dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    abromba

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    1.705
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie Po malowaniu za intensywny kolor! Zmyć? Zamalowac?

    Przepraszam, że wyskakuję z tym odwiecznym tematem.
    Wiem, że na ścianie kolor jest intensywniejszy, ale żeby aż tak? Jesteśmy po pierwszej warstwie Dekoralu w sypialni - miodowy żółty to się chyba nazywa. I bardzo żółty wyszedł. Ładny, ale nie do sypialni. Nie chciałabym zmywać - jedziemy na resztkach kasy i szkoda mi pracy męża.

    Zaczynam się zastanawiać, czy do pozostałej farby do drugiego malowania nie dolać białego Dekoralu i nie nakładać szmatą na taką plamiastą strukturę - będzie jaśniej, a nie wyjdą ewentualne rozwarstwienia farby. Czy jest może jeszcze inne wyjście?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie Re: Po malowaniu za intensywny kolor! Zmyć? Zamalowac?

    Cytat Napisał abromba
    Zaczynam się zastanawiać, czy do pozostałej farby do drugiego malowania nie dolać białego Dekoralu i nie nakładać szmatą na taką plamiastą strukturę - będzie jaśniej, a nie wyjdą ewentualne rozwarstwienia farby. Czy jest może jeszcze inne wyjście?
    Efekt moze byc nieprzewidywalny , chyba , ze Ci na tym nie zalezy. Takie transparentne zlagodzenie koloru mozna uzyskac stosujac np. technike Oikosa zwana multidekor, Jest to przezroczysta farba /kilkadziesziat odcieni kolorow od tradycyjnych do zlotego, srebrnego a nawet opalizujacego i perlowego/. Nakladac to mozna gabka, pedzlem, szpachla w zaleznosci od tego jaki efekt chcemy uzyskac.Litr takiej farby wystarczy Ci na udekorowanie calego domu Jest to znakomity material na zabezpieczenie scian malowanych a narazonych na zabrudzenia.Mozna szorowac nawet szczotka ryzowa i stosowac solidne detergenty.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    abromba

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    1.705
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    A możesz podać jakieś konkretne nazwy firm robiących takie farby? Czy też wystarczy w sklepie powołać się na "Technikę Oikosa" ?

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał abromba
    A możesz podać jakieś konkretne nazwy firm robiących takie farby? Czy też wystarczy w sklepie powołać się na "Technikę Oikosa" ?
    Oikos to wlasnie firma produkujaca farby, tynki, stiuki / to technika malarska ,nie mylic ze sztukateria/ inne techniki dekoratorskie
    Produkty f-my Oikos trudno dostac w sklepie chociaz pojawiaja sie sporadycznie. Najlepiej u przedstawiciela lub firmy wykonujacej te techniki. Mozna zapytac tez projektantow, niektorzy sprawadzaja je dla swoich klientow.
    Glowny przedstawiciel jest we Wroclawiu, Przedstawicielstwa w Poznaniu i Katowicach . Wejdz na www.oikos.pl i zobacz "realizacje" /przy zdjeciach jest podana technika/ a wyroby znajdziesz w "top decorative line"-multidekor.
    Wlasnie ta technika multidekor jest najprostsza i mozna ja wykonac bez zadnego przeszkolenia

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWA POETKA (I Wicemiss Forum 2005) Avatar osowa
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    2.477
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Nie wiem jakie meble masz w sypialni , ani jakie dodatki ... ale może złam to samą bielą na ścianie ? zrób tak zwane „tepowanie”pędzlem lub gąbką . Co prawda uzyskasz w ten sposób dwa kolory , ale zaoszczędzisz kasę a i efekt będzie ciekawy .
    Pozdrawiam z fantazją

  6. #6

    Domyślnie

    Zmyć, zamalować ? ? - miałam ten sam dylemat. Myślałam , myślałam aż w końcu - obeszło się bez eksperymentów.
    Po prostu się przyzwyczaiłam
    cele budzą szacunek

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWA POETKA (I Wicemiss Forum 2005) Avatar osowa
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    2.477
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Tepowanie – to malowanie okrągłym pędzlem – prawie suchym : tak , jakbyś robiła pieczątki raz przy razie . Natomiast drugi sposób : w zwykłej gąbce powydzieraj dziury – tak by tworzyła po przyłożeniu do malowanej ściany nierównomierną powierzchnię : sposób malowania taki sam jak powyżej . Żeby uzyskać „suchość” pędzla , można go wytrzeć po każdym zamoczeniu w farbie w jakąś szmatkę lub papier ( by usunąć nadmiar ) .
    Mam nadzieję , że Ci choć trochę pomogłam .

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    abromba

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    1.705
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    osowa: czyli z grubsza to samo, co nieudolnie starałam się opisać jako nakładanie tej samej ale rozbielonej farby szmatą
    Tylko czy osoba bez specjalnych zdolności manualnych jest w stanie to zrobić? Chociaż chyna we własnej sypialni mogę sobie pozwolić na eksperymety....

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWA POETKA (I Wicemiss Forum 2005) Avatar osowa
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    2.477
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Spokojnie sobie poradzisz – uwierz . Jesteś zdolna , uda Ci się ! A więc do dzieła .


    Pozdrawiam zwinnym pędzlem

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony