dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 35
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nobile

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2

    Exclamation Opinie o OknoPlus

    Witam, zamierzam wymieniać okna w domu i jestem na etapie wyboru odpowiedniej firmy. Puki co oknoplus zaoferował okna z największą ilością udogodnień i najładniejsze, jakość z tego co przedstawił przedstawiciel handlowy również jest na dość dobrym poziomie (wszytskie parametry o których mówił są zawarte w umowie). Gwarancja 7 lat. Zastanawiam się również nad oknami firmy oknoplast które są w moim przypadku o ok 2000zł droższe i nie posiadają np. stopniowania uchybu, termoizolacyjnej ramki międzyszybowej, wypełnienia styropianem w profilach....
    Proszę o opinie i ew. sugestie na temat okien OknoPlus bo jest ich bardzo mało w internecie. O oknach oknoplast wiem ze są dobre ale jak za tą samą (a nawet trochę niższą cenę) mogę mieć coś lepszego to chętnie skorzystałbym

  2. #2

    Domyślnie

    Ja mam bardzo pozytywne doświadczenia z tą firmą. Oknoplast oczywiście jest dobry ale jest też przereklamowany. Oknoplus moim zdaniem ma trochę lepszy produkt - grubszy , masywniejszy profil , z termicznym wzmocnieniem, z ciepłą ramką oraz z okuciem winkhaus które ma chyba najlepsza renomę , jakość i możliwość zastosowania różnych funkcji. W podobnej konfiguracji robi MS ale ich jakości nie znam...

    ale pamietaj że do tego wszystkiego nie mniej ważny jest prawidłowy montaż...
    Ostatnio edytowane przez lolek30 ; 31-08-2010 o 10:20

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wujor
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    CKMK->Myślenice
    Posty
    485

    Domyślnie

    U mnie zamontowane okna z Okno+, okna b.ładne wg mnie. Mam kolorek obustronny. Profile Brugmann (ArtPlus) , okucia - najwyższej klasy. Napewno okna nie gorsze od Oknoplastu czy Jezierskich a gdy robiłem wycenę w w/w firmach Okno+ wykazał się największym profesjonalizmem co do obsługi.
    PV 4,65kW (Fronius Symo 4.5-S, 15szt. Boviet BVM6610M-310 310W)

  4. #4

    Domyślnie

    Moim zdaniem oknoplus nie jest jakoś znacznie lepsze od oknoplastu. Jak dla mnie to są porównywalne firmy, a Pani z oknoplast była znacznie sympatyczniejsza przy rozmowie. Mimo wszystko skorzystałem z oknoplus, bo jednak cenowo wyszło trochę korzystniej Ale moim zdaniem obie firmy są ok

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nobile

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    Okna będą w kolorze po obu stronach i montaż oczywiście z okno+. Chyba nawet nie opłaca się samemu montować bo wychodzi drożej, tylko demontaż starych okien na własną rękę. Dom jest spory dlatego chciałem się upewnić co do jakości zeby potem nei mieć dodatkowych inwestycji. Co do wyglądu to właśnie w oknoplusie mają chyba najładniejsze okna.

  6. #6

    Domyślnie

    Mam okna z oknoplusa, wybrałem pakiet trójszybowy, bo był niewiele droższy od dwuszybowego (za 30 m2 szyby dopłata wyniosła 1400zł, a współczynnik przenikania spadł z 1,1 do 0,6). Polecam!

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ManiekM

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ja zastanawialem sie między OKNOPLUSEM a OKNOPLASTEM. Obie firmy wydawały mi się godne zaufania. Przypadkiem zobaczyłem jednak montaż w wykonaniu ekipy z OKNOPLUSA, tak więc jedna firma odpadła, a w między czasie w Muratorze przeczytałem informacje na temat okien MS, troche poszukałem jeszcze w necie i... mam już okna w pełnym kolorze na profilu Tytanowym wygląda jak Platinium, z szybami U=0,5 i co ważne w oknach z ruchomym słupku mam dwie klamki a nie klamke+rygiel, a tu i tu jest to samo okucie
    Ostatnio edytowane przez ManiekM ; 10-12-2010 o 10:11

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MORHOT

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    292
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja za parę dni mam zamiar zamówić komplet z Oknoplusa:
    17 okien FULL WYPAS, czyli profil Thermo Plus Uf = 1,0, obustronny kolor, okucia Winkhaus Select (ukryte), klamki secustic, szyba 3-komorowa z ciepłą ramką Ug =0,5, w oknach na parterze kontaktrony;
    Drzwi wejściowe z panalem Adeco 100x220 cm,

    Całość zabawy: 29500 PLN według wyceny, z czego pewnie końcówkę da się jeszcze urwać

    Po wizycie w firmach Oknoplast, Pagen, Oknoplus i Jezierski (w tej kolejności) zdecydowałem wrócić do Oknoplusa, bo IMO towar ma najlepszy stosunek ceny do jakości.

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Conrad&Beata
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    372
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    też zastanawiam sie nad oknoplusem, wg nie najlepszy stosunek cena do oferowanych okien, przeleciałem paru producentów, jezeirski, avante, oknoplast, do tego sporo mniejszych producentów, takie wynalazki jak okna majewski maja tez cieple okna ale nie ejstem przekonany co do jakosci a opinie na forum tez nie są dobre, chociaz okna sa tansze o 2 tys od oknoplusa, okna też 3 szybowe, ciepla ramka z wypelnieniem.
    jednak chyba zostane przy oknoplusie gratis daja ukryte zawiasy, no cena sporo nizsza od konkurencji.
    mam 11 okien, wysyłałem do wyceny i poniżej, kwoty jakie dostałem, cieple okna 3 szybowe.
    avante okolo 15000
    jezierski 16000
    oknoplast 14000
    oknopol 14000
    oknoplus 11000
    okna majewski 8000
    Barwny z Muratora+wykusz, lukarna dachowa, budowa "tymi ręcami" fachowcy tylko dach, tynk, wylewki. Pow. po podłogach 200m2, użytkowa 150m2 +garaż 20m2, Kocioł Junkers 14-3+zasobnik kwadro 100l, całość podłogówka, kominek Pama PM+400 kg szamot, reku Brookvent (był 1.1 jest 1.2), ściany BK24+ 15cm, dach25-30, podłoga 10cm. okna 3 szyby 0,7 W/m2K dla całego okna. Mieszkamy od 01.07.2012
    Nasz dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Conrad&Beata Zobacz post
    też zastanawiam sie nad oknoplusem, wg nie najlepszy stosunek cena do oferowanych okien, przeleciałem paru producentów, jezeirski, avante, oknoplast, do tego sporo mniejszych producentów, takie wynalazki jak okna majewski maja tez cieple okna ale nie ejstem przekonany co do jakosci a opinie na forum tez nie są dobre, chociaz okna sa tansze o 2 tys od oknoplusa, okna też 3 szybowe, ciepla ramka z wypelnieniem.
    jednak chyba zostane przy oknoplusie gratis daja ukryte zawiasy, no cena sporo nizsza od konkurencji.
    mam 11 okien, wysyłałem do wyceny i poniżej, kwoty jakie dostałem, cieple okna 3 szybowe.
    avante okolo 15000
    jezierski 16000
    oknoplast 14000
    oknopol 14000
    oknoplus 11000
    okna majewski 8000
    Bierz z oknoplusa, kilka tys. zostanie w kieszeni, a jakość taka sama. Ja kupiłem u nich okna, też z pakietem trzyszybowym i jestem b. zadowolony. Tylko, że za ukryte zawiasy musiałem dopłacać

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wujor
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    CKMK->Myślenice
    Posty
    485

    Domyślnie

    U mnie też oknaplusa . Nie wiem, jak mozna rozpatrywac inne firmy
    PV 4,65kW (Fronius Symo 4.5-S, 15szt. Boviet BVM6610M-310 310W)

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nell

    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    4

    Okno+

    Cytat Napisał Wujor Zobacz post
    U mnie też oknaplusa . Nie wiem, jak mozna rozpatrywac inne firmy
    Szczególnie, że mają naprawdę rewelacyjnych doradców i ekspozycje, gdzie wszystkiego o ich oknach można się dowiedzieć, dotknąć, zobaczyć "na żywo". Albo może ja miałam szczęście po prostu Odwiedziłam ich punkt przy G. Zapolskiej w Krakowie. Polecam p. Krzysztofa - gość ma cierpliwość anioła i nie ma dla niego "gupich pytań". Sam doradził mi wiele rzeczy, na które sama w życiu bym nie wpadła. Pokazał szczegóły, na które nie zwróciłabym uwagi jako "okienny laik". I to też - obok oczywiście jakości, ceny, opinii użytkowników, wyglądu i funkcjonalności okien - jest moim zdaniem bardzo ważne. I tu Okno+ jeszcze bardziej zapunktował, w przeciwieńskie do np. Drutexu, dystrybuowanego przez Drewex, gdzie sprzedawca co chwilę kręcił nosem, że tego się nie da tak zrobić, tamtego też nie... Jakbym chciała jakieś okna z kosmosu. Ofertę też przysłał niekompletną, tydzień musiałam się prosić o podanie np. cen takiej pierdoły, jaką są moskitiery, nie wspominając już o roletach, bo na tą wycenę czekam już drugi tydzień.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Ja bym tych dwóch firm nawet nie stawiał obok siebie wcześniej miałas oknoplus z oknoplastem i jezierskim porównywany.drutex ładnie wyglada ale tylko w reklamie przed pogodą.ale to moje skromne zdanie

  14. #14

    Domyślnie

    My tez właśnie jesteśmy po starciu oknoplus(Kraków, Zapolskiej) kontra oknoplast (Kraków, okolice Opolskiej). Z dużą przewaga wygranej dla oknoplusa i cenowo i obsługa. Co do jakości okien - tego nie wiem, wierzę że porównywalna

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    kraków ma w ofercie kilka opcji więc tak bez podania nikt ci nie podpowie
    bo masz tam o ile jeszcze są : avante orion koncept platinium 1 ,2 no i nie wiem czy mają już ten profil90mm?
    to też może robić róznice.a obsługa ? aż dziw bierze że mają taką opinie w krakowie. tylko nie wszystko złoto co się świeci ale tu akurat bym się nie bał bo firmy masz blisko

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    betibeti

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    1

    Domyślnie Okno Plus-czy Minus?

    Witam

    Ja okna firmy Okno Plus zamontowałam w kwietniu 2003r.Był to nowy na rynku profil Oval Plus.Okna te podobno były ,jak przekonywał mnie przedstawiciel najlepsze na rynku,o czym tez mogła sugerować cena (ok 20- 30% drożej niż okna z innych firm).W czerwcu 2003r.pierwszy raz zareklamowałam okna.Zostało wymienione lewe skrzydło drzwi i ruchomy słupek.
    W roku 2004 w lipcu była kolejna reklamacja i dotyczyła uszkodzenia okleiny,popękanych uszczelek i braku prostoliniowości wszystkich okien.Okna zostały wymontowane i zabrane do firmy do prostowania.Prawdziwe kłopoty zaczęły się jednak w listopadzie 2010r.Na oknach zaczęła się marszczyć okleina.Po oględzinach przedstawiciela z firmy Okno Plus,dostałam odpowiedż negatywną z uwagi na upływ siedmioletniego okresu gwarancji.Mając na uwadze pkt.1 Umowy Gwarancyjnej w związku z art.581 Kodeksu Cywilnego(Dz.U.64.16.93 z pżn. zm.)odwołałam się od tej decyzji.Biorąc pod uwagę fakt ,że w2004r. została usunięta dość istotna wada,okres gwarancyjny powinien biec na nowo od lipca 2004r.i zakończyć się w 2011.07.Niestety firma nie przychyliła się do moich argumentów i kolejna odpowiedż była negatywna.Skontaktowałam się w tedy z firmą Okno Test,która to zajmuje się trudnymi sprawami. Przedstawiciel firmy Okno Test wystosował w moim imieniu pismo do firmy Okno Plus z zapytaniem w mojej sprawie, i dodatkowo co powinnam zrobić żeby przeciwdziałać dalszemu niszczeniu okien .Jak mnie poinformował odpowiedzi żadnej nie dostał.Tak więc moje Okna o"wysokim standardzie",które mają 8,5roku wyglądają fatalnie.Z 22szt. okien ok30% ma pomarszczoną okleinę,drzwi balkonowe,które otworzyłam przy temp.-2C musiałam zamykać z pomocą drugiej osoby.
    Rozczarowana
    Ostatnio edytowane przez betibeti ; 17-11-2011 o 11:05

  17. #17

    Domyślnie

    Witam. Jeżelii chodzi o jakość okien to mogę polecić Oknoplus. Okna są bardzo dobrze wykonane z dobrych materiałów. Niestety jakość swiadczenia usług przez firmy współpracujące z Oknoplusem nie jest najlepsza. Jeżeli ktoś chce kupic okna w okolicach Bochni to szczerze odradzam skorzystanie z usług firmy Leonard znajdującej się na ulicy Partyzantów w Bochni. Nie trzymają terminów i olewają klienta. Zapłać kasę a później proś się o łaskawy montaż odpowiednich okien. Moja opinia jest wyłącznie na temat firmy Leonard w Bochni nie Oknoplus.
    Ostatnio edytowane przez z-68 ; 20-04-2012 o 09:37

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał z-68 Zobacz post
    Witam. W jeśli chodzi o jakość okien to mogę polecić Oknoplus. Okna są bardzo dobrze wykonane z dobrych materiałów. Niestety jakość swiadczenia usług przez firmy współpracujące z Oknoplusem nie jest najlepsza. Jeżeli ktoś chce kupic okna w okolicach Bochni to szczerze odradzam korzystania z usług firmy Leonard znajdującej się na ulicy Partyzantów w Bochni. Nie trzymają terminów i olewają klienta. Zapłać kasę a później proś się o łaskawy montaż odpowiednich okien. Moja opinia jest wyłącznie na temat firmy Leonard nie Oknoplus.
    Plus za sprostowanie w ostatnim zdaniu!
    O ile mi wiadomo jest jakiś procent od opóźnienia...

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    O ile mi wiadomo jest jakiś procent od opóźnienia...
    Nie w tej firmie LEONARD W BOCHNI
    Nadmienię ,że opóznienie było spowodowane pomyłka w zamowieniu Pani prowadzącej Firmę,
    Pani zaproponowała rabat na drzwi niezgodne z zamówieniem ,ale nie zgodzilismy się z oczywistych powodów,
    ponieważ drzwi werandowe miały sie otwierac na zewnatrz na prawą stronę a nie do wewnatrz na lewą.
    Nastepnie 2 okna były za duże do otworów,musielismy kuć sciany.
    Pani strzeliła focha i wogóle nie rozmawiała z nami -inwestorami.
    Na koniec powiedziała ,że to nie jarmark ,żeby sie targować i nie ma mowy o jakimkolwiek rabacie ani zadoścuczynieniu,poniewaz dostalismy rabat w promocji zimowej przy składaniu zamówienia.
    My tak tego nie zostawimy a Pani jeżeli nie chciała w normalny i kulturalny sposob zadośćuczynic swojemu klientowi ,
    wyslemy oficjalne pisemko z wezwaniem do zadoścuczynienia.

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    To nie chodzi o firmę takie chyba jest prawo ale jest forumowicz który się zna na prawie
    Pani się obraziła bo jej teraz drzwi zostały i to co miała zarobić pewnie stoi w garażu więc nie ma co się dziwić.;p

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony