dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 219 z 625
Pokaż wyniki od 4.361 do 4.380 z 12494
  1. #4361
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kwitko
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Dzielnica
    Konin/Słupca
    Posty
    1.654

    Domyślnie

    bowess no to mi trochę rozjaśniłaś, jeżeli o takie planowanie chodzi, a nie o wybór projektu to jak najbardziej mogę się zgodzić.
    No może z tym wyjątkiem że jeżeli WSZYSTKO zrobimy sami to możemy zaoszczędzić trochę więcej niż 20%.

  2. #4362
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Do usług. Ja zawsze używam określenia, że "urywa się" robociznę, bo nie płaci się, ale trzeba mieć w zamian swój czas i trochę zdrowia. Można traktować jako oszczędność, ale to zależy jaką masz stawkę godzinową w swojej zawodowej pracy.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  3. #4363

    Domyślnie

    Cytat Napisał bowess Zobacz post
    Mam jeszcze chwilę, więc parę przemyśleń.

    maq73 - wychodzi, że masz tajemny przepis na najtańszy dom w tym wątku. 140m + 30 garaż za 150 tys. do zamieszkania brzmi bajecznie. I jeszcze z pomocą taniej, ale jednak opłacanej siły roboczej. Zasłaniasz się brakiem zgody brata na prezentację projektu, ale chyba możesz zdradzić jaki zestaw podstawowych technologii i materiałów? Zapewne u siebie takie same rozwiązania planujesz? Na razie najtaniej zbudowała tu swiki, ale dom zdecydowanie mniejszy, jej okolica pozwalała na płaski dach i z tego co pamiętam bez garażu.
    A co tu tajemnego, ceny materiałów znane łatwo samemu policzyć. Dom parterowy bez piwnic, z dachem dwuspadowym w tym przypadku kryty gontem, stolarka kupiona w pakiecie na cały dom ale bez szaleństw cenowych o przyzwoitych parametrach. Ściany Bk i 20 cm styropianu, strop drewniany izolacja to 40 cm granulatu wełny.Ogrzewanie to w całym domu podłogówka i kocioł na ekogroszek. Garaż nieogrzewany z płaskim dachem.
    Tania czyt. niewykwalifikowana siła robocza jest opłacalna pod warunkiem odpowiedniego wykorzystania i nadzoru. Kopanie , ubijanie, wnoszenie, mieszanie, podawanie można załatwić właśnie takimi tanimi "pracownikami", bywało czasem że jeden z drugim nie pojawiali się po wypłacie czy weekendzie, to zastępował ich inny "pracownik". Ekipę od początku do końca mieliśmy tylko o wylewek podłogowych i więźby a cala reszta pracy to rodzinna kooperacja. Czas budowy to włącznie z pozwoleniami 21 miesięcy.
    Projekt indywidualny coś w tym stylu
    http://www.z500.pl/projekt/Z182,Part...nym-stylu.html
    Ja planuję budowę swojego domku na przyszły rok i na pewno będzie relacja
    Ostatnio edytowane przez maq73 ; 03-06-2012 o 11:29
    Buduję bo... lubię

  4. #4364
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał maq73 Zobacz post
    A co tu tajemnego, ceny materiałów znane łatwo samemu policzyć. Dom parterowy bez piwnic, z dachem dwuspadowym w tym przypadku kryty gontem, stolarka kupiona w pakiecie na cały dom ale bez szaleństw cenowych o przyzwoitych parametrach. Ściany Bk i 20 cm styropianu, strop drewniany izolacja to 40 cm granulatu wełny.Ogrzewanie to w całym domu podłogówka i kocioł na ekogroszek. Garaż nieogrzewany z płaskim dachem.
    Tania czyt. niewykwalifikowana siła robocza jest opłacalna pod warunkiem odpowiedniego wykorzystania i nadzoru. Kopanie , ubijanie, wnoszenie, mieszanie, podawanie można załatwić właśnie takimi tanimi "pracownikami", bywało czasem że jeden z drugim nie pojawiali się po wypłacie czy weekendzie, to zastępował ich inny "pracownik". Ekipę od początku do końca mieliśmy tylko o wylewek podłogowych i więźby a cala reszta pracy to rodzinna kooperacja. Czas budowy to włącznie z pozwoleniami 21 miesięcy.
    Projekt indywidualny coś w tym stylu
    http://www.z500.pl/projekt/Z182,Part...nym-stylu.html
    Ja planuję budowę swojego domku na przyszły rok i na pewno będzie relacja
    To ja chyba w innym kraju mieszkam- pow. całk. zabudowy 151m2 (z garażem), praca poza murami i montażem wiązarów swoja i 140 tys. wyszło praktycznie na materiały, a do zamieszkania daleko... Albo budowane 10 lat temu i inne ceny i wtedy to mogło być 150tys. Wątpię, czy dzisiaj się da taki metraż postawić i zamieszkać.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  5. #4365
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar interona
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-355
    Posty
    242

    Domyślnie

    Cytat Napisał maq73 Zobacz post
    Dziwne to bardzo, przy Bl. masz mniejsze przekroje więźby- pierwsza oszczędność, prostsze i szybsze układanie- druga oszczędność, wykończenia tańsze i łatwiejsze do wykonania- trzecia oszczędność no i blacho-dachówka tańsza- czwarta oszczędność.
    A zastanów się w jakim momencie można oszczędzić na dachówce?
    Moim zadaniem wyceniają drożej dach z blachy, ma być podobnie do dachówki bo więcej zarabiają.
    Maq73, to tylko dodam, że miałam taką samą sytuację. Za położenie różnica wynosiła 4,5 tys. na korzyść blachy, ale jeśli chcesz wybrać dobrą blachę, to okaże się, ż trzeba zamówić nie 300, a 360 metrów (odpady) i już oszczędność taka oczywista nie jest. Bywa, że przy blasze trzeba dać gęściej ołacenie. I czas: u mnie ekipa 6-osobowa pracowała niecałe dwa tygodnie. Więc nie twierdzę, że zawsze blacha wyjdzie taniej, ale w niektórych przypadkach tak właśnie może być, warto sprawdzić takie powszechnie krążące mity w swoim konkretnym przypadku.

  6. #4366
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał interona Zobacz post
    Maq73, to tylko dodam, że miałam taką samą sytuację. Za położenie różnica wynosiła 4,5 tys. na korzyść blachy, ale jeśli chcesz wybrać dobrą blachę, to okaże się, ż trzeba zamówić nie 300, a 360 metrów (odpady) i już oszczędność taka oczywista nie jest. Bywa, że przy blasze trzeba dać gęściej ołacenie. I czas: u mnie ekipa 6-osobowa pracowała niecałe dwa tygodnie. Więc nie twierdzę, że zawsze blacha wyjdzie taniej, ale w niektórych przypadkach tak właśnie może być, warto sprawdzić takie powszechnie krążące mity w swoim konkretnym przypadku.
    Warto się rozglądać za materiałami w zimie, tak właśnie kupiłem blachę i okna. Faktem jest, że blacha ma odpady- na okna dachowe, kosze, lukarny, itp. Najlepiej się kryje dach 2spadowy- samo położenie blachy jest szybkie - 2-3 dni i po sprawie i wystarczy 3 ludzi. Podejrzewam, że koszt dachu liczą po prostu jako m2 niezależnie, czy blachodachówka, czy dachówka.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  7. #4367

    Domyślnie

    Witam.
    Z góry przepraszam za off top ale zdecydowałem się napisać tutaj ponieważ ten temat czyta najwięcej osób.
    Chce budować dom parterowy z płaskim dachem na działce, na której nie ma jeszcze uchwalonego MPZP. W najbliższym tygodniu następuję "wyłożenie" tego planu i przez 2 tygodnie mogę składać wnioski z uwagami. Chcę właśnie złożyć taki wniosek z prośbą i wpisanie w plan zgody na płaski dach.
    Czy macie jakieś pomysły jak dobrze argumentować taki wniosek, na czym się oprzeć aby uzyskać taką zgodę od Urzędu Gminy?

    Gdyby ktoś miał jakiś pomysł to proszę o odpowiedź w tym temacie:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ch-p%C5%82aski

    Mój pierwszy post w tym temacie z: 08-02-2012 19:35
    Ostatnio edytowane przez 12michal ; 03-06-2012 o 21:18

  8. #4368
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał 12michal Zobacz post
    Witam.
    Z góry przepraszam za off top ale zdecydowałem się napisać tutaj ponieważ ten temat czyta najwięcej osób.
    Chce budować dom parterowy z płaskim dachem na działce, na której nie ma jeszcze uchwalonego MPZP. W najbliższym tygodniu następuję "wyłożenie" tego planu i przez 2 tygodnie mogę składać wnioski z uwagami. Chcę właśnie złożyć taki wniosek z prośbą i wpisanie w plan zgody na płaski dach.
    Czy macie jakieś pomysły jak dobrze argumentować taki wniosek, na czym się oprzeć aby uzyskać taką zgodę od Urzędu Gminy?

    Gdyby ktoś miał jakiś pomysł to proszę o odpowiedź w tym temacie:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ch-p%C5%82aski

    Mój pierwszy post w tym temacie z: 08-02-2012 19:35
    Link nie działa ;/ Po pierwsze, musisz sprawdzić jakie w okolicy tej działki stoją budynki, jaka jest linia zabudowy, bo na tym będzie się opierał wynajęty przez gminę "urbanista". Jesli są to różne budynki (różne dachy) masz szansę. Można też po wydaniu WZ wnieść zażalenie, czy coś. Wydaje mi się, że najlepiej po prostu opisać dlaczego taki budynek. Umotywuj wpływem na nowoczesny wizerunek gminy,itd. Rozpatrują to ludzie, więc może warto też pogadać z urzędnikami, z radnymi.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  9. #4369

    Domyślnie

    Cytat Napisał interona Zobacz post
    Maq73, to tylko dodam, że miałam taką samą sytuację. Za położenie różnica wynosiła 4,5 tys. na korzyść blachy, ale jeśli chcesz wybrać dobrą blachę, to okaże się, ż trzeba zamówić nie 300, a 360 metrów (odpady) i już oszczędność taka oczywista nie jest. Bywa, że przy blasze trzeba dać gęściej ołacenie. I czas: u mnie ekipa 6-osobowa pracowała niecałe dwa tygodnie. Więc nie twierdzę, że zawsze blacha wyjdzie taniej, ale w niektórych przypadkach tak właśnie może być, warto sprawdzić takie powszechnie krążące mity w swoim konkretnym przypadku.
    U siebie planuję blachę na rąbek i liczę się z większymi kosztami ale tu kładliśmy gont bitumiczny, odpadów minimalna ilość, i pokrycie dachu dwuspadowego z dwoma pomocnikami których głównym zadaniem był transport mat. na dach zajęło nam 3 dni. Jak pytaliśmy o cennik takiej robocizny to wahało się to od 8-12 tysięcy.
    Buduję bo... lubię

  10. #4370

    Domyślnie

    Cytat Napisał 12michal Zobacz post
    Witam.
    Z góry przepraszam za off top ale zdecydowałem się napisać tutaj ponieważ ten temat czyta najwięcej osób.
    Chce budować dom parterowy z płaskim dachem na działce, na której nie ma jeszcze uchwalonego MPZP. W najbliższym tygodniu następuję "wyłożenie" tego planu i przez 2 tygodnie mogę składać wnioski z uwagami. Chcę właśnie złożyć taki wniosek z prośbą i wpisanie w plan zgody na płaski dach.
    Czy macie jakieś pomysły jak dobrze argumentować taki wniosek, na czym się oprzeć aby uzyskać taką zgodę od Urzędu Gminy?

    Gdyby ktoś miał jakiś pomysł to proszę o odpowiedź w tym temacie:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ch-p%C5%82aski


    Mój pierwszy post w tym temacie z: 08-02-2012 19:35
    Jeśli nie ma MPZP to złóż wniosek i osobiście pogadaj z ludźmi podejmującymi decyzję, tu trzeba trochę taktu i wyczucia. Niestety nikt za ciebie tego nie zrobi, a wręcz możesz się naciąć jeśli poślesz kogoś w swoim imieniu.
    Buduję bo... lubię

  11. #4371

    Domyślnie

    Cytat Napisał DEZET Zobacz post
    Warto się rozglądać za materiałami w zimie, tak właśnie kupiłem blachę i okna. Faktem jest, że blacha ma odpady- na okna dachowe, kosze, lukarny, itp. Najlepiej się kryje dach 2spadowy- samo położenie blachy jest szybkie - 2-3 dni i po sprawie i wystarczy 3 ludzi. Podejrzewam, że koszt dachu liczą po prostu jako m2 niezależnie, czy blachodachówka, czy dachówka.
    Dokładnie tak. My większość mat. wykończeniowych i więźbę zamawialiśmy zimą, można na tym naprawdę sporo zaoszczędzić szczególnie jak wpłaca się większą zaliczkę to sprzedawcy od razu "miękną".
    Buduję bo... lubię

  12. #4372

    Domyślnie

    DEZET
    Przeglądnąłem Twój dziennik i szacun za wkład własny tym bardziej że nie jesteś z "branży"tak jak ja. Mnie chyba było łatwiej.
    Zaciekawił mnie Twój projekt zaczerpnięty od jaśka71, sam mam hopla na punkcie nie tyle oszczędzania energii co jej marnotrawieniu.
    Buduję bo... lubię

  13. #4373

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź.
    Poprawny link, gdyby ktoś chciał jeszcze pomóc
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ch-p%C5%82aski

  14. #4374
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał maq73 Zobacz post
    DEZET
    Przeglądnąłem Twój dziennik i szacun za wkład własny tym bardziej że nie jesteś z "branży"tak jak ja. Mnie chyba było łatwiej.
    Zaciekawił mnie Twój projekt zaczerpnięty od jaśka71, sam mam hopla na punkcie nie tyle oszczędzania energii co jej marnotrawieniu.
    Dzięki Witaj w klubie.. pozytywnie zakręconych. Zajrzyj do jaśka71- na jego "jaśkowe wynalazki".
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  15. #4375
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    franco103

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Słupsk
    Posty
    274

    Domyślnie

    A czy w temacie taniego budowania mieści się piwnica naturalna/ziemianka/kopiec czy jak to zawał zamiast normalnego podpiwniczenia budynku?! Mi takie cacko od dawna chodzi po głowie. Co o tym myślicie???

  16. #4376

    Domyślnie

    Cytat Napisał franco103 Zobacz post
    A czy w temacie taniego budowania mieści się piwnica naturalna/ziemianka/kopiec czy jak to zawał zamiast normalnego podpiwniczenia budynku?! Mi takie cacko od dawna chodzi po głowie. Co o tym myślicie???
    Ja mam na takie cuś chrapkę ale dopiero an sam koniec czyli po wszystkim jak wezmę się za ogród.
    Moi rodzice kupili całe gospodarstwo jeszcze poniemiecki i tam takie cudo pod skarpą sobie egzystuje, nie wiem co jak i dlaczego ale TAM ŻYWNOŚĆ SIĘ NIE PSUJE ??!!
    Na razie jestem zielony w temacie ale planuję jakieś forumowe korepetycje
    Więc jak ktoś coś wie to się nie krępować
    Buduję bo... lubię

  17. #4377
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał franco103 Zobacz post
    A czy w temacie taniego budowania mieści się piwnica naturalna/ziemianka/kopiec czy jak to zawał zamiast normalnego podpiwniczenia budynku?! Mi takie cacko od dawna chodzi po głowie. Co o tym myślicie???
    Jak masz miejsce to zawsze sobie ziemiankę możesz wykopać- cegły z rozbiórki i heja
    Gdzieś na forum ktoś miał taką "piwniczkę"- może się odezwie.
    Ostatnio edytowane przez DEZET ; 03-06-2012 o 22:00
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  18. #4378
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dival

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Kod pocztowy
    97-420
    Posty
    3

    Domyślnie

    witam a co powiecie na zx53 z pracowni z500 czy jest sens marzyc że 200tyś wystarczy, i co z płaskim dachem jakie opinie? już niema swiki więc może ktos inny poradzi pozdrawiam

  19. #4379
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał dival Zobacz post
    witam a co powiecie na zx53 z pracowni z500 czy jest sens marzyc że 200tyś wystarczy, i co z płaskim dachem jakie opinie? już niema swiki więc może ktos inny poradzi pozdrawiam
    Nie wiem, czy zwróciłeś uwagę, że pokoje mają drzwi wy pokoje takie wąskie, a nie mają okien. Mam wątpliwość, czy dobrze będą naświetlać pomieszczenia.O klaustrofobicznych uczuciach nie wspomnę Zamieniłbym drzwi na okna, tym bardziej, że niektóre są jeszcze pod podcieniem. Drewno na dużej pow. ścian zewnętrznych do usunięcia, bo albo dobre(czyt. drogie) egzotyczne , albo praca przy odnawianiu. Nie orientuję się jak wychodzi koszt dachu płaskiego.
    Kosztorys biura optymistyczny, ale z pracą własną powinno 200 starczyć.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  20. #4380

    Domyślnie

    Cytat Napisał DEZET Zobacz post
    Jak masz miejsce to zawsze sobie ziemiankę możesz wykopać- cegły z rozbiórki i heja
    Gdzieś na forum ktoś miał taką "piwniczkę"- może się odezwie.
    Taką piwniczkę ma Zielony Ogród. A raczej Jej mąż

Strona 219 z 625

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony