dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 9
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 171
  1. #1

    Domyślnie A&P i nasza dziura w ziemi

    Witam wszystkich odwiedzajacych i zaczynam tutaj nasza opowiesc. Licze na Wasze szczere komentarze oraz krytyke.. Zapraszam do wpisywania sie tutaj (nie bede zakladac osobnego watku do komentarzy). Czytajacych przepraszam za brak polskich znakow.

    Za siedmioma gorami, za siedmioma lasami...byla sobie dziura w ziemi. Pewnego dnia naiwna para postrzelencow, zwana dalej Pan i Pani Inwestor, postanowila, ze koniecznie ta dziura musi zostac ich dziura. Ale od poczatku

    Zdarzylo sie tak, ze wyjechalismy do Niemiec. By poczuc sie tu troche u siebie, zaczelismy rozgladac sie za wlasnym katem. Ale ze wszytkich ogladanych mieszkan (sztuk chyba az cale 4) ucieklam, a w piatym sie rozbeczalam, ze ja nie chce. Az do czasu, gdy jadac na zakupy zabaczylam dziure w ziemi, TE dziure, NASZA dziura, i stwierdzilam, ze ja tam mieszkam (pal szesc, ze poza dziura i kupa krzakow byla tam tylko krolicza jama). Postalam godzine nad owym dolem, az biedny maz sie zgodzil. No wiec po mega dlugich (bo az tygodniowych!), gruntownie przemyslanych (bo ja chce), opartych na logicznych podstawach i realistycznych przeslankach (A:BUUUU! To nie!, P: Czemu nie?, A: Bo BU!) poszukiwaniach mieszkaniania zapadla decyzja o wysiedleniu kroliczej rodziny i zakupie dziury.
    Owa dziura miala juz w krotce przestac byc tak zupelnie dziurawa, bo pewien deweloper planowal tam postawienie kilku mieszkanek.
    W trybie ekspresowo-zupelnie-narwanym (bo plany nie gotowe, pozwolen na budowe nie ma itd, itp) w sierpniu 2011 stalismy sie wlascicielami...poteznego kredytu. Nasze mieszkanko bedzie mialo 3 pokoje, 80m2 i 2 male ogrodki
    Poniewaz taka mamy umowe kupna, wiec wlasciwie na etapie budowy nie mamy na prawie nic wplywu, wiec wlasciwie caly stres, ze to nie tak, a siamto inaczej i zle, nas omija. Deweloper powinien zalatwic wszytko, a my wejsc na gotowe (piekna bajka). Pokic co jest dobrze, bo terminy trzyma co do nia, a sciany jak postawil, to najwieksza odchylka siegnela az 5 mm. Najwyzej prze odbiorach bede marudzic (a to to potrafie )

    W sierpniu 2011 dziura wygladala tak:


    Z biegiem czasu dziura stawala sie coraz mniej dziurawa

    Marzec 2012 - powstaja fundamenty


    Kwiecien 2012 - garaz


    Lipiec 2012


    Stan obecny, 2012.09-30: zaczynam sie ocieplanie z zewnatrz, okna sa, rozpoczynamy ukladanie podlogowki



    Poniewaz mieszkanie buduje sie sprawnie, wiec moglismy sie skoncentrowac na urzadzaniu wnetrz. Niestety nie moglismy zmienic ukladu pomieszczen (a tu bym chetnie poszalala) wiec musielismy sie dostosowac do tego, co jest.


    Maz moj osobisty lubi, jak sciany sa biale, a meble sa. I by sie o nie nie potykal. Ja lubie kolory szary, bialy i bardziej szary. Powinno pojsc latwo, prawda? Guzik... Dla P. kazdy moj pomysl jest zbyt szar, zbyt bury, po prostu zbyt Jestem troche sroka w kwestii urzadzania wnetrz, bo lubie wszytsko co ladne, a ladne dla mnie to, co mi sie podoba. Czyli co tydzien cos nowego - w koncu kobieta stala jest Jedyne, co sie nie zmienia, to moja milosc do symetrii. A ze cale studia powtarzano mi, ze symetria jest estetyka idiotow, wiec nie trudno sie domyslec, gdzie sie moje estetyczne wyczucie znajduje..
    Ostatnio edytowane przez Turlututu ; 07-01-2013 o 18:45

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Alija
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Rybnik/Herne
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    661

    Domyślnie

    Turlututu witaj. Ciesze sie bardzo, ze zalozylas swoj watek. Z pewnoscia bede czesto zagladac i obserwowac Wasze poczynania. Szczegolnie ciekawa jestem Waszych wnetrz.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Domi87
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-015
    Posty
    673

    Domyślnie

    OOOOO, a ja myślałam, że ten wątek sobie już istnieje i istnieje, a tu 2 wpis mój (no dobra technicznie to 3)
    Bardzo podoba mi się sposób, w który piszesz, a i już mówiłaś o tych samych upodobaniach, więc wpisuję się w księgę stałych gości.
    I powiem Ci, że wcale takiego małego mieszkanka nie masz i mnie to trochę zdołowało No trudno, może kiedyś się dorobię czegoś większego...

  4. #4

    Domyślnie

    Alija dziekuje za odwiedziny!

    Nowosci z budowy:
    elektryka bedzie gotowa 18. pazdiernika, 3 tygodnie pozniej ma byc podlogowka (nasze mieszkanie jest na samym koncu oczywiscie )


    No to ruszam z wnetrzami - na pierwszy ogien kuchnia. Chcialam by wyszlo nowoczesnie i modnie, ale wyszlo tak zwyczajnie i troche bez polotu. Ale za to wygodnie.


    W kuchni na dole na szafkach chcemy fornir palisander w lakierze, natomiast biale fronty beda szklane. Lodowka sbs tez szklana. uchwyty beda listwowe, co niezbyt udalo mi sie pokazac. Projekt juz w zasadzie jest, jeszcze czekam na wizualizajce z firmy, ktora bedzie nam robic kuchnie. Niestety przy tych wymiarach pomieszczenia niewiele dalo sie wymyslec, a ja bardzo chcialam mniec choc kawalek wysokiej zabudowy. Kuchnie chcemy robic w PL, podobnie jak 3 szafy do zabudowy. Mam juz wykonawce i wycene i jest ok. Cena nieporownywalna z DE. I wszystko na wymiar, co do cm, z czym tu byl duzy problem.






    Sprzety zostaja te, co na wizualizacji. Kupilismy tez lampe (Przemek ja ja kocham, kupmy ja, bo chce sie do niej przytulac - koronny argument ). Tylko podwiesimy ja krotko pod sufitem, bo lampy trzeba krotko trzymac

    zrodlo: encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTxyqJdfFvt3QrQsT8vfuvjLmwWqTaUY 4_A8VKVcKO8kKYP_gdK

    I tu mam do Was prosbe. Nie mozemy sie zdecydowac co dac na sciane nad blatem. Myslalam o szkle, ale cos nie gralo. Plytek tez tam nie widze. Myslalam o drukowanych plytkach, ale boje sie, ze nadruk sie zdrapie. Moja ostatnia miloscia dlugotrwala (od chyba tygodnia) jest mozaika. Myslalam o niebieskiej, poniewaz w pokoju dziennym dodatki sa w tym kolorze, ale wyglada taka mozaika jak na basenie
    Obecnie na tapecie sa 3 ale poszukiwania trwaja

    zdjecie z forum murator od mrowki75 (mam nadzieje ze sie nie obrazi, ze wypozyczlam)


    zrodlo: mozaika-sklep.home.pl


    zrodlo: mosafil.de
    Ostatnio edytowane przez Turlututu ; 19-02-2013 o 07:34

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Domi87 Zobacz post
    OOOOO, a ja myślałam, że ten wątek sobie już istnieje i istnieje, a tu 2 wpis mój (no dobra technicznie to 3)
    Bardzo podoba mi się sposób, w który piszesz, a i już mówiłaś o tych samych upodobaniach, więc wpisuję się w księgę stałych gości.
    I powiem Ci, że wcale takiego małego mieszkanka nie masz i mnie to trochę zdołowało No trudno, może kiedyś się dorobię czegoś większego...
    WITAJ! Dziekuje za odwiedziny!
    Watek dopiero co powstal, nowka niesmigana Pewnie bede tu wrzucac co jakis czas rozne pomysly, ale duzo Wam oszczedze, bo pierwszym sitem o malych oczkach jest moj maz (bosz! Ile on razy mnie do psychologa wysylal )
    Nasza dziura moze faktcznie nie jest mala, ale jest dlugia a waskia, wiec dosc nieustawna. Twoje metraze sa duzo ustawniejsze, wiec wydaja sie byc wieksze. Nie masz sie co dolowac

  6. #6

    Domyślnie

    Cześć Turlu i gratuluję własnego kąta!

    Podoba mi się kształt mieszkania i rozmieszczenie pomieszczeń. Ile to metrów? Wydaje się bardzo duże.

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Alija
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Rybnik/Herne
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    661

    Domyślnie

    Zapowiada sie b. elegancko i glamour
    Co do mazaiki to wybralabym ta druga z kolei, ale nie jestem pewna czy ogolnie mozaika bedzie dobra decyzja...
    Ja bym tam widziala jednak szklo, nawet w kolorze blatu, ale to tylko IMHO
    Miszkanko faktycznie duze.
    Zauwazylam piekne krzesla kuchni, czy to Eamsy? Czy tez sa wziete pod uwage w Twoim mieszkanku?
    A lampa bardzo moderna

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Domi87
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-015
    Posty
    673

    Domyślnie

    buuu pisałam posta i mi zżarło
    No to będę próbowała go odtworzyć. Po pierwsze z wybranych przez Ciebie ja bym wybrała mazaikę nr 3. Pierwszą planowałam do siebie, ale u Ciebie mi się nie widzi (przy fornirze poszłabym w coś jednokolorowego). Ściana z wysoką zabudową bardzo mi się podoba. Wszystko tam super gra i jest właśnie nowocześnie jak chciałaś
    Ta druga ścianka to jednak nie do końca mój klimat. Czy fornir musi być taki ciemny? Ja bym dała np coś takiego:

    choć nie wiem jak się zgra z podłogą (choć ma jasne przetarcia i powinien fajnie wyglądać)

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Domi87
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-015
    Posty
    673

    Domyślnie

    A jeżeli zostajesz przy tym kolorze forniru i chcesz jednak różnokolorową to ta by fajnie wyglądała chyba

    mozaika szklana ENGLASS silver metalic

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Alija
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Rybnik/Herne
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    661

    Domyślnie

    Kurcze sama nie wiem, dla mnie mozaika za bardzo sie gryzie z fornirem

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Drop_Inn
    Cześć Turlu i gratuluję własnego kąta!

    Podoba mi się kształt mieszkania i rozmieszczenie pomieszczeń. Ile to metrów? Wydaje się bardzo duże.
    Drop_Inn milo, ze mnie odwiedzilas. Nawet nie wiesz jak sie ciesze, tym bardziej, ze jestes wlascicielka jednej z najpiekniejszch lazienek, jakie kiedykolwiek widzialam Twoj watek podgaldalam jako jeden z pierwszych, zanim zapisalam sie na forum.

    Nasze mieszkanko ma 80m2, z tym ze ok 5m2 to polowa tarasu, ktora tutaj dolicza sie do powierzchni mieszkania. Na rozklad pomieszczen bardzo marudze, bo bardzo chcialabym czwarty pokoj, ale nie mielismy na to wplywu.

    Alija, krzesla to niestety nie orginalne Eamsy, ale na wzor. Orginaly to niestety nie ta polka finansowa. Ale dokladnie te krzesla bede zamawiac. Siedzialam i sa bardzo wygodne, nawet P nie marudzil, a to jest BIG argument. Pantony tez mu sie spodobaly. Tym bardziej jak sie przez przypadek okazalo, ze ze strony www, na ktorej chcialam je zamowic, maja jako przedstawiciela firme, w ktorej zalamawiamy kuchnie i nam je do domku dowioza razem z meblami.

    Domi, ten fornir nie jest tak ciemny jak na wizualce, ale lepiej nie umialam, tym bardziej ze wszystko robilam tylko w sketchupie i nie panuje tam do konca nad swiatlami. Jak bylismy w PL, to zrobilismy zdjecia probek, ale komorka niestety.
    Fornir


    Blat i obudowa wysokiej zabudowy


    No i zastanawiamy sie, co do tej mozaiki. Szkla w kolorze blatu raczej nie damy, bo blat jest czarny. Sciany beda szare i nei chce, by wyszlo ciemno. Moze faktycznie ta jednokolorowa mozaika szklana. Musze jeszcze to wszystko przemyslec. Bo jak nie mozaika to co?
    Ostatnio edytowane przez Turlututu ; 03-10-2012 o 13:19

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Domi87
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-015
    Posty
    673

    Domyślnie

    No to ok, ten fornir mi się bardziej podoba nie ma takiego mocnego wzoru, więc może jednak mozaika?
    Moja mozaika chyba nawet by pasowała do tego kompletu, ale boję się o tą "pstrokatość". Poszłabym jednak w jaśniutką jednokolorową, albo jak nie to może jakieś płytki cegiełki? a cegiełkę chyba lubisz

    tu masz połączenie forniru (tylko z bardziej wyraźnym wzorem), czarnego blatu i mozaiki mniej więcej jak ta pierwsza co pokazałaś. Co prawda w łazience, ale według mnie widać, że nie gra

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Alija
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Rybnik/Herne
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    661

    Domyślnie

    Wiesz co, Domi podsunela fajny pomysl z ta cegielka, chcialam zobrazowac ja to bedzie wygladalo i troszke sie pobawilam. Co o tym myslisz? Skoro beda po przeciwnej stronie fronty lustrzane to mysle ze taka biala, na polysk cegielka nie wygladalaby zle. Co myslicie?


  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Alija
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Rybnik/Herne
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    661

    Domyślnie

    Jeszcze odnosnie krzesel, gdzie mozna takie nieoryginalne zamowic i jaki jest koszt takiego krzesla?

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alija Zobacz post
    Jeszcze odnosnie krzesel, gdzie mozna takie nieoryginalne zamowic i jaki jest koszt takiego krzesla?
    My bedziemy je zamawiac w PL stad http://www.dkwadrat.pl/krzesla Widzialam ich krzesla na zywo i sa ok. Te akurat kosztuja 279 zl.

    Domi - chyba masz racje, jesli cos, to biala. Musze pomyslec.
    Alija cegielka odpada z kilu powodow. Raz ze mam wrazenie ze biel bedzie inna niz biel frontow i beda sie gryzc, dwa ze malzonek osobistyt na nie, trzy ze mamy juz pstryczki i gniazdka w zupelnie niepasujacym stylu (coz nie tylko ja miewam swoje milosci i do nich sie przytula P. - w dzien mi sie podobja, ale cholery swieca w nocy )
    zrodlo: livolopolska.com

    Wklejam na pozarcie dlugi pokoj (nie zeby on taki smaczny byl ). Wiem ze ustawienie sof dziwne, ale bardzo potrzebujemy co najmniej 5 miejsc siedzacych.

    Widok z wejscia do mieszkania na szafe z lustrem


    Widok z kuchni na dlugi pokoj




    Lampy sufitowe musza zostac, bo to milosc mojego meza. Niech tez cos ma... kurka wodna, cala frajde mi odebral
    Ostatnio edytowane przez Turlututu ; 03-10-2012 o 16:49

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Alija
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Rybnik/Herne
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    661

    Domyślnie

    Cena krzesel jest naprawde rewelacyjna.
    Bardzo ladne te pstryczki. Uklad sof nie jest jakis nietypowy, mozna tez sprobowac z drugiej strony przstawic sofe, obok jadalni.
    Fajnie sie zapowiada, a kuchnia bedzie ladnie wspolgrala z salonem.

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rutinowa żona
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Posty
    1.040

    Domyślnie

    Witam się i ja

    Bardzo ładnie się zapowiada!!! A za wizualizację z pantonami masz mnie już codziennie u siebie Ja z nimi przeszłam od nienawiści do miłości

    Podłoga sliczna i fajna kuchnia będzie. A co między szafkami, hm.. nie znam się Ale musząc wybierać z 3 podanych przez Ciebie mozaik to zdecydowanie 2 najbardziej mi się podoba.
    Parterówka L&M

    19 sierpień 2011- 27 październik 2012

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Domi87
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-015
    Posty
    673

    Domyślnie

    bardzo mi do tych kontaktów by pasowała ta mozaika

    Tylko fuga nie wiem jaka, bo ja od białej to uciekam jak mogę
    Jeżeli chodzi o cegiełki to nie wiem czy dobrze mnie zrozumiałaś. Nie chodzi mi o taką cegłę "kamienną". Raczej o gładkie białe płytki z połyskiem. Prostokąty lub kwadraty. I nie muszą być też ułożone "cegiełkowo" tylko równo. Wtedy bym dała jasną szarą fugę. Szukałam czegoś takiego, ale jakoś nie mogę teraz znaleźć. Najbliżej tego o co mi chodzi jest ten obrazek (ale to nie dokładnie to!):

    W Castoramie widziałam takie białe błyszczące płytki

    A jeżeli chodzi o salon i wizki to jest super! i rzeczywiście kompletnie w moim stylu! miałaś rację podobają nam się bardzo podobne rzeczy
    Sama nad tym pracowałaś czy pomagał Ci jakiś projektant?
    Pomysł ze szklaną szafą genialny! wydaje się, że korytarz nie ma końca
    Porównuje z planem i rozumiem, że - zamieniłaś salon z jadalnią, a tam w jadalni po prawej stronie dałaś jakąś szafę?
    A nie myślałaś by zamiast 2 kanap dać dużą kanapę narożną?

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Domi87
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-015
    Posty
    673

    Domyślnie

    sprawdź skrzynkę w wolnej chwili

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Alija
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Rybnik/Herne
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    661

    Domyślnie

    Hej.

    Podoba mi sie mozaika, ktora zaproponowala Domi
    I tez mnie zastanawia co jest obok tv?

Strona 1 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony