dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Dziwne uzasadnienie odmowy przyznania kredytu hipotecznego.

    Witam

    Mam kłopot z wnioskiem kredytowym złożonym w PKOBP.
    Co do mojej sytuacji/wnioskowanego kredytu - raczej nie sądziłem żeby były jakieś problemy - rata miała wynosić ~1600 zł miesięcznie, moje miesięczne zarobki to ok 11tys na rękę, miesięcznie oszczędzam ok 5tyś zł.
    Praca od pięciu lat w znanej zachodniej firmie na umowę o pracę. W UK.
    Dodatkowo BIK czyściutki i 45% wkładu własnego.
    Cena domu to ok 500tyś.
    Czyli teoretycznie powinienem dostać kredyt bez problemów.

    Wniosek został odrzucony - nie dostałem jeszcze oficjalnego maila z przyczynami - póki co doradca w banku powiedział że przyczyną był "brak możliwości wyceny budynku".

    Dom to bliźniak z ~300m działki na warszawskim Targówku.
    Nie jest to jakaś niezwykle egzotyczna oferta z którą analityk powinien mieć problem.

    Co lepsze: rzeczoznawca budowlany (wysłany z PKOBP) NAWET NIE WSZEDŁ DO ŚRODKA tego domu.
    Dom stoi pusty, właścicielka musi dojechać z drugiego końca Warszawy.
    Zaznaczę że usytuowanie jest takie że mógł zobaczyć z ulicy jedną ścianę domu.
    Od właścicielki dowiedziałem się że rzeczoznawca do niej zadzwonił, spytał jedynie o kilka rzeczy nt. domu.
    Kiedy zaproponowała że może się z nim umówić i dom pokazać - stwierdził że nie ma potrzeby.

    Czyli podsumowując - ocena stanu budynku raczej nie była profesjonalnie przeprowadzona. Analityk odrzucił wniosek ze względu na brak możliwości wyceny. Do wyceny potrzebny chyba jest raport rzeczoznawcy budowlanego.
    Od doradcy z banku dowiedziałem się że analityk miał problemy ze znalezieniem podobnych ofert w internecie (rodzi się pytanie jaki jest sens wyceniać budynek na podst. cen ofertowych...)

    Wniosek został odrzucony - o ile mogę ocenić - z powodu niekompetencji pracowników PKOBP!

    Czy ktokolwiek spotkał się z tego typu uzasadnieniem odmowy?

    Co w obecnej sytuacji jestem w stanie zrobić?
    Na razie planuję poczekać aż doradca przyśle mi uzasadnienie - a potem dzwonię do dyrektora oddziału PKO.
    Czy jest jakakolwiek możliwość reklamacji tej decyzji (ze względu na to że pracownicy banku nie wykonali swojej pracy)?

    Pozdrawiam

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Czy czujesz się jakoś emocjonalnie związany z PKO BP, że koniecznie chcesz temu reliktowi komuny dać na sobie zarobić?
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Pistolero
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Łódz/Warszawa/cała Polska
    Posty
    98

    Domyślnie

    co zrobić? - zmienić bank
    Tu była reklama...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony