dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1120 z 1568
Pokaż wyniki od 22.381 do 22.400 z 31350
  1. #22381
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Spawos

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Lublin
    Posty
    153

    Domyślnie

    Witam czy ktos jest moze posiadaczem cieplej ramki w oknach bo mam dylemat czy doplacic 1400zl za ciepla ramke do okien czy lepiej te $$ przeznaczyc na inny cel budowlany ? okna 3 szyby Ug 0,5 bo czytam ale sam juz nie wiem czy to wartej tej ceny

  2. #22382
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar hary2006
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    SiennnicaNasielsk
    Kod pocztowy
    05-191
    Posty
    164

    Domyślnie

    mam ciepłą ramkę, ale w 16 oknach Brugmana dopłaciłem za nią razem z mosiężnymi klamkami chyba cos koło 500 zł więc te 1400 to jakis kosmos
    161m2 podłóg/ 105m2 użytkowej+30m2 garaż. BK24+15cm styro sciany,12cm styro podłoga, 22-30cm wełny w dachu
    Zębiec Wenus 15kw+st81pid+wpa117(nieaktywny)/regulus rt3+zawór 4d. 8kw w grzejnikach+25m2 podłogówki+cwu140

  3. #22383
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomek.w75

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Czerwionka-Leszczyny
    Kod pocztowy
    44-230
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin&Monia Zobacz post
    Proszę o poradę co sądzicie o oknach "aluplast"?pozdrawiam!
    witam .

    Dokładnie , na aluplaście pracuje wiele firm zajmujących się sprzedarzą okien PCV.
    z firmami z którymi ja się spotkałem to Aluplast na okuciu roto - z fabryki Oknohit , i na okiuciach maco z Eko okna z RAciborza.

    Wiem że kluczową sprawą są okucia w oknach np przy większych konstrukcjach aby sprwaowały się nienagannie przez lata , także ja wybrałem te na okuciach roto , te same okucia stosuje wiele fabryk które sprzedają systemy Veka.

  4. #22384
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Ciepła ramka w trzyszybówce ? Wg mnie to kpina z ludzi, że jej nie ma w standardzie, a takie okna notorycznie widzę ostatnio z Oknoplastu. Trzyszybowe Platinium, a ramka aluminiowa... brrrrr!
    Takie mydlenie oczu, że damy super szybę w fajnej cenie, ale za ten mały dodatek to już zapłać. Zupełnie jakby ktoś sprzedawał ciepłe buty, ale za dobre, odpowiednie do standardu wkładki do nich kazał sobie dodatkowo płacić.

    Ciepła ramka swisspacer w moim cenniku kto koszt ok 15zł / m2/ W szybie dwukomorowej liczy się ją podwójnie, więc ok 30zł. Wychodzi mi że masz albo bardzo duży dom - ok 40-50m2 okien, albo chcą za tą ramkę z Ciebie zedrzeć.

  5. #22385
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    ciepła ramka za dopłatą? warto zapytać czy profile bazowe mają ,pod-parapetowe i czy pomiędzy szybami będzie gaz
    Często takie wyceny widzę i jak tu klient ma porównać ?
    Później jest przy podpisaniu umowy a ciepła ramka ma być?a no to plus 1400zł a listwa a no to 500 i już człowiek widzi że jednak nie było szału na ale jak już jestem ...

  6. #22386
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Spawos

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Lublin
    Posty
    153

    Domyślnie

    mam 35m2 okien + - 1m2 wiec chyba sie zdecyduje bo mam czas do dzisaj

  7. #22387
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    więc wychodzi niecałe 20zł/m2 pojedyńczej ramki - jeśli przed rabatami rzędu 35% to cena normalna. Ale zgadzam się - owe 1400zł to dla jednych majątek przez który wybierają tańszą ofertę.. a potem żal, że na szybach wychodzi wilgoć..

  8. #22388
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Samar

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    257

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    więc wychodzi niecałe 20zł/m2 pojedyńczej ramki - jeśli przed rabatami rzędu 35% to cena normalna. Ale zgadzam się - owe 1400zł to dla jednych majątek przez który wybierają tańszą ofertę.. a potem żal, że na szybach wychodzi wilgoć..
    Jak będzie miał problem z wilgocią w domu to i ciepła ramka mu nie pomoże . Ciepła ramka ogranicza roszenie względem ramki aluminiowej o niewiele więcej niż 10% . Przerabiałam na własnej skórze klienta, który zakupił u nas kilka lat temu okna z ciepłymi ramkami . W dwóch pomieszczeniach szyby miał mokre w pozostałych suche . Oczywiście zgłosił reklamacje . za żadne skarby nie chciał sie nam dać przekonać,że problem leży po jego stronie . Ostatecznie poddał się kiedy złożył mu wizytę fachowiec od szyb z profesjonalnym higrometrem i pomierzył wilgoć we wszystkich pomieszczeniach . Od tego czasu uczciwie tłumaczę klientom aby nie spodziewali się po tej ramce cudów i nie wnosili pretensji . Znany jest mi też przypadek klientki, która zakupiła uznanej jeszcze do niedawna na tym forum firmy z pakietami trzyszybowymi i ciepłymi ramkami, a podczas dużych mrozów w przeciętnie dogrzewanych pomieszczeniach miała lód od strony mieszkania . Według mnie dopłacać 1400 złotych za ciepłą ramkę nie ma sensu .

  9. #22389
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    ...co do ciepłej ramki to proponuję wrócić do postów z okresu zimowego
    Przy ciepłej ramce nie ma mowy o lodzie na szybie czy ramiaku pod warunkiem, że profil pvc się nie powykrzywiał a okucia są dobrze wyregulowane. Tak samo jak ciepła ramka nie jest antidotum na wysoką wilgoć w mieszkaniu, której przyczyną jest zwykle brak nawiewników. Lód powstaje w momencie kiedy zimne powietrze wchodzi do wnętrza ogrzanego pomieszczenia.
    Nie znasz się SAMAR, nie rozumiesz zjawisk fizycznych na poziomie gimnazjum i przez to współczuję Twoim Klientom !!!
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  10. #22390

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    Lód powstaje w momencie kiedy zimne powietrze wchodzi do wnętrza ogrzanego pomieszczenia.
    Wtedy pojawia się na ościeżnicy i uszczelce w miejscu które jest nieszczelne. lód na krawędzi szyby to inna bajka i przy swisspacerze naprawdę trzeba się postarać żeby się pojawił. Przy aluminiowej w pakiecie 2-szybowym pojawia się przy około -28 na zewnątrz i kilkunastu wewnątrz , przy swiss to chyba na Syberii albo w nieogrzewanym pomieszczeniu.

  11. #22391
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Samar Zobacz post
    ....Ciepła ramka ogranicza roszenie względem ramki aluminiowej o niewiele więcej niż 10% . ... .
    Ktoś kto sprzedaję tylko cenę a nie rozwiązania dobre dla klienta będzie takie bzdury wypisywał i szerzył herezje - podobnie jak wmawianie ludziom że ramka ze stali szlachetnej jest ciepła - kolejna bzdura jakich mało
    Ciepła ramka nie zlikwiduję roszenia szyb jak ktoś z pokoju zrobi tropikalny las z 99% wilgotnością, na to to nic nie pomoże poza wentylacją, natomiast przy takich samych wartościach temperatur podnosi stopień nawilgocenia powietrza w granice realnie trudne do osiągnięcia w normalnej eksploatacji chałupy.
    Pomijam już inna kwestię, podnosi wartość Uw okna, niewiele ale jednak i wpływ PSI na Uw jest tym większy im więcej jest szybek w okienku
    Ostatnio edytowane przez jareko ; 14-09-2012 o 18:21
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  12. #22392
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Więc by ostre słowa Charliego nie kaleczyły tak bardzo, to może wniosek jest taki, że to słabo ogrzewane pomieszczenie to było tak z pewnie +10st?
    Wtedy to może dziać się wiele rzeczy, nie tylko lood
    Nie mniej - ja jestem zwolennikiem ciepłej rami i bardzo szczerze ją polecam (jeśli nie ma jej w standardzie).

  13. #22393
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Panowie, zima ma być sroga i długa. Także wszyscy apolegoci PVC niech przygotują czułe miejsca bo będę jak co zimę ... .
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  14. #22394
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    popatrzcie sobie na cyfry za oceanem
    http://www.homedepot.com/Building-Ma...searchNav=true
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  15. #22395
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    a o co Tobie chodzi Charlie? Ceny jak ceny, względem ich zarobków podobne jak nasze
    Nasze okna po przekroczeniu granicy zyskują na wartości co najmniej drugie tyle - jak zazdroszczę tym co na zachód bliżej mają
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  16. #22396

    Domyślnie

    Witajcie.
    Może pomożecie w wyborze.
    Wpodobnych cenach mam oferty z Oknoplusa TopThermo na profilu Brugmana i ofetę z Olbudu na SI82 na Schuco.
    Które okna wybrać? które lepsze?

    Czy OknoPlus dzięki zastosowaniu wyplenienia TOPTHERMO – tj. zbrojenia stalowego wyizolowanego pianką poliuretanową, podkładu termoizolacyjnego wokół szyby, oraz wyizolowania styku ramy z murem - uzyskał bardzo wysoki współczynniki izolacyjności termicznej. Okno referencyjne ma współczynnik izolacji cielnej dla całego okna = 0,6 W/m2K!!! - czy jest to prawdą w jakiś sposób potwierdzoną czy tylko zabiegmarketingowy dla takich laików jak ja?
    Jak wygląda ta izolacyjność dla okien z pakietem 3 szybowym dla Schuco?

    Proszę pomóżcie.

  17. #22397
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał mb1808 Zobacz post
    Witajcie.
    Może pomożecie w wyborze.
    Wpodobnych cenach mam oferty z Oknoplusa TopThermo na profilu Brugmana i ofetę z Olbudu na SI82 na Schuco.
    Które okna wybrać? które lepsze?

    Czy OknoPlus dzięki zastosowaniu wyplenienia TOPTHERMO – tj. zbrojenia stalowego wyizolowanego pianką poliuretanową, podkładu termoizolacyjnego wokół szyby, oraz wyizolowania styku ramy z murem - uzyskał bardzo wysoki współczynniki izolacyjności termicznej. Okno referencyjne ma współczynnik izolacji cielnej dla całego okna = 0,6 W/m2K!!! - czy jest to prawdą w jakiś sposób potwierdzoną czy tylko zabiegmarketingowy dla takich laików jak ja?
    Jak wygląda ta izolacyjność dla okien z pakietem 3 szybowym dla Schuco?

    Proszę pomóżcie.
    ...0,6 to bardzo dobry współczynnik. Pytałeś o cenę tego okna referencyjnego - jeśli tak to zapodaj
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  18. #22398

    Domyślnie

    Ciekawe ile dokładnie ten współczynnik wynosi, czy nie jest to przypadkiem 0,69

  19. #22399

    Domyślnie

    Cytat Napisał mb1808 Zobacz post
    Witajcie.
    Może pomożecie w wyborze.
    Wpodobnych cenach mam oferty z Oknoplusa TopThermo na profilu Brugmana i ofetę z Olbudu na SI82 na Schuco.
    Które okna wybrać? które lepsze?

    Jak wygląda ta izolacyjność dla okien z pakietem 3 szybowym dla Schuco?

    Proszę pomóżcie.
    Co do izolacyjności Schuco to są lepsi ale różnice są w setnych po przecinku i większego znaczenia już nie mają

    Co do Oknoplusa to się nie wypowiadam bo nie miałem do czynienia ale co do Olbudu to jest to mały, lokalny producent z dużymi problemami finansowymi. Jeżeli nie chcesz, żeby Twoja gwarancja na okna za nie długo była tylko fikcją to nie polecam.

  20. #22400

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Ciepła ramka w trzyszybówce ? Wg mnie to kpina z ludzi, że jej nie ma w standardzie...
    Czemu kpina? Zależy w jakiej cenie jest ta 3sz, jakie to szyby.
    Ramki też są, jak to zauważył Jareko mniej i bardziej ciepłe.
    Że o gorących już nie wspomnę...

Strona 1120 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony