dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 7
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 136
  1. #101
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Wszystko zależy ile m2 będą chcieć sprzedawać. Gdyby kompozyt był o połowę tańszy wygrałby rynek tarasów.

  2. #102

    Domyślnie

    i tak wygra, bo jest po prostu praktyczniejszy i bezpieczniejszy, żadnych zadziorów, czy drzazg, nie musisz pielęgnować, dzieci wypuszczasz bez stresu, po co robić sobie kłopot z wymagającym drewnem..? ja montowałem kiedyś parę razy austriacki kompozyt FANO, super jakość

  3. #103

    Domyślnie

    Widziałem niedawno deskę Rehau leżącą już jakiś czas pod sklepem sprzedającym ten produkt. Przyznam, że nie wyglądały estetycznie. Fakt, że zapewne nikt nie zajmował się ich pielęgnacją i ruch w tym miejscu jest spory, ale nawet trudno było określić kolor tego czegoś.
    I już mieszkamy !

  4. #104
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał compi Zobacz post
    Widziałem niedawno deskę Rehau leżącą już jakiś czas pod sklepem sprzedającym ten produkt. Przyznam, że nie wyglądały estetycznie. Fakt, że zapewne nikt nie zajmował się ich pielęgnacją i ruch w tym miejscu jest spory, ale nawet trudno było określić kolor tego czegoś.
    Za to renowacja tego bedzie bardzo prosta. Wystarczy wymienić dechy.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  5. #105

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Za to renowacja tego bedzie bardzo prosta. Wystarczy wymienić dechy.
    To proste: nie kupować Rehau

  6. #106
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Best.technik Zobacz post
    To proste: nie kupować Rehau
    No i czego jeszcze nie kupować? Klient musi się czymś kierować. Może lepiej po prostu unikać dech kompozytowych? Napiszesz pewnie że takie czy inne dechy są już dobre. Rehau tez twierdzi że ich wyrób jest super. Za niską cenę można zaryzykować ale za taką jaką mają w tej chwili kompozyty chyba nie warto.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  7. #107

    Domyślnie Drewno vs Twinson

    Jeśli ktoś pisze, że bangkirai nie trzeba konserwować, to choć nie jestem pedantem, to nie chciałbym widzieć jaki ma porządek w lodówce i w szafie
    Deska musi być oczywiście położona na legarach, na podłożu włóknina przeciw chwastom. Położona na zewnątrz naturalnie płowieje jak każde inne drewno. Jak ktoś lubi mieć szaro-burą to istotnie - konserwacja zbędna. Jest jeszcze jeden aspekt - mimo, że deski są zamontowane jak Bóg przykazał, przykręcone Spax-ami do legarów to i tak na skutek czynników atmosferycznych (słońce, deszcz, śnieg, lód w dowolnych proporcjach i układach) robi się lekkie "śmigło" i patrząc pod światło widać te odkształcenia i to niezależnie od tego, czy deska jest w bezpośrednim sąsiedztwie basenu czy kawałek dalej, gdzie nie wychlapuje się woda z chlorem. Kwestia drzazg - u mnie generalnie nie istnieje, ale to dlatego, że przed montażem poświęciłem kilka minut każdej desce z cieniutkim papierem ściernym. Wcześniej delikatne zadziory były.
    Jeśli ktoś używa Twinsona napiszcie proszę jak z jego nagrzewaniem się w pełnym słońcu. Poważnie się nad nim zastanawiam, przekonuje mnie głównie jego praktyczna strona.
    Pozdrawiam,
    Maciek

  8. #108

    Domyślnie

    Cytat Napisał comeon Zobacz post
    Jeśli ktoś pisze, że bangkirai nie trzeba konserwować, to choć nie jestem pedantem, to nie chciałbym widzieć jaki ma porządek w lodówce i w szafie
    Deska musi być oczywiście położona na legarach, na podłożu włóknina przeciw chwastom. Położona na zewnątrz naturalnie płowieje jak każde inne drewno. Jak ktoś lubi mieć szaro-burą to istotnie - konserwacja zbędna. Jest jeszcze jeden aspekt - mimo, że deski są zamontowane jak Bóg przykazał, przykręcone Spax-ami do legarów to i tak na skutek czynników atmosferycznych (słońce, deszcz, śnieg, lód w dowolnych proporcjach i układach) robi się lekkie "śmigło" i patrząc pod światło widać te odkształcenia i to niezależnie od tego, czy deska jest w bezpośrednim sąsiedztwie basenu czy kawałek dalej, gdzie nie wychlapuje się woda z chlorem. Kwestia drzazg - u mnie generalnie nie istnieje, ale to dlatego, że przed montażem poświęciłem kilka minut każdej desce z cieniutkim papierem ściernym. Wcześniej delikatne zadziory były.
    Jeśli ktoś używa Twinsona napiszcie proszę jak z jego nagrzewaniem się w pełnym słońcu. Poważnie się nad nim zastanawiam, przekonuje mnie głównie jego praktyczna strona.
    Witam,
    deski kompozytowe nie nagrzewają się w pełnym słońcu tak mocno jak drewno. Można chodzić boso bez uczucia dotkliwego gorąca bądź też chłodu. Poza tym po deszczu bardzo szybko wysychają - woda dosłownie niknie w oczach.
    Polecam

  9. #109

    Domyślnie

    Cytat Napisał Best.technik Zobacz post
    Witam,
    deski kompozytowe nie nagrzewają się w pełnym słońcu tak mocno jak drewno. Można chodzić boso bez uczucia dotkliwego gorąca bądź też chłodu. Poza tym po deszczu bardzo szybko wysychają - woda dosłownie niknie w oczach.
    Polecam
    Twój post może sugerować, że po drewnie nie da się chodzić, co jest zdecydowaną przesadą i może wprowadzać w błąd. Na bangkirai można się spokojnie położyć gołym ciałem i można spokojnie chodzić boso - w odróżnieniu np od kostki brukowej czy granitowej która parzy w stopy.
    Pozdrawiam,
    Maciek

  10. #110

    Domyślnie

    Cytat Napisał comeon Zobacz post
    Twój post może sugerować, że po drewnie nie da się chodzić, co jest zdecydowaną przesadą i może wprowadzać w błąd. Na bangkirai można się spokojnie położyć gołym ciałem i można spokojnie chodzić boso - w odróżnieniu np od kostki brukowej czy granitowej która parzy w stopy.
    Faktycznie, przepraszam moje słowa mogą wprowadzić w błąd czytającego. Cofam więc słowa "jak drewno"
    Myślę, że z dostępnych na rynku materiałów do budowy tarasów, jeśli chodzi o wrażenia dotykowe, kompozyt najbardziej przypomina drewno.

  11. #111

    Domyślnie

    kompozyt czy drewno
    każda deka będzie dobrze leżała na tarasie ale powinna być na bieżąco konserwowana
    jeżeli dopilnujemy prawidłowego montażu to jest rozstawy legarów podparcia i mocowania deski to 50% radości
    każda deska spełni swoje zadanie można na przykład zabezpieczyć deskę od dołu przed gniciem do frezując tak zwany kapinos który odprowadzi wodę
    są mocowania niewidoczne od góry które też odsuwają deskę od legara

    deski egzotyczne
    ładnie wyglądają długo wytrzymują no i cenowo nie są niskie ale trzeba pamiętać że nazwa np bankiray nie da nam gwarancji idealnego tarasu
    trzeba zaolej ować przed montażem
    po montażu znowu w pierwszych dwóch latach każda deska potrzebuje konserwacji
    ale pamiętajmy pochodzi ona z innego klimatu więc w czasie lata potrzebuje ona wilgoci żeby nie pękała więc polewamy ją wodą

    kompozyty
    kładziemy i leża i to wszystko a gwarancja 25 lat tak istnieje mam deskę która ma gwarancje 25lat na
    gnicie
    plowienie
    zmiana koloru
    pęknięcia
    jest deską litą ma fakturę drewna oczywiście cena wysoka ale klienci którzy przeszli drewno a potem kompozyty komorowe są zadowoleni
    http://s3.ifotos.pl/img/319402106_rrhqxhh.jpg

  12. #112

  13. #113

    Domyślnie

    To może oprócz zdjęcia dasz jeszcze bliższe namiary na ten sprawdzony kompozyt? Może znasz też cenę?
    I już mieszkamy !

  14. #114

    Domyślnie

    cena 320 i 360 netto m2
    nazwa FIBERON
    WIĘCEJ INFO MAIL [email protected]

  15. #115

    Domyślnie

    Dzięki. Na www praktycznie nic nie widać, ale rozumiem że to początki, więc życzę powodzenia.
    I już mieszkamy !

  16. #116
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Dziobas

    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    1

    Cool

    Przebywając ostatnio na Budmie trafiłem na Ann DREW z Janek
    Z tego co mówili robią deski kompozytowe na które dają 10 lat gwarancji. Ostrzegali przed lekkim wyblaknięciem koloru, który jak mówili blaknie równomiernie do koloru jaśniejszego. Dlatego takie deski robią dodatkowo szczotkowane,żeby blaknięcie nie było tak widoczne.
    Pozwoliłem sobie zabrać im ze stoiska kawałek takiej deski i położyłem sobie na dworzu.
    Po czasie faktycznie kolor ciemnego brązu lekko zszedł do jaśniejszego brązu,ale dzięki temu deska jeszcze bardziej przypomina drewno co zgadza się w sumie z ich deklaracjami na temat koloru.
    Deska była na dworzu na mrozie (a w tym roku był ostry ), padał na nią deszcz i działały warunki atmosferyczne przez około pół roku. Żadnych zmian poza lekkim odbarwieniem nie zauważyłem.
    Deski podobno tną na wymiar, czyli odchodzi kwestia odpadów.
    Co najlepsze to cena którą proponują czyli około 240 zł za metr całego systemu jest nawet kusząca w porównaniu z konkurencyjnymi produktami.
    Ostatnio edytowane przez Dziobas ; 31-08-2016 o 13:35

  17. #117
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gregor005

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Posty
    7

    Domyślnie

    Ja mam kompozyt u siebie w ogrodzie i zgadzam się z przedmówcą. Rzeczywiście kolor się odrobinę zmienia, ale nadal taras wygląda estetycznie, jak naturalne drewno. Nie musze tracić czasu na pielęgnację i czyszczenie tarasu. Do konserwacji używam zwykłej wody, ewentualnie ze zwykłymi domowymi środkami czyszczącymi. Ja mam deski z plastivanu i dostałem 25 lat gwarancji na działanie insektów i 10 lat na właściwości fizyko-mechaniczne.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	jpg.jp.jpg
Wyświetleń:	444
Rozmiar:	92,3 KB
ID:	123015
    Ostatnio edytowane przez gregor005 ; 29-06-2012 o 11:13

  18. #118
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    fantomek24

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie deska kompozytowa jak drewniana spotkał się ktoś?

    witam spotkałem sie z czymś http://allegro.pl/deska-tarasowa-z-k...433851867.html chciałem
    prosić o opinię jest to cos warte? dzięki

  19. #119

    Domyślnie

    a ma ktoś z was podesty kompozytowe na tarasie?
    myśleliśmy o plastivanie ale oni nie mają identycznych listew wykańczających i miła pani z allegro zaproponowała nam system ecoteak, ta sama cena a cały system do zakupu. Kwota nie jest mała ale biorąc pod uwagę, że możemy ułożyć to sami to wyjdzie podobnie jak średniej klasy płytki

  20. #120
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gabisor

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Posty
    5

    Domyślnie

    Ja mam taras z kompozytu u siebie w ogrodzie i bardzo sobie chwalę. Nie znam firmy o którą Pan pyta. Mogę jednak powiedzieć, że taras z kompozytu to produkt wysokiej jakości, co potwierdza fakt, że w ciągu kilku lat użytkowania nie zmienił barwy i nie odkształcił się. Wygląda jak drewno, a dzięki temu że ma właściwości tworzywa sztucznego, nie gnije, nie rozwarstwia się. Nie wymaga też intensywnej pielęgnacji.

Strona 6 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony