dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 184 z 754
Pokaż wyniki od 3.661 do 3.680 z 15062
  1. #3661

    Domyślnie

    A możecie polecić jakiś sklep/dostawcę w przyzwoitych cenach? Najlepiej na Śląsku, ale może być i z całej Polski, jeśli są w stanie dostarczyć kurierem.
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  2. #3662
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Hytryulik

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Posty
    444

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Nie kupowałem i odradzam... chyba, że wiesz czego chcesz i chodzi ci tylko o dostawę komponentów. Mają niskie ceny, ale jeśli chcesz gotowe urządzenie to bym na nich uważał (tak samo w kwestii doboru).
    Tu się z tobą zgodzę. Firma podaje że to podróbka tamto podróbka tylko zapomina dodać że to ona te śmieci sprowadza bądź sprowadzała. Jak widzę tą ofertę to zastanawiam się nad oryginalnością Clacka. Kasa za wszelką cenę.

  3. #3663

    Domyślnie

    To ile powinien kosztować zmiękczacz na Clacku przy sensownej marży? Bo jak dzwoniłem do niby pewnego sprzedawcy, to chcieli ok 4k.
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  4. #3664
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.078

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolorado Zobacz post
    To ile powinien kosztować zmiękczacz na Clacku przy sensownej marży? Bo jak dzwoniłem do niby pewnego sprzedawcy, to chcieli ok 4k.
    Myślę, że taki standardowy model (ok 25 litrów jonitu) w kabinecie powinien się zamknąć w 2,5 - 3,0 tys. Do tego ewentualnie montaż ale to już koszty różne u każdego hydraulika.

  5. #3665

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Myślę, że taki standardowy model (ok 25 litrów jonitu) w kabinecie powinien się zamknąć w 2,5 - 3,0 tys.
    Ten z linka to nie kabinet, a i jonitu jest 30L (Purolite C100E).

    Skoro mówicie że podejrzane, to chyba jednak wrócę do pierwotnej opcji Loga Nice 30. Pewne źródło, cena podobna. Może Clack to nie jest, ale jak mam dać 3k za niego, to raczej dziękuję.
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  6. #3666

    Domyślnie

    Witam to i ja prosiłbym o radę. Moje badanie wody wygląda tak:

    barwa - 8 mg pt/l
    mętność - 5 Ntu
    amoniak - 0,22 Mg/l
    azotyny - 0,03 Mg/l
    azotany - 0,32 Mg/l
    mangan - 0,10 Mg/l
    twardość - 300 Mg/l
    utlenialność - 3 KmnO4
    ph - 6,8
    fe - 0,82
    chlorki - 13
    ut. zasad. - 4,3


    I tak z tego co dowiadywałem się pochopnie wszyscy polecają mi zestaw na złożu GREENSAND. Napowietrzenie z hydroforu nie wchodzi w rachubę ( za mało miejsca).
    Doradźcie jaka wielkość urządzenia, jaka głowica (bo fundusze są mocno ograniczone).

  7. #3667
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.078

    Domyślnie

    Cytat Napisał MoPa Zobacz post
    Witam to i ja prosiłbym o radę. Moje badanie wody wygląda tak:

    barwa - 8 mg pt/l
    mętność - 5 Ntu
    amoniak - 0,22 Mg/l
    azotyny - 0,03 Mg/l
    azotany - 0,32 Mg/l
    mangan - 0,10 Mg/l
    twardość - 300 Mg/l
    utlenialność - 3 KmnO4
    ph - 6,8
    fe - 0,82
    chlorki - 13
    ut. zasad. - 4,3


    I tak z tego co dowiadywałem się pochopnie wszyscy polecają mi zestaw na złożu GREENSAND. Napowietrzenie z hydroforu nie wchodzi w rachubę ( za mało miejsca).
    Doradźcie jaka wielkość urządzenia, jaka głowica (bo fundusze są mocno ograniczone).
    Jeśli odpada napowietrzanie to pozostaje ci do wyboru regeneracja chemiczna (czyli coś na kształt Greensandu) lub złoże wymagające tylko płukania (bez napowietrzania). Ta druga opcja jednak przy niskim pH jest dosyć ryzykowna.
    Jeśli byłbyś skłonny wydać więcej to można też rozważyć zastosowanie Crystal Right'a - od razu załatwi twardość. Ale kosztowo na pewno wyjdzie drożej niż sam odżelaziacz.

    Jeśli chodzi o wielkość urządzenia to zależy w dużej mierze od tego jakie masz/planujesz mieć zużycie wody i od wydajności pompy (zakładam, że masz gdzie zrzucać ścieki).

  8. #3668

    Domyślnie

    Tzn. jest tak, rodzinkę mam cztero-osobową, mieszkamy w nowym domu już trzeci miesiąc. Nie mamy licznika na wodę (ryczałt) ale jak na blokach było podane 16m3 miesięcznie to wystarczało (wiadomo dom wymaga więcej wody). Zrzucać wodę mam gdzie (kanalizacja), przypływ wody do studni dobry (nigdy nie brakowało) ale niestety żółto mam w domu
    Słyszałem też o tej droższej opcji co piszesz ale nie na dzień dzisiejszy. Za jakiś czas pewnie i tak muszę kupić jakiś zmiękczacz ale wydatki mnie przekroczyły (jak to w nowym domu).


    A jak by się sprawowało taki cudo http://allegro.pl/odzelaziacz-zmiekc...500384807.html
    Ostatnio edytowane przez MoPa ; 27-07-2012 o 17:48

  9. #3669
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.078

    Domyślnie

    Cytat Napisał MoPa Zobacz post
    Tzn. jest tak, rodzinkę mam cztero-osobową, mieszkamy w nowym domu już trzeci miesiąc. Nie mamy licznika na wodę (ryczałt) ale jak na blokach było podane 16m3 miesięcznie to wystarczało (wiadomo dom wymaga więcej wody). Zrzucać wodę mam gdzie (kanalizacja), przypływ wody do studni dobry (nigdy nie brakowało) ale niestety żółto mam w domu
    Słyszałem też o tej droższej opcji co piszesz ale nie na dzień dzisiejszy. Za jakiś czas pewnie i tak muszę kupić jakiś zmiękczacz ale wydatki mnie przekroczyły (jak to w nowym domu).


    A jak by się sprawowało taki cudo http://allegro.pl/odzelaziacz-zmiekczacz-crystal-right-35l-i2500384807.html
    Najpierw sprawdź wydajność pompy - to ci powie czy w ogóle masz szansę stawiać zwykły odżelaziacz.
    Co do CR to coś podobnego miałem na myśli, ale nie polecam tego konkretnego zestawu i od tego sprzedawcy (pisze bajki zamiast konkretów).

  10. #3670
    Ostatnio edytowane przez MoPa ; 27-07-2012 o 18:34

  11. #3671
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.078

    Domyślnie

    Ta pompa ma nominalnie 38 l/min czyli niecałe 2,3 m3/h. Jak do tego dojdą opory i straty to na odżelaziacz większy niż 9" czy 10" nie starczy mocy Ale z drugiej strony większego chyba nie potrzebujesz, więc myślę że opcja z Greensandem (lub trochę lżejszym MTM) jest do rozważenia.

    Zestawy z CR100 przy twojej twardości i takim zużyciu wody będą dosyć drogie. Wypadałoby aby był to zestaw na zbiorniku 10x54 (42 l złoża) bo inaczej koszty eksploatacji będą wysokie - częste regeneracje). Większość zestawów z allegro jest na głowicach Autotrola bo są tańsze od Clacków, niestety często sprzedawca nie wie co robi i daje głowicę w wersji, która nie ma możliwości ustawienia odpowiedniej regeneracji dla tego złoża. W efekcie system działa przez kilka tygodni/miesięcy, a później zaczynają się problemy z niedopłukanym złożem. Trzeba dobrze sprawdzić wersję głowicy i jakie ustawienia regeneracji sprzedawca zamierza nam ustawić.

  12. #3672

    Domyślnie

    Czyli jaką dokładnie głowicę na Greensand byś polecił lub jaki zestaw CR? Pasowało by mi wiedzieć dokładnie modele bo mam dostęp do licznych hurtowni w Polsce ale tam tylko siedzą ludzie klikający w klawiatury

  13. #3673
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.078

    Domyślnie

    Cytat Napisał MoPa Zobacz post
    Czyli jaką dokładnie głowicę na Greensand byś polecił lub jaki zestaw CR? Pasowało by mi wiedzieć dokładnie modele bo mam dostęp do licznych hurtowni w Polsce ale tam tylko siedzą ludzie klikający w klawiatury
    Jeśli chodzi o głowicę to poleciłbym te firmy Clack. Ale raczej odradzałbym kupowanie tego typu urządzenia w hurtowni - radziłbym ci popytać w firmach zajmujących się tego typu działalnością Kiedyś miałem do czynienia z kilkoma hurtowniami i jedyne co się dla nich liczyło to ile na takim filtrze można zarobić. Dodawali swoją marżę, a kupowali najtańsze filtry.

  14. #3674

  15. #3675
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.078

    Domyślnie

    Do płukania odżelaziacza wystarczy wersja TC (czasowa) bo i tak trzeba go płukać niezależnie od zużycia wody. Do filtrów z CR wymagana będzie wersja CI (objętościowa) bo ma wystarczająco długie cykle regeneracji.
    Poza tym gwarancja na te głowice wynosi 5 lat (od daty produkcji) więc dawanie przez sprzedawcę 12-to miesięcznej gwarancji to chyba lekka przesada

  16. #3676

    Domyślnie

    Czyli podsumowując, od odżelazienia potrzebuje butli 10x54 (42 l złoża) Greensand + głowica CLACK TC + ewentualny zmiękczacz (późniejszy termin), lub filtr 10x54 CR na głowicy CI.
    A jeżeli chodzi o sam zmiękczacz jaki jaki byłby najlepszy do moich potrzeb bo różnica w wielkościach i cenach jest również kolosalna.

  17. #3677
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.078

    Domyślnie

    Cytat Napisał MoPa Zobacz post
    Czyli podsumowując, od odżelazienia potrzebuje butli 10x54 (42 l złoża) Greensand + głowica CLACK TC + ewentualny zmiękczacz (późniejszy termin), lub filtr 10x54 CR na głowicy CI.
    A jeżeli chodzi o sam zmiękczacz jaki jaki byłby najlepszy do moich potrzeb bo różnica w wielkościach i cenach jest również kolosalna.
    Myślę, że wersja z Greensandem to raczej 10x44 lub nawet 9x48 (ze względu na pompę).
    Jeśli zmiękczacz to raczej coś standardowego, może w kabinecie, 25 litrów jonitu (zwróć uwagę na producenta i model), z głowicą Clack CI (ewentualnie EI, ale różnica w cenie będzie niewielka a CI jest lepsza), jeśli byłby to sam zmiękczacz to warto wziąć głowicę z opcją mieszania wody surowej tak aby uzyskać dowolną twardość wody na wyjściu (w Clackach to się nazywa mixing).

  18. #3678

    Domyślnie

    dzięki qbek17, na dzień dzisiejszy jestem mądrzejszy w kwestii uzdatniania Podzwonię trochę i dowiem się jak to stoi cenowo

  19. #3679

    Domyślnie

    jeszcze mam jedno pytanko, właśnie się dowiedziałem że znajomy ma używane urządzenie. Ile jest warto dać za takie cudo? Podobno chodziło mu bez zarzutów, butla 10x44 na greensandzie
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2012-07-28 15.01.15.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	93,5 KB
ID:	127860  

  20. #3680
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.078

    Domyślnie

    Cytat Napisał MoPa Zobacz post
    jeszcze mam jedno pytanko, właśnie się dowiedziałem że znajomy ma używane urządzenie. Ile jest warto dać za takie cudo? Podobno chodziło mu bez zarzutów, butla 10x44 na greensandzie
    Z używanymi jest trudno powiedzieć bo ciężko ocenić stan złoża (czy było regularnie i odpowiednio płukane i regenerowane) oraz głowicy (przeglądy, stan tłoka i uszczelek). Do tego cały układ dozowania nadmanganianu do regeneracji może wymagać wymiany - zależnie od wieku i stanu.
    Jeśli to dobry znajomy i możesz przetestować całe urządzenie zanim za nie zapłacisz to na pewno warto sprawdzić.

Strona 184 z 754

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony