dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
597. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,06%
  • PCV

    484 81,07%
  • Aluminum i inne

    41 6,87%
Strona 1108 z 1568
Pokaż wyniki od 22.141 do 22.160 z 31360
  1. #22141
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    tak zupełnie z innej beczki.
    Nie rozumiem jednego. Ogląda się projekty, porównuje, wybiera, 90% a może i więcej potencjalnych budowniczych nie śmierdzi groszem na tyle by już na tym etapie nie myśleć perspektywicznie.
    Na przestrzeni ostatnich dwu dni dostałem trzy zapytania gdzie ściana, kawałek domu - nie ma to w tej chwili znaczenia - realnie musi być z racji swej wielkości, wykonane w aluminiowych profilach fasadowych.
    Nagle okazuje się że wymarzony dom ma mieć "okno" warte 100- 200 tysięcy !!!
    Nie rozumiem, doprawdy nie rozumiem, czy architekci o tym nie wspominają? Nie przestrzegają przed kosztami?
    O wyobraźni własnej nie mówię bo za chwilę do takiej konstrukcji zorientowanej na południe trzeba będzie zakupić żaluzje elewacyjne - bo latem tropik mamy wewnątrz a na golasa nie wypada przed sąsiadami latać....
    I co teraz? na siłę przeróbka pięknego projektu byleby uciec od drogiej fasady choć.... choć ostatecznie fasada nie jest tak droga jak się wydaje. Zaobserwowałem pewne zjawisko - fasady maja zawsze (powinny mieć ) szyby obustronnie albo laminowane albo hartowane - w tych wszystkich zamiennikach daje się szyby zwykłe - brak wyobraźni? Czy może zapomina się jak działa choćby nawet mały kawałek szkła spadający z kilku metrów - toż to gilotyna !!!
    To tak na marginesie - wszak sezon ogórkowy wokoło
    to bardzo ciekawy temat - Jareko
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  2. #22142
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    to bardzo ciekawy temat - Jareko
    nieeee..... temat nudny jak flaki z olejem... jak całe te okna i wszystko z nimi związane
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  3. #22143

    Domyślnie

    Czy pakowanie szyby dwukomorowej do drewnianego profilu DJ68 ma sens? Wg okniarza niektorzy sobie zycza i on robi, ale lepiej w 78cm, a najlepiej 88cm. Ja sie bardziej sklaniam ku jednokomorowej z DJ68, choc tamten wariant jest nieduzo tylko drozszy.

    Wg okniarza roznice dla przykladowego okna 1500x1400mm to:
    73 vs. 59kg
    Uw 1,09 vs. 1,274
    1739zl vs. 1557zl
    Ostatnio edytowane przez Olleo ; 20-07-2012 o 05:04

  4. #22144
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.128

    Domyślnie

    68 i trzyszybówka? Możliwe, ale tak jakoś na siłę. Niech Ci pokażą takie okno i uznasz, czy Ci się podoba, bo listewkę będzie miało to cienkutką. Tak jak Veka Alphaline z szybą U 0,5. Moim zdaniem to coś nie wygląda nic a nic!
    Dawno nie puszczałem tu bezpośredniej reklamy, więc.. napiszę ją w Twoim wątku o jakości nowych okien

  5. #22145
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Można było tu

  6. #22146
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zbychu1975

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    8

    Domyślnie

    Ja mam jeszcze jedno nudne pytanie. Czy okno o szerokości 120 - 130 cm nie jest zbyt wąskie na dwa skrzydła z ruchomym słupkiem ???

  7. #22147
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    jest wykonalne - czy ładne - nie mnie oceniać - Ty będziesz mieszkał u siebie nie ja
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  8. #22148
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zbychu1975

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    8

    Domyślnie

    jareko, ja chcę mieć okna maksymalnie zbliżone do oryginału, tego co było. Wymieniam okna w starym budownictwie, z 1920 roku.

  9. #22149
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    miałem kiedyś klienta, stara, poniemiecka chałupa, piękne stare cegły, no po prostu bajka, okna ok 120/160 i podobny dylemat - jak zrobić by całości wyglądu nie schrzanić a by więcej światła i wygodniej było
    Stanęło na oknie jednoskrzydłowym z środkowa 11 cm przewiązką, do tego poziome szprosy naklejane jak w oryginale i .... zaje.isty wynik końcowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  10. #22150
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.128

    Domyślnie

    W oryginale to tam były solidne okna drewniane!

  11. #22151
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Fin, pojedź na urlop, upodabniasz się do Charliego lub.... odczuwasz kryzys ?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  12. #22152
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.128

    Domyślnie

    Zaraz odbierasz to jako atak na siebie
    A mówiąc oryginał miałem na myśli fakt, że stare drewniane okna miały solidną futrynę i dwie pary delikatniejszych skrzydeł, przez co dawały poczucie lekkości, były "widne". Dziś każde nowe okno (drewniane czy PCW) zwykle zajmuje więcej światła. Uważam, że w takich starych domach najwyższą klasą jest wierna rekonstrukcja stanu poprzedniego, chociaż kłóci się to z dzisiejszą myślą techniczną.
    Inna sprawa, że ja bym nie chciał mieszkać w muzeum
    Wracając do tematu ZBYCHA:
    - okno o szerokości 120cm spokojnie można robić jako dwuskrzydłowe. Słupek stały zajmuje ze skrzydłami na ogól ok 18cm, ruchomy ma mniej - ok 14cm.
    Ale to i tak zależy od stylu domui jego ogólnego wizerunku : - tradycyjny - zdecydowanie dwa skrzydła lub odpowiedni podział imintujący skrzydła.
    Dom nowoczesny - okna jednoskrzydłowe. To moje zdanie.

  13. #22153
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbychu1975 Zobacz post
    Ja mam jeszcze jedno nudne pytanie. Czy okno o szerokości 120 - 130 cm nie jest zbyt wąskie na dwa skrzydła z ruchomym słupkiem ???
    można też pomyśleć nad "ściętym skrzydłem" i będzie więcej światła jutro właśnie takie coś montujemy i klientka miała taki sam dylemat
    zrobię fotki to sobie zobaczysz czy ci się podoba

  14. #22154
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    wszędzie w Niemczech widziałem takie małe okna jednoskrzydłowe w budynkach z tzw. epoki.

    Podoba mi się i nie wydaje mi się żeby elewacja przez to straciła swój efekt wspomnianej epoki
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  15. #22155

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    o raaaaany
    a doczytałaś się dlaczego tak napisałem o Si82 Cava?
    Si82 Clasic i Rondo istnieje na rynku dobrych kilka lat i dzieckiem już nie jest, na dodatek ma pełną gamę profili umożliwiających wykonanie prawie wszystkiego - bo w PVC wszystkiego wykonać się nie da

    Si82 Cava dopiero się pojawił i na dodatek nie ma pełnej gamy niezbędnych profili by wykonać np. drzwi balkonowe z ruchomym słupkiem, nie ma też profila pośredniego by wykonać drzwi balkonowe np. 90/250.
    Si82 cava niczym nie rózni się od ronda czy clasic pod względem składu .To tylko inny kształt ( wygląd ) skrzydła-rama jest to ten sam profil uzywany w kazdym systemie
    Wiec pisanie ze ma błedy wieku dzieciecego to nadgorliwość .
    System po prostu jest jeszcze nie kompletny ( brak istotnych profili ) oraz co takze ważne , producja nie chce wprowadzać kolejnego ustawienia maszyn, oraz stanu magazynowego
    Problem ze źle wybieraną wypływką w rondo jest znany.W clasicu nie ma problemu

  16. #22156

    Domyślnie

    Jaki profil ma okno Elita Thermo od Jezierskiego ? Czy są to dobre okna ? Ponieważ takie zakupiłem / pakiet 3 szyb.
    Ostatnio edytowane przez pawko_ ; 24-07-2012 o 12:33

  17. #22157
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał faneuro Zobacz post
    Si82 cava niczym nie rózni się od ronda czy clasic pod względem składu .To tylko inny kształt ( wygląd ) skrzydła-rama jest to ten sam profil uzywany w kazdym systemie
    Wiec pisanie ze ma błedy wieku dzieciecego to nadgorliwość .
    System po prostu jest jeszcze nie kompletny ( brak istotnych profili ) oraz co takze ważne , producja nie chce wprowadzać kolejnego ustawienia maszyn, oraz stanu magazynowego
    Problem ze źle wybieraną wypływką w rondo jest znany.W clasicu nie ma problemu
    jaka wielka szkoda ze kolega tak malo wie w temacie Si82 i historii skrzydla w Si82 rondo. Ale co tam, ja sie tu tylko ucze od innych, lepszych. Przepraszam za naduzycie..... Hi hi hi
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  18. #22158

    Domyślnie

    Drewax. Okna może nie są tanie, ale wygląd i jakość wykonania oraz troska o klienta bez zarzutu. Zamówienie zrealizowane bez opóźnień. I mały szok. Po czterech latach telefon z firmy czy z oknami wszystko ok. Odpowiadam że w jednym miejscu lakier trochę się łuszczy. Przysłali człowieka dokładnie obfotografował wszystkie okna. Po kilku miechach telefon że przysyłają ekipę do poprawek. Właśnie szlifują, impregnują i lakierują od nowa wszystkie okna, drzwi wejściowe i tarasowe. Nawet te na których ja nie widziałem żadnych usterek. Wymieniają uszczelki, wygłuszenia (?) i silikonowe wypełnienia które mój kot wydrapał.
    Ostatnio edytowane przez arkk ; 24-07-2012 o 22:14
    _________________

    arkk

  19. #22159

    Domyślnie

    Cytat Napisał arkk Zobacz post
    Drewax. Okna może nie są tanie, ale wygląd i jakość wykonania oraz troska o klienta bez zarzutu. Zamówienie zrealizowane bez opóźnień. I mały szok. Po czterech latach telefon z firmy czy z oknami wszystko ok. Odpowiadam że w jednym miejscu lakier trochę się łuszczy. Przysłali człowieka dokładnie obfotografował wszystkie okna. Po kilku miechach telefon że przysyłają ekipę do poprawek. Właśnie szlifują, impregnują i lakierują od nowa wszystkie okna, drzwi wejściowe i tarasowe. Nawet te na których ja nie widziałem żadnych usterek. Wymieniają uszczelki, wygłuszenia (?) i silikonowe wypełnienia które mój kot wydrapał.
    albo lipe piszesz albo nazywasz sie Donald Tusk

    o o o

    albo jestes z PSL-u
    bombel

  20. #22160
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.597

    Domyślnie

    Może takie postępowanie nie mieści się w Twojej wyobraźni bombelo, jednakże często Drewax tak właśnie postępuje.
    Nie jest to firma zbyt medialna, ale na pewno solidna.

Strona 1108 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony