dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 17 z 46
Pokaż wyniki od 321 do 340 z 905
  1. #321

    Domyślnie

    Cytat Napisał farmi Zobacz post
    Te styro i wełny z lambdą 0.03 to pewnie też w marketach nie stoją po 5.99 ale nawet 2,2-krotny zysk z grubości zabudowy wnęki czy nadproża-robi swoje i czasami nie idzie inaczej. Mnie przekonały paroprzepuszczalność i i hydrofobowość oraz przede wszystkim elastyczność mat- gdyż mam wszystkie okna w warstwie ocieplenia i elegancko pookrywałem sobie wystające kotwy do okien i drzwi.
    No ale jest drobna róznica miedzy 5 razy lepiej a 2,2 razy lepiej

  2. #322
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar farmi
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Poznań i okolice
    Posty
    182

    Domyślnie

    jak już sie czepiamy dokładności to 2.2 razy to jest najmniejsza różnica - a przecież standardowo wełna ma lambdę 0,04 a są i duużo gorsze na "promocji " w markiecie ....

  3. #323

    Domyślnie

    Cytat Napisał farmi Zobacz post
    jak już sie czepiamy dokładności to 2.2 razy to jest najmniejsza różnica - a przecież standardowo wełna ma lambdę 0,04 a są i duużo gorsze na "promocji " w markiecie ....
    Ok. kolego ale aerożele z 0,014 nie jest 5 krotnie cieplejszy od styropianu 0,04 tylko 2,85 raza ( czyli do 5 jeszcze sporo )

  4. #324

  5. #325

    Domyślnie

    słońce wyszło ocieplenie zdechło

  6. #326
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Princesa

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1.090

    Domyślnie

    Wiem, że to trochę inny temat ale poniekąd związany z moim pytaniem więc pozwolę sobie je zadać

    Na etapie adaptacji projektu jeszcze nie było 100% pewności co do grubości ocieplenia, architekt stwierdził, że kierbud nam to zmieni.

    Teraz zastanawiamy się nad zrobieniem izolacji o kilka cm grubszej niż w projekcie (o 5cm więcej). Czy wystarczy, że kierownik wklepie to do dziennika czy to jest już równoznaczne ze zmianą kubatury budynku i równa się problemom z odbiorem budynku?

  7. #327

    Domyślnie

    To trochę nie ten wątek, ale dołożenie ocieplenie bez przesuwania ścian, zmienia wymiary budynku, a więc i powierzchnię zabudowy. A to z kolei podpada już pod zmianę pozwolenia na budowę, czyli jak się ktoś będzie chciał przyczepić, to będzie miał dobry powód. Niemniej tak mała zmiana wymiarów jest do obronienia, więc bym te 5cm styropianu dorzucił bez jakiejkolwiek papierkologii - nadmiar biurokracji jest szkodliwy dla zdrowia.

    PS. To na prawdę nie ten wątek, więc nie kontynujmy tematu tutaj

  8. #328

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Kosmiczna technologia,kosmiczna cena
    To nie ma nic do śmiacia - ten aerożel na prawdę musi być kosmiczny, skoro na jednej z wymienionych wcześniej stron piszą o nim:
    Aerogel jest ciałem stałym o najmniejszej gęstości, lżejszym od powietrza
    Skoro jest lżejszy od powietrza, to trzeba uważać z izolowaniem nim budynków, co by nie odleciały przy większym wietrze...

  9. #329

    Domyślnie

    Są sytuacje kiedy aerożel jest nie do zastąpienia przez inne izolatory , ale na razie cena nieadekwatna do masowego zastosowania przy budowie domów.

  10. #330

    Domyślnie

    Witam,

    przymierzam się do instalacji zestawu solarnego - Watt CPC 200, czy w związku z tym któryś wariant ocieplenia jest preferowany?

  11. #331
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Od maja przygotowuję dom do ocieplenia.
    Po obiciu tynku okazało się że jest "wszędzie" krzywy, a że jest z suporeksu, to prostowałem siekierką a dołki szpachlowałem zaprawą cementową wapienną. Obecnie gruntuję, by podłoże nie chłonęło zbyt mocno podczas przyklejania ocieplenia. Ocieplenie bedzie przyklejane na całej powierzni bez kołków. Klejenie całą powierznią nie posiada pustej przestrzeni między ociepleniem a ścianą i nie pozwala na ucieczkę ciepłego powietrza z tej przestrzeni, ponieważ jej tam niem .
    taki jest obecny "trynd" .

  12. #332

    Domyślnie

    Wklejam rzut parteru mojego domu:


    Dom będzie z bloczków silikatowych 24cm ocieplonych po całym obwodzie 15cm styropianu. Miedzy częścią mieszkalną a garażem jest dodatkowo 5cm styropianu.
    Garaż był pomyślany pierwotnie jako ogrzewany (przez niego miały lecieć rurki od wody), ale skłaniamy się ku opcji, aby podejście wody zrobić do wiatrołapu. Wtedy garaż mógłby być nieogrzewany. Przeczytałam, że w taki wypadku rozsądniej nie dawać styro pod wylewkę w ogóle, niech ciągnie zimą ciepło z gruntu. Tylko co wtedy z ociepleniem ścian? Zostawiać 15cm w obwodzie i te 5cm między domem a garażem, czy dać mniej na zewnątrz od strony garażu, a więcej (ile?) na ścianie wspólnej z domem? Nad garażem pomyślany jest strych, ale w przyszłości ma być on przeznaczony na dodatkową sypialnię.

    Czy pozbawienie garażu ogrzewania to w przypadku takiej bryły dobry pomysł? Nie ucierpi na tym reszta domu?
    Ostatnio edytowane przez .:migotka:. ; 13-09-2012 o 15:31

  13. #333
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bialoczerwony

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-669
    Posty
    26

    Domyślnie

    Reasumując a raczej podsumowując wszystkie mądre posty. Dobre ocieplenie to ocieplenie wykonane dobrym izolatorem przez dobrych fachowców

  14. #334

    Domyślnie

    Cytat Napisał bialoczerwony Zobacz post
    Reasumując a raczej podsumowując wszystkie mądre posty. Dobre ocieplenie to ocieplenie wykonane dobrym izolatorem przez dobrych fachowców
    Wykonane porządnie, ja fachowcem nie jestem a czuję się na siłach zrobić to dobrze!

  15. #335

    Domyślnie

    Cytat Napisał .:migotka:. Zobacz post
    Czy pozbawienie garażu ogrzewania to w przypadku takiej bryły dobry pomysł? Nie ucierpi na tym reszta domu?
    A nad garażem nie ma przypadkiem stryszku? A czy ten stryszek będzie wentylowany, czy szczelnie zamknięty, czy zostajesz chodowcą pleśni? Osobiście uważam, że pomieszczenia ogrzewane i nieogrzewane w jednym domu to kiepski pomysł. Mój pomysł na garaż jest taki, żeby był on całkowicie odizolowany termicznie od budynku. Taka jakby dobudówka, plecaczek założony na zimową kurtkę. Ale co ja tam wiem...

  16. #336

    Domyślnie

    Cytat Napisał herakles Zobacz post
    A nad garażem nie ma przypadkiem stryszku? A czy ten stryszek będzie wentylowany, czy szczelnie zamknięty, czy zostajesz chodowcą pleśni?
    Napisałam przecież, że będzie strych, który kiedyś ma być przeznaczony na sypialnię
    Będzie też wentylowany - dlaczego miałby nie być?

    Osobiście uważam, że pomieszczenia ogrzewane i nieogrzewane w jednym domu to kiepski pomysł
    No właśnie dlatego chcę zasięgnąć porady - czy lepiej (czytaj: ekonomiczniej) będzie zrobić garaż nieogrzewany, czy układ pomieszczeń w moim domu wyklucza taką możliwość?

  17. #337
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Zimny garaż nie przeszkadza, jeśli te zimno jakoś zatrzymasz, by nie wyziębiało mieszkalnego. Można np sufit zaizolawać ,a nawet ściany wewnątrz.

  18. #338

    Domyślnie

    Wg projektu płyta nad garażem jest wyłożona 10cm styropianu (od góry). Czy to plus ocieplenie, które wcześniej podałam będzie prawidłowe? Czy coś zmieniać?

  19. #339
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Zawsze tę płytę będziesz mogła docieplić od strony garażu.
    Możesz też śmiało zamiast 10cm, dać dwa razy tyle, oczywiście jeśli technicznie to możliwe.

  20. #340

    Domyślnie

    Cytat Napisał .:migotka:. Zobacz post
    Wklejam rzut parteru mojego domu:


    Dom będzie z bloczków silikatowych 24cm ocieplonych po całym obwodzie 15cm styropianu. Miedzy częścią mieszkalną a garażem jest dodatkowo 5cm styropianu.
    Garaż był pomyślany pierwotnie jako ogrzewany (przez niego miały lecieć rurki od wody), ale skłaniamy się ku opcji, aby podejście wody zrobić do wiatrołapu. Wtedy garaż mógłby być nieogrzewany. Przeczytałam, że w taki wypadku rozsądniej nie dawać styro pod wylewkę w ogóle, niech ciągnie zimą ciepło z gruntu. Tylko co wtedy z ociepleniem ścian? Zostawiać 15cm w obwodzie i te 5cm między domem a garażem, czy dać mniej na zewnątrz od strony garażu, a więcej (ile?) na ścianie wspólnej z domem? Nad garażem pomyślany jest strych, ale w przyszłości ma być on przeznaczony na dodatkową sypialnię.

    Czy pozbawienie garażu ogrzewania to w przypadku takiej bryły dobry pomysł? Nie ucierpi na tym reszta domu?
    Witam
    Mam dom parterowy z garażem 40m2 w bryle budynku.
    Garaż bez ogrzewania, nie ocieplona podłoga.
    Strop nad garażem ocieplony 30cm warstwą wełny.
    Dom cały ocieplony styropianem 15cm- łącznie z garażem.
    Wewnątrz między garażem a łazienką dałem 10cm styro.

    Nie musisz ocieplać podłogi
    Zimą ciepło z samochodu będzie Ci podnosić temperaturę w garażu,
    a grunt utrzymywać na poziomie pow. zera
    Temperatura gruntu jest na stałym poziomie ok.8-10st.
    Wystarczy dla auta.
    Zbyt ciepło przyspiesza proces korozji z topniejącego śniegu z solą wysypywaną na drogi.

Strona 17 z 46

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony