dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 183 z 754
Pokaż wyniki od 3.641 do 3.660 z 15062
  1. #3641

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję wszystkim za porady i podpowiedzi! Już wiem czego szukać i o co pytać. Teraz pozostaje wynegocjować cenę i mieć nadzieję, że wszystko będzie dobrze działało.

    Jeszcze raz wielkie dzięki i pozdrawiam!

  2. #3642

    Domyślnie

    Witam, wie ktoś może, gdzie można kupić w miarę tanio aspirator, najlepiej okolice Wrocławia, ale może być też internet. Pozdrawiam

  3. #3643

    Domyślnie

    Witam jeszcze raz. Dostałem jeszcze jedną ofertę na uzdatnianie wody. Przypomnę jeszcze wyniki badania:
    Amoniak (NH4) mg/l 0,12
    Azotyny (NO2) mg/l 0,01
    Azotany (NO3) mg/l 1,21
    Barwa mg/l Pt 5
    Chlor mg/l nw
    Mangan µg/l 450
    Mętność mg SiO2 <1
    Odczyn pH 7,19
    Przewodność wł. µs/cm 870
    Twardość ogólna mg CaCO3 nb
    Twardość ogólna on / odh 22
    Twardość węglan. mg CaCO3 nb
    Zapach akcept.
    Zawiesina niewid.
    Żelazo µg/l 160
    TDS ppm 436

    Zaproponowany mi zestaw:
    1. Odżelaziacz – odmanganiacz typ: AFO 12.48B ( I stopień).
    Dane techniczne urządzenia:
    - wydajność 0,8 – 1,2 m3/h
    - kolumna filtracyjna materiałów kompozytowych - 12” x 48”
    - złoże filtracyjne: kwarc + Birm + hydroantracyt
    - całkowita ilość złoża - 80 l
    - okresowa regeneracja przeciwprądowa bez używania chemii.
    - sterownik Clack WS1-CI Plus – automat objętościowy
    - praca i sterowanie automatyczne
    - regeneracja automatyczna w cyklu objętościowym

    2. Odmanganiacz – Zmiękczacz AZP 30 (II stopień).
    Filtr AZP 50 CR.
    Przeznaczenie - do zmiękczania wody, usuwania żelaza, manganu i amoniaku.
    Urządzenie działa na zasadzie wymiany jonowej - pojedyncza kolumna filtracyjna,
    ciśnieniowa - wykonana z materiałów kompozytowych, wypełniona jest złożem
    Crystal Right CR100.

    Dane techniczne:
    - wydajność przy pracy ciągłej 1,5 do 2,0 m3/godz.
    - kolumna jonowymienna 10x44” - 1 szt.
    - ilość złoża CR100 35 – litrów
    - pojemność jonowymienna systemu - 90 ºdh x m3
    - objętość wody między regeneracjami ok. 2,5 m3
    (przy TWO 20°dH i sumie zawartości Fe i Mn do 2000 μg/l)
    - regeneracja automatyczna w cyklu objętościowym
    elektroniczna kontrola parametrów pracy i regeneracji
    - sterowanie - zawór elektroniczny CLACK WS1 CI Plus.
    - wbudowany regulator twardości wody daje możliwość
    ustawiania twardości wody

    3. Dezynfekcja - typ urządzenia - Sterylizator UV typ: S5Q-P.

    Będę znowu wdzięczny za wszelkie sugestie, uwagi i komentarze.

    Pozdrawiam

  4. #3644
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.078

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek^ Zobacz post
    Witam jeszcze raz. Dostałem jeszcze jedną ofertę na uzdatnianie wody.
    Zaproponowany mi zestaw:
    1. Odżelaziacz – odmanganiacz typ: AFO 12.48B ( I stopień).
    Dane techniczne urządzenia:
    - wydajność 0,8 – 1,2 m3/h
    - kolumna filtracyjna materiałów kompozytowych - 12” x 48”
    - złoże filtracyjne: kwarc + Birm + hydroantracyt
    - całkowita ilość złoża - 80 l
    - okresowa regeneracja przeciwprądowa bez używania chemii.
    - sterownik Clack WS1-CI Plus – automat objętościowy
    - praca i sterowanie automatyczne
    - regeneracja automatyczna w cyklu objętościowym

    2. Odmanganiacz – Zmiękczacz AZP 30 (II stopień).
    Filtr AZP 50 CR.
    Przeznaczenie - do zmiękczania wody, usuwania żelaza, manganu i amoniaku.
    Urządzenie działa na zasadzie wymiany jonowej - pojedyncza kolumna filtracyjna,
    ciśnieniowa - wykonana z materiałów kompozytowych, wypełniona jest złożem
    Crystal Right CR100.

    Dane techniczne:
    - wydajność przy pracy ciągłej 1,5 do 2,0 m3/godz.
    - kolumna jonowymienna 10x44” - 1 szt.
    - ilość złoża CR100 35 – litrów
    - pojemność jonowymienna systemu - 90 ºdh x m3
    - objętość wody między regeneracjami ok. 2,5 m3
    (przy TWO 20°dH i sumie zawartości Fe i Mn do 2000 μg/l)
    - regeneracja automatyczna w cyklu objętościowym
    elektroniczna kontrola parametrów pracy i regeneracji
    - sterowanie - zawór elektroniczny CLACK WS1 CI Plus.
    - wbudowany regulator twardości wody daje możliwość
    ustawiania twardości wody

    3. Dezynfekcja - typ urządzenia - Sterylizator UV typ: S5Q-P.
    Moim zdaniem teraz to już bez sensu zupełnie propozycja. O ile pierwsze podejście można było jakoś uzasadnić to teraz stosowanie Birmu (wymagającego jeszcze więcej tlenu niż Catalox, pomijając już inne ograniczenia) i CR100 w roli zmiękczacza (lepiej byłoby już CR200) tylko wyciągnie ci z kieszeni więcej kasy.

    Rozumiem że CR100 miałby tu pełnić rolę drugiego stopnia odżelaziania, ale myślę że to przesada. To złoże jest drogie. Kolumna odżelaziacza jest duża. Nie masz dużo zanieczyszczeń (Fe i Mn) więc po co ci drugi stopień? Usuwanie amoniaku? - przecież masz go minimalną ilość, a po napowietrzeniu i tak większość zniknie. Poza tym pojemność CR100 jest kilkukrotnie zawyżona jak na taki system.

    Podsumowując: trzymaj się lepiej pierwotnej wersji

  5. #3645
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Hytryulik

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Posty
    444

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek^ Zobacz post
    Witam jeszcze raz. Dostałem jeszcze jedną ofertę na uzdatnianie wody.
    Zaproponowany mi zestaw:
    1. Odżelaziacz – odmanganiacz typ: AFO 12.48B ( I stopień).
    Dane techniczne urządzenia:
    - wydajność 0,8 – 1,2 m3/h
    - kolumna filtracyjna materiałów kompozytowych - 12” x 48”
    - złoże filtracyjne: kwarc + Birm + hydroantracyt
    - całkowita ilość złoża - 80 l
    - okresowa regeneracja przeciwprądowa bez używania chemii.
    - sterownik Clack WS1-CI Plus – automat objętościowy
    - praca i sterowanie automatyczne
    - regeneracja automatyczna w cyklu objętościowym

    2. Odmanganiacz – Zmiękczacz AZP 30 (II stopień).
    Filtr AZP 50 CR.
    Przeznaczenie - do zmiękczania wody, usuwania żelaza, manganu i amoniaku.
    Urządzenie działa na zasadzie wymiany jonowej - pojedyncza kolumna filtracyjna,
    ciśnieniowa - wykonana z materiałów kompozytowych, wypełniona jest złożem
    Crystal Right CR100.

    Dane techniczne:
    - wydajność przy pracy ciągłej 1,5 do 2,0 m3/godz.
    - kolumna jonowymienna 10x44” - 1 szt.
    - ilość złoża CR100 35 – litrów
    - pojemność jonowymienna systemu - 90 ºdh x m3
    - objętość wody między regeneracjami ok. 2,5 m3
    (przy TWO 20°dH i sumie zawartości Fe i Mn do 2000 μg/l)
    - regeneracja automatyczna w cyklu objętościowym
    elektroniczna kontrola parametrów pracy i regeneracji
    - sterowanie - zawór elektroniczny CLACK WS1 CI Plus.
    - wbudowany regulator twardości wody daje możliwość
    ustawiania twardości wody

    3. Dezynfekcja - typ urządzenia - Sterylizator UV typ: S5Q-P.

    Będę znowu wdzięczny za wszelkie sugestie, uwagi i komentarze.

    Pozdrawiam
    Zacytuję tu słowa Kwaśniewskiego: Piotrze nie idźcie ta drogą.
    Dobrze Ci radzę zrezygnuj z dostawcy. Jedno jest pewne on zarobi. Tylko pytanie czy ten handlarz wie co sprzedaje?

  6. #3646

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hytryulik Zobacz post
    Zacytuję tu słowa Kwaśniewskiego: Piotrze nie idźcie ta drogą.
    To może podpowiecie jaką drogą najlepiej iść? Jestem już trochę załamany, nie wiedziałem że tak trudno optymalnie dobrać urządzenia, a w końcu nie poszedłem z tym problemem na jarmark tylko do firmy, które się tym zajmują podobno od wielu lat :/

    Dzięki za pomoc

  7. #3647
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek^ Zobacz post
    Jestem już trochę załamany, nie wiedziałem że tak trudno optymalnie dobrać urządzenia, a w końcu nie poszedłem z tym problemem na jarmark tylko do firmy, które się tym zajmują podobno od wielu lat :/
    Dzięki za pomoc
    Niestety parametry wody do nie wszystko. Czasem 2 wody ktore z badan wydaja sie "Takie same" beda wymagaly roznego podejscia. W takie wodzie moze byc wiecej niz widac, przeszkadzac, lub pomagac. Rozne procesy biologiczne czasem pomagaja. Czasem trzeba poczekac zeby filtry sie wypracowaly, i po miesiacach filtr bedzie pracowal lepiej/inaczej. Wodociagi to wrecz robia instalacje pilotazowe sprawdzajac jak najskuteczniej i najszybciej dana wode uzdatnic.

    Pierwsza oferta byla OK, tylko zmodyfikowana minimalnie. Powiedz dostawcy zeby wyrzucil glowice objetosciowa z odzelaziacza (ta ze zlozem Catalox). Ja bym
    osobiscie doradzil, zeby to zloze Catalox bylo w innym zbiorniku - 10", nie 12". Wydajnosci Ci wystarczy a bedzie zauwazalnie latwiej taki filtr z ciezkim zlozem wyplukac.
    Do tego 2 filtr zmiekczajacy. Na poczatku sredniej wielkosci ocynkowany zbiornik, tak 150L z aspiratorem. I powinno banglac bardzo dobrze.

    Ta druga oferta jest o tyle bez sensu, ze jak 2 filtrem jest Crystal Right, to w zasadzie nie jest potrzebny odzelaziacz, bo CR usunie tez zelazo/mangan. A CR jest drogi jak pisal Qbek, wiec uzupelnianie go o odzeliaziacz na 1 stopniu bedzie dzialac, ale smierdzi troche naciaganiem Cie na kase.

    Tu sie tez godze z Hytryulikiem. Firma ktora wciska Ci glowice objetosciowa do odzelaziacza, dla mnie sprawia wrazenie ze probuje Ci wydrenowac kieszen.

    marcin

  8. #3648

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Pierwsza oferta byla OK, tylko zmodyfikowana minimalnie. Powiedz dostawcy zeby wyrzucil glowice objetosciowa z odzelaziacza (ta ze zlozem Catalox). Ja bym osobiscie doradzil, zeby to zloze Catalox bylo w innym zbiorniku - 10", nie 12". Wydajnosci Ci wystarczy a bedzie zauwazalnie latwiej taki filtr z ciezkim zlozem wyplukac. Do tego 2 filtr zmiekczajacy. Na poczatku sredniej wielkosci ocynkowany zbiornik, tak 150L z aspiratorem. I powinno banglac bardzo dobrze.
    marcin
    Przedstawiciel firmy stwierdził, że boi się czy jedno złoże (z pierwszej propozycji) poradzi sobie z usunięciem manganu (bo u mnie główny problem jest z manganem, a nie żelazem). Stąd zaproponował drugą wersję. Jeśli jednak z doświadczenia uważacie, że nie powinno być problemu to może się uprę przy pierwszej wersji z proponowanymi zmianami.
    Czy zestaw hydroforowy Multi HWA 3000 INOX nadałby się do tego zadania? Ze względu na małą ilość miejsca w kotłowni szukam jakiegoś kompaktowego rozwiązania.

    Dzieki

  9. #3649
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek^ Zobacz post
    Przedstawiciel firmy stwierdził, że boi się czy jedno złoże (z pierwszej propozycji) poradzi sobie z usunięciem manganu (bo u mnie główny problem jest z manganem, a nie żelazem).
    Dzieki
    To mozesz zrobic tak. Postawic tylko sugerowany odzelaziacz. Po miesiacy sprawedzic czy usuwa caly mangan. Jak usuwa, postawic jako drugi zmiekczacz. Jak nie, postaw filtr ze zlozem CrystalRight. Jak 1 miesiac nie bedziesz mial zmiekczonej wody, to tragedii nie bedzie.

    Po drugie. Skoro boi sie, ze 1 filtr nie usunie manganu, to po kiego grzyba sypie na wierzch catalox'u antracyt. Catalox mangan usunie, Antracyt - nie. Taki zestaw (Catalox + Antracyt na wierzchu) jest OK, gdy w wodzie jest Zelazo + Mangan. Antracyt najpierw usunie (przynajmniej czesc utleniona w hydroforze) zelaza, Catalox zajmnie sie usuwaniem manganu.

    Po jeszcze kolejne. Skoro boja sie ze filtr nie usunie manganu, to po kiego grzyba proponuja zamiane Cataloxu na BIRM. Birm jest OK, ale Catalox bedzie skuteczniejszym zlozem. Abstrahujac od tego, ze pewnie i BIRM by taka ilosc manganu usunal z przyslowiowym palcem w .......

    Jeszcze jedno. Ja mam podbna ilosc manganu w w wodzie. pH 7,35. Pojedyncza kolumna ze zlozem Greensand (to jest regenerowane nadmanganianem potasu) bez problemowo usuwa caly mangan. Zasypanie tego skuteczniejszym zlozem Catalox bedzie tylko na plus.

    Usuniecie takiej ilosci manganu, owszem bylo by trudne na 1 filtrze, ale gdy w wodzie znajdowalo sie tez duuuzo zelaza, co jest najczestsza sytuacja w odach glebinowych. Ja jak mam manganu 0,45mg, to zelaza jednoczesnie 3.5mg. I usuniecie obu na 1 jednym stopniu jest trudne. Jesli w wodzie jest tylko mangan, to trudne juz nie powinno byc.


    Cytat Napisał Piotrek^ Zobacz post
    Czy zestaw hydroforowy Multi HWA 3000 INOX nadałby się do tego zadania? Ze względu na małą ilość miejsca w kotłowni szukam jakiegoś kompaktowego rozwiązania.
    Dzieki
    Nie kupuj pompy do poki nie podejmiesz decyzji co do filtrow. Moim zdaniem ta pompa nie wyplucze 12" filtra ze zlozem Catalox. Nie wazne jest max wdajnosc pompy (6m3/h - hahaha). Spojrz na wykres. Przy wysokosci podnoszenia 4m (czyli pompujac zbiornik do 4 atm), masz juz wydajnosc 20l/m (1,2m3/h), a w praktyce jeszcze mniej. A do wyplukania tego filtra potrzbujesz ze 3-4m3/h.

    marcin

  10. #3650

    Domyślnie

    Dzięki Jastrząb za porady.

    Czyli ogólnie:
    - mogę zastosować odżelaziacz ze złożem Catalox. Lepiej w zbiorniku 10" niż 12", ponieważ łatwiej taki zbiornik wypłukać (czyli potrzeba słabszej pompy?). Jeśli zdecyduję się na zbiornik 12" to będzie on wydajniejszy ale trudniejszy do wypłukania (będę musiał zastosować lepszą pompę), czy tak?
    Mogę na początku sprawdzić, czy taki filtr poradzi sobie z manganem i ewentualnie później zdecydować, czy będzie potrzeba samego zmiękczacza czy dodatkowego filtra? Firma ogólnie robi po ok. 3-4 miesiącach ponowne badania wody i weryfikuje dobrane urządzenia więc w razie czego może od razu zdecyduję się na wersję z samym zmiękczaczem a później zobaczymy co z tego wyjdzie.
    - Mogę zastosować zbiornik hydroforowy ocynkowany 150l z aspiratorem,
    - Do filtra Catalox muszę mieć dosyć wydajną pompę, która przy wysokości podnoszenia ok 40m ma wydajność ok 4m3/h, czy tak? W gotowych zestawach hydroforowych dosyć ciężko znaleźć tak wydajną pompę (jeśli już to ze zbiornikiem przeponowym). Na razie znalazłem tylko taki: HYDROFOR MH-2500 INOX 230V.
    Czy lepiej kupić osobno zbiornik i dobrać odpowiednią pompę?

    Pozdrawiam

  11. #3651
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek^ Zobacz post
    Dzięki Jastrząb za porady.

    Czyli ogólnie:
    - mogę zastosować odżelaziacz ze złożem Catalox. Lepiej w zbiorniku 10" niż 12", ponieważ łatwiej taki zbiornik wypłukać (czyli potrzeba słabszej pompy?). Jeśli zdecyduję się na zbiornik 12" to będzie on wydajniejszy ale trudniejszy do wypłukania (będę musiał zastosować lepszą pompę), czy tak?
    Tak. Zeby wyplukac ciezsze zloze, lub wiekszej srednicy filtr, trzeba wiecej wody, czyli wieksza pompa.

    Cytat Napisał Piotrek^ Zobacz post
    Mogę na początku sprawdzić, czy taki filtr poradzi sobie z manganem i ewentualnie później zdecydować, czy będzie potrzeba samego zmiękczacza czy dodatkowego filtra? Firma ogólnie robi po ok. 3-4 miesiącach ponowne badania wody i weryfikuje dobrane urządzenia więc w razie czego może od razu zdecyduję się na wersję z samym zmiękczaczem a później zobaczymy co z tego wyjdzie.
    Tylko sprawdz co bedzioe stalo w umowie. Jesli firma postawi filtr ze zlozem zmiekczajacym, a po 3miesiach okaze sie ze potrzeba jednak zloze CrystalRIght, to kto zaplaci za wymiane zloza?

    Cytat Napisał Piotrek^ Zobacz post
    - Mogę zastosować zbiornik hydroforowy ocynkowany 150l z aspiratorem,
    Tochyba bylo jasne. Moze zadzialc bez natleniania, ale nikt CI takiej gwarancji nie da. Postaw taki zbiornik jak sie zmiesci.

    Cytat Napisał Piotrek^ Zobacz post
    - Do filtra Catalox muszę mieć dosyć wydajną pompę, która przy wysokości podnoszenia ok 40m ma wydajność ok 4m3/h, czy tak? W gotowych zestawach hydroforowych dosyć ciężko znaleźć tak wydajną pompę (jeśli już to ze zbiornikiem przeponowym). Na razie znalazłem tylko taki: HYDROFOR MH-2500 INOX 230V.
    Czy lepiej kupić osobno zbiornik i dobrać odpowiednią pompę?
    Pozdrawiam
    Zbiornik to prosta sprawa. Gorzej bedzie z wydajna pompa. Pytanie ile tam firma tego Cataloxu nasypie a ile hydroatracytu. Niech sie producent zadkelaruje ile wody trzeba do wyplukania jego filtra z pomieszanym cataloxem i hydroantracytem. Mozesz tez zastosowac wspomniany birm. Jest lzejszy i potrzeba pewnie o polowe mniejsze pompy do wyplukania takiego filtra. Czysty, bez antracytu bo on tam jest na grzyba potrzbny.

    marcin

  12. #3652
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    puoyui

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    11-200
    Posty
    23

    Domyślnie

    Witam,

    Chciałem zapytać o to jak należy wykonąć dezynfekcję instalacji wody ze studni wierconej. Instalacja domowa zaczyna się od filtra mechanicznego (Big Blue), następnie zbiornik hydroforowy z przeponą, za nim stacja uzdatniania ze złożem CR100. Jak często i w jaki sposób należy przeprowadzić dezynfekcję/chlorowanie takiej instalacji aby byłą skuteczna i nie uszkodziła złoża? Z góry dziękuję za porady.
    Pozdrawiam,
    Piotr

  13. #3653
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.078

    Domyślnie

    Cytat Napisał puoyui Zobacz post
    Witam,

    Chciałem zapytać o to jak należy wykonąć dezynfekcję instalacji wody ze studni wierconej. Instalacja domowa zaczyna się od filtra mechanicznego (Big Blue), następnie zbiornik hydroforowy z przeponą, za nim stacja uzdatniania ze złożem CR100. Jak często i w jaki sposób należy przeprowadzić dezynfekcję/chlorowanie takiej instalacji aby byłą skuteczna i nie uszkodziła złoża? Z góry dziękuję za porady.
    Pozdrawiam,
    Piotr
    Jeśli chodzi o CR100 to możesz go chlorować bez problemów - to nie jonit i nie rozpadnie się od utleniacza, a nawet lepiej się zregeneruje
    A resztę instalacji najlepiej zachlorować od punktu poboru do każdego punktu odbioru. Wlewasz podchloryn do studni i pompujesz przez całą instalację aż w każdym kranie poczujesz "woń"

  14. #3654

    Domyślnie

    Witam, otóż udało mi się znaleźć inżektory w całkiem przystępnej cenie na tej stronie http://www.isplit.eu/nawadnianie/abo...sessScCa246189
    pytanie nr 1 czy będą pasowały do do hydrofora
    pytanie nr 2 który z nich najlepiej wybrać czy sam inżektor bez kolan zaworu czy jednak wszystko kompletne w plastiku, może ktoś używa inżektora z tej strony
    z góry dziękuje za podpowiedzi.Pozdrawiam

  15. #3655
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał 81marek Zobacz post
    Witam, otóż udało mi się znaleźć inżektory w całkiem przystępnej cenie na tej stronie http://www.isplit.eu/nawadnianie/abo...sessScCa246189
    pytanie nr 1 czy będą pasowały do do hydrofora
    pytanie nr 2 który z nich najlepiej wybrać czy sam inżektor bez kolan zaworu czy jednak wszystko kompletne w plastiku, może ktoś używa inżektora z tej strony
    z góry dziękuje za podpowiedzi.Pozdrawiam
    Pare uwag generalnmych co do inzektora.
    Jak kupujesz sama plastikowa zwezke, to musisz zrobi tzw by-pass. Chodzi o to, ze musisz miec mozliwosc regulacji: czesc wody idzie przez zwezke i zasysa powietrze, czesc idzie by-paseem, i powietrzanie zasysa. Dzieki takiemu patentowi mozesz regulowac ilosc zasysanego powietrza. Powietrza nigdy za duzo (najwyzej ucieknie zaworem odpowietrzjacym), ale powietrza zasysasz tym wiecej im bardziej tlumisz przeplyw wody. W skrajnym przypadku tej wody moze byc za malo. By pass ma za zadanie umozliwic wyregulowanie wszystkiego. Wiec jak kupisz bez by passu, to hydraulik Ci taki bypass bedzie musial w instalacji dorobic.

    Po drugie, zeby zwezka dobrze dzialala, przed nia i za nia powinna byc prosta rura bez kolanek. Najczesciej podawana dlugosc to chyba ze 30cm, ale im wiecej tym pewnie lepiej. W podanym linku, zwezka jest na objesciu, zawor na rurze prostej. Powinno byc odwrotnie. Zawor na obejsciu, a zwezka na prostym odcinku.

    Moim zdaniem lepiej jest kupic sama zwezke. Jak kupisz z gotowca by obejsciuem, to nie konicznie Ci to podpasuje w instalcji, Kupi zwezke, a reszte z objejscie zalatwi Ci hydrauli w czasie wykonywani instalcji.

    Zwezka ma rzecz jasna okreslony kierunek przeplywu! Zwroc uwage hydraulikowi, bo moj, niemlodej daty nigdy takiego czegos nie widzial i o malo brakowalo, zeby odwrotnie nie przylaczal (a iwelka strzalka na obudowie byla)

    marcin

  16. #3656

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedzi Jastrząb, rozumiem, że ta zwężka http://www.isplit.eu/nawadnianie/abo...n=&page=1#hip\ będzie ok. Czy raczej '1' ?Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez 81marek ; 19-07-2012 o 15:43

  17. #3657
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał 81marek Zobacz post
    Dzięki za podpowiedzi Jastrząb, rozumiem, że ta http://www.isplit.eu/nawadnianie/abo...n=&page=1#hip\ będzie ok. Pozdrawiam
    Dla bezpieczenstwa poszukalbym zwezki na stronach firm zajmujaych sie uzdatnianie wody. Ta jest sprzedawana pod nawadanianie i wedlug opisu sluzy do zasysania nie powietrza, tylko nawozow plynnych.
    Choc zasada dzialania jest oczywiscie taka sama, to nie umiem Ci powiedziec czy np ksztalt zwezki jest taki sam jak w zastosowaniach zasysania powietrza, Moze tak, moze nie. Nie chce Cie wpuscic w maliny.
    Szukaj pod nazwami aspirator, badz inżektor + uzdatnianie wody. Wujek gugiel powinien zworcic duuuzo wynikow.

    marcin
    Ostatnio edytowane przez Jastrząb ; 19-07-2012 o 15:48

  18. #3658

    Domyślnie

    Czy kupował ktoś w firmie CzystaWoda.pl z Góry Kalwarii? Sprzedają też na Allegro jako www-Filtry-info oraz www-Clack-pl. Byłbym wdzięczny za jakąkolwiek opinię.
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  19. #3659
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.078

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolorado Zobacz post
    Czy kupował ktoś w firmie CzystaWoda.pl z Góry Kalwarii? Sprzedają też na Allegro jako www-Filtry-info oraz www-Clack-pl. Byłbym wdzięczny za jakąkolwiek opinię.
    Nie kupowałem i odradzam... chyba, że wiesz czego chcesz i chodzi ci tylko o dostawę komponentów. Mają niskie ceny, ale jeśli chcesz gotowe urządzenie to bym na nich uważał (tak samo w kwestii doboru).

  20. #3660

    Domyślnie

    No można powiedzieć, że zależy mi na zmontowanych komponentach.
    Porady nie potrzebuję, m.in. dzięki Wam. Generalnie celuję w coś takiego: http://allegro.pl/show_item.php?item=2500227505
    Jako że mieszkam na południu, to ani montażu ani innej pomocy nie wymagam od nich. Jedynie dostawy sprzętu. No i dlatego pytam, żeby czasem w tym zakresie nie było wtopy.
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

Strona 183 z 754

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony