dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 41 z 72
Pokaż wyniki od 801 do 820 z 1426
  1. #801
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.146
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    mpoplaw.. Jakbym slyszał Niesiołowskiego... Ty też jesteś gdzieś z Łodzi lub okolic?

    Panie Jarku...
    W pierwszym swoim poście w tym wątku piszę o moderacji wątku...
    Jak Pan myśli, skąd mi się to wzięło?
    Mniejsza z tym...
    Pojawił się mpoplaw, a zatem nihil novi sub sole...

    Kolego pawelpiwowarczyk. Jeśli coś działa precyzyjniej to w efekcie musi być bardziej komfortowe i przynieść pozytywny skutek ekonomiczny.. Nieprawdaż?

    Pozdrawiam
    Bogusław
    Ostatnio edytowane przez boguslaw ; 18-05-2012 o 15:23

  2. #802

    Domyślnie

    ...no i dałem się podpuścić...

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    Kolego pawelpiwowarczyk. Jeśli coś działa precyzyjniej to w efekcie musi być bardziej komfortowe i przynieść pozytywny skutek ekonomiczny.. Nieprawdaż?

    Pozdrawiam
    Bogusław
    Są dwie metody odchudzania. Jedni stosują cudowne diety, drudzy wyznają zasadę "MŻ". Ja należę do tych drugich.
    Nie ma cudów. Ile ciepła ucieknie przez przegrody i wentylację, tyle trzeba chacie dostarczyć. Każda złotówka wydana na ograniczenie ucieczki ciepła zwróci się dziesięciokrotnie. Wszystkie inne metody to surogat.

  3. #803
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar C-u-b-e
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    71
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Witam, trafiłem na ten wątek i widzę, że jest tu kilka osób, które mogą mi pomóc. Mianowicie, mam w salonie zaprojektowany grzejnik kanałowy zaraz przed wykuszem szklanym o wymiarach 2,5x(4+1+1) m. Łącznie więc ok. 15 m2 okna. Poza grzejnikiem kanałowym w salonie są przewidziane jeszcze dwa grzejniki tradycyjne. Jak się orientowałem w temacie, to okazało się, że grzejniki kanałowe z wentylatorem są strasznie drogie. Potrzebuję taki o długości 2,3 m - kosztuje 3-4 tys. zł. Dużo tańsze są grzejniki kanałowe bez wentylatora - dł. 2,3 m wyjdzie ok. 1,5 zł. I teraz pytanie - czy jest sens przepłacać za wersję z wentylatorem? Może tańsza wersja będzie wystarczająca do ogrzania okolic okna? Dodam, że okna są drewniane, z pakietem 3-szybowym (U dla szyby 0,5; dla całego okna ok. 0,7-0,.

  4. #804
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.146
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał C-u-b-e Zobacz post
    Witam, trafiłem na ten wątek i widzę, że jest tu kilka osób, które mogą mi pomóc. Mianowicie, mam w salonie zaprojektowany grzejnik kanałowy zaraz przed wykuszem szklanym o wymiarach 2,5x(4+1+1) m. Łącznie więc ok. 15 m2 okna. Poza grzejnikiem kanałowym w salonie są przewidziane jeszcze dwa grzejniki tradycyjne. Jak się orientowałem w temacie, to okazało się, że grzejniki kanałowe z wentylatorem są strasznie drogie. Potrzebuję taki o długości 2,3 m - kosztuje 3-4 tys. zł. Dużo tańsze są grzejniki kanałowe bez wentylatora - dł. 2,3 m wyjdzie ok. 1,5 zł. I teraz pytanie - czy jest sens przepłacać za wersję z wentylatorem? Może tańsza wersja będzie wystarczająca do ogrzania okolic okna? Dodam, że okna są drewniane, z pakietem 3-szybowym (U dla szyby 0,5; dla całego okna ok. 0,7-0,.
    Suma mocy grzejnika kanałowego i dwóch grzejników ściennych...
    Jaką funkcję ma spełniać ten kanał? Jaki procent potrzebnej mocy grzewczej przewidujesz na niego a jaki na ścienne?
    Sprawdź dobór przy pomocy np. tego kalkulatora: http://www.regulus.com.pl/kadobcan/doborcanal.html

    Pzdr
    Bogusław

  5. #805
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.146
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelpiwowarczyk Zobacz post
    ...no i dałem się podpuścić...

    Są dwie metody odchudzania. Jedni stosują cudowne diety, drudzy wyznają zasadę "MŻ". Ja należę do tych drugich.
    Nie ma cudów. Ile ciepła ucieknie przez przegrody i wentylację, tyle trzeba chacie dostarczyć. Każda złotówka wydana na ograniczenie ucieczki ciepła zwróci się dziesięciokrotnie. Wszystkie inne metody to surogat.
    Żałujesz?
    Skasuj swój post.

    Gdy w tych ostatnich, zimnych dniach przychodzę wieczorkiem do domu, włączam sobie co z regulusami na pół godzinki. Robi się miło i przyjemnie.
    Z podłogówką tego manewru nie zrobisz..

    Zasada "MŻ" to też dieta. Dietą jest każda forma zdyscyplinowanego jedzenia i każda przyniesie pozytywne efekty, jeśli stosujący ją potrafi dyscyplinę jedzenia utrzymać przez długi okres czasu.
    Bilans cieplny to jedno a precyzyjne dawkowanie ciepła i optymalne, bez zmiany komfortu cieplnego, skorzystanie z każdego jego dodatkowego uzysku to drugie.
    Czym innym jest zadbanie o minimalizację strat ciepła a czym innym jest precyzyjna dystrybucja ciepła.

    Ps. Osobiście jako najlepsze sterowanie szybko reagującymi grzejnikami, proponuję elektrozawory na rozdzielaczach sterowane programatorami pokojowymi..

    Pozdrawiam
    Bogusław

  6. #806
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.182
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    bogusław - wiesz, że paranoję można leczyć?

    Przeniosłam poprzednio dołączone posty do nowego wątku, bo nie zauważyłam wcześniej, że to temat tylko o jednym: wielkiej kompromitacji marketingowej .

  7. #807
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar damian88
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Czersk
    Kod pocztowy
    89-650
    Posty
    121

    Domyślnie

    Witam .

    Mam takie głupie pytanie ,no ale co tam po to jest forum więc pytam

    A mianowicie chodzi mi o to , czy nie mając wody na budowie mogę robić w domu hydraulikę ? czyli całą instalację .wodę maja mi dopiero przyłączać w 2013 rok. a nie chce czekać z robotami na budowie, bo dom już stoi prąd jest . pozdrawiam

  8. #808
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.146
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    bogusław - wiesz, że paranoję można leczyć?

    Przeniosłam poprzednio dołączone posty do nowego wątku, bo nie zauważyłam wcześniej, że to temat tylko o jednym: wielkiej kompromitacji marketingowej .
    Zauważyłem elfir powrot do przeszłości... Wiesz... Dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane.

    Bardzo, bardzo serdecznie pozdrawiam!

    Bogusław

    Ps.
    Jak roślinki? Maj jest dla nich najpiękniejszy.. Właśnie kwitną azalie i nie tylko..

  9. #809
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.146
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał damian88 Zobacz post
    Witam .

    Mam takie głupie pytanie ,no ale co tam po to jest forum więc pytam

    A mianowicie chodzi mi o to , czy nie mając wody na budowie mogę robić w domu hydraulikę ? czyli całą instalację .wodę maja mi dopiero przyłączać w 2013 rok. a nie chce czekać z robotami na budowie, bo dom już stoi prąd jest . pozdrawiam
    Oczywiście!

    Zrób studnię, załóż hydrofor.. Studnia przyda się choćby do podlewania itp...

  10. #810
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar damian88
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Czersk
    Kod pocztowy
    89-650
    Posty
    121

    Domyślnie

    ale jeśli nie będę miał tej studni to nie mogę startować z tymi pracami ??

  11. #811
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar damian88
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Czersk
    Kod pocztowy
    89-650
    Posty
    121

    Domyślnie

    w moim przypadku woda jest na 32 met tak ma sąsiad i koszt wykonania takiej studni głębinowej z materiałem to ok.10 tys

  12. #812
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.182
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    Zauważyłem elfir powrot do przeszłości... Wiesz... Dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane.
    Wiesz, na forum jest jeszcze jedna osoba opętana manią prześladowczą, która twierdzi, że jej posty sa regularnie usuwane przez moderację. To słynny Włodek W. z Hyde Parku, który pisze o masonach, iluminatach, spiskach rządowych i tym podobnych tematach.
    A Hyde Parku się nie moderuje wcale (poza wpisami niezgodnymi z prawem polskim).
    Tutaj, poza personalnymi bluzgami (łamanie regulaminu forum) też nie.

    Mnie wystarczył kontakt z twoją firmą jak parkowałeś w Poznaniu na targach pod moimi oknami

  13. #813
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.146
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał damian88 Zobacz post
    w moim przypadku woda jest na 32 met tak ma sąsiad i koszt wykonania takiej studni głębinowej z materiałem to ok.10 tys
    Wody gruntowe są na pewno płycej..
    Jak wybudowaleś dom bez wody?
    Albo tak... Zbieraj deszczowkę do zbiorników plastikowych 1000 dm3. Później je sprzedaż...

  14. #814
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.146
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    (...)

    Mnie wystarczył kontakt z twoją firmą jak parkowałeś w Poznaniu na targach pod moimi oknami
    I to Ci przeszkadzało? Chyba nie...
    Byłaś na moim stoisku? Na "Instalacjach" jestem od ośmiu edycji..
    Mieszkasz na Śniadeckich? Od lat moja ekipa zatrzymuje się w "Marwicie".. Blisko na targi.. 200m.
    To masz blisko do oranżerii.. Stąd Twoje zamiłowanie do kwiatów?

    Paranoja nie, lecz musisz przyznać, że co do lobbingu na forach jest coś na rzeczy.. Każdy Ci to powie..

    Bogusław

  15. #815
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar damian88
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Czersk
    Kod pocztowy
    89-650
    Posty
    121

    Domyślnie

    wodę woziłem na działkę samochodem po 1000 lit. a na działce miałem 2 zbiorniki po 1.5 tys lit i wlewałem w nią wodę .
    czyli wsadzę do zbiornika np. pompę wodna bo mam taka ale ona ma słabe ciśnienie i nie wiem czy wystarczy do sprawdzenia czy cała instalacja jest szczelna . no i jak podłącze centralne to tez musze chyba mieć wodę żeby sprawdzić czy działa

  16. #816
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.146
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    A jak zamierzasz zabezpieczyć instalację wodną przed zamarznięciem zimą?

    Musisz zrobić instalację pilnując by nie utworzyć żadnego syfonu. Załóż manometr na trójniku. Nabij instalację wodą. Bez białego montażu, na korkach. Trzeba dobrze odpowietrzyć instalację. Jeśli utrzyma ciśnienie, spuść całą wodę i po problemie.
    Studnia da Ci tą możliwość, że możesz już mieszkać. Jeśli nie zamierzasz, zrób tylko takie fragmenty instalacji, z których możesz spuścić wodę..
    Później wszystko zepniesz na gotowo..

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez boguslaw ; 18-05-2012 o 22:18

  17. #817
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar damian88
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Czersk
    Kod pocztowy
    89-650
    Posty
    121

    Domyślnie

    dzięki za rady . mieszkać na razie nie chcę dopiero gdzieś za 2 lata ,bo mieszkam zagranicą tak że poczekam z tą studnia .czyli centralne mogę spokojnie robić i hydraulikę .albo też słyszałem że można sprawdzić ciśnieniowo nie wiem jak to w realu się sprawdza ?

  18. #818
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.182
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    I to Ci przeszkadzało? Chyba nie...
    Oczywiście, że nie. Mieszkam dokładnie naprzeciw Marwitu i zaglądałam ci do sypialni
    Ale zdążyłam zapomnieć o tym wątku i Regulusach a tu coś takiego!

    Co do lobbingu na forach - Regulus jest stałym reklamodawcą papierowego Muratora, dlatego, pomimo bezpłatnego profilu, możesz się reklamować na forum bezkarnie (co w zasadzie narusza regulamin forum).

  19. #819
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.146
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    a ja wyłączyłem kaloryfery 2 miesiące temu, i mam w domku w tej chwili o 6-tej rano +22
    wnioski: trzeba było sobie zbudować normalny dom ocieplony styropianem to byś miał komfort za darmo, a nie dziurawy jak sito szałas z patyków który nawet w lecie trzeba dogrzewać
    I kto tu ma paranoję?
    Sama widzisz Elfir...
    Bez komentarza.

    Ps. Druga część ekipy mieszkała na Śniadeckich w Fancy House..

  20. #820
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar C-u-b-e
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    71
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    Suma mocy grzejnika kanałowego i dwóch grzejników ściennych...
    Jaką funkcję ma spełniać ten kanał? Jaki procent potrzebnej mocy grzewczej przewidujesz na niego a jaki na ścienne?
    Sprawdź dobór przy pomocy np. tego kalkulatora: http://www.regulus.com.pl/kadobcan/doborcanal.html

    Pzdr
    Bogusław
    Dzięki za link do kalkulatora. Według niego zapotrzebowanie na ciepło w całym salonie wynosi (z pewnym zapasem) 3000 W. Coś mało...

    W projekcie mam przewidziane następujące grzejniki:
    - kanałowy - 1800 W
    - ścienny - 1200 W

    Więc niby się zgadza. Instalator wstępnie zaproponował dwa grzejniki ścienne (na oko każdy z nich po 1500 W) i do tego kanałowy z wentylatorem. Mówi, że kanałowy bez wentylatora ma bardzo słabą wydajność. Jeżeli nie zdecyduję się na kanałowy, to proponuje zrobienie jeszcze jednego ściennego.

    Grzejnik kanałowy miałby ogrzewać głównie wykusz (4 m2), który jest z 3 stron zamknięty oknami. Nie chciałbym, żeby w salonie od okien ciągnęło zimno. Główne pytanie zatem czy kanałowy bez wentylatora pociągnie? Sprawdzałem przykładową moc Purmo FMK i dla długości 2,3 m to jest tylko ok. 400W (dla temp 70/55/20). U mnie będzie kocioł kondensacyjny, więc temperatura niższa i moc też...

Strona 41 z 72

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony