Witam, natknąłem się na powyższy wątek i spieszę z pewnymi wyjaśnieniami. Otóż eXtremo8 to nie profil, tylko marka okien promowana przez naszą firmę. Ściślej rzecz ujmując: profile PVC (proszę o wybaczenie wszelkiej maści purystów, ale ja z przyzwyczajenia będę się posługiwał formą PCV) Thermicco, systemowe wzmocnienia stalowe tych profili (w skrzydłach i słupkach stałych o grubości min. 2,0mm), oryginalne i kompletne okucia obwiedniowe ROTO NT oraz wypełnienia, którymi w 95% stanowią szyby zespolone, dostarczane dla naszej firmy od wielu lat wyłącznie przez jednego dostawcę - EFFECT GLASS SA (niegdysiejszy EFFECTOR II S.A.). Dodam, że standardowym wypełnieniem jest szyba dwukomorowa o przenikalności cieplnej U=0,6 W/m2K z ciepłą ramką SSP, co zapewnia w zasadzie każdej, poza skrajnymi wypadkami, konstrukcji przenikalność cieplną poniżej 1 W/m2K. Dopełnieniem oferty jest propozycja tzw ciepłego montażu okien eXtremo8 (najczęściej stosowany typem jet "i3"). Okna eXtremo8 to oferta skierowana głównie do inwestorów indywidualnych (developerzy najczęściej tną koszty jak tylko się da), dbających o właściwe walory energooszczędne budowanych przez siebie domów.
Co do dostępności profili dodatkowych (słupy konstrukcyjne i kątowe) to nie odbiega ona od zdecydowanej większości innych systemów energooszczędnych dostępnych na rynku. Ograniczenia terytorialnego dystrybucji profili okiennych Thermicco przez firmę Decco nie ma. Jest inne ograniczenie, ale nie wolno mi o nim pisać.
Profile Thermicco, a co za tym idzie okna eXtremo8 dostępne są od około roku, więc jeszcze nie wszyscy mieli okazję się do nich przekonać, niemniej, w mojej opinii ryzyko zakupu nowego produktu w pełni jest rekompensowane przez jego walory.
Pozdrawiam i zapraszam do biur handlowych firmy Izoplast oraz na stronę www.izoplast.pl