dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Dobór pieca - proszę o pomoc!

    Witam

    Właśnie jestem na etapie planowania instalacji CO i CWU i mam problem z doborem wyposażenia kotłowni. Ale po kolei.
    Domek ma ok 180 m2 pow. użytkowej, kubatura ogrzewana ok. 550 m3.
    Ściany ciepłe - Ytong Energo 36 + 5 cm wełny, okna ciepłe, wentylacja mechaniczna z odzyskiem i GWC.
    Planowana mieszana instalacja: grzejniki (przewymiarowane do niższych temperatur) + ok. 50 m2 podłogówki (hol, wiatrołap, kuchnia i 2 łazienki).
    Pobór wody ciepłej: kuchnia + 2 łazienki (2 x kabina, wanna standard bez hydro.)
    Stale 4 osoby w domu.
    I tu pojawiają się schody. Wstępnie planowałem kocioł kondensacyjny (jednofunkcyjny) ok. 24 kW z zasobnikiem ok 200l, ale instalator, który być może będzie dostarczał i montował cały system usilnie namawia mnie na dwu-funkcyjny z zasobnikiem ładowanym warstwowo.
    Dostałem rozsądną (cenowo) ofertę na instalację opartą na piecu stojącym z zasobnikiem: MODULENS AGC 25/V100HL De Dietrich'a (modulacja 5,6-25,5 przy temp. 50/30 , zasobnik warstwowy 100L) z automatyką pogodową.

    http://www.dedietrich.pl/Produkty/Ka...S-AGC-V-100-HL

    Analizuję ofertę pod względem technicznym i qrcze jako całkowity laik w temacie ogrzewania, pomimo zalet pieca mam obawę czy taki piecyk sprawdzi się u mnie zarówno pod względem komfortu pracy (zapewnienia CWU na odpowiednim poziomie) jak i kosztów eksploatacji.

    Będę niezmiernie wdzięczny za wszelkie uwagi i podpowiedzi.

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Witam. Do domów poniżej 300 m tylko piece do 14 - 19 kW, ja mam Immergasa 12 kW w domu po podłogach 280 m woj podlaskie czyli chyba najzimniejsze, zasobnik 130 litrów ( ja mam 100 a to ciut za mało ). Większe piece to tylko naciąganie.
    salata

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał salata123 Zobacz post
    Witam. Do domów poniżej 300 m tylko piece do 14 - 19 kW, ja mam Immergasa 12 kW w domu po podłogach 280 m woj podlaskie czyli chyba najzimniejsze, zasobnik 130 litrów ( ja mam 100 a to ciut za mało ). Większe piece to tylko naciąganie.
    Dzięki, ale mam obawy bardziej jeśli chodzi o wybór pieca dwu-funkcyjnego (z zasobnikiem ładowanym warstwowo 100l) zamiast jednofunkcyjnego. Przewartościowanie jeśli chodzi o moc (po warunkiem odpowiedniego zakresu modulacji) nie wydaje mi się tak kłopotliwe jak "braki" CWU, których być może niesłusznie się obawiam.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony