie nic do czynienia, nie znasz budownictwa, nie znasz montazu ani zasad produkcji okien, nie znasz materialow budowlanych ich metod badan.

    Nie masz zadnych uprawniec na dokonywanie montazu ani jakiegokolwiek przygotowania. Nie masz zadnych szkolen ani nie przeczytales zadnej instrukcji montazu.

    Jestes ignorantem - spoza branzy budowlanej - wynalazles podpory, masz wtryskarke, chcesz to sprzedac naiwnym.

    Musze cie zmartwic - nie masz szans.

    Wroc do sprzedazy warzyw na warzywniaku.
    Nie zamontowales w zyciu choc jednego okna.
    Ostatnio edytowane przez pchelek ; 31-03-2012 o 19:35

  11. #2731
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    to chyba jedyna metoda by nie dawać ruchu i dobrej pozycji w wyszukiwarkach hmmmm... właśnie sprawdziłem i wpisałem > montaż w warstwie ocieplenia< i hmmmm.....www.jareko.pl/page9.php
    A już myślałem, by tym uderzeniem skłonić nas do milczenia
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  12. #2732

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sławek... Zobacz post
    Specjalisto Do Spraw Montażu w Warstwie Ocieplenia, Doradco w tym zakresie kiedy odpowiesz na pytania moje i pchełka?
    Sławek, już pisałem, żeby określić montażowe straty ciepła ramy okiennej w sezonie grzewczym, musisz znać średnią temperaturę tego okresu, zmierzyć temperaturę ramy, Uf ramy, temperaturę średnią w pomieszczeniu. Dalej podstawiasz pod wzór i wyliczasz straty w kWh/mb ramy. Po zdjęciu termowizyjnym, można określić temperaturę ramy, ale trzeba to zrobić w okolicy 0*C, bo ta temperatura, odpowiada średniej okresu grzewczego w Polsce. Nic skomplikowanego, wzory są w internecie. Ale nie mieszaj w to Pchelka, bo on jest daltonistą i myli straty (czerwony kolor) z zyskami (ciemny granat).

  13. #2733

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek Zobacz post
    "bo nawet ITB nie podjął się tego" Jest to Klamstwo. P.S. I chyba zawiadomie producenta tych konsol co sie na temat tych mocowan tu wypowiada. Bo Nie ma takiej potzreby. Uzyskali odpowiedz ze te badania co maja sa wystarczajace. Moga produkowac i stosowac w calej Posce.
    Nie ma testow konsol JB-D ani crash ani innych - nie ma potrzeby.
    Pchelek, jak JB-D nie ma testów, bo nie ma potrzeby, to dlaczego wymagasz ich ode mnie ? Jak oni mogą produkować, to dlaczego innym zabraniasz ?
    Dlaczego producentowi JB-D wierzysz, że przeprowadził badania, a mnie nie ?

  14. #2734
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof49 Zobacz post
    Sławek, już pisałem, żeby określić montażowe straty ciepła ramy okiennej w sezonie grzewczym, musisz znać średnią temperaturę tego okresu, zmierzyć temperaturę ramy, Uf ramy, temperaturę średnią w pomieszczeniu. Dalej podstawiasz pod wzór i wyliczasz straty w kWh/mb ramy. Po zdjęciu termowizyjnym, można określić temperaturę ramy, ale trzeba to zrobić w okolicy 0*C, bo ta temperatura, odpowiada średniej okresu grzewczego w Polsce. Nic skomplikowanego, wzory są w internecie. Ale nie mieszaj w to Pchelka, bo on jest daltonistą i myli straty (czerwony kolor) z zyskami (ciemny granat).
    Miałem już olać, doprawdy chciałem olać ten wątek ale to co przeczytałem jawną kpiną z tego miejsca i inteligencji nas, czytający, jest
    Ty podchodzisz pod żółte papiery - nie wiem czy wiesz.
    PODAJ NAM PRZYKŁAD TAKIEGO OBLICZENIA podstawiając swoje dane, podając wzór, - wszak wyliczyłeś idioto że to tylko 1Kw/mb strat na sezon grzewczy - ukaż nam swoje obliczenia albo się po prostu zamknij
    Daltonistą i idiotą pierwszego sorta Ty jesteś, nie odpowiedziałeś ANI RAZU na postawione pytania, pieprzą.c głupoty o maśle i innych banialukach
    Ja natomiast poproszę o informację jaką szkolę kończy Inż Krzysztof Kwiatkowski
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  15. #2735
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    mgr inż. Krzysztof Kwiatkowski ma licencję nr 1122 i jest członkiem DOLNOŚLĄSKIEGO STOWARZYSZENIA POŚREDNIKÓW W OBROCIE NIERUCHOMOŚCIAMI i POLSKIEJ FEDERACJI RYNKU NIERUCHOMOŚCIAMI. - czy to Ty?
    NADLEŚNICTWO RADOM UL. JANISZEWSKA 48 mgr inż. Krzysztof Kwiatkowski - a może to Ty? Wyskakujesz w wielu fajnych miejscach, niezbyt związanych z budownictwem - poza tym wątkiem oczywiście
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  16. #2736
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    "Wroc do sprzedazy warzyw na warzywniaku.
    Nie zamontowales w zyciu choc jednego okna."

    Poza ignorancja w sprawie okreslania 'wspolczynnika szczelnosci" jests ignorantem w prawie obliczania przeplywow ciepla przez ramy.

    "Dlaczego producentowi JB-D wierzysz, że przeprowadził badania, a mnie nie "

    Bo znam system JB-D i znam wartosci nosnosci tego systemu.

    Tobie nie wierze bo nie odpowiedzialej na zadne moje pytanie. Jestes ignorantem. Moge byc daltonista jak ci to sprawia przyjemnosc.

    Przeplywy ciepla przez okna [kolor granatowy] to zyski. nawet ta wypowiedz to dowod twojej ignorancji. Strate ciepla nazwac zyskiem - ciekawe.

  17. #2737
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof49 Zobacz post
    ...Dlaczego producentowi JB-D wierzysz, że przeprowadził badania, a mnie nie ?
    Bo JB-D przebadano dokładnie, bo JB-D ma dokładnie opracowane i PRZEBADANE siatki zakresu stosowanie, bo JB-D jest produktem myśli niemieckiej gdzie takie oszołomstwo jak Twoje AD nie ma racji bytu zanim nie przejdzie całego szeregu badań bo tam każdy zdaje sobie sprawę z tego, ze montaż okien nie pozwala na całkowitą dowolność, że grozi utratą życia i zdrowia w pewnych sytuacjach
    To tylko Polacy mają dar wymyślania cudów - bo TANIEJ. Stąd po dziś dzień znaczący procent montaży odbywa się tylko na pianę (tak naprawdę właśnie takim sposobem montażu jest twój wynalazek - montaż w warstwie ocieplenia tylko na pianę i odpowiednio wzmocnione kołkami ocieplenie budynku)
    Niemiec sobie na to nie pozwoli bo wie, że jak choć raz coś pójdzie nie tak to do końca swoich dni będzie miał przechlapane
    Tylko u nas Sądy są tak ślamazarne w każdej sprawie.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  18. #2738
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    No i nie masz takich badan.

  19. #2739
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    raczej inna sytuacja, silny wiatr, zjawisko jakie u nas w kraju czasem występuje, okno jest wepchnięte do środka bo realnie trzyma je tylko piana, no może więcej piany niż przy tak nagannym montażu tylko na pianę
    Pamiętne wydarzenie w Słupsku, dość szeroko komentowane kilka lat temu gdzie własnie w spacerowało okno do wnętrza o mało nie uszkadzając właścicielki mieszkania - okna zamontowane tylko na pianę
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  20. #2740
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof49 Zobacz post
    7. w systemie AD nie ma klinów bocznych, jeżeli osadzenie okien jest w warstwie ocieplenia, tak wskazują wszystkie poradniki....
    Wszystkie poradniki ukazują niezbędne kliny jak na załączonym poniżej zdjęciu i opisie - widzisz Specjalisto Do Spraw Montażu w Warstwie Ocieplenia, Doradco w tym zakresie nawet o tym nie wiesz, że tak powinien wyglądać prawidłowy montaż okien i ich podklinowanie, nie tylko na klinach dolnych lecz także bocznych - sens stosowania klinów po bokach kiedyś wyjaśniałem, ale sądzę, że inżynier spokojnie rozrysuje sobie wektory sił działających na okno przy lekki jego otwarcia zarówno przy dolnym jak i górnym zawiasie
    plastikowe gówienko nie spełni zakładanej funkcji
    Taką funkcję u ciebie będzie spełniać piana i tylko piana - ale wraz z powtarzającymi się siłami będzie ona ulegać w jednym miejscu zgnieceniu, w drugim, rozciąganiu i okno w takim "montażu" po kilku latach będzie wymagać regulacji poprzez przeszklenie skrzydeł, a później już tylko poprzez jego wyrzucenie na śmietnik i wymianie na nowe
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ITB-podparcie_okien.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	86,7 KB
ID:	109035  
    Ostatnio edytowane przez jareko ; 01-04-2012 o 11:46
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

Strona 137 z 331

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony