dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 35 z 35
  1. #21

    Domyślnie

    Oto mój korytarz z grzejnikiem. Nistety widzę, że nad grzejnikiem jest włącznik światła. To by przeszkadzało w powieszeniu obrazu czy lustra nad grzejnikiem. Chyba, że bym go przesunął. Ten mój korytarz njest taki duży i pusty więc przydało by się aby cos tu dodać


  2. #22

    Domyślnie

    Faktycznie z tym włącznikiem nieszczęśliwie wyszło.
    Jeżeli Ci się chce przesuwać,to daj lustro z półką.Lustro ma jeszcze tą zaletę,że powiększy optycznie przestrzeń.
    A jak Ci się nie chce(wiadomo jak to bywa ),zamów na długość grzejnika szafeczkę na pierdółki i też będzie dobrze

  3. #23

    Domyślnie

    Po prostu zmywalna farba i po temacie. Ja mam tikkurilę optiva satin, zmywa się gąbką z ludwikiem a potem wodą. Bez najmniejszych problemów

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ja mam nad grzejnikami półki.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Ja mam nad grzejnikami półki.
    A możesz pokazać jak wyglądają u Ciebie te półki?

  6. #26

    Domyślnie

    Najprościej by było nic nie robić nad grzejnikiem tylko pomalować dobrą zmywalną farbą jak mówi kolega wyżej. Ale z tym zmywaniem to jest tak, że do pewnego czasu będzie ok. ale po jakimś czasie np. po kilku latach gdy ściany się przybrudzą to miejsce zmywane zrobi się jaśniejsze. Chyba, że zmywamy całą ścianę. Tylko, że ja mam długi korytarz i zmywanie całej ściany byłoby bardzo pracochłonne. W moim przypadku myślę, że zrobię nad grzejnik półeczkę i powieszę coś nad nią. Z racji tego, że grzejnik wraz zaworem termostatycznym ma długość 130 cm to nie wiem jeszcze czy to będzie takie duże lustro czy też może 2 obrazy wiszące obok siebie. Będzie to jakiś element wystroju mojego korytarza. Oczywiście przed tym muszę przesunąć ten włącznik swiatła.

  7. #27

    Domyślnie

    W necie znalazłem takie zdjęcie z półeczką/parapetem nad grzejnikiem


  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotr1. Zobacz post
    Najprościej by było nic nie robić nad grzejnikiem tylko pomalować dobrą zmywalną farbą jak mówi kolega wyżej. Ale z tym zmywaniem to jest tak, że do pewnego czasu będzie ok. ale po jakimś czasie np. po kilku latach gdy ściany się przybrudzą to miejsce zmywane zrobi się jaśniejsze. Chyba, że zmywamy całą ścianę.
    Gwoli ścisłości - jestem koleżanką
    Nie zgodzę się z Tobą. Miałam poprzednią tikkurulę, też optivę satin przez 10 lat i zmywałam tylko tam gdzie akurat było brudne, a w przedpokoju było brudne miejscami, bo zawsze albo ktoś kopnął, albo odkurzacz się otarł, albo zwirz. Nie zauważyłam żeby coś jaśniało tylko w tych miejscach, ani tez żadnych innych efektów ubocznych. Dlatego się tak upieram przy tikkurili jakbym zgoła miała prowizję od sprzedaży (nie mam, klient jestem, wierny bardzo, nie ma tu kogoś z tikkurili ? ) ). Z tym że biorę zawsze z mieszalnika w sklepie firmowym, nie z marketu.

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Piotr - ja mam zwykłą półkę z płyty meblowej wspartą na konsolkach z marketu.
    W kuchni mam półeczkę z szufladkami, coś jak to (tylko z BRW):


    Swoją potraktuj jak konsolkę na która odkłada się klucze, listy


    Tutaj przykłady:








  10. #30

    Domyślnie

    Ogrzewanie podłogowe to jednak super sprawa.
    Sprzedam rozdzielacz do podłogówki, 5 obiegów - http://allegro.pl/rozdzielacz-o-podl...758976487.html
    212 m2 p.u., podłogi ok. 250 m2, ściana szary BK24 + 16 cm styro, dach deskowany, blachodachówka, 25cm wełny 0,039, podłogówka 100% - ok. 1400 mb pexa, zero grzejników, Junkers Cerapur Smart 3-14 kW, pogodówka FW100, zasobnik cwu 220L bez cyrkulacji, 2 osoby, wentylacja grawitacyjna, brak kominka, zużycie gazu za cały rok ok. 1300 m3, koszt ok. 3000 zł,

  11. #31

    Domyślnie

    dokładnie o tym samym pomyślałam.
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

  12. #32

    Domyślnie

    Dawno tu nie zaglądałem. Dziękuję za zdjęcia. Rzeczywiście wyglądają te półki fajnie. Już wymyśliłem, że kupię u stolarza już uszykowaną pod lakierowanie deskę oczywiście w odpowiednim wymiarze. Mam jeszcze lakierobejce w kolorze drzwi więc jak znalazł. Deska nie może być z twardego drzewa ponieważ może ją przypalać grzejnik. Miękkie drewno nie jest tak podatne na przypalanie. Zresztą zależy na jakiej wysokości będzie.

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Piotr - jaką masz temperaturę na grzejniku, że bedzie ci przypalać dechy? Woda o temp powyżej 200 stopni?

  14. #34

    Domyślnie

    U mnie wszystkie grzejniki chodzą na maksa. Bardzo często zdarza się, że kocioł przeciąga mi temperaturę (zwłaszcza jak jest duży wiatr) i mam około 100 stopni. Przy 95 stopniach włącza się zabezpieczenie i temperatura z kotła zrzucana jest na grzejniki. Pytałem się tego stolarza co robił mi schody czy by mi nie zrobił takich 2 parapetów. To on powiedział mi informacje o tym drzewie, którą zamieściłem powyżej. Może mu się nie chciało takiej pierdoły robić i tak powiedział. Na pewno ma rację ale również uważam, że przy grzejniku nie powinno się nic stać.

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    przecież deska nie leży na grzejniku. musisz zostawić szczelinę min 5cm, by byla cyrkulacja. To starczy, by temperatura opadła.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony