dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 135 z 915
Pokaż wyniki od 2.681 do 2.700 z 18293
  1. #2681
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Henderson

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    63-400
    Posty
    114

    Domyślnie

    to ściema totalna;
    instalator z Bielska Białej jedzie 800km w zachodniopomorskie by zamontować jedną pompe ciepła i jeszcze daje gratis sterownik za 1500zł, sam przejazd w obie strony to min. 1600 km i sam koszt paliwa min. 960zł, noclegi min 2. ok. 400zł, oraz sama trasa to min 20h , pracownik ( bo sam tego nie zamontuje ) to min 250zł dziennie ,
    ale jeszcze podczas podróży pisze 400 kolejnych postów na forum muratora jak to super !!
    Samych podstawowych kosztów będzie ok. 2500-3000zł !
    A na koniec to do pompy jeszcze klient dostaje gratis wczasy w Egipcie na 4 osobowej rodziny, komplet garnków, mikser kuchenny oraz oczywiście super sterownik , też gratis...
    Panowie takimi bzdurami to tylko psujecie rynek, jak ktoś ciężko pracuje w tej branży to nie ma czasu na ciągłe pisanie na forum muratora po kilkanaście postów dzienne, a czasy są trudne i trzeba pracowac w terenie po 12-15 h na dobę.
    Z drugiej strony jak instalator ma tyle czasu by zajmować się takimi banialukami to po prostu nie ma roboty .
    Dlatego tak mnie to wnerwiło, a jak kogoś uraziłem to przepraszam

  2. #2682
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Arturo bardzo dobrze wiemy że jesteś tu podstawiony i nikt mnie nie przekona ze białe jest białe
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  3. #2683

    Domyślnie

    Cytat Napisał Henderson Zobacz post
    to ściema totalna;
    instalator z Bielska Białej jedzie 800km w zachodniopomorskie by zamontować jedną pompe ciepła i jeszcze daje gratis sterownik za 1500zł
    Żadna ściema. Masz wątpliwości? Zapraszam do mojego domu na kawę (gratis). Skontaktuj się na PW. Pokażę umową a jeżeli miki121 wyrazi zgodę to również całą korespondencję PW i mailową. Twoje podejrzenia o "podstawionym kliencie" są wyssane z palca!
    Cytat Napisał Henderson Zobacz post
    a czasy są trudne i trzeba pracowac w terenie po 12-15 h na dobę.
    Wiesz co to takiego internet mobilny? Zamiast szukać spisku rozejrzyj się dookoła i zobacz, że technika idzie do przodu.
    Cytat Napisał Henderson Zobacz post
    Dlatego tak mnie to wnerwiło, a jak kogoś uraziłem to przepraszam
    Mnie nie uraziło za to bardzo rozbawiło. Chciałbym zobaczyć twoją minę gdybyś przyjechał i zobaczył PC i dokumentację

    A może chcesz zdjęcie PC z dzisiejszym numerem Kuriera Szczecińskiego ;D
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  4. #2684
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Sadicus
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Dalekoo
    Kod pocztowy
    69-965
    Posty
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    A co powiesz na to,że cena katalogowa samej pompy ciepła u producenta a cena u końcowego instalatora to różnica ponad 10tys.zł i to jeszcze z zarobkiem tegoż instalatora ?Jest z czego obniżać ?Jeśli instalator dogaduje się z producentem na temat fajnej ceny to trzeba mieć pretensje tylko do siebie,że się tego nie potrafi zrobić...Nie sztuka sprzedać jedną pompę i mieć zarobku na przyszłe kilka miesięcy....łyżeczką a nie chochlą
    Ktoś potrafi sprzedać 5 pomp i mieć zarobek taki jak ten kto sprzeda 1 pompę.Czy to nie jest jasne u kogo inwestor kupi taką usługę ??To jest rynek
    Oczywiście nie odnosze się konkretnie do nikogo,to jest jedynie przykład.
    Bzdury chłopie wypisujesz.
    Jestem ciekaw jak przy takiej sprzedaży udzielać gwarancji i zapewniać usługę serwisową.
    Już nie wspomnę o kosztach pracowniczych, samochodach, dojazdach etc.
    Trafi się kilkumiesięczny kiepski okres i taki cudowny instalator zwija firmę i zwalnia pracowników.
    Masa klientów pozostaje na lodzie.
    Powyższy post przedstawia pogląd użytkownika w danej chwili i nie może byś wykorzystany przeciwko niemu w innym terminie oraz w innej sprawie

  5. #2685

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sadicus Zobacz post
    Trafi się kilkumiesięczny kiepski okres i taki cudowny instalator zwija firmę i zwalnia pracowników.
    Masa klientów pozostaje na lodzie.
    No to się ciesz! Późnij będziesz nas strzygł jak owieczki jeszcze śmiał się z nas... Przyjmę to z pokorą. No chyba, że jednak nie masz racji (a raczej nie masz).
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  6. #2686
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Sadicus
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Dalekoo
    Kod pocztowy
    69-965
    Posty
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał chcialbympompe Zobacz post
    No to się ciesz! Późnij będziesz nas strzygł jak owieczki jeszcze śmiał się z nas... Przyjmę to z pokorą. No chyba, że jednak nie masz racji (a raczej nie masz).
    Chłopie, gdybym miał prowadzić firmę jak arturo napisał wyżej to bym zbankrutował.
    Miesięczne koszta są obłędne. Minimum pracownik z uprawnieniami zarabia 4k netto, do tego dolicz mu noclegi, dojazdy, amortyzacje etc. Licząc tylko jednego a jak masz kilku to wyobraź sobie jak to wygląda.
    Ludzie nie zdają sobie z tego sprawy ile dawanie komuś pracy kosztuje.

    Jak mam ganiać za parę % od zysku z każdej instalacji to wolę zamknąć interes, bo narażam siebie i klientów.

    Tymczasem Panowie, trzeba interesu dopilnować
    Ostatnio edytowane przez Sadicus ; 25-05-2012 o 10:35
    Powyższy post przedstawia pogląd użytkownika w danej chwili i nie może byś wykorzystany przeciwko niemu w innym terminie oraz w innej sprawie

  7. #2687
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Henderson Zobacz post
    to ściema totalna;
    instalator z Bielska Białej jedzie 800km w zachodniopomorskie by zamontować jedną pompe ciepła i jeszcze daje gratis sterownik za 1500zł, sam przejazd w obie strony to min. 1600 km i sam koszt paliwa min. 960zł, noclegi min 2. ok. 400zł, oraz sama trasa to min 20h , pracownik ( bo sam tego nie zamontuje ) to min 250zł dziennie ,
    ale jeszcze podczas podróży pisze 400 kolejnych postów na forum muratora jak to super !!
    Samych podstawowych kosztów będzie ok. 2500-3000zł !
    A na koniec to do pompy jeszcze klient dostaje gratis wczasy w Egipcie na 4 osobowej rodziny, komplet garnków, mikser kuchenny oraz oczywiście super sterownik , też gratis...
    Panowie takimi bzdurami to tylko psujecie rynek, jak ktoś ciężko pracuje w tej branży to nie ma czasu na ciągłe pisanie na forum muratora po kilkanaście postów dzienne, a czasy są trudne i trzeba pracowac w terenie po 12-15 h na dobę.
    Z drugiej strony jak instalator ma tyle czasu by zajmować się takimi banialukami to po prostu nie ma roboty .
    Dlatego tak mnie to wnerwiło, a jak kogoś uraziłem to przepraszam
    Nie gratis...
    Ale wiesz lepiej albo nie potrafisz czytać...
    Dolozylem 300zl. Ze swojego zysku i uwierz ze była to naprawdę uczciwy zarobek.....

  8. #2688
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Henderson

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    63-400
    Posty
    114

    Domyślnie

    cytuje;
    "Wiesz co to takiego internet mobilny? Zamiast szukać spisku rozejrzyj się dookoła i zobacz, że technika idzie do przodu."

    Czyli hydraulik lutując, skręcając instalację, siedząc w kotłowni 800km od domu itp.ma ochotę i będzie jeszcze pisał posty na muratorze w trakcie pracy ? Jesli tak to to nie jest fachowiec, ale to i tak wielka ściema.
    Jak by obcy klient do mnie powiedział i to jeszcze publicznie .." ty kłamczuszku jeden .." to wybaczcie pogonił bym takiego. A tu chłopaki jeszcze są zadowoleni i piszczą z zachwytu , ach jak słodko..
    Ja czegoś podobnego to nie widziałem przy pracach hydraulicznych.

  9. #2689
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sadicus Zobacz post
    Chłopie, gdybym miał prowadzić firmę jak arturo napisał wyżej to bym zbankrutował.
    Miesięczne koszta są obłędne. Minimum pracownik z uprawnieniami zarabia 4k netto, do tego dolicz mu noclegi, dojazdy, amortyzacje etc. Licząc tylko jednego a jak masz kilku to wyobraź sobie jak to wygląda.
    Ludzie nie zdają sobie z tego sprawy ile dawanie komuś pracy kosztuje.

    Jak mam ganiać za parę % od zysku z każdej instalacji to wolę zamknąć interes, bo narażam siebie i klientów.

    Tymczasem Panowie, trzeba interesu dopilnować
    Ja rozumiem ze 25 procent to mało i robisz to na 50
    A co do cen to porownalem ostatnio swoją ofertę na 16kW pompę ciepla z atlantica z konkurencja....
    I za 2 dni pracy po 10 godzin dziennie dla dwóch ludzi Pan x chciał zarobić 15k i to sie nazewa frycowe a inna oferta z zachodniopomorskiego była tanszacjezeli chodzi o pompę ale Pan Y dopisał nascie pozycji i w sumie za montaż kotlowienki wraz z 10 metrowa instalacja policzył sobie prawie 14k

  10. #2690
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  11. #2691
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Henderson Zobacz post
    cytuje;
    "Wiesz co to takiego internet mobilny? Zamiast szukać spisku rozejrzyj się dookoła i zobacz, że technika idzie do przodu."

    Czyli hydraulik lutując, skręcając instalację, siedząc w kotłowni 800km od domu itp.ma ochotę i będzie jeszcze pisał posty na muratorze w trakcie pracy ? Jesli tak to to nie jest fachowiec, ale to i tak wielka ściema.
    Jak by obcy klient do mnie powiedział i to jeszcze publicznie .." ty kłamczuszku jeden .." to wybaczcie pogonił bym takiego. A tu chłopaki jeszcze są zadowoleni i piszczą z zachwytu , ach jak słodko..
    Ja czegoś podobnego to nie widziałem przy pracach hydraulicznych.
    Kolego masz racje nie mam pracy i nie montuje po 5 pompek miesięcznie i jestem tak samo jak ty zgoszknialy i siedzę w domu klnac na rząd, klientów itp.
    A forma kontaktu wymaga na forum jakiegoś poziomu.
    Kolega chciałbympompe ma prawo sie wyrazić jak chce bo w przeciwności do ciebie nie pluje jadłem i zazdrościća. Wręcz przeciwnie uczciwy i porządny z niego klient.
    Ale w tym kraju bycie normalnym to prawie przestępstwo.

    Co do pisania postów na forum praca nie polega na ciągłym siedzeniu na budowie ale trzeba tez trochę ofert porobic
    Ostatnio edytowane przez miki121 ; 25-05-2012 o 11:18

  12. #2692

    Domyślnie

    jak zwykle odwieczny problem z konkurencją na ryku
    każdy, kto funkcjonuje w handlu, obiera własną ścieżkę funkcjonowania i rozwoju. Dla klienta końcowego jest super, jak dostanie dobry towar w jeszcze lepszej cenie. Niemniej jednak, sam pracując, z grubsza, 10 lat w handlu, "przerobiłem" już niejedną firmę, któa cenami chciała zawojowac rynek. Po większości zostało mgliste wspomnienie.
    Przy sprzedaży PC, gdzie faktury wystawiane klientom, są gotówkowe, moze nie a z tym problemu, ale pracując na minimalnych marżach, czesto wystarczy jedna "wtopa" z klientem, któy nie zapłaci za dostarczony towar/usługę, żeby pięknie się wyłożyć.
    Piszę to również z punktu widzenia inwestora. Oczywiście negocjowałem ceny - jako PH z 10-letnim stażem, mam to opanowane niemal do perfekcji , ale wszystko ma swoje granice.
    piotr

  13. #2693

    Domyślnie

    jaby co to ja jestem z zachodniopomorskiego - może ja się karne do "chciałbympompe" xD.
    generalnie nie jestem za rozdawnictwem ani za krojeniem do kości, ale działalność gospodarcza kosztuje

  14. #2694
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał pomarszczonyfred Zobacz post
    jaby co to ja jestem z zachodniopomorskiego - może ja się karne do "chciałbympompe" xD.
    generalnie nie jestem za rozdawnictwem ani za krojeniem do kości, ale działalność gospodarcza kosztuje
    Dlatego układ musi być partnerski i każdy musi zarobic.
    Ale stawki mogą być normalne

  15. #2695
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał pionan Zobacz post
    jak zwykle odwieczny problem z konkurencją na ryku
    każdy, kto funkcjonuje w handlu, obiera własną ścieżkę funkcjonowania i rozwoju. Dla klienta końcowego jest super, jak dostanie dobry towar w jeszcze lepszej cenie. Niemniej jednak, sam pracując, z grubsza, 10 lat w handlu, "przerobiłem" już niejedną firmę, któa cenami chciała zawojowac rynek. Po większości zostało mgliste wspomnienie.
    Przy sprzedaży PC, gdzie faktury wystawiane klientom, są gotówkowe, moze nie a z tym problemu, ale pracując na minimalnych marżach, czesto wystarczy jedna "wtopa" z klientem, któy nie zapłaci za dostarczony towar/usługę, żeby pięknie się wyłożyć.
    Piszę to również z punktu widzenia inwestora. Oczywiście negocjowałem ceny - jako PH z 10-letnim stażem, mam to opanowane niemal do perfekcji , ale wszystko ma swoje granice.
    Np właśnie sie zastanawiam co to znaczy minimalna marza i pare procent?
    Bo dla jednego może to być 2 a dla drugiego 25 procent.....

  16. #2696

    Domyślnie

    zależy od branży. Przy sprzedaży piwa, czy cukierków, pewnie 2% to przyzwoita marża. Śmiem twierdzić, że przy sprzedaży PC takie 2% nawet nie jest brane pod uwagę. W mojej branży marże poniżej 40-50% są śmieszne. Przy takich narzutach, to startuje sie w przetargach. Klient końcowy to dużo wyższy zarobek. Jednocześnie w mojej branży praca na narzutach rzędu 20-30% to jak balans na krawędzi, szczególnie jeśli chodzi o małe firmy.
    piotr

  17. #2697

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sadicus Zobacz post
    Chłopie, gdybym miał prowadzić firmę jak arturo napisał wyżej to bym zbankrutował.
    Miesięczne koszta są obłędne. Minimum pracownik z uprawnieniami zarabia 4k netto, do tego dolicz mu noclegi, dojazdy, amortyzacje etc. Licząc tylko jednego a jak masz kilku to wyobraź sobie jak to wygląda.
    Ludzie nie zdają sobie z tego sprawy ile dawanie komuś pracy kosztuje.
    No co ty nie powiesz? Niestety nie trafiłeś na owieczkę, której można się pożalić jak to ciężko być przedsiębiorcą.
    Prowadzę własną firmę od kilkunastu lat. Zatrudniam ludzi, płacę podatki (uczciwie) i potrafię skalkulować koszty pracy. Co roku wypracowuję niezły zysk pomimo, że zdarza mi się robić roboty na 5% marży... Tak więc nie użalaj się nad swoim losem tak bardzo...
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  18. #2698

    Domyślnie

    Cytat Napisał pomarszczonyfred Zobacz post
    jaby co to ja jestem z zachodniopomorskiego - może ja się karne do "chciałbympompe" xD.
    generalnie nie jestem za rozdawnictwem ani za krojeniem do kości, ale działalność gospodarcza kosztuje
    Zapraszam. Jestem do ciebie w stronę zachodnią. Może mi przy okazji opowiesz o swoim systemie monitoringu PC? Temat mnie zainteresował i chętnie poznam szczegóły techniczne jeżeli je znasz. Ja dość często jeżdżę do Słupska więc mogę też wpaść do ciebie do Sławna jak by co.

    PS.
    Wg mnie firmie nie wypada mieć strony www na darmowym hostingu z reklamami...
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  19. #2699

    Domyślnie

    Cytat Napisał Henderson Zobacz post
    Jak by obcy klient do mnie powiedział i to jeszcze publicznie .." ty kłamczuszku jeden .." to wybaczcie pogonił bym takiego.
    Jeszcze tylko słowo wyjaśnienia... Ponieważ poznaliśmy się z miki121 na forum, na którym pisze się "na ty" to uznaliśmy, że w realu nie ma się co wygłupiać na Pan - tym bardziej, że jesteśmy w podobny wieku (dokładnie nie wiem). Stąd pozwoliłem sobie na bardzo luźny ton wypowiedzi ale miki121 raczej się z tego powodu nie obraził. No i nikt normalny w przeciwieństwie do ciebie podtekstów gejowskich w tej wypowiedzi się chyba nie doszukiwał
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  20. #2700
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał chcialbympompe Zobacz post
    No co ty nie powiesz? Niestety nie trafiłeś na owieczkę, której można się pożalić jak to ciężko być przedsiębiorcą.
    Prowadzę własną firmę od kilkunastu lat. Zatrudniam ludzi, płacę podatki (uczciwie) i potrafię skalkulować koszty pracy. Co roku wypracowuję niezły zysk pomimo, że zdarza mi się robić roboty na 5% marży... Tak więc nie użalaj się nad swoim losem tak bardzo...
    Co innego montować pompy ciepła(masz klienta pod opieką) , a co innego np. budowa gazociągu w terenie otwartym(zasypujesz i zapominasz)
    Tu była reklama....

Strona 135 z 915

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony