dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 331 z 613
Pokaż wyniki od 6.601 do 6.620 z 12250
  1. #6601
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Anitka, jeśli mogę coś radzić – przemyśl teraz do końca, jakie zmiany musisz zrobić ze ścianami, żeby uzyskać to co będzie efektem końcowym po wykończeniu poddasza.
    Ten komin po środku domy jest rewelacyjny, bo łatwo możesz go wykorzystać robiąc kominek do dogrzania poddasza. Prawie zero inwestycji.

    Wszystkie ruchy z wyburzaniem jakie będziesz chciała, albo musiała zrobić później zaplanuj już teraz. Oszczędzisz sobie potem zmian w miejscach przebudowywanych w tej chwili.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  2. #6602
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anitka89
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Posty
    981
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Anitka, jeśli mogę coś radzić – przemyśl teraz do końca, jakie zmiany musisz zrobić ze ścianami, żeby uzyskać to co będzie efektem końcowym po wykończeniu poddasza.
    Ten komin po środku domy jest rewelacyjny, bo łatwo możesz go wykorzystać robiąc kominek do dogrzania poddasza. Prawie zero inwestycji.

    Wszystkie ruchy z wyburzaniem jakie będziesz chciała, albo musiała zrobić później zaplanuj już teraz. Oszczędzisz sobie potem zmian w miejscach przebudowywanych w tej chwili.
    Elfir, pesteczko Kochane moje, śpiesze przy kawce wyjaśnić jaki jest plan docelowy:
    kuchnia tam gdzie teraz kombinujemy tam gdzie teraz ma być salon planujemy dużą jadalnie z wyjściem na taras.
    W miejsce sypialni ma być salon z projektorem na ścianie i duuuużym wypoczynkiem. Ja bardzo chciałam połaczyć salon i jadalnie ale mąż jest nieugięty w tej sprawie. Uważa że też chce mieć swój zamknięty kącik bez odgłosów z kuchni, więc w tej kwestii poszłam na kompromis, bo w innych sprawach mam juz wolną rękę więc niech chłop ma;p
    Co do wyjścia na poddasze to będzie to schody bedą w miejscu tam gdzie na planie zaznaczyłam wyjście na poddasze.

  3. #6603
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anitka89
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Posty
    981
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    pesteczko a jak myslisz gdzie mozna usytuowac kominek żeby był w centrum domu i fajnie ogrzewał. Podobał mi sie taki jak u Basi taki panoramiczny od strony kuchni i salonu ale wtedy musiałabym zrezygnowac z wysokiej zabudowy, otworzyc kuchnie na salon i kombinować z meblami kuchennymi od nowa;( eh pogodzic wszystko przy przbudowie domu to porażka. Czasem ogladam te nowe sprytne małe domki i wzdycham. Tam wszystko takie przemyslane. a tu ja nie kuchnia to kominek i tak wkółko do punktu wyjścia. Co wy ze mna macie. Próbuje narysowac jakieś wizualki ale coś mi nie wychodzi, może dlatego że choróbsko mnie dopadło;(

  4. #6604
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    patysiaSasasa

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Kod pocztowy
    28-300
    Posty
    125
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    HydrauliKi byŁY i głowa pełna. otóz,planowałam zmywarkę kawałek od zlewu, powiedzmy-na innej scianie- hydraulik twierdzi ze w razie awarii jest problem bo jak jest przy zlewie to od razu mozna odkrecic i sprawdzac/ dzialac. Moze macie jakies teorie/ spostrzeżenia?

  5. #6605

    Domyślnie

    Odpowiedziałam ci w wątku łazienkowym , ale się powtórzę ...

    Nie mam teorii, ale mam zmywarkę daleeeeko od zlewu (na przeciwnej ścianie). Mam poprowadzoną rurkę odpływową i jakoś nie widzę problemu ... No oczywiście wodę też mam doprowadzoną Zmywarka mi się zepsuła, to ją wysunęłam (bo mam wolno stojącą) i już ...
    Przepraszam - mam teorię - Twojemu hydraulikowi nie chce się ciągnąć osobnego odpływu i ściemnia
    Sprzedam w dobre ręce okap podszafkowy Franke FBI 712

  6. #6606
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    patysiaSasasa

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Kod pocztowy
    28-300
    Posty
    125
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anulek2005 Zobacz post
    Odpowiedziałam ci w wątku łazienkowym , ale się powtórzę ...

    Nie mam teorii, ale mam zmywarkę daleeeeko od zlewu (na przeciwnej ścianie). Mam poprowadzoną rurkę odpływową i jakoś nie widzę problemu ... No oczywiście wodę też mam doprowadzoną Zmywarka mi się zepsuła, to ją wysunęłam (bo mam wolno stojącą) i już ...
    Przepraszam - mam teorię - Twojemu hydraulikowi nie chce się ciągnąć osobnego odpływu i ściemnia
    Anulek2005 dziekuje!!!! utwierdzasz mnie w przekonaniu ze mam obstawiac na swoim
    ps.'' jeszcze Katowice'', a pozniej gdzie cie wywiewa? jesli mozna czysta, babska ciekawosc

  7. #6607
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    patysiaSasasa

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Kod pocztowy
    28-300
    Posty
    125
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Moi Drodzy!
    czuje że to juz bliżej aniżeli dalej(i mam nadzieje że tak pozostanie).
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut kuchnia +salon.jpg
Wyświetleń:	151
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	134052 sciana pomiedzy kuchnia a salonem jest czesciowo zlikwidowana,pozostalo tylko jakies 63 cm. Rozmieszczenie sprzetow nie jest takie jak na rzucie- tzn-zlew pod oknem tak, ale stol w kuchni -nie, i inne rozmieszceznie lodowki i plyty z piekarnikiem.
    Z ponizszych wizek rozmieszceznie bardzo mi sie podoba, jedynie co(jak wspominalam wczesniej)hydraulik kazal sie zastanowic nad zmywarka oddalona od zlewu(jest ona na ''wyspie'') ze wzgedow praktyczno-technicznych.
    W pokoju ma stac''koza'' na tle płytki ceglanej elkamino'' stara cegła'' (najprawdopodobniej)- kolor plytki naturalny- ceglasty-nie biel.

    Fronty najprawdopodobniej Lidingo(sa lekko kremowe, tak?)
    W pokoju chciałabym sofe ektorpKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ektorp.jpg
Wyświetleń:	109
Rozmiar:	19,4 KB
ID:	134053 taka w kwaity bladorozowe.

    Nie wiem co zrobic z kolorem scian(i choc ten na wizkach mi sie podoba),to nie wiem czy bedzie sie komponowal do sofy
    Podloga podoba mi sie w debie(pokoj-panele, kuchnia -plytki)kolor pod zloty dab okien).
    Nie chce zeby bylo za prowansalsko, zbyt cottage, za zimno.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	01.jpg
Wyświetleń:	292
Rozmiar:	92,0 KB
ID:	134054Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	02.jpg
Wyświetleń:	269
Rozmiar:	82,7 KB
ID:	134055Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	03.jpg
Wyświetleń:	300
Rozmiar:	79,1 KB
ID:	134056
    Ostatnio edytowane przez patysiaSasasa ; 30-08-2012 o 23:43

  8. #6608
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    patysiaSasasa

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Kod pocztowy
    28-300
    Posty
    125
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	04.jpg
Wyświetleń:	347
Rozmiar:	71,8 KB
ID:	134060Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	05.jpg
Wyświetleń:	327
Rozmiar:	85,5 KB
ID:	134061Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	06.jpg
Wyświetleń:	279
Rozmiar:	68,4 KB
ID:	134062Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	07.jpg
Wyświetleń:	287
Rozmiar:	90,1 KB
ID:	134063

    ciag dalszy

    czekam na opinie, wszelkie


    a te relingi9czy jak zwał, tak zwał, sa fantastyczne)

    PS. własnie przed chwila rozkmniniłam co znaczy Wasze
    ''IMHO'' ;D
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	12177_kuchnia.jpg
Wyświetleń:	266
Rozmiar:	50,3 KB
ID:	134064  
    Ostatnio edytowane przez patysiaSasasa ; 30-08-2012 o 23:57

  9. #6609

    Domyślnie

    Patysia, chcę Cię odwieźć od beżowych ścian. Tutaj masz podobną kuchnię właśnie z beżowymi ścianami, moim zdaniem wygląda ponuro, mdło i bez wyrazu:

    kuchnia nie jest brzydka, ale zimniejszy odcień ścian trochę by ją ożywił.
    A tutaj modelowy przykład dobrze zrobionej kuchni w tym stylu:

    zauważ, że ściany są szare. Polecam zresztą obejrzenie wszystkich zdjęć właścicielki tego mieszkania:
    http://fotoforum.gazeta.pl/5,2,betibb,1.html
    Ta dziewczyna zresztą ma swoją stolarnię i robi piękne meble.
    Nie wiem co masz na myśli pisząc, że kuchnia nie ma być prowansalska ani cottage. Wybralaś meble właśnie w tym stylu, podoba Ci się stoł w stylu cottage, sofa w stylu cottage, więc nie możemy z tymi meblami odejść od tej stylizacji

  10. #6610
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anitka89
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Posty
    981
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    aaaa!!!
    Bo ja zatrzymałam się na etapie że na parterze chcecie mieć dużą sypialnię.
    Elfir, wczoraj mój mąż wrócił z delegacji, wiec pokazałam mu Twój pomysł na kuchnie(okap. półeczki) bardzo mu się to spodobało. Ja tylko zmienie z tych stojacych witrynek na wiszące szafki i napewno poszerzymy przejście pomiędzy salonem a kuchnią. a nie wiesz może kto zabuduje tak okap i wykończy drewnem? i jaki to wogóle ma być okap?

  11. #6611
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anitka89
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Posty
    981
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    zapomniałam dodać żęchyba zmienimy koncepcje co to zlewu i nie bedzie jednak ceramiczny ale jaki to jeszcze nie wiem

  12. #6612

    Domyślnie

    Cytat Napisał patysiaSasasa Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	04.jpg
Wyświetleń:	347
Rozmiar:	71,8 KB
ID:	134060Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	05.jpg
Wyświetleń:	327
Rozmiar:	85,5 KB
ID:	134061Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	06.jpg
Wyświetleń:	279
Rozmiar:	68,4 KB
ID:	134062Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	07.jpg
Wyświetleń:	287
Rozmiar:	90,1 KB
ID:	134063

    czekam na opinie, wszelkie
    czy ładnie? - bardzo ładnie
    ale kolejny projekt z szufladami w rogu, a tu jeszcze dodatkowo piekarnik w szafce narożnej
    takie ustawienie sprzętów jest bardzo niewygodne w użytkowaniu, otwierane szuflady mogą ocierać fronty szafek, mogą zaczepiać o uchwyty
    ja bym to przemyślała

  13. #6613
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mylka

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, poniżej wklejam bardzo słabą wizualizację na wyspie chcemy mieć płytę indukcyjną pod oknem zlewozmywak lodówka sbs [

    ATTACH=CONFIG]134731[/ATTACH]Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aranżacja wstępna - pierwsza1.png
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	14,6 KB
ID:	134732Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aranżacja wstępna - pierwsza2.png
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	13,9 KB
ID:	134733

    proszę o opinie i sugestie
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aranżacja wstępna - pierwsza.png
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	9,3 KB
ID:	134731  

  14. #6614
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    otworzysz lodówkę?

  15. #6615

    Domyślnie

    czy ta wyspa jest koniecznościa?
    bo wielka przestrzeń została strasznie ściśnięta. lepiej żeby 5 osób przy stole usiąść nie musiało, bo będzie ciasno
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  16. #6616
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    patysiaSasasa

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Kod pocztowy
    28-300
    Posty
    125
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Nazwa:  01.jpg
Wyświetleń: 1235
Rozmiar:  2,9 KBNazwa:  02.jpg
Wyświetleń: 1234
Rozmiar:  2,7 KBNazwa:  03.jpg
Wyświetleń: 1235
Rozmiar:  2,8 KBKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	04.jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	24,0 KB
ID:	134774Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	05.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	31,0 KB
ID:	134775
    Cytat Napisał mamik Zobacz post
    czy ładnie? - bardzo ładnie
    ale kolejny projekt z szufladami w rogu, a tu jeszcze dodatkowo piekarnik w szafce narożnej
    takie ustawienie sprzętów jest bardzo niewygodne w użytkowaniu, otwierane szuflady mogą ocierać fronty szafek, mogą zaczepiać o uchwyty
    ja bym to przemyślała
    piekarnik musi byc tam gdzie jest, musimy iśc na pewne kompromisy-słabo ustawna kuchnia, 2 okna.
    Czy może macie jakieś inne propozycje w kwestii szuflad z rogu?czy od strony funkcjonalnej lepiej w tym miejscu umieścić szafki? taki laik ze mnie, że aż strach:/
    Ostatnio edytowane przez patysiaSasasa ; 05-09-2012 o 09:21

  17. #6617
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    patysiaSasasa

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Kod pocztowy
    28-300
    Posty
    125
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Nazwa:  06.jpg
Wyświetleń: 1237
Rozmiar:  2,4 KBNazwa:  07.jpg
Wyświetleń: 1243
Rozmiar:  3,0 KB


    może Ktos ma jeszcze jakies sugestie?
    dziekuje bardzo!

  18. #6618
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa72_krakow

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Sułkowice
    Kod pocztowy
    34-125
    Posty
    642

    Domyślnie

    Patysia - strasznie male te zdjecia, poza tym co do szuflad w rogu - zawsze mozna zastosowac blende w samym rogu szafek, zeby spokojnie otwieraly sie...

  19. #6619
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    patysiaSasasa

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Kod pocztowy
    28-300
    Posty
    125
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...izacje/page335

    Ewo wejdz prosze na poprezdnia strobke, tam sa wieksze- jestem laikiem kuchennym i komputerowym tez
    ale taka blenda chyba zakmnie troche miejsca i przez nia musze szafki na mniejsze zmienic, tak?

  20. #6620
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa72_krakow

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Sułkowice
    Kod pocztowy
    34-125
    Posty
    642

    Domyślnie

    Cytat Napisał patysiaSasasa Zobacz post
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...izacje/page335

    Ewo wejdz prosze na poprezdnia strobke, tam sa wieksze- jestem laikiem kuchennym i komputerowym tez
    ale taka blenda chyba zakmnie troche miejsca i przez nia musze szafki na mniejsze zmienic, tak?
    aaa to przepraszam, myslalam, ze jakies nowe wstawilas wizualki...niestety musialabys zmniejszyc szuflady, ale jeszcze inny pomysl: moze taka narozna szafko/szuflade (oczywiscie nie patrz na fronty) Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia_szafka_narozna.jpg
Wyświetleń:	86
Rozmiar:	26,6 KB
ID:	134818
    jezeli chodzi o ustawienie plyty, to u moje siosty jest podobny uklad, tyle ze ma ja ustawiona 10cm od rogu szafek, z dugiej strony 10cm i ten naroznik to blenda (czy jak to sie tam nazywa) a po nim juz szuflady na calej wysokosci szafki

Strona 331 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony