dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 510 z 2205
Pokaż wyniki od 10.181 do 10.200 z 44087
  1. #10181
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    przed chwilą byłem na budowie policzyć ilość wieszaków jaka u mnie wyjdzie
    wychodzi 3szt na m2
    to jużpodchodzi pod psychiatrę
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  2. #10182
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał swiki Zobacz post
    uwielbiam to Wasze raptem...
    MOj sufit to 100m - czyli raptem z tego co kojarze ponad 2,2 tys za sama plyte, ale wtedy musze zrobic jeszcze odpowiednia konstrukcje a to kolejny koszt, bo przeciez cala reszta pod k-g zostaje, nie bede mocowala k-g do kantowek i ryzykowac ze mi poskreca i popeka. Czyli robi sie bagatela jakies 3 tys moze przy dobrych wiatrach, przy moim budynku musialabym dzwignac sciane o jakies 2 pustaki... z 1000 napewno (sadze ze wiecej bo material robocizna, potem ocieplenie fiu fiu - 0,5m x 46m = 23mkw to samo ocieplenie 2300zl... e no to bagatela Jasko 6-7 tys sie robi?? Ale co tam.... Przeciez to raptem tyle, a wlasnie potem zamiast 200tys wydaje sie 500 i dziwi sie dlaczego.. bo tu raptem pompa 14 wiecej, tu raptem sufit niby dwa ale by go zrobic to w sumie sie robi 7 to juz raptem 21 tys... do tego raptem wm z reku - ile 12 tys no tak to raptem 12 tys co to przy calej kwocie budowy - czyli mamy 33 tys a okna no tak - przeciez po co placic 6 tys jak mozna miec przesuwane bajery wyskakujace z szyn, do tego pakiet 3 szyb ciepla ramke itd - przeciez to traptem 15 tys roznicy... oooo i nagle z tych kilku i paru - raptem - robi mi sie 48 tys zl....
    Liczyc dalej??
    już tu nie wyskakuj z takimi wyliczeniami ...
    nikt nikogo nie zmusza ...
    tylko potem nie płaczcie że się zrobiło jak u Piczmana, budowlanego_laika czy innych ...
    u nich na pewno wyszło "taniej" ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  3. #10183
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    A ja tam kładę styropian bezpośrednio na ruszcie,ze 40cm i nie mam zamiaru mieć "efektu Piczmana"

  4. #10184
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    A co sądzicie o różnicy pomiędzy wełną kamienną a szklaną czy jak jej tam? Ta kamienna wydaje się być solidniejsza ale rzeczywiście jest dużo cieższa. Jakie są parametry jednej i drugiej? W hurtowni facet mnie przekonywał, że kamienna 100 razy lepsza bo jak się naciśnie to się nie ugina tak łatwo, nie opadnie z czasem, widać że ta druga to badziew itp itd.

  5. #10185
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    A co do płyty OSB to jest jedno ale. Nie kładąc ocieplenia POD belkami, tworzy się mostki cieplne przy dachu z wiązarów. Ponieważ nazwijmy je "pionowe" elementy konstrukcji są na stałe wychładzane na strychu a one przecież są powiązane gęsto z dolnym pasem, który wisi zaraz nad nieocieplonymi płytami GK.
    Poza tym, utrudnione zadanie przy przechodzeniu rurami od wentylacji (nie wszystkie zmieszczą się w tej przestrzeni) oraz 20cm x 100m = 20m3 więcej do ogrzania

  6. #10186
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kszh.uint
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    ɐıןɐɹʇsnɐ
    Dzielnica
    sbuuds ǝɔıןɐ
    Posty
    694

    Domyślnie

    Cytat Napisał swiki Zobacz post
    A czy BL budowal tanio?? Raczje powiedzialabym, ze to poprostu pech jakis i ew partacze a nie fachowcy
    eee tam... przyczyna jest prosta: przesadzil z ciśnieniem powietrza podczas Blower Door Test...
    ¡ısʍ ǝʍ ɾǝɔʎłdɾɐu ɯɐıʍɐpɐsod oʇ ɐz ˙˙
    ::ıʞdǝzɔɐz ǝıdnłƃ ɐu ɯɐpɐıʍodpo ǝıu ::

  7. #10187
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu.int Zobacz post
    Płyty czy granulat lub re-granulat? Jeśli to drugie/trzecie to skąd i za ile?
    Płyty w klilku warstwach,z granulatem zagadaj z Lobo bo on ma sypany na strop.
    Cytat Napisał swiki Zobacz post
    Arturo: styropian??
    Styropian
    Do wełny nie ma zaufania a i kładzenie jest upierdliwe.

  8. #10188
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu.int Zobacz post
    Napisała swiki, że się topi, ogniem się nie pali i o to chodzi - przystawisz do takiego płomień to się stopi ale nie zajmie i nie rozprzestrzeni. Nie napisała, że nie reaguje na ogień więc to co widzisz to efekt działania ogniem na styro.
    Aż dzisiaj sprawdzę.

  9. #10189
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Tylko że jak zajmie się dajmy na to jedna krokiew, to jeśli jest otulona wełną ogień tak szybko się nie rozprzestrzeni. Natomiast jeżeli będzie tam styropian to będzie raczej kwestia sekund jak zniknie (stopi, spali) i ogień będzie miał otwartą drogę.

  10. #10190
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał swiki Zobacz post
    Ale styropin na suficie?? Przeciez on nie oddycha - tak zawsze wszyscy mowia...
    I bardzo dobrze
    Od oddychania jest poprawna wentylacja a przy "oddychającej" wełnie jeśli wilgoć się do niej dostanie to nie będzie już wełny a tylko gn..j

  11. #10191
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu.int Zobacz post
    Na pewno masz rację w tym ekstremalnym przykładzie bo wełna jest izolatorem ale takie źródło, które miejscowo spali jedną krokiew w wełnie a innych też w wełnie nie ruszy to chyba tylko palnik jakiś.
    Poza tym mówimy chyba o ociepleniu drewnianego stropu kratownicowego bo raczej styro na ocieplenie połaci dachu to karkołomny pomysł choć pewnie stosowany. Strop żelbetowy czy inny ceramiczny to jest inna bajka i sam w sobie jest niezłą barierą w obie strony, gwarantującą ewakuację i taki można ocieplać czymkolwiek.
    Wata w kratownicowym stropie, w porównaniu do styro to dobra cena, słabsza izolacyjność i duża masa a palność to na ostatnim miejscu bym stawiał.
    Nie, no luzik

  12. #10192
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Ponoć tylko przy szklanej.
    No właśnie ponoć a rockwool zaleca stosować folię izolacyjną w pomieszczeniach narażonych na wilgoć,także z tym ponoć to raczej tak nie do końca jest.

  13. #10193
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    No właśnie ponoć a rockwool zaleca stosować folię izolacyjną w pomieszczeniach narażonych na wilgoć,także z tym ponoć to raczej tak nie do końca jest.
    Specjalnie dla ciebie przeprowadzę eksperyment na wełnie mineralnej Top Rock. Zmoczę ją doszczętnie i położę do całkowitego wyschnięcia. Porobię zdjęcia i pokażę efekty

  14. #10194
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu.int Zobacz post
    Przy każdej. To zależy od nasiąkliwości struktury a nie od nasiąkliwości włókien, które nasiąkliwe nie są ani tu ani tu a nawet są hydrofobowe.
    Musi się wietrzyć i tyle.
    Gąbka do szorowania dobrze nasiąka ale też dobrze schnie, a jak ją zamkniesz do słoika to po czasie też gnój
    Dlatego folia paroprzepuszczalna

  15. #10195
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu.int Zobacz post
    Ale gdzie?
    Od dołu nieprzepuszczalna od góry paro... jak musisz bo ja nie daję od góry nic - lepsze wietrzenie a od dołu chyba też nic bo płyta GK a na niej akrylowa farba jest lepsza niż niejedna nieprzepuszczalna folia.
    No oczywiście że od góry. Jeżeli w dachu będzie jakaś nieszczelność to woda po tej folii spłynie ale parę przepuści. Taka tania podróba Gora-Texu

  16. #10196
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu.int Zobacz post
    A dlaczego? Chyba jak NIE będzie.
    A pewnie, że wyschnie jeśli nie będzie w worku. Szklana to włókna szkła a mineralna to włókna kamienne (bazalty, granity itp.) i tam wilgotność będzie dążyć do wyrównania stanu z otoczeniem.
    Nie mam szklanej, więc nie mogę porównać. Ma ktoś?

  17. #10197
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu.int Zobacz post
    Weź 2 słoiki, jeden w grubym worku młotkiem roztrzaskaj w drobny mak, wsyp to do drugiego, zalej wodą, nie zakręcaj - efekt podobny
    Chyba nie. Podejrzewam, że te włókna mogą się jakoś posklejać w jednej lub drugiej (coś tam do nich przecież dodają).

  18. #10198
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu.int Zobacz post
    Lepiszcze żeby nie rozsypało się w łapkach jak ten pierwszy słoik To nie ma wpływu na higroskopijność - zawsze wyschnie bo inaczej nikt by jej nie sprzedawał
    Będę gdzieś blisko składu to poproszę o próbkę i zrobię eksperyment w jednym czasie i w jednakowych warunkach. Inaczej mówiąc, profesjonalnie

  19. #10199
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Lobo_M
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Maczo-łajno
    Posty
    3.294
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie

    Z trudem wyprosiłem odczytanie liczników przez żonę Marzec 515kWh, drzewa nie wiem, bo juz jej nie męczyłem żeby mi mierzyła, ale posżło symbolicznie o czym później poinformuję. W zeszłym roku miałem 581kWh a w tym roku moje prognozy były na 527kWh, więc się sprawdza.
    Dziennik Budowy i Komentarze
    parterówka 152m2/12,8kW kable grzejne/Hajduk Volcano AT/WM-Bartosz/Galmet 120/MS-termo 3-szyby/ocieplenie: 25/25/50
    2011/2012: nCO 4108kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU 1825kWh
    2012/2013: nCO 4754kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU awaria podlicznika nowy licznik dziala od 04/2013
    2013/2014: nCO 3797kWh + 0,45mp drzewa kominkowego; CWU 1971kWh/rok
    2014/2015: nCO 3123kWh + 0,01mp drzewa kominkowego; CWU 2536kWh/rok

  20. #10200
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Lobo_M
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Maczo-łajno
    Posty
    3.294
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie

    Cytat Napisał żytko Zobacz post
    ale się musisz prosić

    a ile kWh od poczatku sezonu?

    ...cisza zapadła - czyli Lobo uprawia seks na własną rekę - dlatego nie może pisać
    hehehehehehehehe, dobre, choć niestety prawdziwe,no ale co zrobisz takie życie

    3860kWh + ~0,65m3 drzewa (marzec szacuje), tyle od początku sezonu
    Dziennik Budowy i Komentarze
    parterówka 152m2/12,8kW kable grzejne/Hajduk Volcano AT/WM-Bartosz/Galmet 120/MS-termo 3-szyby/ocieplenie: 25/25/50
    2011/2012: nCO 4108kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU 1825kWh
    2012/2013: nCO 4754kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU awaria podlicznika nowy licznik dziala od 04/2013
    2013/2014: nCO 3797kWh + 0,45mp drzewa kominkowego; CWU 1971kWh/rok
    2014/2015: nCO 3123kWh + 0,01mp drzewa kominkowego; CWU 2536kWh/rok

Strona 510 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony