dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Zmiana witryny na okno.

    Witam.
    Mam pytanie do znających tematykę produkcji okien plastikowych, mianowicie posiadam w obecnej chwili okno balkonowe - witryna oraz drzwi balkonowe rozwierno-uchylne, był to efekt cięcia kosztów przy wstawianiu stolarki okiennej ale niestety teraz okazuje się że chciałbym zamiast tej witryny posiadać okno dwuskrzydłowe i teraz pytanie, czy korzystając z tego samego systemu profili z jakiego wykonana jest witryna można domontować skrzydła aby nie wymieniać całości, mam na myśli wyjęcie szyby, wstawienie słupka i dołożenie skrzydeł?
    Pytam dlatego, że zanim udam sie do producenta który na pewno odpowie że się nie da i trzeba wstawić nowe okno takie jakie teraz potrzebuję, chciałbym sie zorientować czy taka przeróbka jest technologicznie możliwa?

    Dodam jeszcze, że ci którzy noszą się z takim zamiarem-wstawić witrynę z drzwiami , to odradzam jeśli planujecie dzieci, aż strach pomyśleć co stałoby się gdy dziecko wkłada dłoń w uchylone drzwi balkonowe a w tym momencie inny użytkownik domu otwiera drzwi do pokoju i robi się przeciąg, który zatrzaskuje uchylone drzwi balkonowe...
    Ostatnio edytowane przez Ariuss ; 11-04-2012 o 12:56

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    zmniejszyć ryzyko takiej sytuacji może blokada anty-przeciągowa.
    a czy do istniejącej ramy można dołożyć skrzydło?można

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.136

    Domyślnie

    Możliwe to RACZEJ* jest, ale czy opłacalne?
    Nie wiem czy dobrze zrozumiałem - masz okno balkonowe dwudzielne, gdzie jest jedno skrzdło a drugie to stała witryna?Szacunkowo oceniam koszty na minimum 50% wartości okna..
    Czy jest jednodzielna witryna i chciałbyś z tego zrobić balkon dwuskrzydłowy? W tej opcji powiedziałbym, że koszty mogłyby być większe niż zrobienie nowego okna (wykorzystać dałoby się tylko ościeżnica)
    Ps. Skrzydło nie zmieni fizyki i przeciągi nadal będą występowały... Można domontować np. hamulec cierny i wówczas skrzydło nie będzie takie "luźne". Niektóre okucia mialy kiedyś zintegrowany hamulec - wystarczyło dokręcić śrubkę.
    *Raczej, bo są systemy profili które dla potrzeb szklenia w ramie (witryny) wymagają np. ścięcia noska i wówczas tej ramy wykorzystać się nie da.

  4. #4

    Domyślnie

    Już wyjaśniam, drzwi balkonowe zostawiam w spokoju. Sprawa dotyczy samego okna, jest rama z szybą ( dolne zdjęcie) a chciałbym wstawić w to skrzydła,( górne zdjęcie).
    Nie wiem czy to opłacalne i możliwe...na pewno zaoszczędziłoby to prac związanych z demontażem i montażem i rozwalaniem ścian wewnątrz, parapetów i ruszaniem elewacji, dom mam wykończony.
    Profil Rehau, okna z roku 2002-2005.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okno.png
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	5,8 KB
ID:	111012  
    Attached Images  
    Ostatnio edytowane przez Ariuss ; 12-04-2012 o 07:13

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ariuss Zobacz post
    Już wyjaśniam, drzwi balkonowe zostawiam w spokoju. Sprawa dotyczy samego okna, jest rama z szybą ( dolne zdjęcie) a chciałbym wstawić w to skrzydła,( górne zdjęcie).
    Nie wiem czy to opłacalne i możliwe...na pewno zaoszczędziłoby to prac związanych z demontażem i montażem i rozwalaniem ścian wewnątrz, parapetów i ruszaniem elewacji, dom mam wykończony.
    Profil Rehau, okna z roku 2002-2005.
    Już tu pisałem tylko wcięło gdzieś post. Można to zrobić, problemem może być mocowanie słupka stałego które w wielu przypadkach wymaga wiercenia na wylot przez ościeżnicę czego bez demontażu nie da się zrobić. Zawsze zostaje słupek ruchomy i tu problemu nie będzie. Kwestie kosztu i opłacalności to zupełnie insza inszość.

    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony