dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 84 z 121
Pokaż wyniki od 1.661 do 1.680 z 2403
  1. #1661
    ELITA FORUM (min. 1000)
    andriuss

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-777
    Posty
    1.437

    Domyślnie

    Bardzo się cieszę, że miałem szansę przeczytać oryginalne posty i dziękuję autorowi, że chciał się wiedzą i doświadczeniami podzielić. Miało być tak fajnie, skończyło się po polsku. Naprawdę, uczestniczę w kilku forach angielskich i amerykańskich i nie spotkałem się ani razu z takimi animozjami i agresją jak tutaj - widać jako naród jesteśmy po prostu jeszcze niedojrzali - trzeba poczekać.

    @Elfir, Redakcjo - czy na podstawie nie pierwszych już uniesień i fochów możecie dojść do wniosków, że:
    1. dziennik to autorska relacja założyciela w formie bloga - tylko założyciel może dodawać kolejne posty lub też mieć prawo moderowania innych,
    2. wątek na forum to ogólne pobojowisko - nikt, włącznie z założycielem, nie może sobie rościć praw własności lub innych nadzwyczajnych, a posty są własnością adresata, reprezentowanego przez moda; jeśli toczę publiczną debatę z iksińskim, nie życzę sobie, aby iksiński miał prawo w dowolnej chwili wycofać swój wkład, bo tym samym czyni mój wkład bezwartościowym, bo pozbawionym kontekstu.

  2. #1662
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    adam_mk

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.229

    Domyślnie

    Poruszasz bardzo trudny problem...
    Etyki...

    (A w szkołach uczą... religii...)
    Nie wszystkim znane jest to słowo....
    Szkoda.

    Adam M.

  3. #1663

    Domyślnie

    Z zachwytem zaglądałem do tego tematu. Konformizm forum na przeciw asertywności j-j. Ze zrozumieniem, choć uważam, że ze stratą dla potomnych.

  4. #1664
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.186
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał andriuss Zobacz post
    1. dziennik to autorska relacja założyciela w formie bloga - tylko założyciel może dodawać kolejne posty lub też mieć prawo moderowania innych,
    Dział dzienników znajduje się w innym miejscu forum. Gdyby j-j poprosił o przesunięcie swojego wątku tam, obowiązywałyby zasady "dziennikowe" (czyli właściciel decyduje o zawartości dziennika a komentarze umieszcza się w osobnym wątku).

    Wątek założony został w dziale ogrólnym, dyskusyjnym. Wywalanie postów zgodnych z regulaminem byłoby naruszeniem praw innych forumowiczów do wypowiedzi.

  5. #1665
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    tylko o to chodziło
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  6. #1666
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    jj ale może napiszesz jeszcze jak to miałeś problemy z wilgocią i jak je rozwiązałeś bo to były dość cenne info.

  7. #1667
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał andriuss Zobacz post
    2. wątek na forum to ogólne pobojowisko - nikt, włącznie z założycielem, nie może sobie rościć praw własności lub innych nadzwyczajnych, a posty są własnością adresata, reprezentowanego przez moda; jeśli toczę publiczną debatę z iksińskim, nie życzę sobie, aby iksiński miał prawo w dowolnej chwili wycofać swój wkład, bo tym samym czyni mój wkład bezwartościowym, bo pozbawionym kontekstu.
    I z tym się całkowicie zgadzam.

  8. #1668

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Jeżeli jeszcze nie zauważyłeś, to zwrócę Ci uwagę na fakt, że forum poniosło pewną stratę.
    Zastanów się - czemu!



    Adam M.
    Oczywiście...ale nie sądzę żeby rozwiązania opisane w tym wątku przez j-j były jakieś ogólnie niedostępne,a po drugie, ja mam do j-j jakieś 5 kilometrów..więc zawsze mogę odwiedzic ,poprosić o radę itd.

    Skoro wiele osób na forum nie potrafiło uszanować wkładu i informacji j-j w tym wątku,robiąc z niego bagno ,to teraz zainteresowani będą prosić j-j o rady w realu lub na priv...wtedy jak mniemam już każdy zachowa dla autora należny szacunek ..być może dla tego że nie będzie już anonimowy.
    pozdrawiam

  9. #1669
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    ja się czuję oszukany że ktoś wycofał odpowiedzi .
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  10. #1670
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    dajcie juz spokój ...



    watek umrze śmiercią naturalną ... innym zainteresowanym zostaje temat "dom ciepły, pasywny albo 3 lub 5 litrowy"

  11. #1671
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    adam_mk

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.229

    Domyślnie

    JESZCZE JEST! (ciekawe jak długo?)
    Ale...

    Zauważyłem, że coraz więcej ludzi, którzy naprawdę mają coś do powiedzenie "znika" z forum nie chcąc stale udowadniać, ze nie są krokodylem!

    Pamiętam to forum jeszcze z czasów, gdy nie było aż tak skomercjalizowane jak dziś...
    Zmienił się "motor"/wygląd/mechanizmy działania - i sporo bardzo przyjaznych osób odeszło nie akceptując zmian.
    Kiedyś to forum było "nasze" !
    Teraz jest "dla nas".
    Ja tak to odczuwam....

    Jak tu, gdzie POZWOLONO NAM wymieniać się doświadczeniami, a narobimy sobie gów.na to będziemy mieli.. gu...

    Ja, co miałem stąd wziąć - już wziąłem dawno!
    Bardzo dziękuję wszystkim dawnym i obecnym forumowiczom, którzy wzbogacili moją wiedzę!
    Staram się jak umiem pomagać tym, którzy dopiero zaczynają mierzyć się z problemem budowania domu.
    Jeżeli tylko potrafię...
    Dług zaciągnięty staram się spłacić...
    Oczywiście....
    WOLNO każdemu stwierdzić, ze jestem stary, łysy i mam pchły, a do tego - że bredzę...
    Uważacie, ze TO bardziej mnie zmotywuje, aby nie obnażać ogromu niewiedzy wielu , którzy się w maglu osłuchali "mondrości" i mniemają?
    Pomęczą się na swojej budowie - to zdanie zmienią, ale wpisów - raczej NIE!

    Podsumowując:
    Łatwo krzywdę komu w sieci zrobić. TO wysiłku nie wymaga...
    Trudniej - naprawić!

    Ale sieć to broń obosieczna!
    NIC w niej nie ginie!
    Warto o tym pamiętać, jak się co ma zamiar "palnąć"

    Adam M.

  12. #1672
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    adam_mk

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.229

    Domyślnie

    "Dziwią mnie odejścia Piczmana,Henok-a.
    Wtopa czy rozbieżne zdania nie powinny być przyczyną nagłego zejścia z forum nawet,że zajmują się dalej "doradzaniem" komercyjnym."
    To ponownie przemyśl ten problem!

    "GGWC Ty też propagowałeś i propagujesz i jesteś dalej.
    Dla mnie GGWC to pomyłka i brak zasadności ekonomicznej."
    WIERZĘ GŁĘBOKO!
    Dom do określonego sposobu działania trzeba sobie zbudować!
    TWÓJ nie toleruje GWC, jak piszesz, to go nie budujesz!
    Dla mnie to jest jasne.
    Bywa, że inni mają inaczej!
    Czy TO jest dla Ciebie jasne?

    "...a mądry inwestor wyciągnie wnioski...."
    Jak wielu TAKICH masz na tym forum?
    Tych, co budują ten "trzeci" dom jest mało!

    "Podkreślam,to jest forum budowlane. "
    WOLNO CI PODKREŚLAĆ!
    Ale...
    Nie zapomnij tylko, że uczestnictwo tutaj jest DOBROWOLNE!

    Napluj mi na buty to dłuuugo będziesz czekał na moją poradę!
    ROZUMIESZ czy wyłożyć "łopatą"?

    Adam M.

  13. #1673

    Domyślnie

    Fora internetowe tak w ogóle są idealnym ,,polem do popisu,, także dla frustratów z niskim poczuciem własnej wartości,którzy anonimowo próbują dowartościować własne ego..tudzież alter ego,stąd wiele for działa na zasadzie dyktatury mod/admina czy danej frakcjii a nie jak jest na muratorze...zasada ,,ogólnej szczęsliwości społecznej, czyli każdy może prawie wszystko.

    Dlatego na FM trudno odróżnić kogoś kto radzi z interesu lub z samego serca. No i trudno obiektywnie ocenić kto ma wiedzę i wie co naprawdę pisze
    W realu 10 razy się zastanowimy jakiego fachmana zatrudnić ,szukamy ludzi z polecenia REALNYCH !
    Na FM wystarczy ,,olimp forum ,, lub ,,najlepszy doradca od energooszczedzania,, i ludzie prą jak muchy na lep...
    A Polskie fora nie tolerują wpadek autorytetów niestety...najlepszy przykład Henoka.
    pozdrawiam

    adam mk, znika coraz więcej ludzi którym brakuje argumentów ,lub zaliczyli wpadke,a nie którzy maja cokolwiek do powiedzenia,bo to forum wszystkich userów a nie tylko tych co mają monopol na jedyne słuszne teorie.
    Ostatnio edytowane przez Kasia242 ; 15-08-2012 o 05:33

  14. #1674
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jak tak czytam komentarze to cieszę się ze sa jeszcze inne fora. W pełni rozumiem kolegę Adama, chyba myślę podobnie. Ale ... dużą role maja moderatorzy, tutaj ich w ogóle nie ma albo sa nadzwyczaj leniwi.

    Wejdźcie na www.hdtvpolska.pl i spróbuj napisać coś głupiego, Obrażając kogokolwiek oda razu będzie ostrzeżenie , a w konsekwencji ban. I dam go osobiście, nawet mi powieka nie drgnie. Ale tam jest porządek a tu niestety "kibel"
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  15. #1675
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    "
    Napluj mi na buty to dłuuugo będziesz czekał na moją poradę!
    ROZUMIESZ czy wyłożyć "łopatą"?

    Adam M.
    Niech niektórzy przeczytają to parę razy i pomyślą.
    Nie zamierzam wyjaśniać znowu co i jak się zaczęło, (po to zostawiłem posty to pokazujące (sic!)- wyrzuciłem TYLKO to co merytoryczne, zostawiłęm CAŁĄ resztę) choć co niektórzy dalej tu ciągną i się tłumaczą, czują oszukani i okłamani- hmmm .... nie będę tego komentował choć ciśnie mi się na usta,..... bo myślę- niech ten temat umrze śmiercią naturalną i dziękuję za uwagę.
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  16. #1676
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Bo się zaraz rozpłaczę...
    Dziękujemy ci o wielki, nieomylny, bezkrytyczny j-j. Niech ten wątek spoczywa w pokoju.

    Ps. Szkoda tylko że Elfir wykasowała wszystkie twoje wulgaryzmy skierowane do adwersarzy, mieli byśmy pełny twój obraz.
    I jak Elfir zaznaczyła, temat był w dziale ogólnym, więc to nie był twój osobisty dzienniki i tupanie nóżkami mogłeś sobie podarować.
    W dodatku od pewnego czasu już nie było tu żadnej zadymy, więc po co to zrobiłeś? Szukałeś współczucia i litości?

  17. #1677
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Bo się zaraz rozpłaczę...
    Dziękujemy ci o wielki, nieomylny, bezkrytyczny j-j. Niech ten wątek spoczywa w pokoju.

    Ps. Szkoda tylko że Elfir wykasowała wszystkie twoje wulgaryzmy skierowane do adwersarzy, mieli byśmy pełny twój obraz.
    I jak Elfir zaznaczyła, temat był w dziale ogólnym, więc to nie był twój osobisty dzienniki i tupanie nóżkami mogłeś sobie podarować.
    W dodatku od pewnego czasu już nie było tu żadnej zadymy, więc po co to zrobiłeś? Szukałeś współczucia i litości?
    Słuchaj, moje oznaki traktowania właściwego ciebie. zostały w temacie, a Elfir wykasowała parę moich i twoich, (moje zresztą delikatne w porównaniu do następnych) poczytaj bo pachniesz lenistwem o wielki amatorski znawco PCi. I nigdy nie pisałem że zabraniam tu sie wypowiadać i że jest to MÓJ dziennik. Ponadto od początku się udzielałeś tego tematu i jakoś było przez długi czas o dziwo w miarę normalnie mimo że wypowiadałeś swoje odwieczne i jedynie słuszne popglądy.
    Zadyma teraz???? Powoli to ty sie rozkręcasz- ja NIC nie zrobiłem bo posty wykasowałem daaawno temu i temat spokojnie schodził niezauważalnie w dół.
    Nie ekscytuj się za bardzo tylko zerknij w posty zanim coś znowu napiszesz
    A tymczasem jak pisałem niech temat pójdzie sobie w niepamięć.
    Ostatnio edytowane przez j-j ; 15-08-2012 o 09:14
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  18. #1678
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Amen

  19. #1679
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    a co mieliście dzis na obiad?
    Ostatnio edytowane przez malux20 ; 15-08-2012 o 15:09
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  20. #1680
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.536
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Jak tak czytam komentarze to cieszę się ze sa jeszcze inne fora. W pełni rozumiem kolegę Adama, chyba myślę podobnie. Ale ... dużą role maja moderatorzy, tutaj ich w ogóle nie ma albo sa nadzwyczaj leniwi.

    Wejdźcie na www.hdtvpolska.pl i spróbuj napisać coś głupiego, Obrażając kogokolwiek oda razu będzie ostrzeżenie , a w konsekwencji ban. I dam go osobiście, nawet mi powieka nie drgnie. Ale tam jest porządek a tu niestety "kibel"
    Zawsze można przejśc np na forumbudowlane.pl, a tam z kolei króluje niejaki T.B. który zna się na wszystkim. FM przy tamtym forum okazuje się byc oazą spokoju.

Strona 84 z 121

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony