dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 44
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 872
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Alija
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Rybnik/Herne
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    661

    Domyślnie Wnętrza Alijkowego domu

    Witam serdecznie.

    Dzieki serdecznej mi osobie na forum, postanowilam zalozyc swoj wlasny watek(po zedytowaniu juz istniejacego), gdzie bede sie dzielila z Wami inspiracjami i pomyslami, liczac rownie na Wasza nieoceniona pomoc w udzielaniu rad, waszych sugestii czy wysluchaniu krytyki.

    W tym punkcie chcialam podziekowac mojej wirtualnej kolezance Ewie(Julianna16) za mile slowo, cierpliwosc a przede wszystkim za nieoceniona pomoc!!!!

    Patrzac na Wasze cudne wnetrza az dech zapiera, wlasciwie nie moge czy nie potrafie az tak wysoko stawiac poprzeczke, ze wzgledu na finanse czy tez miejsce, ktore zamieszkuje. Mieszkam w DE, a tutaj realia wygladaja troszke inaczej.
    Nie spotkalam nikogo, kto mialby tutaj takie piekne wnetrza, ktore spotykam tutaj na forum.
    Ludzie nie przywiazuja do tego az takiej uwagi.

    Zapraszam w takim razie i spodziewam sie licznych komentarzy.

    Moje pierwsze pytanie dotyczy kolorystyki plytek podlogowych. Jako ze, nasz parter bedzie otwarty (w zasadzie drzwi beda tylko do lazienki goscinnej) postanowilam, ze podloga bedzie w jednym kolorze, a mianowicie szarym. W salonie, wydaje mi sie, ze bedzie odpowiednim kolorem, lecz w kuchni juz nie bardzo. Nasza kuchnia jest w kolorze magnolia/wenge.
    Nie mam jeszcze pomyslu co umiescic nad blatem(plytki, lacobel...) Chcialabym poznac Wasze zdanie odnosnie takiego pomyslu. Chcialam jeszcze doddac, ze pierwotnym pomyslem byly plytki imitujace drewno w kolorze ciemny orzech. I z pewnoscia jest to bezpieczna kolorysytka, ale ja tak sie uparlam na szarosci
    Ponizej przedstawie kilka fotek dla lepszej orientacji.

    Nasza kuchnia(prosze nie patrzec na wystroj, tylko na same meble)







    Kolor komp. wypocz. i meble do salonu.



    Kolor nieco jasniejszy(cappuccino)




    Uploaded with ImageShack.us

    Projekt salonu.



    Ostatnio edytowane przez Alija ; 28-08-2012 o 10:02

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Alija
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Rybnik/Herne
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    661

    Domyślnie

    Widze, ze nie tak latwo doradzic w moim przypadku ....
    Chyba jednak zdecyduje sie na te plytki imitujace drewno, dla mnie to "bezpieczniejsza" wersja...



    mysle, ze nie bedzie zbyt ciemno, skoro meble beda w bialym kolorze, a moje szarosci moze wykorzystam na scianie.

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ikaria

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-786
    Posty
    329

    Domyślnie

    Muszę się tu z tobą zgodzic.Bezpieczniej będzie z tymi płytkami drewnopodobnymi.Mozna co prawda złamać kolorystykę za pomocą cieplejszej szarości ale nie wiem czy do końca dobrze to wyjdzie.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Alija
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Rybnik/Herne
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    661

    Red face

    Slicznie dziekuje za odpowiedz , ktora pomogla mi w dokonaniu wyboru.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Piotr_Bodnar
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    lubuskie
    Kod pocztowy
    66-100
    Posty
    185
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pamiętaj tylko, że ciemne płytki = wciąż widoczny kurz oraz brud w rodzaju zabłoceń.
    Na pohybel partaczom.

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Alija
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Rybnik/Herne
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    661

    Domyślnie

    Piotrze z pewnoscia masz racje, na ciemnych powierzchniach kurz jest widoczny, ale ja za bardzo nie mam wyboru...
    Moze Ty widzisz jakas inna alternatywe? Chetnie wyslucham...

  7. #7

    Domyślnie

    Zadzam się z Piotrem - ciemne plytki to widoczny kurz, zwlaszcza w cudowne słoneczne dni (przynajmniej tak mi sie wydaje)
    Nie mam wprawdzie ciemnej podłogi, ale mam "piękny stół" z czarnym szklanym blatem - on jest zakurzony minute po tym jak go wyczyszcze.

    Co do kolorów - gdzieś kiedyś czytałam, ze piony powinny grać kolorystycznie z pionami, a poziomy z poziomami.. Czyli podłoga powinna kolorystycznie grać z blatem, a sciany z frontami itd (niech fachowcy wypowiedzą się czy taka jest zasada czy nie)

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Alija
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Rybnik/Herne
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    661

    Domyślnie

    szocik dziekuje za wskazowke

    Faktem jest, ze caly parter, szczegolnie salon ma duzo okien. Z pewnoscia bedzie b. jasno, a co za tym idzie...widoczny kurz.
    Myslalam, ze na tych drewnopodobnych kurz nie rzuca sie az tak w oczy, ale przeciez ciemne to ciemne.
    Moze ktos z Was ma takowe plytki i sie wypowie, czy jest az tak zle....

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Znalazłam
    To co? kontynuujemy wątek?

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Alija
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Rybnik/Herne
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    661

    Domyślnie

    Cytat Napisał julianna16 Zobacz post
    Znalazłam
    To co? kontynuujemy wątek?
    Jestes niesamowita...nie tracisz czasu widze!!!!
    Jesli o mnie chodzi to jak najbardziej.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    moim zdaniem mozna bez problemu dac płytki drewniane w innym odcieniu niż ciemne.

    Nie masz ogrzewania podłogowego (w kuchni jest kaloryfer) - może podłoga z bielonego korka?

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    W takim razie działamy
    Plan jest taki:
    1. zrób link do siebie w stopce - TUTAJ znajdziesz podpowiedź jak
    2. napisz tutaj to, czym chcesz się podzielić - swoje inspiracje, pomysły, rzuty domu, płytki nad którymi się zastanawiasz, drzwi jakie planujesz, itd.
    3. poruszaj się po innych wątkach, gdzie są tematy Ciebie interesujące (kolory, podłogi, kominki, schody, kuchnie, łazienki, itd.) i odzywaj się . Pytaj o to co Ciebie interesuje, pisz swoje opinie, pomagaj innym w wyborze . Zajrzyj też do galerii domów - jestem przekonana, że masz takie, które lubisz i "podglądasz po cichu" - czas się ujawnić .
    Trochę na pewno namieszamy, ale ostatecznie Ty sama będziesz podejmowała decyzje .

    Trzymam mocno kciuki by Twój domek stał się taki jak sobie wymarzyliście .

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    No i właśnie pierwsze pytanie - ta kuchnia na zdjęciu, to Twoja faktyczna kuchnia czy tylko meble jakie planujecie u Was?

    Elfir
    Ten bielony korek mnie zaintrygował. Widziałaś gdzieś taki?
    Ja mam teraz korek w sypialni i uwielbiam go. Jest ciepły, cichy i łatwy do ułożenia, bo kleiłam go sama. Było to jednak 12 lat temu. Nie było dużego wyboru wzorów i kolorów.
    Ostatnio edytowane przez julianna16 ; 27-08-2012 o 21:20

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Alija
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Rybnik/Herne
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    661

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    moim zdaniem mozna bez problemu dac płytki drewniane w innym odcieniu niż ciemne.

    Nie masz ogrzewania podłogowego (w kuchni jest kaloryfer) - może podłoga z bielonego korka?
    Elfir prosze nie kierowac sie ta "niestylowa" kuchnia , chodzi o same meble. W nowym domu bedzie na calym pietrze, ktore jest otwarta przestrzenia(bez drzwi) ogrzewanie podlogowe, dlatego podloge chcialam w kazdym pomieszeniu taka sama, ktora pasuje i do mebli w salonie, w jadalni i w kuchni..... a i przy okazji co wstawic miedzy blatem a szafkami wiszacymi?

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Alija, a może założysz nowy wątek?

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Pomiędzy szafki można dac płytę meblową w kolorze wanilii jak na szafkach. Ewentualnie duże jasnobeżowe płytki.

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Alija
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Rybnik/Herne
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    661

    Domyślnie

    Dziekuje Elfir, a jesli zdecydowalabym sie na szare plytki podlogowe, czy ta wanilia tez by ladnie wspolgrala?
    Ostatnio edytowane przez Alija ; 27-08-2012 o 22:14 Powód: literowka

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie znalazłam takiego przykładu na google grafika

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Alija
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Rybnik/Herne
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    661

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alija Zobacz post
    Dziekuje Elfir, a jesli zdecydowalabym sie na szare plytki podlogowe, czy ta wanilia tez by ladnie wspolgrala?
    upsss...nie chodzilo o kolor wanilii tylko magnoli...

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Najlepiej pokaż ten kolor, bo o ile wanilia kojarzy się w miarę jednoznacznie, to magnolia już gorzej .

    Ooo... właśnie doczytałam co tam powypisywałaś Dziękuję . Jestem przekonana, że niebawem zajrzy do Ciebie więcej osób.

    Pokaż też te szare płytki nad którymi się zastanawiasz i wklej razem z kanapą, bo jak rozumiem miałyby ze sobą sąsiadować?
    W kuchni te same płytki?
    Ostatnio edytowane przez julianna16 ; 28-08-2012 o 22:04

Strona 1 z 44

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony